Dnešní zápas je u konce! FC Augsburg nad Borussií Mönchengladbach vedl, avšak nakonec se body dělí po výsledku 2:2!

Do dnešního zápasu vstoupila aktivněji Borussia, která měla hned ve čtrnácté minutě velkou šanci. Hazard však trefil pouze Hitze! Na druhé straně zahrozil Bobadilla, jehož ránu zastavila tyč! Úvodní branky dnešního utkání jsme se dočkali ve 33. minutě, kdy se trefil Raffael. V závěru poločasu mohl ještě navýšit vedení svého celku Hazard, avšak ani v tomto případě neuspěl!

Augsburg vstoupil do druhého poločasu velmi dobře, a po dvou rychlých brankách Alfread Finnbogasona a Caiubyho se dostal do vedení! Hned o dvě minuty později však Borussia dokázala srovnat stav zásluhou Fabiana Johnsona! Oba týmy měly v závěru velké šance, avšak Xhaku vychytal Hitz, a Finnbogason trefil tyč! Remíza je tak nakonec velmi spravedlivým výsledkem.

To je z mé strany vše, a u dalšího textového přenosu se těším brzy nashledanou!
90+3
90+3
Teď měl domácí celek opravdu velkou smůlu! Celou akci Agugsburgu táhl po pravé straně Verhaegh, jehož následný centr odvrátil Herrmann. Míč se však ve vápně dostal na nohu Finnbogasona, který střelou z otočky trefil tyč!
90+2
Gladbach dlouho kombinoval na útočné polovině, následně však chyboval Elvedi, a Augsburg mohl jít do protiútoku. I Finnbogason však chyboval, a po centru Christensena mohl jít do úniku Raffael. Brazilského forvard však následně obral o míč Klavan!
90+1
Granit Xhaka rozehrál celou akci na krátko s Nicem Elvedim, a Borussia se dostává do kombinace na útočné polovině!
90
Hlavní rozhodčí nastavuje celkem tři minuty nad rámec základní hrací doby!
90
Raffael dokázal na pravé straně vybojoval míč po souboji s Maxem, avšak německý obránce se projel po noze Raffaela, a Borussia bude mít k dispozici zajímavou standardní situaci!
89
Halil Altintop se dostal na levé straně k míči znovu, tentokrát však jeho centr skončil v rukavicích Sommera. Švýcarský brankář rychle rozehrál na Raffaela, ten však zanedlouho o míč přišel!
88
Augsburg vybojoval v závěru zápasu rohový kop, kterého se ujal Halil Altintop. Turecký záložník svým centrem hledal Klavana, nicméně ten se k hlavičce nedostal.
86
Z následného rohového kopu Borussia nezahrozila, a tak přichází na řadu střídání. Ze hřiště odchází Thorgan Hazard, kterého na hřišti na poslední minuty nahrazuje stoper Brouwers!
86
Andreas Christensen skvěle napadal na pravé straně, a dokázal vybojovat míč pro Herrmanna. Německý záložník našel ve středu hřiště Granita Xhaku, který si připravil míč na střelu, a Marwin Hitz měl následně co dělat, aby míč vyrazil na rohový kop!
85
Domácí obránce Ragnar Klavan poslal dlouhý nákop na útočnou polovinu, kam směřoval za míčem Finnbogason. Islandský forvard však prohrál souboj s Nordveitem, a u míče je Gladbach!
84
Domácí kouč Markus Weinzierl provádí své poslední střídání v tomto zápase! Ze hřiště odchází Raul Bobadilla, který opět podal velmi aktivní výkon, a byl hodně vidět. Na poslední minuty přichází na "plac" Esswein!
82
Na levém křídel se dostal k míči obránce Philipp Max, který velmi dobře odcentroval, a v pokutovém území našel Caiubyho. Brazilský záložník si však míč špatně zpracoval, a míč ztratil!
81
Zápas se dostává do své finální fáze, a stav je zatím stále nerozhodný! Dočkáme se ještě branky na jedné ze stran, nebo si týmy body rozdělí?
79
Domácí celek se vydal do protiútoku, který středem hřiště táhl Alfred Finnbogason. Islandský forvard si připravil míč na střelu, avšak jeho pokus nakonec nebyl dostatečně rychlý, a míč skončil v náruči Sommera!
78
Ausgburg provádí své druhé střídání v tomto zápase. Kouč Markus Weinzierl posílá ze hry Korejce Ku, který tak odehrál pouze 25 minut, a odstupuje zřejmě kvůli zranění. Na jeho místo přichází Janker!
77
Augsburg si na útočné polovině vybojoval zajímavou standardní situaci, které se ujal Kohr. Jeho centr však příliš povedený nebyl, a míč dokázala obrana Borussie odvrátit!
75
Exekuce následného rohového kopu se ujal právě Hazard, jehož centr však příliš přesný nebyl, a obrana Augsburgu si dokázala poradit!
74
Na druhé straně se vydal za odraženým míčem Thorgan Hazard, který obral Hitze, avšak se nacházel v ostrém úhlu, a na střelu to nebylo. Belgický křídelník alespoň vybojoval rohový kop!
73
Domácí celek je v posledních minutách aktivní, avšak v zakončení tak přesný není. Ve středu hřiště se dostal k míči Philipp Max, který to zkusil, avšak jeho střela mířila opravdu mimo!
71
Augsburg se prokombinoval na útočné polovině až do blízkosti pokutového území. Domácí kapitán Verhaegh odcentroval, a hledal Finnbogasona. Islandský forvard si však cestu k míči nenašel!
70
Domácí celek momentálně kontroluje hru na vlastní polovině. Hráči Borussie velmi aktivně napadají, avšak zatím své spoluhráče o míč obrat nedokázali!
68
Borussia se hned poté vydala do rychlého protiútoku, který táhl po levé straně Nico Elvedi. Jeho následný přízemní centr našel ve vápně Oscara Wendta, který však trefil pouze kameru za brankou!
67
Vzápětí přichází druhé střídání hostujícího celku! André Schubert posílá ze hry Ibrahimu Traorého, jehož dnešní výkon nebyl ideální. Na jeho místo přichází Patrick Herrmann!
66
Augsburg symapticky kombinoval na útočné polovině. Následně poslal z pravé strany centr do vápna Verhaegh, který našel hlavu Finnbogasona. Islandský forvard však míč nenasměroval mezi tři tyče.
64
První střídání v tomto zápase provádí také hostující kouč André Schubert. Mahmoud Dahoud dnes odvedl poměrně dobrý výkon ve středu hřiště, nyní však hřiště opouští, a na jeho místo přichází Martin Hinteregger.
62
Borussia pokračovala v kombinaci, a následně přišel hodně ostrý zákrok Korejce Ku, který poslal k zemi Dahouda. Hlavní rozhodčí však v tomto případě žlutou kartu neudělil!
61
Mönchengladbach se opět dostává ke své hře, a předvádí postupnou kombinaci na vlastní polovině. Augsburg se pokoušel napadat, nicméně se mu nedaří dostat se k míči.
59
Raffael se pokoušel zachránit situaci u rohového praporku na levé straně, míč stihl na hrací ploše, avšak hned poté mu ostře zajel pod nohy Verhaegh. Borussia však bude pouze vhazovat aut...
58
Borussia se přesunula postupnou kombinací na útočnou polovinu, a vedla svou akci přes levou stranu, kde operoval s míčem Ibrahima Traoré. Hostujícího záložníka následně poslal k zemi Caiuby, a u míče zůstane hostující celeke.
57
Dlouhý odkop brankáře Marwina Hitze hledal na útočné polovině útočníka FInnbogasona. Islandský forvard si však pomohl nedovoleně v souboji s Elvedim, a u míče bude hostující celek!
55
Mönchengladbach právě vstřelil branku!
Tohle je zkrátka německá Bundesliga! Pět minut, tři branky.. Gladbachu se vůbec nepovedl vstup do druhého poločasu, to však hosty mrzet nemusí, neboť srovnávají na 2:2! Na pravou stranu dostal přihrávku Elvedi, který skvěle našel FABIANA JOHNSONA, a ten přízemní střelou překonal Hitze!
53
Augsburg právě vstřelil branku!
Tak, pozor! Domácí celek potvrzuje skvělý vstup do druhého poločasu, a během tří minut dokázal otočit skóre dnešního zápasu! Ve středu hřiště se odrazil míč na nohu Jana Morávka, jehož rána byla zblokovaná. Odražený míč se však dostal přímo na nohu CAIUBYHO, který poslal míč přesně k tyči!
50
A jako bych to přivolal! Augsburg hned na začátku druhého poločasu srovnává důležitou brankou na 1:1! Domácí celek kombinoval na útočné polovině, a ze střední vzdálenosti vypálil Kohr. Jeho ránu zblokoval jeden z hráčů hostujícího celku na pravou stranu, odkud odcentroval Verhaegh, a přesným centrem našel hlavu ALFREDA FINNBOGASONA, na jehož hlavičku neměl Sommer nárok!
49
Augsburg vstoupil do druhého poločasu aktivněji, a na svěřencích trenéra Markuse Weinzierla je vidět chuť co nejdříve srovnat stav!
48
Oba hráči domácího celku jsou již po ošetření, a vypadá to, že oba mohou pokračovat ve hře!
46
Hned na začátku druhého poločasu si Borussia vybojoval zajímavou standardní situaci, které se ujal Raffael. Jeho centr hledal na zadní tyči Christensena, nicméně míč dokázal vyboxovat Hitz. Švýcarský brankář se následně nepříjemně srazil s Caiubym, a oba zůstávají ležet na trávníku.
46
Střídání v týmu FC Augsburg: ze hřiště odchází Jan Morávek, přichází Ja-Čeol Ku.
46

Druhý poločas začne přibližně v 16:31!
45
43
Oscar Wendt vybojoval na útočné polovině třetí rohový kop hostujícího celku, kterého se ujal Ibrahima Traoré. Jeho následný centr však pouze prolétl vápnem.
42
Ba naopak, Borussia své vedení mohla ještě navýšit! Thorgan Hazard dostal na levou stranu přihrávku, povedeně si obhodil Klavana, a mířil na Hitze. Následná střela se mu nepovedla, a míč skončil v zámezí!
41
Borussia kontroluje hru na vlastní polovině, a vypadá to, že by ráda dohrála druhý poločas s míčem na kopačkách, a hlavně bez inkasované branky!
40
Augsburg sympaticky zakombinoval na útočné polovině, a po povedené kombinaci Caiubyho s Altintopem se míč dostal na pravou stranu, kde se nacházel Bobadilla. Jeho přízemní rána však skončila v náruči Sommera!
38
Gladbach se opět dostal na útočnou polovinu, kde se pokoušel kombinovat na levé straně. Granit Xhaka však správně vyhodnotil, že přes tuto stranu to nepůjde, a tak centrem přenesl hru na Christensena.
37
Domácí fotbalisté se následně dostali k míči, a mířili do protiútoku. Celou akci táhl po levé straně Caiuby, jehož následná přihrávka měla najít Finnbogasona, ten se k míči nedostal.
36
Borussia se dokázala dostat z krátkého tlaku svého soupeře, a momentálně opět kontroluje hru na vlastní polovině. Domácí celek navíc nikterak aktivně nenapadá ...
35
Augsburg se pokoušel velmi rychle odpovědět, a vybojoval na útočné polovině rohový kop. Exekuce se ujal Bobadilla, jehož centr propadl až k Altintopovi, jehož střela byla zablokována. Následně vypálil Korh, ale jeho pokus skončil těsně vedle!
33
Aktivní Borussia jde po půl hodině hry do zaslouženého vedení! Mönchengladbach kombinoval na útočné polovině, a dobrou přihrávku do vápna dostal Wendt, centr švédského obránce byl ještě odvrácen. Wendt však následně našel Traorého, a ten přihrávkou z voleje našel RAFFAELA, který poslal míč pod břevno!
32
Borussia vybojoval svůj další rohový kop v tomto zápase. Toho se ujal Ibrahima Traoré, jehož centr však nebyl ideální, a obrana Augsburgu se dokázala ubránit!
31
Augsburg se velmi rychle dostal z vlastní poloviny na útočnou, a obléhal vápno svého soupeře. Ve středu hřiště to měl na střelu Morávek, avšak český záložník raději roztáhl hru do pravé strany, odkud odcentroval Verhaegh. Jeho centr však skočnil u Sommera!
30
Nico Elvedi operoval s míčem na pravém křídle, švýcarský bek následně odcentroval, nicméně jeho centr dolétl pouze do míst, kde se nacházel Klavan, a ten míč odkopl!
28
Borussia se opět dostává ke své tradiční kombinaci na útočné polovině. Svěřenci André Schuberta hledají cestu do pokutového území svého soupeře, zatím marně.
27
Domácí celek se dostal velmi rychle na útočnou polovinu, a po levé straně postupoval vpřed Caiuby. Brazilský záložník odcentroval, a jeho centr skončil před vápnem u Morávka. Český záložník se opřel do míče z voleje, avšak pálil nad branku.
26
Andreas Christensen svedl na polovině hřiště těžký souboj s Raulem Bobadillou, který nepříjemně dopadl na zem. Domácí forvard však ani nepotřebuje ošetření, a vypadá to, že bude pokračovat ve hře!
25
Borussia se přesunula postupnou kombinací na útočnou polovinu. Christensen se pokoušel dlouhým nákopem najít na pravé straně Nica Elvediho, což se také povedlo, nicméně švýcarský zadák se do vápna nedostal.
23
Ragnar Klavan posílal dlouhý útočný nákop na útočnou polovinu, který měl najít Finnbogasona. Islandský útočník se na hrotu pral se stoperem Christensenem, který byl nakonec úspěšnější, a dostal míč do zámezí.
21
Domácí celek mířil dopředu také mířil, a byla z toho velká šance na vedoucí branku! Ve středu hřiště dostal prostor Raul Bobadilla, který vyslal táhlou střelu, a tu zastavilo až tyč!
20
Mahmoud Dahoud našel na pravém křídle volného Nico Elvediho. Švýcarský bek si však míč špatně zpracoval, a dopředu jít nemohl. Do útoku tak míří domácí Augsburg!
19
Následnou akci hostujícího celku táhl po levé straně Thorgan Hazard. Belgický křídelník udržel míč před Klavanem, a následným centrem hledal Raffaela. Obrana Augsburgu byla však velmi dobře postavená, a centr odvrátila!
18
Augsburg opět kombinoval na útočné polovině, a z levé straně posílal do vápna centr Max. Německý bek našel Bobadillu, avšak ten nedokázal míč zpracovat, a ten se odrazil k Morávkovi, avšak ten mířil mimo!
16
A první velkou šanci registrujeme i poblíž branky Yanna Sommera! Augsburg velmi symapticky kombinoval na vlastní polovině, a následně poslal Klavan dlouhý centr na Finnbogasona. Islandský útočník mohl jít do úniku, jenže se nacházel v ofsajdu!
15
Mönchengladbach zatím má v dnešním utkání daleko více ze hry, a měl také první velkou šanci zápasu. Momentálně svěřenci André Schuberta opět kombinují na vlastní polovině.
14
A teď přišla první obrovská šance hostující Borussie! Mahmoud Dahoud našel nádherným pasem na levé straně Oscara Wendta, který poslal ještě lepší centr do vápna, kam si naběhl Thorgan Hazard. Bratr slavnějšího Edena však ve stoprocentní příležitosti trefil pouze Hitze!
13
Domácí celek opět kombinoval před pokutovým územím svého soupeře. Následně se dostal ke střele ze střední vzdálenosti Bobadilla, nicméně jeho pokus letěl vysoko nad branku Yanna Sommera.
11
Augsburg chyboval při rozehrávce na vlastní polovině, a k míči se dostal Raffael. Brazilský forvard na sebe natáhl dvojici protihráčů, a následně našel Hazarda. Belgický křídelník však svou střelu opřel pouze o Klavana.
10
Úvodního rohového kopu dnešního utkání se ujal Raffael, jehož centr směřoval na přední tyč. V tomto prostoru úřadoval Philipp Max, který odhlavičkoval míč k Altintopovi, a ten míč odkopl na polovinu hřiště.
9
Granit Xhaka se dostal ve středu hřiště pod tlak napadajícího hráče, nicméně dokázal povedeným pasem přenést hru na pravou stranu, kde se nacházel Nico Elvedi. Švýcarký bek následně odcentroval, avšak jeho centr obrana Augsburgu odvrátila na roh!
7
Augsburg se poprvé v tomto zápase dostal do kombinace na útočné polovině. Z levé strany poslal míč do vápna Philipp Max, jehož centr našel hlavu Halila Altintopa. Turecký záložník poslal svou hlavičku těsně nad branku!
6
Aktivní Borussia se opět dostala do kombinace na útočné polovině. Na pravém křídle kombinoval Raffael s Nico Elvedim. Švýcarský zadák se pokoušel prodrat do vápna, avšak opět z toho bude jen odkop od branky.
5
Granit Xhaka našel na levém křídle Fabiana Johnsona, nicméně u toho byl velmi rychle obránce Verhaegh, který dokázal amerického křídelníka uhlídat, míč skončil v zámezí, a bude se odkopávat od branky Hitze.
4
Hostující Borussia zatím svého soupeře k míči prakticky nepouští. Svěřenci Andrého Schuberta opět kombinují na útočné polovině, a pokoušejí si najít cestu do vápna Marwina Hitze.
3
Gladbach se postupnou kombinací mohl dostat na útočnou polovinu, jenže Granit Xhaka chyboval, a o míč přišel. Následně byl však tvrdě poslán k zemi Mahmoud Dahoud, a Borussia zůstane u míče.
2
Augsburg vhazoval z levé strany, kde autové vhazování provedl Philipp Max. Německý bek to však neudělal příliš dobře, a k míči se opět dostává hostující celek.
1
Hlavní rozhodčí Knut Kircher právě zahájil dnešní utkání. Úvodní výkop dnešního zápasu měli k dispozici domácí, kteří však míč velmi rychle ztratili, a tak může jít dopředu Mönchengladbach.
1
Knut Kircher právě přivedl oba týmy do zaplněné SGL Arény. Za pár desítek sekund začínáme!

FC Augsburg: Hitz – Verhaegh, Gouweleeuw, Klavan, Max – Morávek, Kohr – Bobadilla, Altintop, Caiuby – Finnbogason.
Náhradníci: Manninger – Stafylidis, Esswein, Werner, Janker, Ku, Či Tong-won.

Borussia Mönchengladbach: Sommer – Elvedi, Christensen, Nordtveit, Wendt – Traoré, Dahoud, Xhaka, Johnson – T. Hazard, Raffael.
Náhradníci: Sippel – Brouwers, Hinteregger, Herrmann, J. Hofmann, Korb, Hrgota.

Rozhodčí: Knut Kircher – Christ, Aarnink (vš. Německo).
Příjemné nedělní odpoledne všem fotbalovým fanouškům a fanynkám! Německá Bundesliga má dnes na programu své zápasy 23. kola. My se společně zaměříme na souboj FC Augsburgu s Borusií Mönchengladbach. Úvodní výkop je naplánován v 15:30, a u textového přenosu se na vás bude těšit Jan Havlovic.
FC AUGSBURG
Německý celek z jihu Německa se momentálně nachází na čtrnácté pozici tabulky, a nezažívá tak povedenou sezonu. Na svém kontě má celkem 24 bodů,a na šestnácté Brémy má náskok pouhých tří bodů, tudíž i Augsburg musí bojovat o záchranu. Do dnešního utkání navíc vstupuje v pozici mírného outsidera, ale uvidíme, jak si Augsburg před vlastním publikem povede.

Augsburgu se v posledních zápasech příliš nedaří. Nejprve v domácí SGL Aréně přivátal v rámci Evropské ligy Liverpool, a utkání skončilo bezbrankovou remízou. V následném ligovém kole se německý celek představil na hřišti posledního Hannoveru, kde dokázal zvítězit 1:0. V tomto týdnu Augsburg sehrál v Anglii odvetu s Liverpoolem, avšak po prohře 0:1 se s Evropskou ligou rozloučil!
BORUSSIA MÖNCHENGLADBACH
Borussia zažila hrůzný začátek sezóny, a po pěti kolech na svém kontě neměla ani bod! Momentálně se však Gladbach vyhřívá na krásném pátém místě se ziskem 35 bodů. V horní polovině tabulky je však situace velmi "našlapaná", a tak každé kolo zamíchá s pořadím. Do dnešního utkání Gladbach vstupuje v pozici mírného favorita, který by si měl připsal tříbodovou výhru!

Borussia si nejdříve v domácím prostředí pohrávala s Werderem Brémy, které dokázala porazit vysoko 5:1. V následujícím kole však svěřenci André Schuberta prohráli na hřišti Hamburku po divokém průběhu 2:3. Z pohárové Evropy už Borussia vypadla, tudíž se může soustředit na Bundesligu. V posledním ligovém kole Gladbach přivítal v domácím prostředí Köln, a o vítězství domácího celku rozhodl Mahmoud Dahoud!