SESTŘIHY: Další facka pro Murrayho, nestačil na Čoriče. Dohrál i Berdych

0
Jarůšek nechtěl hattrick: Stálo by to peníze, smál se. Jágr mu hokejky nevrátil
Vaniak: Staněk se ti dostane do hlavy, Vindahl Čechy nepředčí. Na EURO...

Tomáš Berdych vypadl na antukovém turnaji v Madridu v osmifinále. S dvacetiletým německým tenistou Alexanderem Zverevem prohrál dvakrát 4:6. O jedenáct let starší český hráč bude mezi nejlepší osmičkou ve španělské metropoli chybět poprvé po šesti letech. Na turnaji dohrála světová jednička Andy Murray, který podlehl ve svou setech Chorvatu Čoričovi.

Berdych podlehl Zverevovi stejně jako loni v září v semifinále v Petrohradu, kde německý talent nakonec slavil první triumf na okruhu ATP. Předchozí čtyři vzájemné zápasy českých tenista vyhrál.

SESTŘIH: Andy Murray šokoval porážkou s kvalifikantem Čoričem

Už ve třetím kole dohrála také světová tenisová jednička Brit Andy Murray. Loňský finalista a předloňský vítěz turnaje nestačil na Chorvata Bornu Čoriče po setech 3:6, 3:6. Dvacetiletý Čorič, který je v žebříčku ATP na 59. místě, přitom neuspěl v kvalifikaci a do hlavní soutěže se dostal jako "šťastný poražený". Vzájemnou bilanci s Murraym vyrovnal na 2:2.

Zverev ve středu svedl třísetovou bitvu s turnajovou sedmičkou Chorvatem Marinem Čiličem, kterého udolal za dvě hodiny a 37 minut. Proti Berdychovi však na něm nebyla únava znát.

SESTŘIH: Berdych nestačil na vycházející megastar Alexandra Zvereva

První set rozhodl jediným brejkem ve třetím gamu, kdy využil čtvrtou možnost sebrat jedenáctému nasazenému podání. Víc brejkbolů si hráči v úvodní sadě nevypracovali.

V druhém setu devatenáctý tenista světa ve třetí hře nedovolil Berdychovi při jeho podání ani fiftýn, sebral mu i další servis a vedl 4:1. Český hráč mu oplatil stejnou mincí a vyrovnal na 4:4. Jenže vzápětí si opět prohrál podání a Zverev pak čistou hrou zápas ukončil.

Další krok za obhajobou titulu udělal Srb Novak Djokovič. Druhý hráč světa porazil Španěla Feliciana Lópeze 6:4, 7:5 a čeká ho Japonec Kei Nišikori.

SESTŘIH: Djokovič si v osmifinále turnaje v Madridu poradil s Felicianem Lópezem

SESTŘIH: Raonic potvrdil, že antuka není jeho povrch, prohrál s Goffinem

SESTŘIH: Kei Nišikori si ve dvou setech poradil s Ferrerem