VIP Sport

26. listopadu 2015 • 16:16

Olympijské prokletí! Zemřelo již 16 sportovců z her v Londýně 2012

Autor:
 • Šestnáct sportovců zemřelo od olympijských her v Londýně v roce 2012 Šestnáct sportovců zemřelo od olympijských her v Londýně v roce 2012FOTO:

  Těžko se tomu číslu věří. Přesto je krutou skutečností, že už šestnáct olympioniků, kteří bojovali na poslední letních olympijských hrách v Londýně 2012, se na další akci pod pěti kruhy nikdy nepodívá. Svého soupeře v podobě těžké nemoci, nehody či útoku zákeřného vraha, už zdolat nedokázali. Podívejte se na příběhy sportovců, kteří v mladém věku tragicky zemřeli.

 • JULIA BALYKINOVÁ (1984 - 2015)

  Rukou svého bývalého přítele zemřela běloruská atletka a účastnice štafetového závodu na 4x100 metrů z Londýna Julia Balykinová. Sympatická běžkyně byla nezvěstná od 28. října, její tělo našli v listopadu letošního roku.

  Život atletky Julie Balykinové skončil tragicky

 • LAURENT VIDAL (1984 - 2015)

  Pátý muž z triatlonového závodu z londýnských her zemřel 10. listopadu v noci ve spánku na infarkt. Bylo mu teprve jednatřicet let. Triatlonu už se rok a půl nevěnoval, skončil poté, co ho loni v dubnu během tréninku v bazénu postihla srdeční zástava a byl několik měsíců v umělém spánku.

  Život triatlonisty Laurenta Vidala byl příliš krátký

 • TREVOR MOORE (1985 - 2015)

  Rodina ani fanoušci se nikdy nemohli tradičním způsobem rozloučit s americkým jachtařem Trevorem Moorem. Člen olympijské posádky Spojených států totiž zmizel v oceánu. Jeho loď se 25. června při pobřeží Floridy našla, tělo třicetiletého sportovce už ne.

  Život Trevora Moore skončil tragicky

 • DAUNDRE BARNABY (1990 - 2015)

  Třetí měsíc tohoto roku se stal tragickým i pro kanadského sprintera Daundreho Barnabyho. Účastník čtvrtky na zatím poslední letní olympiádě si šel zaplavat do Karibského moře u ostrova St. Kitts. To je také poslední známé místo, kde se prokazatelně nacházel. S největší pravděpodobností utonul, jeho tělo se nikdy nenašlo.

  Život Barnabyho skončil v hlubinách oceánu

 • ALEXIS VASTINE (1986 - 2015)

  Ve věku 29 let se přestal počítat čas pro francouzského boxera Alexise Vastineho. Držitel bronzové medaile z olympijských her z Pekingu zemřel spolu s dalšími lidmi v březnu, když s ním během natáčení televizní reality show spadla helikoptéra. 

  Alexis Vastine se olympiády v Riu už nedočkáAlexis Vastine se olympiády v Riu už nedočká

 • CAMILIE MUFFATOVÁ (1989 - 2015)

  Březnová tragédie vrtulníku si vyžádala kromě Vastineho život i Camilie Muffatové. Obrovská hvězda francouzského plavání získala na olympijských hrách v Londýně všechny tři cenné kovy. V závodě na 400 metrů byla zlatá, na poloviční trati stříbrná a ve štafetě na 4x200 metrů přidala chybějící bronz. Svoji sbírku už v Riu nerozšíří.

  Camilie Muffat zemřela při pádu vrtulníkuCamilie Muffat zemřela při pádu vrtulníku

 • ELENA BALTACHA (1983 - 2014)

  Tento příběh rozplakal snad celý sportovní svět. Britská tenistka ukrajinského původu Elena Baltacha dlouhé roky sváděla statečný boj s rakovinou, těžkému protivníkovi však odolat nedokázala. Účastnice olympijských her v Londýně v singlu i deblu zemřela 14. května loňského roku.

  Tenisový svět se loučil s Elenou Baltachaovou

 • BESIK KUDUCHOV (1986 - 2013)

  V Riu plánoval útok na zlato. Zcela logicky. V Pekingu získal zápasník ve volném stylu Besik Kuduchov bronz, o čtyři roky později v Londýně stříbro. V Brazílii by mu bylo teprve třicet let. Šanci už nedostane. Zemřel 29. prosince roku 2013 při automobilové nehodě. 

  Besik Kuduchov zemřel při automobilové nehodě

 • CHRISTIAN LOPEZ (1984 - 2013)

  Silák z Guatemaly zvedl nad hlavu téměř cokoliv. V hmotnostní kategorii nad 105 kilogramů v Londýně skončil na slušném patnáctém místě. Se zákeřným soupeřem v podobě zápalu plic si však nevěděli rady ani lékaři. Lopez zemřel v listopadu roku 2013.

  Christian Lopez podlehl zápalu plic

 • JAKKRIT PANICHPATIKUM (1973 - 2013)

  S pořádnou dávkou hořké ironie se dá říct, že Panichpatikum zemřel způsobem, který mu byl nejbližší. V Londýně totiž soutěžil ve střelbě ze vzduchové pistole na 10 a 50 metrů. V říjnu roku 2013 ho zastřelila jeho tchýně. Důvod? Údajně týral svoji manželku, tedy dceru vražedkyně.

  Panichpatikum zemřel po střelném zranění způsobeném jeho tchýní

 • ABDELRAHMAN EL-TRABILY (1989 - 2013)

  Je 24 let. Tolik bylo egyptskému zápasníkovi Abdelrahmanovi El-Trabilymu, když ho během politických nepokojů v srpnu v Egyptě zabila střela do hlavy. Na olympiádě v Londýně skončil ve druhém kole. Svůj výsledek už nikdy nevylepší.

  Abdelrahman El-Trabily (v červeném) zemřel během politických nepokojůAbdelrahman El-Trabily (v červeném) zemřel během politických nepokojů

 • JELENA IVAŠČENKOVÁ (1984 - 2013)

  Sport byl její život, přesto ani on ruské judistce Jeleně Ivaščenkové nepomohl porazit nástrahy deprese. V červnu předloňského roku ukončila svůj život ve věku pouhých 29 let skokem z okna.

  Jelena Ivašenková (vpravo) ukončila svůj život skokem z oknaJelena Ivašenková (vpravo) ukončila svůj život skokem z okna

 • BILLY WARD (1993 - 2013)

  Stejný osud, stejně tragický konec. Australský mladíček Billy Ward patřil k velkým boxerským talentům, ani on však neodolal direktu jménem "deprese". Svůj život ukončil podobně jako Ruska sebevraždou.

  Billy Ward (vpravo) trpěl depresemi, spáchal sebevražduBilly Ward (vpravo) trpěl depresemi, spáchal sebevraždu

 • ANDREW SIMPSON (1976 - 2013)

  Jedna z velkých postav jachtařského sportu zahynula ve věku 37 let. Brit Andrew Simpson se mohl doma kochat ze zlaté medaile z Pekingu a stříbrného kovu z Londýna. Další už nepřidá. V květnu roku 2013 zahynul při tréninku, když se na něj převrátila loď.

  Andrew Simpson (vpravo) při svém triumfu na olympiádě v PekinuAndrew Simpson (vpravo) při svém triumfu na olympiádě v Pekinu

 • KEITANI GRAHAM (1982 - 2012)

  Jen pár měsíců po skončení letních olympijských her v Londýně zemřel Keitani Graham. Silák z Mikronésie se o sebe uměl postarat. V hlavním městě Velké Británie se zúčastnil zápasnických soutěží v hmotnostní kategorii do 84 kilogramů. Nad jeho síly však infarkt, který Grahama dostal definitivně na lopatky 6. prosince roku 2012.

   

  Keitani Graham zemřel v prosinci roku 2012 na infarkt

 • BURRY STANDER (1976 - 2013)

  Jen o zhruba měsíc déle přežil Grahama Burry Stander. Závodník z Jihoafrické republiky bojoval v Londýně v závodě na horských kolech a vedl si výborně. Skončil pátý, na pomyslné stupně vítězů mu chyběl kousek. S medailovou vizí na olympijské hry v Riu se pustil do dalšího tvrdého tréninku, který se mu však paradoxně stal osudný, když ho srazil taxík.

  Burry Stander zahynul během tréninku

 Klasická verze
Mobilní verze