Plíšková v Římě blízko pozice světové dvojky! Berdych vypadl

0
Je nedotknutelnost Třince pryč? Dynamo a Spartu táhnou schovaní lídři. Překvapí Litvínov?
Spor o Kováče: kouč budoucnosti a opravdová trefa, nebo jen bublina?

Tenistka Karolína Plíšková postoupila po vítězství 6:1, 7:5 nad Švýcarkou Timeou Bacsinszkou do čtvrtfinále antukového turnaje v Římě a jedna výhra ji dělí od pozice světové dvojky žebříčku WTA. Ve třetím kole ztroskotal nejlepší český tenista Tomáš Berdych, který prohrál 3:6 a 2:6 s pátým nasazeným Milosem Raonicem z Kanady.

Pětadvacetiletá Plíšková se po dnešní výhře přiblížila na pouhých deset bodů k těhotné Američance Sereně Williamsové, kterou může na druhé pozici vystřídat. Jedničkou je Němka Angelique Kerberová.

Plíšková po nepříliš přesvědčivých výkonech na turnajích v Praze a Madridu ještě v Římě neztratila set. V duelu s Bacsinszkou druhá nasazená Češka ovládla první sadu, kterou získala za 26 minut. V druhém setu Švýcarka favoritce vzdorovala a jednou jí i vzala servis, Plíšková však po brejku na 6:5 a třech odvrácených brejkbolech v následujícím gamu zápas ukončila přímým bodem z podání.

O první letošní antukové semifinále si Plíšková v Římě zahraje s Ukrajinkou Elinou Svitolinovou, jež ve třetím kole po prohraném prvním setu nadělila vítězce pražského turnaje Moně Barthelové z Německa dva kanáry.

Berdych vypadl v Římě ve třetím kole stejně jako na předchozích turnajích v Madridu a Monte Carlu. Jednatřicetiletý Čech sice dosavadní jediné vzájemné utkání s Raonicem na antuce před dvěma lety vyhrál, v italské metropoli ale na kurtu kraloval šestadvacetiletý Kanaďan. I na pomalém povrchu se mohl rodák z černohorské Podgorici opřít o podání - nastřílel šest es a především nečelil ani jednomu brejkbolu.

Sám naopak využil všechny tři příležitosti k zisku soupeřova podání a zápas zakončil za 61 minut při prvním mečbolu. Třináctý nasazený Berdych uhrál na returnu pouze sedm míčků.

SESTŘIH: Tvrdá lekce od světové šestky. Berdycha v Římě smetl Kanaďan Raonic

Muži:

Dvouhra - 3. kolo:

Raonic (5-Kan.) - Berdych (12-ČR) 6:3, 6:2,
Čilič (6-Chorv.) - Goffin (9-Belg.) 6:3, 6:4,
A. Zverev (16-Něm.) - Fognini (It.) 6:3, 6:3.

Bertensová (15-Niz.) - Makarovová (Rus.) 7:6 (7:3), 6:1,
Kontaveitová (Est.) - Lučičová-Baroniová (16-Chorv.) 6:1, 6:1.

Čtyřhra - 2. kolo:

Bondarenková, Siniaková (Ukr./ČR) - Jankovičová, Petkovicová (Srb./Něm.) 7:5, 7:5, Krejčíková, Čeng Saj-saj (ČR/Čína) - Grönefeldová, Peschkeová (Něm./ČR) 6:2, 6:3.