Držení míče: 58 % : 42 %.
Střely na branku: 9:3. Střely mimo: 7:1. Rohy: 6:4. Ofsajdy: 3:1. Fauly: 7:13.
Máme za sebou dnešní zápas. Ten jasně ovládli domácí a zaslouženě získávají tři body za výhru 5:1. Dnes se blýskli hlavně dva hráči, a to Marco Reus a Aubameyang. Hosté dnes byli prostě slabší a na rozjetý Dortmund neměli nárok.
90+2
90+1
Dortmund právě vstřelil branku!
Máme tu hattrick! Toho se nedočkal Reus, ale PIERRE-EMERICK AUBAMEYANG. Ten dostal pěkný pas do vápna. A svou střelou k pravé tyči se nemýlil.
90
Utkání je již u samotného konce. Uvidíme, kolik hlavní rozhodčí nastaví navíc.
88
Tak s největší pravděpodobností může říct, že v dnešním zápase je již rozhodnuto. U míče jsou nyní hráči Dortmundu.
85
Domácí vstřelili další branku a prsty v tom měl střídající Ramos. Ten totiž vypálil tvrdou střelu, kterou tečoval PIERRE-EMERICK AUBAMEYANG a míč doletěl za brankovou čáru.
83
Je jasné, že Marco Reus dnes hattrick již nevstřelí. Uvidíme, jak si povede jeho zástupce Ramos.
82
Střídání v týmu Borussia Dortmund: ze hřiště odchází Marco Reus, přichází Adrián Ramos.
80
Aubameyang byl blízko brance číslo dva. Dobře se uvolnil a vyslal střelu zhruba ze dvaceti metrů. Ta mířila pěkně k tyči. Velmi dobrým zákrokem se blýskl Hitz.
79
Hosté se teď ženou do útoku. Popravdě, nic jiného jim už nezbývá.
77
Nové síly jsou již na hřišti. Uvidíme, co to udělá se zápasem.
76
Střídání v týmu Borussia Dortmund: ze hřiště odchází Gonzalo Castro, přichází Adnan Januzaj.
75
Střídání v týmu Borussia Dortmund: ze hřiště odchází Sven Bender, přichází Julian Weigl.
75
Střídání v týmu FC Augsburg: ze hřiště odchází Dominik Kohr, přichází Či Tong-won.
73
Feulner teď viděl za zatažení za dres žlutou kartu.
72
Kagawa teď našel centrem Castra. Ten se pokusil o střelu z voleje. Ta však neměla potřebnou razanci a Hitz ji bez většího problému chytil.
71
Schmelzer teď vyslal dobrou přihrávku na Reuse, ten však nakonec na míč nedosáhl. Reus teď byl velmi blízko hattricku.
68
Domácí jsou stále aktivnější. V druhém poločase však produkují mnoho nepřesných přihrávek.
66
Bobadilla se dostal k odraženému míči a byla to opravdu velká šance. Střela se mu však vůbec nevydařila a letěla vedle branky.
64
Hosté teď zahrávali rohový kop. Byl však nakonec odpískán útočný faul jednomu z hráčů Augsburgu.
62
Na hřišti se to začíná vyostřovat. K vidění bylo pár tvrdších zákroků.
60
Tobias Werner uviděl za svůj faul žlutou kartu. Je to dnešní první karta zápasu.
58
Kagawa dostal dobrou přihrávku na hranici vápna. Jeho následná střela šla vysoko nad branku.
57
Castro si teď ve vápně dělal co chtěl. Nakonec však vyslal přihrávku pouze hráčům Augsburgu.
55
Tak už se konečně pokračuje ve hře. Hitz je v pořádku. U míče jsou hráči Augsburgu, a ti kombinují na útočné polovině.
53
Hostující brankář Hitz musí být na ošetřován. Doufejme, že bude v pořádku.
52
Dobrá šance Dortmundu končí na nepřesné přihrávce, kterou vyslal před branku Kagawa.
49
Augsburg právě vstřelil branku!
Hosté zahrávali volný přímý kop. Na centr z něj nejvýše vyskočil RAUL BOBADILLA a svou hlavičku posílá až za záda Bürkiho. To je dobrý start druhého poločasu pro hosty.
48
A už se k míči dostali hráči Dortmundu a začíná to opět být kolotoč. Hosté se však zatím drží a nepouští domácí dál než před vápno.
47
Hosté jsou u míče a kombinují na útočné polovině.
46
Jan Morávek hraje za první tým poprvé od jeho zranění, které utrpěl v roce 2014.
46
Střídání v týmu FC Augsburg: ze hřiště odchází Alexander Esswein, přichází Tobias Werner.
46
Střídání v týmu FC Augsburg: ze hřiště odchází Piotr Trochowski, přichází Jan Morávek.
46
Máme za sebou první poločas dnešního zápasu. Ten zatím jasně ovládli domácí a zaslouženě vedou 3:0. Hosté se zatím nedostali do žádné větší šance. Marco Reus dnes skóroval dvakrát, podaří se mu vstřelit ještě jedna branka a zkompletuje hattrick? Sledujte i druhý poločas, který začne zhruba v 16:32.
45
45
Tak nakonec ne, rozhodčí právě ukončil první poločas.
45
Za malou chvíli nám skončí první poločas. Hráči Dortmundu jsou však stále na útočné polovině a vypadá to, že uvidíme ještě jednu šanci.
44
Bobadilla se řítil do dobré šance, byl však nakonec zastaven kvůli ofsajdu.
42
Nádherný pas do vápna na Aubameyanga. Ten si však ne moc ideálně zpracoval míč a jeden z hostujících obránců ho stačil zablokovat.
39
Míč je na útočné polovině Augsburgu. Mají ho však domácí a ti kombinují. Uvidíme, jestli se jim podaří do konce prvního poločasu ještě skórovat.
38
Hosté by si dnes mohli vytvořit dobré šance. Dnes však velmi špatně kombinují a produkují až příliš nepřesných přihrávek.
36
Pozor, teď měli hosté velmi dobrou šanci. Bodadilla se dostal až před Bürkiho. Zkoušel ho prostřelit. To se mu však díky zmenšení úhlu nepodařilo.
33
Domácí jdou do vedení o tři branky a opět to byla krásná kombinace. Kagawa dostal dobrý pas do vápna a ještě vylepšil šanci patičkou na MARCA REUSE, který střílí svou druhou branku v dnešním zápase.
31
Aubameyang teď lišácky zkoušel štěstí střelou ze třiceti metrů. S tou si však Hitz zkušeně poradil.
30
Máme za sebou třicet minut hry a domácí stále panují dnešnímu utkání. Většina zápasu se odehrává právě na útočné polovině Dortmundu.
28
Tak a teď mohli jít domácí do vedení již o tři branky. To by ale nesmělo být hostující brankáře Hitze. Gündoğan dostal skvělou přihrávku a vyslal střelu zpoza vápna k levé tyči. Tu však parádním zákrokem vyrazil právě Hitz.
27
Držení míče jednoznačně mluví pro domácí tým. Ten zatím hraje svůj zápas a hosty pouští k míči jen sporadicky.
25
Castro se uvolnil a zkoušel štěstí střelou ze třiceti metrů. Ta nakonec letěla hodně nad branku. Pokračovat se bude odkopem od branky.
24
Castro teď mohl jít do dobré šance, hlavní rozhodčí ho však zastavil kvůli ofsajdu. U míče jsou tedy hosté z Augsburgu.
22
Tak domácí se dočkali a vedou již o dvě branky. V tlaku stále pokračují. Hosté mají velké problémy.
21
A máme tady branku číslo dva. Domácí vstřelili během dvou minut dvě branky. Kagawa z levé strany poslal míč šikovně před branku a MARCO REUS zakončil ideálně – 2:0.
18
Domácí jdou do vedení. Po skvělé kombinaci dostal ideální přihrávku před branku PIERRE-EMERICK AUBAMEYANG, a ten už si věděl rady.
15
Tak do prvního ohrožení branky se teď dostali hosté. Konkrétně Trochowski. Ten po centru do vápna hlavičkoval na branku. Ta šla doprostřed branky a Bürki s tím neměl žádný větší problém.
14
Schmelzer se dobře na levé lajně uvolnil a poslal centr do vápna. Na něj si bez většího problému vyběhl Hitz a sebral míč ze vzduchu.
12
Domácí obrana je dnes zatím stoprocentní, vypadá to, že hraje v naprosté pohodě. Hosté se ještě nedostali k ohrožení branky.
11
Tak zatím se nemůžeme nudit, domácí hráči si vytvořili už pár slibných šancí a vypadá to dnes na útočný fotbal.
9
Aubameyang se dostal do neskutečné šance. Nakonec ho však vychytal neskutečně Hitz. Domácí to nemusí mrzet, jelikož nakonec rozhodčí píská pro údajný ofsajd.
9
Z rohového kopu si hosté nic většího nevytvořili, stále jsou ale u míče.
8
Nakonec z toho všeho bude rohový kop pro hosty.
7
Hráči Dortmundu kombinují na vlastní polovině. Teď ovšem přišli o míč a hosté se ženou do rychlého protiútoku.
5
Hostující obrana je zatím ve velkých potížích. Domácí hráči si dělají, co chtějí.
4
Dlouhý pas do vápna našel přesně Reuse. Ten si však nezpracoval dobře míč a byl mu nakonec odebrán.
3
Další šance domácích. Hned tři střely byly těsně před brankou zablokovány. Domácí jsou na koni a chtějí co nejdříve vstřelit branku.
3
Hosté jsou u míče a kombinují na polovině hřiště. Uvidíme, co vymyslí.
1
Tak v první minutě jsme mohli vidět první šanci. Castro se uvolnil na pravé straně a poslal pěknou přihrávku do vápna na Aubameyanga. Ten byl v poslední chvíli zablokován. Bude to rohový kop pro hosty.
1
Úvodní rozehrávky se ujali hosté, kteří nastoupili v bílých dresech. Dortmund nastoupil v tradičních žlutých dresech.
1
Za malou chvíli nám začne dnešní utkání.

Borussia Dortmund: Bürki – Ginter, Papastathopoulos, Hummels, Schmelzer – Gündoğan, S. Bender – G. Castro, Kagawa, Reus – Aubameyang.
Náhradníci: Weidenfeller – Park, J. Hofmann, Januzaj, Ramos, Piszczek, Weigl.

FC Augsburg: Hitz – Feulner, Callsen-Bracker, Klavan, Max – Baier – Ku, Kohr, Trochowski, Esswein – Bobadilla.
Náhradníci: Manninger – Altintop, Werner, Morávek, Janker, Hong Čong-ho, Či Tong-won.

Rozhodčí: Gräfe – Sinn, Gorniak.
V neprospěch Augsburgu mluví i to, že dokázal BVB porazit pouze jednou z celkově osmi vzájemných zápasů. Zajímavostí ale je, že ta výhra přišla právě v posledním vzájemném duelu a právě na hřišti BVB.

Máme se tedy opravdu na co těšit.
To Augsburg prožívá hrůzné období. Devět zápasů = pouze jedna výhra a to před měsícem s Hannoverem. Nejlepším střelcem týmu je se třemi brankami Paul Verhaegh, ale ani ten zatím nedokázal svůj tým odlepit od úplného dna tabulky.
Dortmund začal sezonu mnohem lépe, než tu minulou. Tým z Vestfálska má z devíti zápasů pouze jednu prohru a to s prvnním Bayernem, na který ztrácí deset bodů, ale v potaz musíme vzít, že bavorský velkoklub v deseti ápasech ani jednou nezaváhal. Dortmund táhne Pierre-Emerick Aubameyang s deseti brankami.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.