VIP Sport

17. srpna 2015 • 20:30

Spal jsi mu s přítelkyní? Wawrinka ti měl dát přes hubu, řval na Kokkinakise soupeř

Autor:
Podvedla Wawrinku přítelkyně?

Tahle aférka může mít ještě dost vyhrocené pokračování. Během zápasu druhého kola turnaje v Montrealu mezi Nickem Kyrgiosem a Stanem Wawrinkou si australský tenista neodpustil na adresu svého soka nemístnou poznámku: "Sorry, Stane, ale Kokkinakis ti spal s přítelkyní," naprášil svého krajana dvacetiletý tenista. Teď se vše obrátilo proti údajnému "viníkovi", o rok mladšímu Kokkinasovi. Ostrá výměna názorů se odehrála po kvalifikačním zápase na turnaj Masters v Cincinnati. Kokkinakis ve třech setech porazil amerického tenistu Ryana Harrisona.

Třiadvacetiletý hráč si svého přemožitele podal hned u sítě. O tři roky mladšího soupeře měl urážet za jeho údajnou aférkou s Wawrinkovou přítelkyní a tenistkou Donnou Vekičovou.

"Když jsme se potkali u sítě, křikl na mě, že jsem hajzl, že tady nemám co pohledávat a byly tam i nějaké rasistické urážky," stěžoval si Kokkinakis na chování Američana.

VIDEO: Oba borci si to vyříkali přímo na kurtu

1080p 720p 480p 360p 240p
Harrison se pustil do Kokkinakise přímo na kurtu

Že se svým soupeřem nemluvil podle učebnice spisovného jazyka, přiznal i sám Američan na tiskové konferenci.

"Tihle frajírci jako Kyrgios a Kokkinakis mě štvou. Myslí si, že si můžou všechno dovolit, nikdy nevíte, co provedou. Je mu devatenáct, vůbec neví, co dělá. Kdybych já byl na místě Stana a tohle slyšel, se zdravou kůží by nevyvázl.“

 A pokračoval: „Víte, co by se stalo, kdyby si Stan Kyrgiose za jeho řeči v šatně podal? Nick by dostal před držku a to pořádně. Stejně tak by dopadl i Kokkinakis. Wawrinka je ikona tenisu a neudělal to jen proto, že by za to zaplatil příliš vysokou cenu, za to mu to nestálo," dodal 126. hráč světa.

A co k celé události říká Kokkinakis? „Nemám z toho radost. Kyrgios už se mi za to, co Stanovi o mně řekl, omluvil. Neměl to dělat, takové věci se řeší v soukromí, ne na kurtu," říkal Australan.