VIP Sport

27. července 2015 • 10:57

Jágr píše knihu a káže: Bůh nebude uklízet sr***y po lidech!

Autor:
Jaromír Jágr to na svém facebookovém profilu Hokejová rodina zase roztočil

Šibalský kukuč? Vrabčí hnízdo na hlavě? Výraznějším motivem posledního příspěvku Jaromíra Jágra jeho "Hokejové rodině" na facebooku je masivní kříž. Legendární hokejista, kterému víra pomáhá v osobním i sportovním životě řadu let, v něm apeluje na fanoušky, aby si našli svou cestu k bohu. Budou pak šťastnější.Jágr je roky pravoslavným křesťanem, v roce 2000 jej pokřtil pražský patriarcha. "Prostě jsem vycítil, že to potřebuju," stručně svůj čin vysvětlil Jágr, který v té době hrál za Avangard Omsk. Rusko je spolu a Balkánem a Řeckem zemí, kde se pravoslaví nejvíce daří.

Křížek, jakožto symbol pravoslavného křesťanství, Jágrův krk často zdobí. Pro fotografii, kterou 43letý útočník v pondělí umístil na svůj facebookový profil, ale decentnější variantu nahradil pořádný obr. "Myslím, že člověk má ve svém životě dva důležité úkoly. Prožít svůj život jak nejlépe umí a najít cestu k bohu," káže v příspěvku Jágr a svou myšlenku ještě větví. "Čím rychleji najdeš tu cestu, tím lépe. Šťastněji svůj život prožiješ, to vím na 100%," apeluje autor 47 bodů z loňské sezony NHL a nejužitečnější hráč květnového mistrovství světa.

Na Jágrův kompletní příspěvek se podívejte ZDE>>>

Stejně jako každý Jágrův příspěvek vyvolala i toto filozofické zamyšlení bouřlivou reakci. Jak ve smršti lajků, během tří hodin si příspěvek oblíbilo 18 tisíc fanoušků, tak v komentářích pod fotkou. Některé stihl ještě sám Jágr zglosovat, některé i pořádně rázně.

"To jako má bůh kazdou naši sr***u uklidit? To by ani nemělo cenu žít," durdí se útočník Floridy pod jedním z příspěvků. K tématu své víry a pravoslaví obecně navíc plánuje napsat knížku, jak přislíbil v další glose, takže se fanoušci mají na co těšit.

Jaromír Jágr bez servítek odpovídá i v komentářích pod svými příspěvkyJaromír Jágr bez servítek odpovídá i v komentářích pod svými příspěvky