9. srpna 2017 • 20:48

Jednička Plíšková v Torontu porazila Rusku. Šafářova má skalp Cibulkové

0
SESTŘIH: Everton - Liverpool 2:0. Překvapení v Merseyside derby, Reds se vzdaluje titul
SESTŘIH: Toronto - Boston 2:4. Bruins znovu vedou, Pastrňák asistoval

Karolína Plíšková v prvním utkání v roli světové tenisové jedničky porazila na turnaji v Torontu 6:3, 6:3 Rusku Anastasii Pavljučenkovovou. Do třetího kola prošla i Lucie Šafářová, jež zdolala 6:2, 6:4 nasazenou jedenáctku Dominiku Cibulkovou ze Slovenska.

Pětadvacetiletá Plíšková stanula jako první Češka v čele světového žebříčku 17. července a dnes poprvé hájila své postavení na kurtu. Po volném prvním kole nastoupila proti Pavljučenkovové a ani v pátém vzájemném duelu s ní neztratila set.

"Před zápasem jsem byla trochu nervózní, ale při utkání jsem se cítila mnohem lépe, zvlášť na konci," uvedla Plíšková. "Včera jsem už hrála čtyřhru, takže trochu té nervozity jsem si odbyla právě v deblu. Každopádně jsem šťastná, že jsem v dalším kole," dodala česká tenistka.

O rok starší rodačku ze Samary zdolala Plíšková za 70 minut, i když v každém setu dvakrát prohrála servis. Sama však vzala Pavljučenkovové podání celkem sedmkrát a mohla se radovat ze zvládnutého premiérového vystoupení v roli světové jedničky.

Ve třetím kole se Plíšková utká buď s Lotyškou Anastasjou Sevastovovou, nebo s Japonkou Naomi Ósakaovou.

Osmifinále si zahraje také Šafářová, jež i ve třetím letošním vzájemném utkání porazila loňskou vítězku Turnaje mistryň Cibulkovou. Další soupeřkou české tenistky bude lepší z duelu mezi Ruskou Jekatěrinou Makarovovou a Britkou Johannou Kontaovou.