VIP Sport

Tragédie

###BLOK-TOP-VIDEA###

Jemné rysy, blonďaté vlasy. Málokdo by na první pohled hádal, že je čtrnáctiletý Angličan Scott Marsden kickboxerem. Byl ale skutečně nadaným bojovníkem a jeho okolí mu předvídalo velikou budoucnost. Jeho láska ke sportu se mu ale stala osudnou. O víkendu jej postihl kolaps přímo v ringu a o několik hodin později zemřel.Den plný očekávání se rázem změnil v tragédii. Sobotní zápas o titul v Leedsu měl být pro Scotta Marsdena dalším posunem ve sportovní kariéře. Čtrnáctiletý zápasník ale během souboje zkolaboval a druhý den zemřel v nemocnici.

Očitý svědek události sdělil deníku Daily Mail, že si nemyslí, že by se mladík zhroutil kvůli úderům do hlavy.

Když Marsden omdlel, rozhodčí jej dal ihned do stabilizované polohy. Jeho zásah byl dokonce tak rychlý, že mladík ani neupadl na zem. Několik minut poté byl odvezen sanitkou do nemocnice. Nebyla však šance na jeho záchranu.

Scott patřil mezi oblíbené bojovníky.
Scott patřil mezi oblíbené bojovníky.

Dospívající kickboxer ze Sheffildu byl podle Jona Greena, prezidenta WKA (World Kickboxing Association) „oblíbeným a respektovaným bojovníkem.“ Pro všechny přítomné se zápas o titul stal v okamžiku hrozným zážitkem. Nic prý nenasvědčovalo tomu, že by měl být duel přerušen.

„Byl to ve všech směrech skutečný šampion,“ uvádí se v prohlášení sportovního klubu, do kterého Marsden patřil. „Jeho pozitivní energie se dotkla každého, koho potkal.“

 Klasická verze
Mobilní verze