VIP Sport

14. května 2016 • 14:45

Maminka hokejisty Pastrňáka: O jeho první lásce i drobáčcích na jídlo

Autor:
###BLOK-TOP-VIDEA###

Čtyři roky chodila do tří různých prací současně, aby Davidovi (19) mohla pořídit třeba novou hokejku. Teď Marcela Pastrňáková (47) fandí doma u televize synkovi, který v Moskvě na MS obléká český dres.Pípnul mobil: „Maminko, pošli mi, prosím, nějaké drobáčky na jídlo.“ Tak to chodilo ještě tři roky zpět, když začínal David Pastrňák v Södertälje.

720p 480p 360p 240p
Maminka Davida Pastrňáka mluví o svém úspěšném synovi.

Drahé Švédsko

„Měl zajištěné bydlení, ale peněz málo. Stávalo se, že si došel koupit svačinu a 500 korun bylo pryč. Je tam hrozně draho. Pak mi napsal o drobáčky a já mu něco poslala, i když tenkrát to byl problém, nebylo mi do smíchu,“ vzpomíná Marcela Pastrňáková.

„Teď si to vracíme, občas mu ode mne přijde: »Davídku, pošli mi nějaké drobáčky na jídlo.« Přesunula jsem se loni v říjnu do Prahy. I tady už jsem byla zaměstnaná, ale zrovna teď nejsem.“

Vše o MS v hokeji 2016 najdete ZDE »

Maminka Davida Pastrňáka se přestěhovala z Havířova do Prahy.
Maminka Davida Pastrňáka se přestěhovala z Havířova do Prahy.

Holčičí brusle

Ten příběh začal na zimáku v Havířově na holčičích kraso-bruslích. „Proč? Někde jsme je sehnali, byly levné. A na jeho nožku pěkně seděly,“ říká Marcela.

„Když byl malej, chodili jsme sportovat s tím, že ho to bavilo. Starší syn hrál fotbal, mladší hokej. Byla jich tam spousta šikovných. Každý ho chválil, ale taky hned dodávali, že pokud nevyroste, tak bude v pr**li. Já nevěděla, co tím myslí. Nenapadlo mě že by mohl někdy hrát extraligu, natož NHL!“

Nové slovo

A kdy mamince poprvé došlo, že David (který nakonec dorostl do 183 centimetrů výšky) má na dosah něco mimořádného? „V roce 2013 pan Volek poprvé mluvil o draftu. To slovo jsem neznala, ale nechtěla jsem být za blbce, odkývala jsem mu to a doma jsem si vygooglovala, co to vlastně je, ten draft.

O zábavu se stará Pastrňák. Když promluví polsko - anglickou češtinou

Vše, o čem mamka ví

Do Prahy si z Havířova přivezla věrnou  fenku Epi. „Je jí deset let a David ji má moc rád,“ říká máma Patrňáková. Ty dvě vědí o Davidovi nejvíc. Třeba i o jeho dívkách.

O láskách

Nedovolím si mu radit. Vím, že první lásku měl ve Švédsku. Pomohla mu, byl to ten smutný rok, kdy mu umřel táta. Loni chodil s Adélou. Když se někdy v září rozešli, prostě mi to oznámil. Neprobíral se mnou důvody.

O narozeninách

Pětadvacátého května bude Davidovi dvacet. Vždy byl manekýn, šila jsem mu z věcí nakoupených v sekáči. Teď si netroufnu mu koupit oblečení. Spíš dostane něco pro štěstí a uvařím mu. Nic extra, kromě zelí jí všechno, nejradši má kuře s rýží.

O fandění

Do Moskvy se zatím nechystám, jedině kdyby  David vyloženě chtěl. Koukám v televizi a fandím. Daří se jim, asi bych v tom měla pokračovat. Když jsem to řekla Davidovi, smál se, že začínám být pověrčivá.

O dovolené

Byli jsme loni v Turecku všichni – oba synové a já. My nikdy takhle společně nebyli, tohle bylo poprvé. Letos už to asi nebude, to spíš David vyrazí s bráchou, ale už hlásil, že časově to asi nevyjde.

O stěhování

Náš starý byt v Havířově byl Bakaly, ten jsme vrátili. Teď žiju v pronájmu v Praze sama, starší syn zůstal na Moravě, David je věčně pryč. Pořád váhám, jestli třeba neodjedu žít za ním do Bostonu.

 
Prohlédněte si nejlepší akty na webu DIGIarena.czKlasická verze
Mobilní verze