Svátek slaví Marcela, zítra Alexandra
Oblačno, déšť 8°C

Rosa KOSA! Okopávaný Rosický v protiútoku, zrušil dva hráče City

Autor: Pavel Krejča

FOTOGALERIE | Často je terčem brutalit. Jeho nohy trpí. Záložník Arsenalu Tomáš Rosický už ale řekl: DOST! A přešel do protiútoku! V anglické lize sejmul dva hráče Manchesteru City (1:1).

Rosický ! Rosický! Rosický! Reprezentačního kapitána bylo ve šlágru Premier League proti Manchesteru plné hřiště.

Ve 12. minutě ho ve vápně zastavil Zabaleta, ale penalta se nepískala. Ve 31. minutě Tomáše při úprku stáhl na zem Touré jen za cenu karty.

Arsenal v tu chvíli po gólu Silvy prohrával a pohár přetekl. Z hbitého českého hračičky se stal nemilosrdný tvrďák. Těsně před poločasem byl v souboji s Clichym pozdě a jeho bývalý spoluhráč se vzápětí svíjel bolestí – jasná žlutá.

42. minuta: Rosický si ukopl míč a pak Clichyho sejmul.

Potyčka s obrem
Následovala potyčka s rozzuřeným silákem Demichelisem, kterého by se v tu chvíli bál snad i Chuck Norris , Rosa nikoliv.

Ten mohl být nakonec rád, že zápas dohrál. V závěru (už za stavu 1:1 – vyrovnal Giroud) totiž zezadu zastavil Silvu, naštěstí zasáhl i míč.

Bylo to hodně na hraně, ale fanoušci z výkonu svého miláčka šíleli a na internetu psali: „Měl by být kapitánem!“