VIP Sport

13. března 2016 • 05:00

Směšný trest! Trenér Slavie Uhrin byl 1,5 metru od svého asistenta

Autor:
###BLOK-TOP-VIDEA###

Zákaz výkonu všech funkcí na dva zápasy vyfasoval ve čtvrtek trest trenér Slavie Dušan Uhrin (48). A v pátek Slavii »vedl« proti Zlínu (1:0) z místa kousek nad lavičkou. Co přesně trest za výrok směrem k rozhodčímu při zápasu v Boleslavi Uhrinovi zakazuje? „Stručně řečeno, neměl po dobu utkání vykonávat funkci trenéra,“ řekl Richard Baček, šéf disciplinárky. Tak, a teď co to znamená…

„Trenér byl v šatně před zápasem i o poločase, takže se toho oproti normálu moc nezměnilo,“ řekl střelec Slavie Tomáš Souček. A během hry? „Dušan seděl v dosahu lavičky,“ naznačil asistent Petr Čuhel, že šéf byl po ruce celý zápas.

Chce se říct slovy doktora Skružného z filmu Vesničko má středisková: „Měl jsi štěstí, Dušane, na funkci to nemělo vliv!“

720p 480p 360p 240p
Slavia - Zlín: Dušan Uhrin se z tribuny domlouvá s lavičkou

„Trest spočívá v tom, že trenér nesmí do vymezeného prostoru hřiště,“ upřesnil Jaroslav Kolář, mluvčí disciplinárky, jak se sankce praktikuje v Synot lize.

Neměl by ani dávat pokyny, jenže nikdo se nezabývá tím, jak tohle zařídit. Pokud by totiž Uhrina vyšetřovali a on řekl, že na lavičku jen vzkazoval, kam se půjde po zápase na pivo, nejspíš by vyvázl.

„Zjišťovali jsme si, co je a není při tomto trestu možné. Nic jsme během zápasu se Zlínem neporušili,“ řekl mluvčí Slavie Jiří Vrba. Inu, co není zakázáno, je dovoleno.

„To si z nás děláte p*del?!“ Za tuhle ve fotbalovém prostředí skoro slušnou hlášku směrem k rozhodčímu v Boleslavi Uhrin svůj trest vyfasoval.

Teď si z předpisů udělali tak nějak p*del na Slavii.

Mladá Boleslav - Slavia: Uhrina vykázali na tribunu, musel přes plot!

CELÝ SESTŘIH: Slavia-Zlín 1:0. Pražané ubojovali těsné vítězství

Trenér Dušan Uhrin to však ke svým svěřencům neměl daleko
Trenér Dušan Uhrin to však ke svým svěřencům neměl daleko

 
Prohlédněte si nejlepší akty na webu DIGIarena.czKlasická verze
Mobilní verze