VIP Sport

29. března 2017 • 15:00

Hotel, muzeum, spodní prádlo, a teď i letiště! Co po Ronaldovi pojmenují příště?

Autor:
###BLOK-TOP-VIDEA###

Triumf portugalské reprezentace na fotbalovém EURO nese další ovoce. Osm měsíců na to se letiště ve Funchai jmenuje po Cristianu Ronaldovi. Na Madeiře se ale i protestovalo proti názvu podle nejslavnějšího syna portugalského ostrova. Hvězda Realu Madrid má už doma na Madeiře muzeum, hotel a sochu v nadživotní velikosti. A samozřejmě taky vlastní značku spodního prádla CR7. Letiště mu ve sbírce zatím chybělo.Umíte si představit „Letiště Petra Čecha“? Nebo „Letiště Tomáše Rosického“? Asi ne, ale v Portugalsku to zjevně mají jinak. Kdo odteď poletí na Madeiru, přistane na „Letišti Cristiana Ronalda“. To bylo oficiálně přejmenované dnes ráno a ceremoniálu se zúčastnil sám hráč se synem, přítelkyní Georginou Rodriguezovou a matkou, která dojetím plakala.

K překvapivému kroku jistě přispěl triumf portugalské reprezentace na loňském evropském šampionátu ve Francii. Ne všem je ale po chuti, na internetu vznikla i petice proti novému jménu, protože části obyvatel to připadá hloupé. „Každý ví, že jsem hrdý na svou zemi a především na mé rodné město. Nikdy jsem o tohle nežádal, ale nejsem pokrytec, jsem šťastný a poctěný,“ řekl Ronaldo na ceremoniálu, které na místě sledovaly stovky lidí.

Teď už jen zbývá, aby tam po slavném rodákovi pojmenovali tamní stadion. A kdo ví, jestli se metropole Madeiry nakonec taky nebude nazývat Ronaldo.

Na Madeiře pojmenovali letiště po fotbalistovi Cristianu Ronaldovi
Na Madeiře pojmenovali letiště po fotbalistovi Cristianu Ronaldovi

 
Prohlédněte si nejlepší akty na webu DIGIarena.czKlasická verze
Mobilní verze