Sledujte nás na Facebooku
a dozvíte se vše jako první.
6. května 2017 • 16:19

Karolína Plíšková po nezdaru v Praze začala v Madridu vítězně

Karolína Plíšková se hecuje v zápase proti Camile Giorgiové, ale příliš důvodů ke slavení neměla
TOP góly 6. kola La Ligy: Carrascův blafák a Rolánova paráda TOP góly 6. kola La Ligy: Carrascův blafák a Rolánova paráda
Slavia letí do Astany bez Hušbauera. Budeme se snažit vybrat nejlepší sestavu, říká Šilhavý Slavia letí do Astany bez Hušbauera. Budeme se snažit vybrat nejlepší sestavu, říká Šilhavý

Po nevydařeném vystoupení na antukovém turnaji v pražské Stromovce vyšel Karolíně Plíškové první zápas v Madridu. Světová trojka porazila ukrajinskou tenistku Lesju Curenkovou 7:6, 2:6 a 6:2.

Zatímco na prvního máje před českými fanoušky Plíšková vypadla v úvodním kole s Italkou Camilou Giorgiovou, dnes vyřadila Curenkovou, i když nepředvedla nijak oslnivý výkon. Ukrajinka, jež ve Stromovce také prohrála první duel a na vítězství čeká už dva měsíce, zdržela českou favoritku na kurtu dvě hodiny a deset minut.

Plíšková začala brejkem a náskokem 3:0, pak ještě vedla 5:2, ale v devátém gamu přišla o servis a set zachránila až v tie-breaku (7:5). Ve druhé sadě se nemohla opřít o servis a po výsledku 2:6 slyšela od kouče Davida Kotyzy, aby hrála agresivněji.

Od poloviny rozhodující sady už byla česká jednička jasně lepší a na antuce si vyrovnala letošní bilanci na 2:2.