+
Nenechte si ujít nejnovější
zprávy ze světa sportu.
Sledujte nás na Facebooku
a dozvíte se vše jako první.
Pavel Novotný
15. března 2010 • 20:45

Gonzalez: Lidé u nás ztratili vše, ale ne svojí naději

TOP VIDEA
TOP góly 11.kola HET ligy: Nekompromisní hlavičky Šurala a Potočného, Tlustého přesná rána TOP góly 11.kola HET ligy: Nekompromisní hlavičky Šurala a Potočného, Tlustého přesná rána
NEJ zákroky bundesligy: Hrádecký vychytal Dortmund, gólman Hoffenheimu lapil penaltu NEJ zákroky bundesligy: Hrádecký vychytal Dortmund, gólman Hoffenheimu lapil penaltu
VŠECHNA VIDEA ZDE

Zemětřesením těžce zkoušeným obyvatelům Chile se aspoň na pár okamžiků pokusil navrátit trochu optimismu světový hráč číslo deset a především největší opora příštího soupeře českého týmu ve čtvrtfinále Davisova poháru Fernando Gonzalez. Rodák ze Santiaga de Chile navštívil ničivým zemětřesením nejvíce postižené části země.


REKLAMA

Devastující otřesy půdy si 27. února letošního roku vyžádaly v Chile stovky mrtvých. Další desítky tisíc obyvatel jihoamerické země vyvázly se zraněním či přišly o své domovy.

"Lidé, se kterými jsem se setkal, jsou neuvěřitelně silní. Ztratili všechno, ale neztratili naději. Moc bych si přál, aby každý člověk měl tu obrovskou sílu bojovat se všemi nepříznivými okolnostmi, které pro ně osud přichystá. Lidé tady si nikdy nevzdávají a stále hledí dopředu. To na nich nesmírně obdivuji," řekl po návštěvě míst nejvíce postižených zemětřesením devětadvacetiletý tenista.

Fernando GonzalezFernando Gonzalez


Opora daviscupové reprezentace navštívila mimo jiné i rybářskou vesnici El Morro ležící blízko nejdůležitějšího vojenského přístavu v Chile, která byla zemětřesením a následnou vlnou tsunami postižená nejvíce.

"Vesnice byla prakticky zcela zničena, ale někteří lidé stačili uniknout. Děkuji Bohu, že přežili a že se nevzdali. Zahrál jsem si s místními děti tenis a cítil jsem z nich radost a chuť do života. Chtěl jsem jim ukázat, že nejsou sami a že jsou tady lidé, kterým na nich záleží," prohlásil olympijský medailista z Pekingu.

Zájem Gonzaleze o osud přírodní katastrofou postiženého obyvatelstva ocenil i starosta zasažené vesnice: "Fernando je pro chilský národ obrovským vzorem a osobností. Jeho návštěva pomohla lidem aspoň na chvíli zapomenout na naštěstí, které je postihlo, zvláště u těch, kteří přišli o vše. Lidé pomalu zase dostávají chuť do života a každá takováto akce jim pomůže," dodává starosta vesnice Gaston Saavedra.

Fernando Gonzalez, budoucí hrozba českých tenistů.
Fernando Gonzalez, budoucí hrozba českých tenistů.



Témata:  sport, tenis, gonzalez, Chile
 







Klasická verze
Mobilní verze