Sledujte nás na Facebooku
a dozvíte se vše jako první.
25. června 2017 • 14:39

Federer ve finále zničil Zvereva, v Halle vyhrál podeváté v kariéře

CELÝ SESTŘIH: Sparta - Teplice 3:0. Zářil dvougólový Václav Kadlec CELÝ SESTŘIH: Sparta - Teplice 3:0. Zářil dvougólový Václav Kadlec
Laver Cup byl úspěšnou akcí, protože jej tenisté vzali vážně, říká Federer Laver Cup byl úspěšnou akcí, protože jej tenisté vzali vážně, říká Federer

Švýcar Roger Federer ovládl podeváté turnaj na trávě v Halle. Ve finále porazil domácího tenistu Alexandera Zvereva 6:1, 6:3 a čtvrtý titul v sezoně získal za pouhých 52 minut. Svým oblíbeným turnajem prošel osmnáctinásobný grandslamový šampion bez ztráty setu.

Pětatřicetiletý Federer si v Halle vynahradil nepovedený vstup do travnaté sezony ve Stuttgartu, kde se představil po vynechaní jarních antukových turnajů a vypadl hned v prvním zápase s německým veteránem Tommym Haasem. V Halle již byl suverénní a připsal si 16. triumf na trávě. Má jich o šest více než druhý v historickém pořadí Američan Pete Sampras.

"Hrál jsem neskutečně dobře. Cítil jsem se v pohodě a ani na moment jsem nepolevil," uvedl Federer, jenž dnes na servisu prohrál jen devět výměn. "Byl to můj nejlepší zápas tohoto týdne. Skoro všechno dopadlo v můj prospěch," dodal Švýcar

V tomto roce vyhrál i své čtvrté finále, když navázal na vítězství na Australian Open, v Indian Wells a Miami. Alespoň devět triumfů z jednoho turnaje dosud získal pouze jeho španělský rival Rafael Nadal, který má dokonce po deseti titulech z Roland Garros, Monte Carla a Barcelony.

O 15 let mladšímu Zverevovi oplatil Federer porážku z loňského semifinále v Halle a překazil mu návrat do elitní desítky světového žebříčku. "Taky jsi mohl být ke mně milejší a nechat mi víc bodů," žertoval při vyhlášení Zverev.

Ve 140. finále kariéry získal švýcarský tenista 92. titul a ukázal dobrou formu před Wimbledonem, kde bude usilovat o osmé vítězství.