+
Nenechte si ujít nejnovější
zprávy ze světa sportu.
Sledujte nás na Facebooku
a dozvíte se vše jako první.
Pavel Novotný
1. března 2010 • 21:15

Bůh jim pomoz, modlím se za Chile, říká Del Potro

TOP VIDEA
SESTŘIH Ligy mistrů: Manchester City - Neapol 2:1. Guardiolův tým válí i v Evropě SESTŘIH Ligy mistrů: Manchester City - Neapol 2:1. Guardiolův tým válí i v Evropě
LIGA NARUBY: Nefér klička Koláře, Deliho dělo na tribunu a pád u vlastní lavičky LIGA NARUBY: Nefér klička Koláře, Deliho dělo na tribunu a pád u vlastní lavičky
VŠECHNA VIDEA ZDE

Zemětřesení, které si v Chile vyžádalo stovky životů, zažil na vlastní kůži i pátý hráč světa Juan Martin Del Potro, který se v současné době zotavuje ze zranění zápěstí v rodné Argentině. Otřesy půdy, jenž dosáhly hranice 8,8 stupňů Richterovy škály, pocítila i domovina vítěze loňského US Open.


REKLAMA

"Spal jsem, když mě asi v půl čtvrté ráno probudilo výrazné chvění a slyšel jsem hlasité zvuky rozbitého skla. Nejdříve jsem si myslel, že jsem nechal otevřené okno a průvan ho rozbil. Bydlím v horním patře vysoké budovy, a tak to nepovažoval za nic neobvyklého co by mě mělo znepokojovat," vysvětluje Del Potro.

"Když to ale neustávalo, vstal jsem a chtěl jsem zjistit, co se vlastně děje. Když jsem se postavil, všechno se se mnou začalo třást a ten moment mi došlo, že jde o zemětřesení. Pomalu jsem došel do obývacího pokoje a viděl jsem, jak se všechno chvěje: obrazy, záclony, ozdoby...Všechno bylo na zemi a zničené. Trvalo to tak 5 až 6 minut," popisuje nepříjemný zážitek jednadvacetiletý tenista. 

Chile postihly další silné otřesy. Od nedělního večera platí v postižených oblastech zákaz vycházeníChile postihly další silné otřesy. Od nedělního večera platí v postižených oblastech zákaz vycházení

"Jsem velmi smutný, že tak tragické neštěstí se stalo prakticky bezprostředně po zemětřesení na Haiti. V Chile jsem byl v mém životě několikrát, miluji tu zemi a její obyvatelé. Moje myšlenky a modlitby patří jen jim a jediné, co si přeju, je, aby co možná  nejvíce lidí uteklo z místa té hrozné tragédie, dodává.

Del Potro stihl v letošní sezoně odehrát pouze úvodní grandslamový turnaj - Australian Open, kde prohrál v osmifinále v pětisetové bitvě s Chorvatem Marinem Čiličem. Na okruh by se rád vrátil na turnaji série Masters Indian Wells, který začíná ve čtvrtek.

Juan Martin Del Potro
Juan Martin Del Potro

 Klasická verze
Mobilní verze