VIP Sport

17. září 2015 • 20:39

Uprchlíkovi podrazili nohy, teď jde trénovat k mistrům Evropy

Autor:

V Evropské unii se dočkal dost nevlídného přivítání. Když syrský fotbalový trenér Usáma Abdal Muhsín minulý týden vkročil společně s ostatními uprchlíky na maďarské území, podrazila mu nohy místní televizní kameramanka. Jenže všechno zlé je pro něco dobré. Incident získal celosvětovou publicitu a Muhsínovi nakonec příležitost, o níž si desetitisíce jeho krajanů na útěku mohou nechat zdát. Bude trénovat ve Španělsku.Na tento týden nikdy Muhsín nezapomene. „Ve Španělsku nás čeká s mým synem světlá budoucnost,“ hlásil před hroznem novinářů po příletu do nového doma, kde by měl pracovat pro fotbalovou školu v Getafe poblíž Madridu.

Právě sedmiletého syna Zaida nesl v náručí, když ho kameramanka za hraniční čarou poslala k zemi. „Vystrašilo mě to a bolelo. Nejdřív jsem byl překvapený, pak nastoupila bolest, strach a panika v tváři mého syna. Plakal další dvě hodiny,“ vyprávěl o incidentu, který viděli diváci na celém světě. Kameramanka následně přišla o práci a za své chování omluvila.

V Maďarsku hrozilo syrskému trenérovi vězení, jenže pak přišel nečekaný obrat. Pomoc mu nabídli v zemi úřadujících mistrů Evropy. Tam by měl výhledově získat ve fotbalové akademii v Getafe práci – nejdřív ale dostane čas se aklimatizovat a naučí španělsky. Už nyní mu ale poskytnou zázemí včetně ubytování, jídla a oblečení. Nejisté vyhlídky se u něj změnily v neskutečnou pohádku.

Navíc přišel další kouzelný bonus. Celou rodinu přivítal prezident Realu Madrid Florentino Peréz na Santiago Bernabéu a pozval ji na ligové utkání proti Granadě.

Útok kameramanky na syrského uprchlíka získal obrovskoupublicitu
Útok kameramanky na syrského uprchlíka získal obrovskoupublicitu

 
Prohlédněte si nejlepší akty na webu DIGIarena.czKlasická verze
Mobilní verze