+
Nenechte si ujít nejnovější
zprávy ze světa sportu.
Sledujte nás na Facebooku
a dozvíte se vše jako první.
26. února 2010 • 17:55

Pozor na lístky! Kanada prožila šílenství

Autor:
TOP VIDEA
Bořil po vypadnutí z LM: Zdržování APOELu? Měl jsem nervy Bořil po vypadnutí z LM: Zdržování APOELu? Měl jsem nervy
Ve vyložených situacích nejsme schopni dát gól, smutnil Jandač po prohře se Slováky Ve vyložených situacích nejsme schopni dát gól, smutnil Jandač po prohře se Slováky
VŠECHNA VIDEA ZDE

Ve Vancouveru se zastavil život. A vyplatilo se. Kanaďané rozmetali ve čtvrtfinále Rusy (7:3) a po bolavé porážce od Američanům ve skupině se jim vrátila hrdost. Zápas poblouznil celou zemi.Když řidič autobusu zjistil, že veze někoho, kdo má namířeno na hokej Kanada – Rusko, tak se mu rozzářily oči.

„Opravdu? A vy máte lístky?“ Nevěřil, kroutil hlavou.

„A kde jste je sehnal?“ Poté zjistil, že jsou to vstupenky pro novináře, ale přesto to zkusil: „Neprodáte?“ Nepochodil. Tak aspoň poradil: „Na tyhle vstupenky si dávejte obrovský pozor! Je to hrozně cenné zboží.“

Příhoda, která jen ilustrovala šílenství, které lákavé čtvrtfinále vyvolalo. V zemi se zastavil život. V tu chvíli byl nejšťastnější ten, kdo se dostal přímo do haly Canada Hockey Place. Osmnáct tisíc lidí si ten zážitek bude navždy pamatovat.

7
Sedm gólů nasázela Kanada odevzdaným Rusům a prožila zatím nejkrásnější den na olympiádě

Zbytek lidí usedlo k televizím doma nebo v barech. V okolí arény to žilo. I v linkových autobusech během zápasu hlásili nadšení řidiči cestujícím, jaký je průběžný stav. Život v Kanadě se bez přehání během utkání zastavil.

A ten hukot v hale... Když domácí zvýšili na 4:1, aréna málem spadla. Fanoušci v kanadských dresech si ten pocit náramně užívali. Vidět Rusy, kteří se holedbali, že jedou turnaj vyhrát, na kolenou. Co víc může být?

Těžko se dá zažít větší výbuch radosti. A jinde neuslyšíte tak mohutné povzbuzování: Go Canada Go! Elektrizující atmosféra totálně sešrotovala ruské naděje. „Úplně nás to nadchlo. A vyburcovalo,“ hlásil gólman Roberto Luongo, jenž působí v týmu Vancouver Canucks. Proto ho fanoušci zbožňují více než kohokoliv jiného.

Tedy kromě hráče s číslem 87. Sidney Crosby si triumf užil i kvůli tomu, že zvítězil v mediálně vyhecovaném souboji s Alexanderem Ovečkinem, ruskou kometou. Hvězdné války měli kanadského vítěze.

Crosbyho popularita, už tak vyhnaná do závratných výšek, v zemi zase o něco stoupla.

„Co si asi tak myslíte? Samozřejmě jsem zklamaný,“ reagoval Ovečkin, který v utkání vyhořel. A o zámořské hokejové nadvládě nechtěl slyšet. „Nesuďte náš tým podle jednoho zápasu. Pořád jsme silní!“ Ale Rusové byli ostudně potupeni.

Vždyť prožili svou druhou nejvyšší porážku v olympijské historii. Padnuli navíc s protivníkem, s nímž se přetahují o místo na výsluní. „O té rivalitě mezi oběma týmy se mluví dlouho. A navíc v téhle aréně a v té nádherné atmosféře dostala ještě větší rozměr,“ vykládal Crosby.

Kanada tedy největšího protivníka odklidila z cesty. Utká se ve finále s Amerikou? To by se život v zemi znovu zastavil. 

Dejte nám like a sledujte nás!

.
instagramKlasická verze
Mobilní verze