Střely mimo: 8:5.
Rohy: 10:3.
Ofsajdy: 5:2.
Fauly: 10:17.
Je konec. Hoffenheim si připisuje velmi důležité tři body od tabulky. Vítězství se však nerodilo snadno. Ve velmi zajímavém prvním poločase se dostal Hoffenheim do vedení po brance Andreje Kramariće z pokutového kopu. O čtyři minuty později chytil Adler přihrávku od svého spoluhráče do rukavic a hosté měli další příležitost ke vstřelení branky. Tu využil po přihrávce Rudyho Kevin Volland. Vše završil ve třicáté minutě Aaron Hunt, který proměnil penaltu po zásahu rukou v pokutovém území od Pavla Kadeřábka. V druhém poločase se dočkal branky jen střídající Eduardo Vargas, který proměnil přihrávku Vollada a Hoffenheim si tak odváží z Hamburgu tři body.
90+5
90+4
V předposlední nastavené minutě si domácí ještě vybojovali rohový kop. Ten rozehráli nakrátko. Míč se dostal až na brakovou lajnu, kde je jako obvykle Sakaj. Jeho přízemní centr chytá Baumann.
90+3
Toljan se dostal do prostoru na levém křídle a udělal do velmi chytře. Nechal se faulovat daleko od branky a ušetří tak další vteřiny pro svůj tým.
90+2
V nastaveném čase se dostal k míči Bičakčić, který míč z nebezpečné pozice před Baumannem velmi rychle odkopává.
90+1
Rozhodčí nastavuje ve druhém poločase pět minut.
90
Kadeřábek ještě nastartoval své rychlé nohy. Předběhl Ostrzoleka, ale jeho pas do vápna nenašel nikoho v modrém dresu.
89
Ekdal přehrál u pravé postranní lajny Kadeřábka a podařilo se mu odcentrovat. Míč však končí jen u Baumanna, který si pro míč došel na malé vápno.
88
Další nepovedený brejk Hoffenheimu. Uth zasekl míč na hranici vápna, kde už ale byl Reis a ten si bere míč pro sebe.
87
Střídání v týmu TSG 1899 Hoffenheim: ze hřiště odchází Tobias Strobl, přichází Fabian Schär.
86
Mohlo být definitivně rozhodnuto. Do rychlého brejku se dostal Vargas s Vollandem. Druhý jmenovaný ale přehrál situaci a ještě chtěl vyšperkovat situaci na volného Rudyho, který ale už je obsazen a pálí jen vedle branky.
85
Rohový kop domácího celku se dostal až na hranici vápna, kde se pokusil o střelu Ekdal, který ale posílá míč jen vysoko nad branku.
84
Rudy je na nohou a může se pokračovat. Dlouhý pas na Iličeviće prošel až na Rudnevse, který vystřelil a Baumann vytáhl znovu vynikající zákrok.
83
Na trávníku zůstal po souboji ležet hostující kapitán Rudy, který je nyní ošetřován. Domácím se to samozřejmě nelíbí a chtějí pokračovat ve hře.
82
Domácí měli k dispozici další rohový kop, ale ani ten nepřinesl žádné nebezpečí. Naopak do rychlého brejku se hnal Vargas, který je na poslední chvíli zastaven Sakajem.
81
Domácí mají zhruba deset minuty, aby vstřelením branky zdramatizovali dnešní utkání a také dělbu bodů.
80
Střídající Lassoga se zamotal do svých kliček a přichází v nevhodný moment o míč. Strobel však s míčem došel jen na polovinu hracího pole a také přichází o míč po špatné přihrávce.
78
Domácí jsou nyní ve velkém tlaku. O překvapivou střelu se pokusil ze střední vzdálenosti Ekdal, který však našel jen tribunu za brankou.
77
Střídání v týmu Hamburger SV: ze hřiště odchází Lewis Holtby, přichází Nabil Bahoui.
76
Druhý rohový kop v krátkém čase. Tentokrát se již domácí do zakončení nedostali, ale zůstávají u míče.
75
Baumann znovu podržel svůj tým. Hlavička Rudnevse šla k tyči, ale hostující brankář znovu míč vyrazil mimo. Další rohový kop.
74
Sakaj se znovu dostal až k brankové lajně. Tak ho však poslal na zem Toljan do domácí budou zahrávat rohový kop.
72
A mohlo to být o tři branky! Střídající Ochs se dostal s míčem z levé strany až do vápna. Jeho pokus o přihrávku lépe postavenému Vollandovi přečetl Adler a bere míč pro sebe.
71
Domácí Holtby zajel do Strobela a vidí od rozhodčího žlutou kartu.
70
Střídání v týmu Hamburger SV: ze hřiště odchází Aaron Hunt, přichází Pierre-Michel Lasogga.
Střídání v týmu TSG 1899 Hoffenheim: ze hřiště odchází Nadiem Amiri, přichází Philipp Ochs.
70
69
Hoffenheim právě vstřelil branku!
Z ničeho nic jdou hosté do vedení o dvě branky. Střídající EDUARDO VARGAS, který je na trávníku pět minut, převzal míč na hranici vápna a střelou na zadní tyč nedal Adlerovi šanci.
68
Sakaj se dostal k míči u brankové lajny. Jeho centr do středu pokutového území však našel jen Rudyho.
67
Rudy zaměstnal také Adlera, který je v druhé poločase bez práce. Rudyho střela mířila jen do střed branky a tak jí domácí brankář bez problémů chytá.
66
Střídající Vargas se vydal na první útočný výlet. Jeho pouť končí ihned na půlící čáře, kde ho čistým způsobem o míč připravil Holtby.
65
Amiri se pokoušel agresivně napadat rozehrávku domácího týmu, ale s agresivitou to přehnal a je mu odpískán faul.
64
Střídání v týmu TSG 1899 Hoffenheim: ze hřiště odchází Andrej Kramarić, přichází Eduardo Vargas.
63
Střídání v týmu Hamburger SV: ze hřiště odchází Michael Gregoritsch, přichází Sven Schipplock.
62
Obrovská šance na vyrovnání. Holtby našel druhým pokusem volného Hunta, který poslal míč výborně k tyči, ale Baumann předvedl superzákrok a vytáhl míč.
60
Sakaj obešel na pravé straně dva protihráče a předložil míč do středu. Tam si však míč velmi špatně zpracoval Ekdal, který tak musí poslat zpětnou přihrávku.
59
Po hodině hry se nám tempo ustálilo. Domácí se však pokoušejí o vyrovnání další akcí. Rudnevs nedosáhl na míč, který nakonec končí u Baumanna.
58
Kramarić si udělal místo kličkou na levou stranu. Z úhlu už však Adlera nepřekvapil a domácí brankář drží pevně míč v rukavicích.
57
K rohovému praporku se postavil Strobl, který našel na zadní tyči jen Reise a ten odvrací míč daleko od svého brankáře.
56
Také Hoffenheim si vybojoval rohový kop. Rudy nastřelil Sakaje a míč končí za brankovou lajnou.
55
Nyní se dostal ke střele Holtby! Jeho pokus Baumann jen vyrazil před sebe a musel tak vytáhnout ještě zákrok proti dorážce Hunta.
54
Rohový kop domácího celku končí jen nepovedenou střelou Hunta, který tak zatím nepřidal druhý gól ve dnešním zápase.
53
Nebezpečný centr nyní poslal do vápna Ekdal. Baumann musel do souboje s Rudnevsem, který vyhrál, ale domácí budou rozehrávat rohový kop.
51
Začátek druhého poločase je o poznání klidnější než první část dnešního zápasu. Kadeřábek nepustil do šance Iličeviće a zažehnal tak šanci domácích.
50
Velmi špatně rozehráli domácí situaci po faulu Kadeřábka. Rudnevs se ocitl v ofsajdu a nemohl hrát a tak nechal přihrávku odjet za brankovou lajnu.
49
Kadeřábek musel zastavil rychlou akci domácího celku jen za cenu faulu. Ve středu pole poslal na zem Hunta a rozhodčí trestá českého reprezentanta žlutou kartou.
48
Volland se snažil obejít Holtbyho. Ten mu však ukopl míč od kopaček a hosté tak začínají znovu od obránců.
47
Hosté v modrých dresech rozehráli druhý poločas dnešního utkání. Do první příležitosti se však dostal Iličević, který ale nenašel volného Hunta a akce tak končí bez zakončení.
46
Druhý poločas začne přibližně v 16:31.
Je za námi šílený první poločas! Vše začalo ve dvacáté minutě, kdy se dostal do úniku Kevin Volland, který obešel kličkou i Adlera a ten ho musel faulovat. Z penalty se prosadil Andrej Kramarić a poslal hosty do vedení. O čtyři minuty později se dopustili domácí obrovské chyby. Adler chytil přihrávku spoluhráče v pokutovém území a nabídl tak hostů další příležitost. Tu využil po přihrávce Rudyho Kevin Vollnad střelou k tyči. Šílenou desetiminutovku završil Aaron Hunt, který ve svém 250. utkání v Bundeslize proměnil penaltu po zásahu rukou od Pavla Kadeřábka a snížil tak na 1:2.
45+1
45+1
Rozhodčí nastavuje v prvním poločase jednu minutu.
45
Rohový kop domácího týmu rozehrál Ekdal, který ale našel jen prvního bránícího hráče a ten bez problémů odvrací míč z vápna.
44
Iličić se postaral o střílený centr z levé strany a vybojoval po teči hostů ještě jeden rohový kop prvním poločase.
43
Hráči Hoffenheimu kombinují ve středu pole a nejspíše chtějí dohrát první polovinu zápasu s míčem na kopačkách.
42
Volland našel ve vápně jen Riese, který navíc nemusí hrát, protože rozhodčí píská ofsajdové postavení Kramariće.
41
Strobl je faulován ve středu pole a hosté ta budou mít možnost poslat ještě v závěru poločasu míč do vápna.
40
Domácí uklidňují hru! Několik dlouhý přihrávek vyšlo hráčům Hoffenheimu na výbornou. Ta klíčková, na rozběhnutého Hunta už ne.
38
Povedený centr poslal do vápna domácí Sakaj. Na zadní tyči byl však Hunt pokryt hned dvojicí a nedostává se tak do zakončení.
37
Po pasáži domácího týmu se dostal také do Hoffenheim. Z pravé strany vystřelil Volland, ale Adler byl rychle na zemi a vyráží míč.
36
Kadeřábek vhodil míč do hry z autu. Nenašel však svého spoluhráče a tak se do rychlého útoku dostal Amiri. Jeho přihrávka na Hunta však neprošla před domácí obranu.
34
Ostrzolek nastřelil při rozehrávce stojícího Rudyho a vidí žlutou kartu.
33
Baumann musel velmi rychle z branky! Tentokrát se pokusil o průnik do vápna Rudnevs, nejenom že byl domácí útočník v ofsajdu, ale Baumann byl u míče dříve.
31
Zatím sleduje šílený zápas. Do další příležitosti se hnal právě střelec první branky domácího týmu. Hunt zasekl míč na hranici vápna. Jeho pokus však zblokoval Süle.
30
Hamburg právě vstřelil branku!
AARON HUNT trestá střelou do středu branky ruku ve vápně Pavla Kadeřábka a snižuje tak na rozdíl jedné branky!
29
Penalta také pro domácí!
27
Do dobré pozice pro střelu se dostal Holtby, který svou střelou však našel jen kopačku dobře postaveného Bičakčiće, který zastavuje hru.
26
Domácí chtějí rychle odpovědět, ale do rychlé akce jdou znovu hosté. Naštěstí vše zastavuje Sakaj.
24
Vynikající střela z první a hosté jdou do vedení o dvě branky. KEVIN VOLLAND dostal přihrávku a přesnou střelou k tyči zvyšuje vedení!
23
Hosté mají další velkou šanci. Adler chytil velmi blízko brankové lajně míč od svého spoluhráče a hosté tak budou zahrávat volný přímý kop z vápna.
20
K míči se postavil hostující útočník ANDREJ KRAMARIĆ, který střelou k pravé tyči nedal Adlerovi šanci na zásah. Hoffenheim tak jde do vedení.
20
Domácí brankář dostal od rozhodčího za svůj zákrok jen žlutou kartu.
20
Volland šel sám na branku a Adler ho stáhl na zem. Penalta pro hosty!
19
Iličević měl volný prostor na levé straně. Prošel až do vápna, kde chtěl najít Rudnevse, ale to se mu nepodařilo.
18
Rudnevs vybíhal z ofsajdového postavení a přesto se zapojit do hry. Rozhodčí je přesný a zastavuje hru!
17
Tentokrát se do míče opřel Gregoritsch! Jeho pokus z druhého doteku vystrašila Baumanna, který jistil situaci u levé tyče.
16
Holtby dostal přihrávku do volného prostoru a tak vyzkoušel svou pravačku. Zatím trefuje pouze reklamu vedle branky hostujícího brankáře.
15
Süle nešetrně poslal po hlavičkovém souboji na zem domácího Hunta, který se jen těžko zvedá z pažitu.
14
Volland se také připomněl na hrací ploše. Hostující střelec poslal přízemní střelu z hranice vápna. Adler jen kontroluje míč, který jde mimo branku.
13
Skvěle zasáhl Spahić, který nepustil Kramariće za nakopnutým míčem. Domácí stoper výborně pokryl prostor a nechal Adlera, aby sebral míč.
11
Po úvodních deseti minutách se tempo hry uklidňuje a hráči Hoffenheimu začínají kontrolovat hru kombinací ve středu hřiště.
10
Rudnevs je velmi aktivní v úvodu utkání. Směřoval na něj další dlouhý pas ze středu pole. Domácí útočník si znovu zpracoval míč jen k obránci a ten uklidňuje hru.
9
Z levé strany chtěl nacentrovat před Adlera Kramarić. Míč si však posunul příliš před sebe a tím mu utíká až za brankovou lajnu.
8
Také domácí tým se připomněl na hřišti. Iličević našel volného Hunta, který ale nepřesnou střelou nevylekal Baumanna.
7
Hoffenheim se mohl radovat z branky. Volland však zakončoval z ofsajdu a rozhodčí tak branku neuznává.
5
Obrovská šance hostů! Kramarič zasekl míč na hranici vápna a obstřelem chtěl překvapit domácího brankáře. Ten dokázal míč vyrazit na břevno. U odraženého míče byl první Uth, který nastřeluje znovu jen brankáře!
4
Znovu Rudnevs za obranou. Tentokrát ho našel přesným pasem Ekdal. Domácí útočník si však velmi špatně zpracoval míč a dobíhající Bičakčić dokázal šanci zmařit.
3
Domácí mají na svém kontě také první střelecký pokus. Holtby našel stříleným centrem ve vápně Rudnevse, který však neusměrnil míč mezi tři tyče.
2
Domácí rozehráli první poločas dnešního zápasu. Ihned po rozehrávce dostal dlouhou přihrávku na levou stranu Sakaj, který ale neobešel bránícího Toljana a přichází o míč.
1
-5
Hráči obou týmů již přicházejí na trávník. Zápas za malou chvíli začne.

Hamburger SV: Adler (C) – Sakaj, Spahić, Reis, Ostrzolek – Ekdal, Holtby – Gregoritsch, Hunt, Iličević – Rudņevs.
Náhradníci: Drobný – Schipplock, Diekmeier, Bahoui, Lasogga, G. Jung, Kačar.

TSG 1899 Hoffenheim: Baumann – Kadeřábek, Bičakčić, Süle, Toljan – Rudy (C), Strobl, Amiri – Uth, Kramarić, Volland.
Náhradníci: Stolz – E. Vargas, Schär, Polanski, Zuber, Ochs, Atik.

Rozhodčí: Kircher – Kempter, Schiffner.
Poslední tři vzájemné zápasy

23.10. 2015 Hoffenheim – Hamburger 0:1
14.03. 2015 Hoffenheim – Hamburger 3:0
19.10. 2014 Hamburger – Hoffenheim 1:1
TSG 1899 Hoffenheim

Hoffenheim je namočen do sestupových příček! Ani zlepšené výsledky zatím nepomohly týmu trenéra Nagelsmanna a tak je Hoffenheim na předposledním, sedmnáctém, místě v tabulce. Sérii nepovedených zápasů z úvodu sezony se nyní snaží tým okolo kapitána Kevina Vollanda dohnat jak jen to jde. Hoffenheim se může pochlubit devíti body z posledních pěti zápasů! Všechny vítězné zápasy si Hoffenheim připsal na svém stadionu, když v posledním kole porazil i čtvrtfinalistu Ligy mistrů, Wolfsburg! V předchozím zápase však Hoffenheim utrpěl debakl na hřišti Sttutgartu, kde inkasoval rovnou pětkrát a jen jednu vstřelil. Potvrdí tým, ve které může nastoupit i český reprezentant Pavel Kadeřábek, zlepšenou formu a potrápí lépe postavený celek v tabulce?
Hamburger SV

Hamburger se po minulé sezóně, kde musel absolvovat baráž o udržení, drží na dvanácté příčce s náskokem sedmi bodů na sestupovou pozici. V posledním měsíci se dokonce hráčům trenéra Labbadii podařilo bodovat ve čtyřech zápasech v řadě. Poté však přišla porážka na stadionu Schalke, kde Hamburger dohrával druhý poločas v deseti hráčích po vyloučení Djouroa. Následné utkání na domácím stadionu si hráči pohlídali díky trefám Nicolaie Müllera. V posledním zápase se Hamburger představil na stadionu Leverkusenu a zápas velmi nešťastně rozhodl záložník Hamburgeru Ekdal, který si vstřelil vlastní branku.
Dobré sobotní odpoledne, vítám všechny příznivce německého fotbalu. Dnes nás v rámci sedmadvacátého kola čeká zápas Hamburgeru SV, který přivítá na svém stadionu TSG 1899 Hoffenheim.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.