VIP Sport

1. září 2015 • 16:02

Vízkův parťák z MS 1982 Janečka je bezdomovec: Ať přijede, dám mu polívku!

Autor:

Křižovatky osudu jsou nevyzpytatelné, jenže pořád platí, že na nich házíme blinkr sami. Legendární hračička Ladislav Vízek (60) má o budoucnost Petra Janečky strach.Byli spolu na světovém šampionátu ve Španělsku, dýchali jeden fotbalový vzduch. „Měli jsme k sobě blízko, když jsme byli konkurenti na místo v útoku. Petr byl takový neposlušný divočák, a to byla moje výhoda. Byl v mém stínu,“ vzpomíná »Vizour«.

Nespustil Janečku z očí ani dnes, a ví jak bídně na tom je. „Dvakrát se rozvedl, ženské ho oškubaly, nemá nic. Je žebrák z nádražních putyk a mě je z toho smutno,“ říká Vízek. „Máme ho rádi. Posílali jsme mu z nadace fotbalových internacionálů příspěvky, aby měl na oblečení. Kdyby přijel do Prahy, tak mu ve své hospodě dám polívku, jenže on potřebuje peníze a nic mu nespadne z nebe,“ přemýšlí nad svým parťákem z nároďáku.

„Vidíte, jaký je život. Já žiju zábavičkami, tenisem, golfíčkem, fotbalem a mám krásnou tříletou dcerku, která mi už poroučí. A Petr? Bojím se toho, že už mu není pomoci a jak skončí,“ uzavírá své smutné povídání Ladislav Vízek.

Dnes Janečka najdete ve Zlíně na nádraží, jak popíjí pivo.
Dnes Janečka najdete ve Zlíně na nádraží, jak popíjí pivo.

 
Prohlédněte si nejlepší akty na webu DIGIarena.czKlasická verze
Mobilní verze