To je ode mě pro tuto chvíli vše. Na shledanou u dalšího online přenosu.
Hertha Berlín vítězí v Ingolstadtu 1:0! Hostům stačila k vítězství jedna jediná střela na bránu za celý zápas. Jediný gól totiž vstřelil v 10. minutě Weiser a skóre už se od jeho trefy neměnilo. Hertha, která loni bojovala až do posledního kola o udržení je v této sezoně po 10 kolech pátá, se ztrátou jednoho bodu na místo, které zaručuje předkolo Ligy mistrů.
90+5
90+4
Hosté drží míč na útočné polovině a domácí se už možná ani nedostanou do útoku.
90+2
Žlutou kartu dostává Tomáš Pekhart (FC Ingolstadt 04).
90+2
Groß chtěl centrovat do vápna, ale nakonec z toho byla hodně nebezpečná střela, kterou však Jarstein dokázal vyrazit na roh.
90+1
Domácí měli k dispozici dva rohové kopy, ale ani jeden z nich se neujal.
90
Nastavovat se budou čtyři minuty.
89
Darida nakonec rozehrál nakrátko a hosté šetří čas na útočné polovině.
88
Byl nařízen rohový kop ve prospěch hostů a Darida s jeho rozehráním samozřejmě vůbec nepospíchá, což se nelíbí domácím fanouškům.
87
Střídání v týmu Hertha BSC: ze hřiště odchází Salomon Kalou, přichází Tolga Ciğerci.
86
Centrovaný míč propadal až k jednomu z domácích hráčů, který se ve vápně napřahoval na střelu z výborné pozice, ale Weiser mu na poslední chvíli skvělým obranným zákrokem doslova ukradl balón.
85
Domácí drží míč na útočné polovině a Hertha se soustředí na obranu. Do konce normální hrací doby zbývá už jen pět minut.
84
Suttner teď prověřil pozornost Jarsteina, který musel jeho střelu vyrazit na roh.
83
Jeden z nich přišel právě teď, ale Kalou střílel z ofsajdové pozice, čehož si všiml lajnový rozhodčí.
82
Ingolstadt už vrhá všechny síly do útoku a hosté dostávají příležitosti k rychlým protiútokům.
81
Střídání v týmu FC Ingolstadt 04: ze hřiště odchází Max Christiansen, přichází Elias Kachunga.
81
Hosté se bez potíží ubránili a Ingolstadt se zahnal s míčem až k Özcanovi, který rychle odkopává balón zpátky na útočnou polovinu.
80
Rohový kop pro Ingolstadt.
78
Neuvěřitelné! Hegeler dostal od Kaloua perfektní oblouček za obranu, vyhnul se s míčem vybíhajícímu gólmanovi a následně minul úplně prázdnou domácí bránu!
75
Hartmannův centr nenašel v hostující šestnáctce nikoho z hráčů v červeno-černém.
73
Střídání v týmu Hertha BSC: ze hřiště odchází Valentin Stocker, přichází Johannes van den Bergh.
73
Leckie zkusil vystřelit z halfvoleje, ale mířil jen vedle bližší tyče.
72
70
Groß poslal z pravé strany další nebezpečný centr do vápna, kde si tentokrát na balón vyskočil Tomáš Pekhart, jehož hlavička jen těsně minula bránu!
68
Özcan si teď ve vlastní šestnáctce dovolil kličku napadajícímu protihráči a následně s klidem rozehrál.
67
Střídání v týmu FC Ingolstadt 04: ze hřiště odchází Alfredo Morales, přichází Tomáš Pekhart.
65
Ingolstadt si v posledních minutách vytváří herní převahu a snaží se o vyrovnávací branku.
63
Suttner zkusil vypálit z dobrých 22 metrů a jeho střela měla dobrou výšku, ale bránu minula minimálně o metr.
61
Míč se ve vápně zcela náhodně dostal k Bregeriemu, který nebyl ve špatné pozici, ale střela mu vůbec nesedla.
60
58
Na Großův centr z pravé strany si ve vápně naběhl Leckie, který poslal míč jen těsně vedle brány!
57
Střídání v týmu Hertha BSC: ze hřiště odchází Alexander Baumjohann, přichází Jens Hegeler.
56
Střídání v týmu FC Ingolstadt 04: ze hřiště odchází Lukas Hinterseer, přichází Moritz Hartmann.
56
Suttnerův centr hostující obrana odvrátila a následná střela zpoza šestnáctky byla hodně nepřesná.
55
Plattenhardt fauloval u postranní čáry unikajícího Große a vidí zaslouženě žlutou kartu. Následovat bude přímý kop Ingolstadtu.
52
Poměr střel na bránu je 1:1, což vcelku něco vypovídá o hře jako takové. Mnoho šancí k vidění není a zápasu chybí střely do brankového prostoru.
49
Lustenberger přihrál na střed Großovi, který z první vypálil z dvaceti metrů hodně vedle.
48
Žlutou kartu dostává Tobias Levels (FC Ingolstadt 04).
47
Stocker rozehrál roh nakrátko, ale Hertha z toho následně nic dalšího nevytěžila.
46
Po prvním poločase vede Hertha v Ingolstadtu 1:0 zásluhou gólu z desáté minuty zápasu. Domácí začali hodně aktivně, ale pak zničehonic přišel gól na druhé straně a od té doby je hra minimálně vyrovnaná. Žádná stoprocentní šance od vstřelené branky zatím k vidění nebyla. Druhý poločas začne přibližně v 19:31.
45
45
Závěr poločasu je hodně poklidný a zdá se, že Hertha si odnese do šatny jednogólové vedení.
42
Hertha drží míč ve středu hřiště a první poločas se pomalu blíží ke svému konci. Stane se před poločasovou přestávkou ještě něco zajímavého?
40
Jenže Kalou odkopl míč jen k jednomu z domácích hráčů, který z voleje vypálil zpoza vápna a jeho tvrdou ránu srazil mimo bránu Skjelbred. Ingolstadt se dožadoval odpískání penalty pro údajné hraní rukou, ale rozhodčí jim nevyhověl.
40
Míč nebezpečně poskakoval ve vápně, odkud ho nakonec odkopl hostující Kalou.
39
Domácí získali k dispozici rohový kop.
38
Žlutou kartu dostává Alfredo Morales (FC Ingolstadt 04).
38
Kalou hledal velmi nápaditou přihrávkou Haragučiho, kterého na poslední chvíli odzbrojil Levels.
36
Domácí se snažili přejít do rychlého protiútoku, pro nějž měli hodně prostoru, ale Bregerieho nepřesná průniková přihrávka skončila jen na kopačce hostujícího hráče.
34
Hostům rozhodně vstřelená branka hodně prospěla. Domácí si od té doby nevytvořili tlak, který měli v úvodu a hosté hrají s velkým klidem na svých kopačkách.
32
Kalou si naskočil na přetažený centr, ale hlavou poslal míč jen nad Özcanovu bránu.
30
Žlutou kartu dostává Sebastian Langkamp (Hertha BSC).
28
Hra se v posledních minutách celkem uklidnila a momentálně se pohybuje hlavně ve středu hřiště.
26
Na druhé straně se neujal centr Suttnera, který se snažil najít ve vápně Leckieho.
24
Plattenhardt měl k dispozici přímý kop, který však bez potíží odvrátila obrana domácího celku.
21
Na druhé straně se ke střele dostal Darida, jehož přízemní rána proletěla těsně vedle bližší tyče, ale Özcan situaci kontroloval a na míč si možná dokonce sáhl, ale roh nenásleduje.
20
A do třetice přímý kop Ingolstadtu, který tentokrát odvrátila obrana hostující Herthy.
18
Další standardka domácího týmu skončila pouze nepřesnou hlavičkou Moralese, který poslal míč asi dva metry vedle tyče.
16
Großův centr nenašel ve vápně nikoho ze spoluhráčů a doletěl až do náruče brankáře Jarsteina.
16
Žlutou kartu dostává Fabian Lustenberger (Hertha BSC).
14
Hertha drží balón a snaží se o postupný útok. Obrovská změna oproti úvodu zápasu, kdy hosté jen odkopávali míč na polovinu domácích.
10
Hertha právě vstřelila branku!
Neuvěřitelné! Hertha poprvé v zápase zaútočila a hned je z toho vedení hostů. Hübner se snažil ve vlastní šestnáctce snažil poslat míč do bezpečí, ale místo toho ho odhlavičkoval jen přímo na nohu MITCHELLA WEISERA, který pohotově vypálil a jeho přízemní střela mířila nechytatelně k zadní tyči.
8
Domácí neustále drží balón a Hertha pouze čeká, co Ingolstadt vymyslí.
6
Matip si bez potíží vyskočil na centrovaný míč, ale hlavičkou zamířil jen vedle brány.
6
Suttnerova střela byla tečována do zámezí a následovat bude první rohový kop Ingolstadtu.
4
Hertha zatím jen odkopává balón k Özcanovi a dosud se nedostala ke kombinaci na útočné polovině.
2
Po centru z levé strany chtěl hlavičkovat Leckie, který však upadl po osobním souboji s bránícím hráčem.
1

FC Ingolstadt 04: Özcan – Levels, Matip (C), Hübner, Suttner – Brégerie – Christiansen, Groß, Morales – Leckie, Hinterseer.
Náhradníci: Nyland – D. da Costa, Engel, Hartmann, Kachunga, Pekhart, Wannenwetsch.

Hertha BSC: Almenning Jarstein – Weiser, Langkamp, Lustenberger (C), Plattenhardt – Skjelbred, Darida – Kalou, Baumjohann, Stocker – Haraguči.
Náhradníci: Gersbeck – Brooks, Tolga Ciğerci, Ronny, Hegeler, Regäsel, van den Bergh.

Rozhodčí: Stegemann – Fischer, Storks.
Zdravím všechny fotbalové fanoušky! V 10. kole německé Bundesligy přivítá nováček soutěže z Ingolstadtu na svém stadionu berlínskou Herthu. Oba týmy mají po devíti kolech čtrnáct bodů a v tabulce se drží v horní polovině. To je překvapivé zejména u domácího týmu. Ingolstadt těží hlavně z kvalitní práce defenzívy, která dosud propustila druhý nejnižší počet gólů ze všech týmů v lize, přičemž méně inkasovaných branek má jen Bayern Mnichov. Naopak gólových tref má tým z města na Dunaji nejméně ze všech, ale pouhých šest gólů mu přesto stačilo na čtyři výhry. Jak si dnes povede nováček proti týmu, v jehož základní sestavě se zabydlel český reprezentant Vladimír Darida?
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.