VIP Sport

24. dubna 2017 • 18:30

Rajnoch v TIKI TAKA: Potkalo mě něco jako Frantu, měli mě za blázna

Autor:
Rajnoch v TIKI-TAKA o psychice sportovců: Taky mě měli za blázna
###BLOK-TOP-VIDEA###

Šokující sebevražda bývalého reprezentanta Františka Rajtorala během angažmá v Turecku bude jedním z témat pondělního dílu pořadu televize O2 TV TIKI TAKA. O svých psychických problémech i o tom, jak je řešil, se rozhovořil jeden z hostů Jan Rajnoch. „Měl jsem husí kůži už jen z toho, že bych se tam měl vrátit,“ řekl o svém tureckém působení a dodal, že se nestydí za to, že v té době vyhledal odbornou pomoc."Můj případ je velmi podobný a taky mě to potkalo v Turecku. Byl jsem tam sám, jako byl teď František. Klub měl problémy, a tak museli odejít kluci ze Slovenska, kteří tam předtím byli se mnou. Stejně jako tady, taky musel odejít Dan Kolář,“ vysvětloval Rajnoch a přidal okolnosti, za jakých se už nevrátil z reprezentačního srazu.

„Tlak na mě byl tak velký a psychika strašně nalomená. Měl jsem husí kůži už jen z toho, že bych se tam měl vrátit. Během reprezentačního srazu jsem poprosil manažera, aby rozvázal smlouvu,“ popsal.

Rajnoch v TIKI-TAKA o psychice sportovců: Taky mě měli za blázna

Své psychické problémy si ale nenechal přerůst přes hlavu. „Hned potom jsem vyhledal pomoc, začal jsem spolupracovat s odborníky, kteří mi pomohli. Když je někdo citlivej, jako byl František nebo jako jsem třeba já, měl by na tom začít pracovat individuálně. Jsme profesionálové, musíme se starat nejen o tělo, stravu, životosprávu, ale i o psychiku a duši,“ dodal Rajnoch, který připomněl i to, jak se cítil, když o svých problémech nahlas promluvil. „Všichni mě měli za blázna, i mezi hráčemi se říkalo, že mi ruplo v hlavě.“

„O psychických problémech sportovců se moc nemluví, a pak to takhle dopadá,“ napsal k případu Františka Rajtorala na svém twitterovém účtu.

720p 480p 360p 240p
Rada v TIKI-TAKA: Jak je to s mobily v kabině Sparty

720p 480p 360p 240p
Sparťan Suchařípa: Před 10 lety bych titul přál Plzni, teď už ne

Nikdy nezapomeneme! Osobnosti reagují na úmrtí Františka Rajtorala

Explzeňský Rajtoral (†31) spáchal sebevraždu. Podívejte se na jeho kariéru

 
Prohlédněte si nejlepší akty na webu DIGIarena.czKlasická verze
Mobilní verze