Anglický ligový pohár -  ONLINE PŘENOS -  Swansea : Manchester Utd. - 24. října 2017   20:45

Swansea
Swansea
0:2
(0:1)
Manchester Utd.
21' Lingard   • 59' Lingard
Swansea
Nordfeldt – Rangel (C), van der Hoorn, Mawson, Olsson (39. Naughton) – Clucas, Ki, Mesa (67. Fer), Routledge – Ayew, McBurnie (72. Abraham)
Mulder – Abraham, Fer, Fernandez, Fulton, Narsingh, Naughton
R. Madley – S. Bennett, E. Smart
Liberty Stadium, Swansea
20083 diváků
Romero – Darmian, Lindelof, Smalling (C), Blind – Tuanzebe, Herrera (67. Matić) – Lingard, McTominay – Martial (87. Shaw), Rashford (67. Lukaku)
Pereira – Jones, Lukaku, Mata, Matić, Mkhitaryan, Shaw

To je ode mě pro dnešek vše, děkuji za pozornost, přeji příjemný zbytek večera, u dalších onlajnů se těším na počtenou.
Statistiky utkání:
Držení míče: 41 % : 59 %.
Střely na branku: 2:5. Střely mimo: 3:6. Rohy: 7:5. Ofsajdy: 4:3. Fauly: 17:10.
Duel je u konce, Swanseu v osmifinále vyřazuje po skvělém výkonu a vítězství 2:0 Manchester United. Hosté si zaslouží pochvalu zejména za druhý poločas, ve kterém naprosto dominovali, drželi míč většinu času a přidali zásluhou Lingarda druhou branku. Další branka už nepřišla, Swansea se dostala do dvou šancí, ale skvělého Romera dnes nepřekonala. Manchester United se tedy může radovat z postupu do čtvrtfinále a je o krok blíže k obhajobě.
90+3'
90+3'
Hosté se ubránili.
90+3'
Ještě jedna velká šance pro domácí! Tečovaný centr propadl až k Ferovi, který střílel z bezprostřední blízkosti a Romero dokázal reflexivně vyrazit na roh!
90+3'
Tečovaná rána domácích skončila mimo, Swansea rozehraje rohový kop.
90+2'
Rangel dostal přihrávku na pravou stranu, odcentroval, ale přetažený centr nenašel nikoho v bílém.
90+2'
Lukaku dostal přihrávku na střed, ale míč si nezpracoval dobře a přišel o něj.
90+1'
Nastavují se tři minuty.
90'
Hosté rozehráli nakrátko.
90'
Utkání se blíží ke svému konci, United drží míč na kopačkách a bude rozehrávat přímý kop po faulu na Lingarda.
89'
Ki hledal dloubáčkem nabíhající spoluhráče, ale nepřihrál přesně.
89'
Abraham dlouho držel míč u rohového praporku, nakonec vybojoval autové vhazování.
88'
Domácí se ubránili, ale o míč rychle přišli.
87'
Rohový kop pro Manchester.
87'
Střídání v týmu Manchester United: ze hřiště odchází Martial, přichází Shaw.
85'
Abraham hledal na hranici vápna dobře postaveného spoluhráče, ale přihrávku vystihl Mitić, který byl poté Abrahamem poslán k zemi.
84'
Swansea začala více hrát, ale času už nemá mnoho. Ayew to zkoušel z dálky, jeho střela byla zblokovaná a míč skončil v rukavicích brankáře Romera.
83'
Pro centr z levé strany si došel připravený Romero, který rychle založil útočnou akci, která však měla i rychlý konec po útočném faulu Martiala na van der Hoorna.
82'
Lingard touží po hattricku a teď to zkoušel z dálky. Jeho tvrdá přízemní střela však mířila pouze doprostřed brány.
81'
Blind hledal ve vápně Lukaka a další spoluhráče, domácí odvrátili.
81'
Routledge si dobře zabíhal za obranu, ale rozhodčí odhalil těsný ofsajd, který skutečně byl.
80'
Následně si domácí připsali útočný faul a jejich akce končí.
79'
Van der Hoorn spadl ve vápně, rozhodčí zůstává naprosto v klidu.
79'
Blind nečistě zastavil Routledga a dostává žlutou kartu, navíc standardka pro Swanseu.
77'
Smalling přihrával do ofsajdu, ale Matić rychle míč pro Manchester vybojoval zpět.
76'
Ayew volil z dobré pozice přímou střelu, ale mířil jen do náruče brankáře Romera.
75'
Tuanzebe si připsal ostrý faul před šestnáctkou a po rohovém kopu je tu přímý kop pro Swanseu, navíc žlutá karta pro hostujícího záložníka.
74'
Tak teď jednu měl nově příchozí Abraham! Připravil si míč na střelu, dobře se ho snažil zakroutit, ale Romero byl ve vzduchu včas a vyrazil míč na roh.
74'
Domácím to dnes opravdu v kombinaci neklape. Manchester v poklidu brání a Swansea si zatím nevypracovala zvláště ve druhém poločase žádnou větší šanci.
72'
Střídání v týmu Swansea City: ze hřiště odchází McBurnie, přichází Abraham.
72'
Swansea se po dlouhé době dostala k míči a snaží se něco vymyslet.
70'
Ki zastavil v úniku McTominaye a dostává žlutou kartu.
69'
McTominay se dostal hlavičce. Nordfeldt vyrazil jen před sebe, kde byl Tuanzebe, ale pádu nedokázal pořádně zakončit a zblízka přestřelil!
69'
McTominay byl dobře zastaven ve vápně za cenu rohového kopu.
68'
Blind se snažil prostrčit míč do křídla na Lingarda, to se mu však nepovedlo.
68'
Manchester v klidu kombinuje a nikam už se nežene.
67'
Střídání v týmu Swansea City: ze hřiště odchází Mesa, přichází Fer.
67'
Střídání v týmu Manchester United: ze hřiště odchází Herrera, přichází Matić.
67'
Střídání v týmu Manchester United: ze hřiště odchází Rashford, přichází Lukaku.
66'
Po dlouhé době Swansea v útoku, Ayew dlouho držel míč na hranici vápna, ale nic kloudného pro domácí nevymyslel.
65'
Martial spadl před vápnem, rozhodčí ponechal výhodu, kterou však hosté nevyužili.
64'
Blind našel pěknou přihrávkou ve vápně Lingarda, který mohl zaútočit na hattrick, ale z úhlu bránu vůbec netrefil.
62'
Swansea se nemůže dostat k míči na delší dobu. Teď domácí rozjeli útočnou akci po levé straně, ale dobře zasáhl Tuanzebe.
61'
I po vstřelené brance Manchester kombinuje.
59'
Manchester United právě vstřelil branku!
Hosté těží z dlouhého držení míče další branku a přibližují se výrazně k postupu do čtvrtfinále! Tuanzebe rozjel útočnou akci, vybídl k centru Darmiana, který neváhal a našel přesně hlavu JESSEHO LINGARDA, který se dokázal z velké dálky trefit hlavičkou razantně přesně k tyči! Druhá branka večera pro tohoto čtyřiadvacetiletého záložníka.
58'
Pěkný centr Rashforda nabíhal si na něj Martial, ale těsně míč minul!
57'
Hosté rozehráli nakrátko a kombinují.
56'
Domácí se s míčem dlouho neohřáli a Clucas fauloval pronikajícího Rashforda.
55'
Avšak Swansea stále prohrává. Nyní se zmocnila míče a je na ní, aby něco vymyslela.
54'
Dnešní utkání sleduje 20083 diváků, přičemž kapacita Liberty Stadium je 21088 diváků. Výborná návštěvnost!
54'
Naughton se dopustil faulu u postranní čáry, United zatím drží míč většinu času ve druhém poločase.
53'
Lingard hledal zabíhajícího Martiala, domácí obrana zasáhla včas.
53'
Tuanzebe zakládal další hostující akci a byl faulován.
52'
Dobrý centr Rashforda dokázal vyboxovat Nordfeldt. Blind se poté ještě snažil dorážet, ale míč netrefil.
52'
Rashford faulován na levé straně, přímý kop pro Manchester.
51'
Lingard vybojoval míč a odcentroval, odražený míč poté velice nepřesně napálil hostující hráč.
50'
Swansea se zmocnila míče a nedovoleného zákroku se dopustil Darmian.
50'
Clucasův centr hosté odvrátili a jejich protiakci zastavil Routledge faulem.
49'
Routledge vybojoval pro domácí rohový kop.
49'
Blind dostal nepříjemný úder do obličeje, ale faul se nepíská. U míče Swansea.
48'
Hra pokračuje a domácí Routledge se pokusil zaběhnout za obranu. Přihrávka však přišla příliš pozdě, ofsajd.
46'
Rangel v hlavičkovém souboji s Martialem, hůře dopadl hostující útočník, který musí být ošetřován.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 21:47.
Do šaten odcházejí spokojenější hosté, kteří vedou zásluhou rychlého brejku, jenž proměnil s přehledem Lingard. Utkání zatím nenabídlo mnoho šancí. Swansea nehraje špatně, ale na první gólovou příležitost čeká. Pro domácí, což jsou vítězi tohoto poháru v roce 2013, to ve druhém poločase bude proti druhému týmu Premier League a obhájci tohoto titulu pořádně těžké.
45+1'
45+1'
Ki našel ve vápně dobře postaveného McBurnieho, který pálil z otočky o kousek nad hostující bránu.
45+1'
Nastavuje se jedna minuta, Manchester u míče.
45'
Rychlý brejk domácích neskončil úspěchem, přihrávka na McBurnieho šla mezi dva obránce a ti si situaci pohlídali.
43'
Zajímavá možnost pro domácí, Clucas se ze střední vzdálenosti prezentoval technickým obstřelem. Obránce sice netrefil, ale minul i hostující bránu.
42'
Swansea pokazila rozehrávku, Martial našel zpětnou přihrávkou McTominaye, který pálil z první, ale vysoko nad.
42'
Darmianův nákop mířil na Rashforda v ofsajdu, Nordfeldt odkopává.
41'
Swansea získala míč, ale nerozuměla si v rozehrávce a zpětná přihrávka na Kiho nebyla přesná.
40'
Blindův centr domácí odvrátili a poradili si i s dalším pokusem tohoto krajního obránce United.
39'
Střídání v týmu Swansea City: ze hřiště odchází Ollson, přichází Naughton.
38'
Žlutou kartu dostává Rangel (Swansea City).
38'
Olsson před chvílí špatně došlápl a nyní musí střídat.
38'
Martial faulován na levé straně, přímý kop pro Manchester.
37'
K odraženému míči se dostal Ki, ale neměl příliš času a ke střele se nedostal.
36'
Zbytečný faul Manchesteru, standardka pro Swanseu.
36'
Mawsonovi se příliš nepovedl nákop a míč skončil v autu.
34'
Hra se nyní trochu zklidnila a United kombinuje na vlastní polovině.
32'
Swansea se osvěžila, rozjela další dobrou útočnou akci, která však neskončila dobře. Clucas se snažil odcentrovat, ale míč si nešťastně ukopl.
31'
Centr z rohového kopu přelétl všechny zúčastněné.
31'
Routledge dostal dobrou přihrávku do křídlo, před bránou hledal McBurnieho, ale neúspěšně, hosté odvrátili na roh.
30'
Mohlo být srovnáno! Po pěkné akci po levé straně si hosté hlavičkou málem srazili míč odrazem o McBurnieho do vlastní brány.
29'
Rashford si nabíhal za obranu, dostal přihrávku, ale hrál v ofsajdu.
28'
Routledge dostal přihrávku na střed, snažil se obejít protihráče, to se mu nepovedlo.
27'
Rashford volil z velkého úhlu přímou střelu, nepropálil zeď.
26'
Rangel fauloval těsně před pokutovým územím, přímý kop pro United z levé strany.
25'
Aktivnější je stále Manchester a domácí jen obtížně hledají skulinky v obraně.
24'
Přihrávka Swansey z vlastní poloviny skončila až u Romera.
23'
Domácí jsou opařeni, hned odevzdali míč a kombinuje opět Manchester.
21'
Z ničeho nic se hosté dostávají do vedení! Rashford krásně vysunul dopředu JESSEHO LINGARDA, který zachoval chladnou hlavu a sám proti Nordfeldtovi se trefil přesně k tyči, bez šance pro brankáře Swansea.
21'
Rashford odcentroval z pravé strany, ve vápně však nenašel nikoho ze svých spoluhráčů.
20'
Ayew se krásně obtočil u postranní čáry mezi dvěma protihráči a byl faulován.
19'
Centr Rashforda odvrátili domácí do autu a Manchester musí začínat s kombinací od začátku.
19'
Domácí se ubránili za cenu rohového kopu.
18'
Ki poslal k zemi Martiala, přímý kop pro United z levé strany.
17'
Rashford si to namířil středem, ale o míč byl připraven.
16'
Routledge dostal přihrávku do strany, ale byl máván ofsajd. Podle opakovaných záběrů chybně.
15'
Na druhé straně si zaběhl Lingard, ale míč nezpracoval dobře.
15'
Ayew se štěstím obešel Smallinga, protlačil se do šestnáctky, ale míč si příliš předkopl a skončil u brankář Romera.
14'
Domácí rozehráli nakrátko a Ki vypálil, obránci United střelu srazili.
14'
Taunzebe bránil na levé straně a odehrál na roh.
13'
Olsson odcentroval, k hlavičce se dostal Routledge, ale jen z velké dálky a Romero neměl se zákrokem žádný problém.
12'
Faul u postranní čáry, rozehrává Swansea.
11'
Odkop Nordfeldta přelétl všechny hráče v bílém, u míče opět hosté.
9'
Rashford upadl kousek před pokutovým územím, ale rozhodčí faul nepískal. United se však opět rychle dostalo k míči.
9'
Dobrý centr do šestnáctky, ale hosté se ubránili.
8'
Darmian se dobře obtočil na levé straně a vybojoval roh.
7'
Routledge se protlačil k centru, ten byl však sražen do zámezí.
6'
Mesa faulován a Swansea může kombinovat.
6'
Smalling se cpal k odraženému míči, ale domácí se ubránili.
5'
Lingard se s míčem nepáral a vypálil z dálky. Tečovaná rána skončila mimo, roh pro Manchester.
4'
Rychlá akce domácích po pravé straně, ale Clucas byl u míče pozdě a United se ubránilo.
3'
Domácí si pomohli útočným faulem, u míče Manchester.
2'
Po Rushfordově centru hlavičkoval Smalling. O zem branku o kus netrefil.
1'
Clucas dobře zastavil protiakce hostů a odvrátil na roh.
1'
Na úvod útočný faul hostů.
1'
Domácí dnes hrají v bílých dresech, hosté v červených.
Hráči obou týmů už jsou nastoupeni na hrací ploše.

Swansea City: Nordfeldt – Rangel (C), van der Hoorn, Mawson, Olsson – Clucas, Ki, Mesa, Routledge – Ayew, McBurnie
Náhradníci: Mulder – Abraham, Fer, Fernandez, Fulton, Narsingh, Naughton

Manchester United: Romero – Darmian, Lindelof, Smalling (C), Blind – Tuanzebe, Herrera – Lingard, McTominay, Martial – Rashford
Náhradníci: Pereira – Jones, Lukaku, Mata, Matić, Mkhitaryan, Shaw

Rozhodčí: R. Madley – S. Bennett, E. Smart.
Ve vzájemných duelech v lize v minulé sezóně nejdříve United uspělo na hřišti soupeře a zvítězilo 3:1, poté však doma zaváhalo a Swansea si odvezla cenný bod za remízu 1:1. Tyto týmy se v Premier League potkaly už i letos, Swansea doma utkání druhého kola vůbec nezvládla a prohrála jednoznačně 0:4. Dokáže Manchester zvítězit i dnes, nebo Swansea v poháru překvapí a postoupí do čtvrtfinále?
Swansea City
V Premier League má tým ze západní části Anglie po devíti kolech pouze 8 bodů. Swansea dokázala porazit bude Crystal Palace a Huddersfield, poté překvapivě remizovala v Tottenhamu a v Southhamptonu, jinak pětkrát prohrála, naposledy doma s Leicesterem.

V poháru Swansea nejdříve Swansea porazila třetiligový Milton Keynes 4:1 a poté druholigový Reading 2:0.

Manchester United
V lize se United daří a je na druhém místě, před ním je s pětibodovým náskokem pouze konkurenční City. S tím se United drželo, ale v posledních dvou kolech zaváhlo. Nejdříve jen remizovalo v Liverpoolu 0:0 a naposledy nečekaně prohrálo v Huddersfieldu 1:2.

Manchester se představuje i v nejslavnější klubové soutěži – Lize Mistrů. Tam je zatím stoprocentní. Porazil 3:0 doma Basilej, vyhrál 4:1 v CSKA Moskva a naposledy zvítězil i 1:0 v lisabonské Benfice.

V tomto poháru měl Manchester volný los první dvě kola. Zatím sehrál jen jedno utkání, a to na hřišti druholigového Burtonu, který porazil 4:1.
Přeji krásný úterní večer, vítejte u osmifinále ligového poháru, neboli Carabao Cupu, ve kterém Swansea City vyzve Manchester United. Utkáním vás provede Matěj Vybíral, příjemnou zábavu.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.