+
Nenechte si ujít nejnovější
zprávy ze světa sportu.
Sledujte nás na Facebooku
a dozvíte se vše jako první.
27. února 2010 • 08:19

Záhrobská slavila medaili s týmem a s fanoušky

Autor:
TOP VIDEA
NEJ zákroky bundesligy: Pavlenka se vytáhl proti Kagawovi z Dortmundu NEJ zákroky bundesligy: Pavlenka se vytáhl proti Kagawovi z Dortmundu
SESTŘIH Premier League: Manchester United - Manchester City 1:2. Hosté mají rekord a velký náskok SESTŘIH Premier League: Manchester United - Manchester City 1:2. Hosté mají rekord a velký náskok
VŠECHNA VIDEA ZDE

Slalomářka Šárka Záhrobská má medaile ze všech velkých soutěží, ale legendou se ještě necítí. V pátek vybojovala bronz na olympiádě a společně s kompletní sadou cenných kovů z mistrovství světa je majitelkou čtyř velkých medailí. Pětadvacetiletá Záhrobská ale doufá, že přidá další.Její výkon stačil na bronzovou medailiJejí výkon stačil na bronzovou medaili
"Ještě musím nějakou přidat, abych byla legendou. Paní Zátopková dokázala víc a já doufám, že ještě nějaké přidám. Nehodlám končit a velmi ráda bych jela na další olympiádu," prohlásila Záhrobská s myšlenkami na příští hry v Soči.

Česká lyžařka nechtěla své medaile porovnávat. Každá má podle ní svůj příběh. "Nemůžu říci, že zlatá z mistrovství světa je víc než bronz z olympiády. Na každou jsem se nadřela jinak a všech si moc vážím. Všechny mají svou hodnotu," konstatovala.

Bronzová olympijská medaile je její první "samostatná." Před touto sezonou se po dlouhé době rozešla tréninkově s otcem Petrem, s kterým byla spojena její předchozí kariéra i dosavadní úspěchy.

Záhrobská se nechtěla pouštět do diskusí, zda je ráda, že dokázala uspět i bez otce. "Ani mě to nenapadlo. Nikdy jsem to nesrovnávala, jaký by to bylo s tátou a jak to je bez táty," řekla a stejně reagovala na otázku, zda cítí jinou radost. "Tenkrát jsme se radovali s tátou a týmem, teď s týmem, který tady je se mnou."

Záhrobská vybojovala ve slalomu bronzovou medaili >>

Velkou radost měla z českých fanoušků. V hledišti pod svahem ve Whistleru jich měla ze všech závodnic nejvíc. I proto pak přišla k hrazení, s mnoha z nich si plácla a rozdávala podpisy. "Tohle potěší, je to moc krásné. Byli tu i známí z Jablonce," řekla.

Zatímco čekala na květinový ceremoniál pod tratí, zavolala mamince Jiřině. Chvilku spolu mluvily a sdělovaly si dojmy. "Máma měla radost a říkala, že si otevře šampaňský. Říkala, že přijímá telefony jako maminka bronzové olympioničky. Byla moc šťastná," líčila Záhrobská.

Trojice medailistek olympijského slalomu
Trojice medailistek olympijského slalomu


Opět potvrdila, že umí zajet dobrý závod na velkých akcích. "Asi proto, že je beru jako normální," řekla Záhrobská. "Beru to, jak to přijde, a daří se mi. Doufám, že to bude pokračovat," dodala a podle pověry svá slova zaklepala na dřevo.

V Kanadě se dlouho nezdrží. Po večerním medailovém ceremoniálu se těšila, že úspěch lehce zapije, ale pak musí rychle balit. V sobotu ráno odletí domů, ale v Česku se zdrží jen den. "Pak už vyrazíme do Crans Montany, kde nás čeká v pátek kombinace," řekla.

Záhrobská doufá, že nejen ziskem bronzové medaile je z ní určitý vzor pro mladé, že motivuje hodně dětí k lyžování. Odezvy již má. Lidé jí prý píší dopisy, ve kterých jí popisují první zkušenosti vlastních dětí na lyžích. "Někdy pošlou i fotku, a to je příjemné. Ráda bych je motivovala a ne kvůli tomu, aby vyhráli mistrovství světa, ale aby se sportu věnovali," řekla Záhrobská.

Vše o zimních olympijských hrách 2018 najdete zde >>

 Klasická verze
Mobilní verze