Je dobojováno! Ve druhém poločase byli hosté pány na hrací ploše, což demonstrovaly přesné zásahy z kopaček Tima Wernera a Christiana Gentnera. Zdálo se, že je o výsledku rozhodnuto, ovšem v závěru měli hosté tři obrovské možnost. Když ale neuspěli Modeste ani Osako, museli domácí před svým sokem sklonit hlavu. Stuttgart zdolal Köln přesvědčivě 3:1. Já vám děkuji za pozornost a u dalšího on-line přenosu nashledanou!

Střely na branku: 4:8
90+4
90+3
Další neskutečná branková příležitost, v níž se ocitl Osako. Domácí středopolař ale tváří v tvář Tytońovi nedokázal optimálně zakončit. Nutno podotknou, že hostující brankář předvádí fantastický výkon.
90+2
Závěrečné střídání také na straně hostí. Místo Kostiće naskakuje na trávník Baumgartl.
90+1
Ve velkém vápně Stuttgartu nastal obrovský závar, který ale domácí nedokázali zužitkovat. Po sérii zmatků a nepřesností nasměroval Modeste balon pouze do připraveného Tytońa.
90
K základní hrací době zápasu se budou nastavovat tři minuty.
90
Ještě jeden rohový kop si domácí zasloužili. Následný centr nejprve odhlavičkoval hostující borec do zámezí, ovšem druhý pokus již zakončoval Maroh. Stoper Kölnu ale mířil přesně do Tytońových rukavic.
89
Osako byl nedaleko od středového kruhu faulován, a tak budou mít domácí možnost rozehrávky. Pravděpodobně se jim již ale zvrátit utkání nepovede.
88
Již pouze minutky zbývají do konce zápasu. Stuttgart si hlídá výsledek, Köln působí poněkud odevzdaným dojmem. Vzmůže se ještě k nějaké ofenzivní akci?
87
Hosté střídají. Místo Ruppa naskočí do zbytku utkání Klein.
86
Další faul domácích. Maroh se velmi zlobí, ovšem to na výroku hlavního arbitra nic nemění. Stuttgart bude v poklidu rozehrávat na polovině svého soka.
85
Po Kostićově nedovoleném zákroku rozehrávali domácí volný kop, na jehož konci stál Anthony Modeste. Ani tentokráte však forvard Kölnu nedokázal zakončit podle svých představ.
84
Momentálně se hraje ve středu pole, kde ani jednomu z celků žádné vážnější nebezpečí nehrozí. Uvidíme, zda zápas ještě ukáže něco zajímavého.
83
Stuttgart právě vstřelil branku!
Tak to byla laskomina v podání hostující družiny. Rupp se výtečně protáhl na levou stranu velkého vápna, kde se neukvapil a přihrál zcela volnému CHRISTIANU GENTNEROVI. Kapitán Stuttgartu poté neomylně zakončil do prázdné branky. Troufám si říci, že je o vítězi rozhodnuto.
83
Didavi se znovu dostal do slibného zakončení, ovšem Horn celou situaci přečetl a stáhl si míč do své moci. Následně v poklidu rozehrál.
82
Kostić se prodral až kupředu, kde jej domácí nakonec faulovali. Hosté jsou spokojení, Köln běsní. Zlobit se však může pouze sám nad sebou. Sudí Gräfe byl ještě hodně benevolentní, zakopnutí míče si žlutou kartou zcela jistě dalo ocenit.
81
Schwaab fauloval, a tak budou mít domácí k dispozici volný kop. Jedná se o zajímavou, leč ne výrazně nebezpečnou pozici. Jojić ji nakonec rozehrál pouze do Tytońových rukavic.
80
Köln má míč na svých kopačkách, přičemž mu již příliš mnoho času nezbývá. Uvidíme, jak se s touto situací vypořádá.
79
Na kopačky domácích se vkrádá zmar. Objevuje se celá řada nepřesností, ofenzivní akce již nejsou tak kvalitní. Uvidíme, zda poslední minuty základní hrací doby přinesou vzkříšení.
78
Tak to byla fantastický zásah v podání Horna! Domácí brankář excelentní robinzonádou vytáhl Gentnerovu dělovku. Následný rohový kop také nebyl úspěšný, a tak jsou akcie domácího celku stále nad vodou.
77
Velice aktivní Timo Werner si odchází odpočinout. Autora druhé branky hostujícího celku nahradí Kravec.
76
Hostující ofenziva byla znovu velice nebezpečná. Werner hledal svého soukmenovce Didaviho, který byl ale hlídán svým sokem. K zakončení se tak nedostal.
75
Další dobývání hradu jménem defenziva Stuttgartu. Ta zatím svého vyzyvatele za hradby nepustila. Své území brání s odhodláním sobě vlastním.
74
Domácí se stále marně snaží probít kupředu, ovšem zatím se jim to příliš nedaří. Zdá se že Stuttgart si své vedení zatím hlídá bez výraznějších potíží.
73
Další dlouhý pas, který končí v Hornových rukavicích. Domácí brankář následně zahájil protiútok, jenž se rozvinul po levé straně. Mladenović následně odcentroval přesně na Modesteho hlavu, ovšem francouzský forvard nezakončil přesně.
72
Na trávníku se stále více diskutuje, především domácím se nelíbí rozhodování arbitra. To je však to jediné, co s tím mohou dělat. Mladenovićův zákrok zkrátka faulem byl, hrát budou hosté.
71
Stuttgart se následně vydal do rychlé protiofenzivy, ovšem nepřesná Kostićova přihrávka celou možnost zmařila. Domácí budou naposledy střídat, místo Vogta nastoupí Jojić.
70
Domácí měli k dispozici rohový kop. Tytoń však velice dobře přečetl situaci, vyběhl a míč vyboxoval. Stejně toto provedl o několik okamžiků později.
69
Chyby Stuttgartu chtěli využít domácí, kteří se však k bleskové protiofenzivě nedostali. Hosté tak zanedlouho svou chybu odčinili a jsou tak znovu u míče.
68
Didavi se na pravé straně velkého vápna uvolnil a nakonec se také odhodlal ke střele. Ve stoprocentní palebné pozice mu ale jeho pokus zablokoval domácí bek.
67
Utkání peláší v rychlém tempu, atraktivita utkání je stále velice dobrá. Hraje se nahoru dolů, akce střídá akci.
66
Je tomu tak. Ze hřiště odchází Bittencourt, místo kterého si zahraje Mladenović.
65
Didavi sprintoval za Wernerovou přihrávkou, ovšem tu nedostihl. Tito dva borci jsou v dnešním utkání hodně vidět. Na střídačce domácích se chystá výměna sil.
64
Další ostřejší zákrok ve středu pole, jehož autorem byl střídavší Zoller. Hlavní sudí jej ihned upozornil, "takto teda ne," jako by říkal arbitr Gräfe.
63
Po krátkém Didaviho ošetření bude utkání pokračovat. Doufejme, že nadále ve vysokém tempu, které mu bylo vlastní v jeho dosavadním průběhu.
62
Domácí jsou stále aktivnějším mužstvem, ovšem doposud se ve druhé části nedostali do žádné vážnější brankového příležitosti.
61
Dlouhý centr domácího celku z levé strany hrací plochy skončil v zámezí. Stalo se tak ovšem s tečí, a tak budou domácí vhazovat. Stane se tak nedaleko od branky.
60
Je za námi hodina hry, o něco navrch zatím má Stuttgart, který ve druhé půli přidal svůj druhý přesný zásah. Momentálně má také míč na noze.
59
Po nedovoleném zákroku rozehrávali hosté volný kop. Didavi poslal přesný centr do velkého vápna, odkud ale po pár odrazech domácí míč odvrátili do bezpečí.
58
Stuttgart se vydal do rychlé ofenzivy, která však skončila velice brzy. Na druhé straně posléze šlápl do pedálů Bittencourt, který ale odcentroval nepřesně.
57
Köln kombinuje na vlastní polovině a postupně hledá skulinu v defenzivě Stuttgartu. Zatím se mu to příliš nedaří, borci v černých dresech se prezentují svědomitým dojmem.
56
Zoller pelášil do další zajímavé možnosti, ovšem hostující defenziva zapracovala na výbornou a soupeře záhy eliminovala.
55
Osako se dostal do vynikající palebné pozice na hranici velkého vápna. Branku však o malý kousek přestřelil, a tak bude následovat odkop od branky.
54
Didavi hledal znovu Wernera, k němuž ale kulatý nesmysl nedoputoval, tentokráte jej domácí obrana uhlídala bez výraznějších potíží.
53
Timo Werner je při chuti, a tak se hnal do další slibné pozice. Stopku mu však vystavil hvizd pomezního arbitra, který zcela správně spatřil postavení mimo hru. Domácí ihned rozehráli.
52
Domácí poprvé střídají. Místo Olkowského nastoupí na telený pažit Zoller.
52
Domácí se přesto nevzdávají a nadále aktivně bojují. To vynikající atmosférou kvitují fanoušci Kölnu, jejichž podpora je znamenitá. Jistě nás ještě čeká zajímavé utkání.
51
Hosté tuto nabídku perfektním způsobem využívají. Kop od rohového praporku se snesl přesně na hlavu TIMA WERNERA, který jej umístil k levé tyči Hornovy svatyně. Stuttgart tak otáčí vývoj utkání na svou stranu.
50
Werner se natahoval po vysokém balonu, který ale domácí na poslední chvíli odvrátili na rohový kop.
49
Druhý poločas se poněkud uklidnil, míč na svých kopačkách drží domácí ekipa. Uvidíme, jak se bude zápas nadále vyvíjet.
48
Domácí se pokusili vytáhnout dopředu po levé straně hrací plochy, ovšem Osako neodcentroval přesně. Následoval rychlý protiútok, na jehož konci byl Horn.
47
Großkreutz se vytáhl kupředu a nakonec odcentroval z pravé strany kolbiště. Trefil však přesně ruce domácího brankáře Horna. Ten příliš dlouho neotálel a ihned rozehrál.
46
Druhý poločas začal poněkud nervózně, ve středu pole se objevilo několik nepřesností. Po jejich sérii budou domácí Köln vhazovat.
46
Je za námi famózní první poločas! Zpočátku byli lepším celkem zcela jistě hosté, ovšem po proměněném pokutovém kopu v podání Anthonyho Modesteho se role obrátili. Nedlouho před koncem půle ale využil zaváhání domácí defenzivy Daniel Didavi. Zcela vyrovnané utkání tak bude pokračovat za vyrovnaného stavu. Sledujte i nadále tuto vynikající podívanou!

Střely na branku: 1:4
45+1
45+1
Stuttgart dohrává poločas na vlastní polovině, kde mu žádné nebezpečí nehrozí. Fantastická první půle tak bude finišovat.
45
Na hrací ploše zůstal ležet Bittencourt, který je momentálně ošetřován. Zdá se však, že se v pořádku vrátí do hry. K základní hrací době prvního poločasu se bude nastavovat rovná minuta.
44
Daniel Didavi se ke kopu sebevědomě připravoval, leč nakonec balon napálil pouze do zdi. Domácí tak tuto složitou situaci přečkali bez vážnějších potíží.
43
Vogt fauloval v poměrně nebezpečném úseku hrací plochy, což dává hostujícímu celku možnost v podobě volného kopu. Jak s ním naloží? Zakončit jistě půjde.
42
Werner se hnal za defenzivu Kölnu, ovšem kulatý nesmysl se k němu nedostal, tentokráte domácí obrana tak lehkomyslná nebyla.
41
Znovu se ocitl v akci Rupp, tentokráte pálil tvrdě z hranice velkého vápna. Tečovaný pokus skončil v zámezí, avšak o mnoho branku neminul. Následný rohový kop nebyl úspěšný.
40
Rupp zkusil z pravé strany a poměrně velkého úhlu přehodit Horna, což se mu ale příliš nepovedlo, míč skončil v zámezí. Bude se tak kopat od branky.
39
Osako vyslal jedovatý pokus ze zhruba pětadvaceti metrů, který Tytoń zlikvidoval. Domácí středopolař ještě reklamoval Niedermeierovu ruku, ovšem hlavní sudí Gräfe se nevzrušuje.
38
Stuttgart se znovu tlačil kupředu, ovšem tentokráte jej zastavil ofsajd. Nutno podotknout, že za vynikající úvod zápasu si hosté toto vyrovnání zasloužili. Snad dodá zápasu ještě větší grády.
36
Stačila však pouhá jedna chyby a je po vedení! Olkowski velice lehkovážně přišel na polovině o balon, čehož ihned využil Kostić. Ten následně z levé strany předal Wernerovi, jehož pokus ještě Horn zlikvidoval, ovšem poté zůstal v brankovišti ležet volný míč, který DANIEL DIDAVI neomylně poslal do branky.
35
Po delší době se ke slovu dostal opět Stuttgart. Hosté však ztroskotávají již na půli hrací plochy. Toto území mají totiž hosté velice dobře pokryté.
34
Köln je absolutním pánem utkání. Nevydává se do žádných zběsilých akcí, ovšem neustále kontroluje balon. To mu momentálně ke štěstí zcela jistě stačí.
32
Bittencourt si rovnal míč ke střeleckému pokusu, ovšem odpískán je další ofsajd, a tak rozehrávka pro Stuttgart. Fantastický první poločas se nachýlil do své závěrečné čtvrthodinky.
31
Hector si rozehrávání rohových kopů zcela jistě nacvičí, následoval totiž další. Modeste se následně natahoval po balonu, ovšem rozhodčí mu odpískal ofsajd.
30
Také tuto situaci Stuttgart přečkal, Insúa nakonec odkopl míč do klidných vod. Tam ale stál v postavení mimo hru Werner. Pomezní sudí tak neotálel a ihned přerušil hru.
29
Osako nalezl fantastickou přihrávkou mezi třemi beky hosté Modesteho, ovšem pasu chyběla rychlost. Než se tedy Modeste otočil, o míč přišel. Po sérii nepřesností následuje další rohový kop pro Köln.
28
Hosté působí lehce nervózně, nyní zcela zbytečně uspěchali vhazování, čímž balon zcela zdarma darovali domácím. Ti tak mohou zahájit své další ofenzivní snažení.
27
Po delší době se kupředu dostal hostující borci v černých dresech. Jejich snaha ale byla marná, celá akce skončila po nepřesném pasu v zámezí. Momentálně poněkud znuděný Horn si tak sáhne znovu na balon.
26
Prvotní centr od rohového praporku se neujal, leč na několikátý pokus se k hlavičce dostal Maroh. Osmadvacetiletý stoper však zamířil vysoko nad. Tytoń se postará o výkop.
26
Olkowski pelášil po pravé straně hrací plochy, odkud chtěl ihned odcentrovat. Možnost však byla zmařena, ovšem rohový kop domácí ekipě zůstane k dispozici.
25
Köln je stále aktivnějším mužstvem, hosté působí poněkud zakřiknutě. Není divu, po zajímavém úvodu se zápas jistě nevyvíjí podle představ.
23
Hectorův centr však přišel vniveč, neboť byl domácím odpískáno postavení mimo hru. O rozehrávku se postará hostující muž s rukavicemi.
22
Hector se vydal na ofenzivní výlet, který chtěl zakončit dělovou ranou. Tu však zblokovali hosté, a tak mají domácí k dispozici autového vhazování. Následně se jim dostalo rovněž kopu rohového.
21
Stuttgart se ale nevzdává a nadále se snaží aktivně napadat. Zatím mu to však není nic moc platné. Kölnu po vstřelené brance narostla křídla.
20
Je za námi dvacet minut hry, v níž jsme zatím viděli velice pohledný fotbal. O něco málo více ze hry má Sttutgart, ovšem díky pokutovému kopu se vedení ujali domácí. Ti nyní kombinují na vlastní polovině.
19
Köln právě vstřelil branku!
Domácí jdou do vedení! ANTHONY MODESTE si postavil balon, rozběhl se a neomylně zakončil do prostřední části branky. Hostující brankář se rozhodl pro zákrok na levou stranu, a tak si francouzský forvard může bez okolků připsat svou osmou branku sezony.
17
Za svůj přečin proti regulím dostává hostující zadák Niedermeier (STU) žlutou kartu.
17
Pokutový kop pro domácí celek! Risse na sebe vzal zodpovědnost a protáhl se až do pokutového území. Tam se srazil s Niedermeierem, který však zcela jistě nefauloval záměrně. Poněkud přísné rozhodnutí.
16
Ani nyní se hosté nemohou radovat, Heintz míč odhlavičkoval do bezpečí. Zdá se, že si obě mužstva na malou chvíli oddechnou, zatím sledujeme pohledný fotbal.
15
Svižné tempo a hra nahoru dolů znamenají další rohový kop pro Stuttgart. Tentokráte od pravého praporku.
14
Utkání nabírá grády, do solidní možnosti se tentokráte dostali domácí, kteří branku svého soka atakovali z pravé strany. Tytoń si však dělovku z ostrého úhlu pohlídal. Na druhé straně pálil nepřesně Didavi.
14
Znovu Gentner versus Horn. I tentokráte by se dal za vítěze označit domácí brankář, který měl však s ranou menší práci než před malou chvílí. Pokus z hranice velkého vápna se příliš nevydařil.
13
Olkowski zablokoval centr z levé strany, a tak následoval první rohový kop utkání. Ten však žádnou vážnější situaci nepřinesl, domácí se v poklidu osvobodili.
12
Risse zůstal po zdánlivě nevinném kontaktu ležet na hrací ploše, ovšem po malé chvíli se zvedá, zranění jistě nebude vážného charakteru.
11
Ofenziva Stuttgartu opět mírně polevila, přičemž se domácí marně snaží proklestit si cestu do zajímavé pozice. To se jim nedaří.
10
První vážnější příležitost, jíž měli na svědomí hosté. Byla to věru paráda! Zdálo se, že je balon v zámezí, ovšem Didavi na poslední chvíli elegantní patičkou poslal míč zpět na Gentnera, který ostře vypálil. Naneštěstí pro hosty ale pouze do Hornových rukavic. Domácí brankář tak své spoluhráče podržel.
9
Risse centroval z pravé strany zeleného pažitu pouze do hostujícího zadáka, tudíž nadějná akce vzala velice záhy za své. Hraje znovu Stuttgart.
8
Köln uklidnil hru a kombinuje na vlastním území. Poněkud statický herní projev. Takto na pozornou defenzivu Stuttgartu domácí zcela jistě nevyzrají.
7
Hostující celek je stále lepším mužstvem, ovšem tentokráte se zachoval poněkud lehkovážně. Chybu však napravil Großkreutz, který dal základ další ofenzivě. Lehkou Ruppovu ránu ale kryje Horn.
6
Akce hostí finišuje nevalně, nepřesný centr padá mezi diváky. O výkop se tak postará domácí mág Horn. Zcela jistě půjde o dlouhý pas.
5
Momentálně dochází k boji ve středu pole, kde kulatý nesmysl poněkud neposedně poskakuje nad hlavami aktérů zápasu. Nakonec se jej ujal Stuttgart.
4
Modeste se natahoval po vysokém balonu, který ale na poslední chvíli eliminovala defenziva Stuttgartu. Následný protiútok skončil opět u neúspěšného pasu z kopačky levého beka, tedy Emiliana Insúy.
3
Stuttgart neuspěl, a tak budou hrát domácí, kteří se snad konečně dostanou k míči. VfB zahájilo utkání o poznání aktivněji než soupeř. Uvidíme, zda mu toto ofenzivní pojetí vydrží i nadále.
2
Insúa chtěl vysunout spoluhráče po levé straně, ovšem domácí borec zahradil balonu cestu. Hostující ekipa tak bude mít k dispozici autové vhazování.
1
Stuttgart se v úvodní minutě ujal balonu, s nímž kombinuje na vlastní polovině. Nakonec se vydal kupředu, ovšem Gentner si pomohl nedovoleným zákrokem. To neuniklo pozornosti hlavního arbitra, a tak bude rozehrávat Köln.
1
Oba celky již pomalu, ale jistě vstupují na hrací plochu, kde na ně čeká vynikající atmosféra. Domácí příznivci jsou slyšet od prvních okamžiků.

1. FC Köln: Horn – Hector, Heintz, Maroh, Olkowski – Vogt, Lehmann (C) – Bittencourt, Osako, Risse – Modeste.
Náhradníci: Kessler – Gerhardt, Hosiner, Jojić, Nagasawa, F. Sørensen, Zoller.

VfB Stuttgart: Tytoń – Großkreutz, Schwaab, Niedermeier, Emiliano Insúa – Gentner (C), Die – Kostić, Didavi, Rupp – Werner.
Náhradníci: Langerak – Baumgartl, Klein, Kravec, R. Kruse, Maxim, Tašči.

Rozhodčí: Gräfe – Borsch, Fischer.
VfB Stuttgart
Ve Stuttgartu přes zimu rozhodně v klidu být nemohli, neboť týmu po podzimu patří poslední nesestupová pozice pouze o skóre, takže tým z města automobilů posiloval. Trenér Kramny nově přivítal ve svém týmu záložníka Kevina Großkreutze, nebo útočníka Artema Kravetse. Bude to stačit Švábům k záchraně?
1. FC Köln
Kolín nad Rýnem přes zimní přestávku nijak výrazně do sestavy nezasahoval, nebyl také větší důvod, neboť týmu zatím patří se ziskem 24 bodů pozice ve středu tabulky. Jedinou výraznější změnou v kádru byl příchod obránce Filipa Mladenoviče, který působil v běloruském BATE Borisov. Podstatnější pro Kozly bylo během zimní přetávky prodloužení smlouvy s koučem Peterem Stögerem, který by na lavičce Kolína měl působit do roku 2020.
Hezké sobotní odpoledne všem fotbalovým příznivcům. Zimní přestávka v Německu je u svého konce a o tomto víkendu se opět rozjíždí Bundesliga! V prvním zápase po zimní pauze přivítá po podzimu devátý Köln patnáctý Sttugart, který je zatím pořádně namočený do bojů o záchranu.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.