16. června 2017 • 19:23

Šafářová je v semifinále! V Nottinghamu si poradila s Pironkovovou

Štetina: Stramaccioni budí respekt. V komunikaci problém nebude Štetina: Stramaccioni budí respekt. V komunikaci problém nebude
Italové se někdy chovají namistrovaně, naším výkonem byli zaskočení, říká Simič Italové se někdy chovají namistrovaně, naším výkonem byli zaskočení, říká Simič

Česká tenistka Lucie Šafářová postoupila na turnaji v Nottinghamu potřetí v sezoně do semifinále. Po čtvrtfinálovém vítězství 6:3, 0:6 a 6:4 nad Cvetanou Pironkovovou z Bulharska čeká pátou nasazenou hráčku na anglické trávě Donna Vekičová z Chorvatska.

Šafářová sice získala první sadu, pak se ale dostala do velkých problémů, když prohrála osm gamů za sebou. Ve druhém setu dostala za 26 minut kanára a v rozhodujícím pustila Pironkovovou do vedení 2:0. Pak se však česká hráčka probrala a otočila na 4:2 a po menším zakolísání, po němž dovolila soupeřce srovnat, nakonec zvítězila.

Šafářovou čeká třetí semifinále v sezoně. V únoru si ho v Tchaj-peji zahrála po deseti měsících a vypadla s Číňankou Pcheng Šuaj. Jen o pár týdnů později došla v Budapešti až do finále, kde však podlehla domácí Timee Babosové. S Vekičovou ještě nikdy nehrála.