Dnešní utkání je u konce! Borussia Mönchengladbach nezvládla domácí derby s Borussií Dortmund, a prohrála 1:3!

První poločas dnešního šlágru Bundesligy nabídl ofenzivní podívanou. Do utkání vstoupila lépe hostující Borussia, které se dařilo v kombinaci. Velké šance přišly až v závěru poločase. Nejdříve napálil Gündogan břevno, a po něm selhal ve velké šanci Aubameyang. Hostující fanoušci se dočkali ve 41. minutě, kdy se přesně trefil Marco Reus! V závěru poločasu ještě spálil velkou šanci Mchitarjan.

Dortmund vstoupil aktivně i do druhého poločasu, a již po pěti minutách hry se prosadil Hernich Mchitarjan, který si naběhl na krásnou přihrávku od Reuse. Domácí celek zdramatizoval dnešní utkání v 58. minutě, kdy se trefil Raffael. Gladbach měl tlak, a hnal se za vyrovnáním, nicméně v 75. minutě přišla důležitá třetí branka Dortmundu, kterou vstřelil Ilkay Gündogan.

To je z mé strany vše, a u dalšího textového přenosu se těším brzy nashledanou!
90+3
90+2
Poslední střídání v tomto zápase provádí také domácí celek! Ze hřiště odchází Julian Korb, na jehož místo přichází na poslední minuty útočník Josip Drmić!
90+1
V samotném závěru měl ještě velkou šanci Adrián Ramos, který si naběhl na centr od Parka. Kolumbijskému útočníkovi však kousek chyběl, aby mohl hlavičkovat!
90+1
Hlavní sudí Felix Brych nastavuje celkem dvě minuty nad rámec základní hrací doby!
90
Na druhé straně mohl ještě snížit Ibrahima Traoré, který postupoval do vápna. Následně se však křídelník Gladbachu zamotal do svých kliček, a o míč přišel.
89
Mchitarjan operoval s míčem před vápnem, a následně stwe ipo
koušel najít na pravé straně obránce Piszczeka. Polský bek však zaspal při náběhu, a umíče byl první Wendt.
88
Na zemi zůstal ležet řecký stoper Sokratis, který si přivodil nějaké menší zranění v souboji s Raffaelem. Sokratis by však dle všeho měl být v pořádku, a dnešní utkání dohrát.
87
Borussia šla velmi rychle dopředu, a za obranu se dostával Raffael. O brazilského forvarda se nakonec postaral Papastathopoulos, který sice poslal Raffaela k zemi, nicméně neufaloval.
86
Ilkay Gündogan hledal na pravém křídle volného Henrikha Mchitarjana. Arménský reprezentant se však nedokázal uvolnit z následného souboje s Johnsonem, a o míč přišel.
84
Střídající Ramos šestřil na pravé straně čas, a skvěle si kryl míč před Julianem Korbem. Následně však do souboje přispěchal Lars Stindl, který hostujícího forvarda fauloval.
83
Velká šance domácího celku na snížení! Po dobré práci Johnsona se dostal ve vápně k míči Jonas Hofmann, který se hned mohl prosadit proti svým bývalým spoluhráčům, avšak jeho střela skončila těsně mimo!
82
Borussia kombinovala na vlastní polovině, nicméně hráči Dortmund velmi agresivně napadali. S agresivitou to však přehnal Adrián Ramos, který poslal k zemi HIntereggera.
81
Domácí Borussia se hnala do zajímavého protiútoku, který táhl Ibrahima Traoré. Jeho následná přihrávka měla najít Raffaela, ten se však k míči neprobojoval.
80
První střídání domácího celku přicházejí až deset minut před koncem základní hrací doby! Ze hřiště odcházejí Dahoud a Nico Elvedi. Na jejich místa přichází Hinteregger a Jonas Hofmann, který ještě na podzim působil právě v Dortmundu.
80
78
Borussia velmi dobře zabojovala na útočné polovině, a míč dokázal vybojovat Dahoud. Německý záložník se následně pokoušel najít Traorého, nicméně přihrávka byla nepřesná.
76
Poslední střídání hostujícího celku v tomto zápase. Ze hřiště odchází Pierre-Emerick Aubameyang, který dnes nepodal špatný výkon, avšak spálil poměrně hodně vyložených šancí. Na jeho místo přichází forvard Ramos!
75
Dortmund právě vstřelil branku!
Gladbach byl velmi aktivní, a hnal se za vyrovnáním. Na druhé straně hřiště však přichází třetí branka. Na pravou stranu dostal krásnou přihrávku Henrikh Mchitarjan, který skvěle načasoval centr pro ILKAYE GÜNDOGANA, tomu stačilo pouze nastavit nohu, a poslal míč do branky!
74
Traoré tentokrát našel za obranou Larse Stindla, který by si to "štrádoval" na Bürkiho. To nedopustil Julian Weigl, který předvedl taktický faul, za který dostává žluotu kartu!
73
Domácím však vůbec nevyšla rozehrávka rohového kopu, a dopředu se hnal Pierre-Emerick Aubameyang, Nejlepší střelec Bundesligy však v zakončení opět selhal, a branku Sommera minul!
71
Ibrahima Traoré operoval s míčem na pravé straně, a následným krásným centrem našel Nordveita, který ještě vylepšil pozici pro Raffaela. Jeho střela byla zblokovaná rána roh!
70
Borussia Dortmund provádí hned dvojité střídání! Ze hřiště odchází Gonzalo Castro a s ním i Marco Reus. Zejména druhý jmenovaný předvedl parádní výkon. Na jejich místo přichází Ginter a Erik Durm.
70
68
Sokratis měl problémy při zpracování přihrávky od Parka, a míč mu utekl. Řecký stoper však stačil míč před Raffaelem odehrát, a ten je momentálně u Bürkiho.
67
Na trávníku tentokrát zůstal ležet Pierre-Emerick Aubameyang, kterého poslal ostrým skluzem k zemi mladý Nico Elvedi. Za svůj počin také švýcarský stoper dostává žlutou kartu!
65
Domácí Borussia se hnala do zajímavého protiútoku, který táhl Traoté, a domácí křídelník i odcentroval. Hummels ve skluzu odvrátil míč pouze k Raffaelovi, jehož střela mířila mimo.
64
Mladý Julian Weigl našel krásnou přihrávkou volného Mchitarjana na levé straně. Arménský reprezentant se protáhl okolo Wendta, a odcentroval do vápna. Andreas Christensen byl však na svém místě!
63
Wendt byl po zablokování střely lehce otřesený, a držel se za kotník. Švédský bek by však dle všeho měl být v pořádku! Mezitím kombinuje na vlastní polovině hostující celek.
62
Dortmund však nepřestává být nebezpečný! Korejský bek Park našel ve vápně zcela volného Aubameayanga, který si, naštěstí pro domácí, míč špatně zpracoval, a následně jeho střelu zablokoval Wendt!
61
Domácí obrana teď hodně zariskovala, neboť Andreas Christensen pouštěl míč pro Sommera, který byl však od míče poměrně daleko, a na ten si dělal zálusk Reus. Sommer však bleskově zareagoval, a míč včas odkopl.
60
Na druhé straně hřiště mohl velmi rychle odpovědět Dortmund. Reus našel na hranici vápna Aubameyanga, který velmi rychle vystřelil, nicméně jeho přízemní pokus mířil mimo.
58
Mönchengladbach právě vstřelil branku!
Domácí Borussia se však velmi rychle srovnává, a čeká nás ještě zajímavý zbytek zápasu! Na začátku celé akce byl Ibrahima Traoré, který se dokázal krásně uvolnit ve středu hřiště, kde obešel dva protihráče. Následně se ve vápně dostal míč na nohu RAFFAELA, který si udělal prostor před Parkem, a poslal míč přesně k tyči!
58
Mahmoud Dahoud se dostal následně k míči znovu, a ze střední vzdálenosti zkusil štěstí. Jeho rána však letěla hodně mimo, a Bürki nemusel zasahovat.
57
Mahmoud Dahoud ve středu hřiště dokázal obejít Weigla, a následně našel na levém křídle Fabiana Johnsona. Jeho následný centr však nebyl přesný, a Papastathopoulos míč odkopl.
56
Yann Sommer hledal dlouhým odkopem na útočné polovině Traorého. Záložník z Pobřeží slonoviny se však k míči přes Parka nedostal, a korejský bek dostal míč do pravé straně na Piszczeka.
54
Korejský obránce Park svedl těžký souboj na pravé straně s Ibrahimou Traoém, a nakonec vzešel ze souboje jako vítěz. Dortmund tak míří rychle vpřed!
53
Borussia se pokouší hned po druhé obdržené brance být velmi aktivní na útočné polovině. Obrana Dortmundu však v dnešním utkání pracuje velmi dobře!
50
Hostující celek se dostává hned na začátku druhého poločasu do dvoubrankového vedení, a výrazně se přibližuje dnešnímu vítězství! Skvělý obranný zákrok předvedl na vlastní polovině Hummels, který následně vysunul Reuse. Německý reprezentant následnou krásnou přihrávkou našel volného HENRIKHA MCHITARJANA, který poslal míč přesně k tyči!
48
Obrovská šance domácího celku! Oscar Wendt odcentroval z levé strany, a míč doskákal až do pravé části vápna, kde se nacházel osamocený Traoré. Bürki však velmi rychle vyběhl, a jeho následnou ránu vyrazil!
47
Hostující celek vstoupil i do druhého poločasu velmi aktivně, a nebezpečně kombinoval na útočné polovině. Následně odcentroval Julian Weigel, nicméně jeho centr byl odvrácen obranou Gladbachu.
46

Borussia předvedla v prvním poločase opravdu špatný výkon, a může být ráda, že ztrácí pouze jednu branku! Druhý poločas začne přibližně v 19:30!
45
44
Krásný centr za obranu dostal Pierre-Emerick Aubameayang, který si parádně zpracoval míč, a následně našel volného Mchitarjana. Arménský reprezentant však ve velké šanci nemířil přesně!
43
Exekuce rohového kopu se ujal Lars Stindl, který nejdříve poslal míč na Fabiana Johsona. Americký křídelník odcentroval, nicméně pohotový Papstathopoulos míč odhlavičkoval!
42
Borussia se hned po obdržené brance dostala do kombinace na útočné polovině. Mahmoud Dahoud postupoval středem, a následně hledal Raffaela. Ten byl obsazený, a Hummels poslal míč na roh!
41
Teď už to však Dortmundu vyšlo, a hostující celek se dostává zcela zaslouženě do vedení! Brankář Bürki krásně našel na útočné polovině Gündoğan, který si míč zpracoval, a dostal ho na MARCA REUSE. Německý reprezentant se s tím nepáral, a poslal míč přesně k tyči!
39
Julian Weigl krásně přenesl hru na pravou stranu, kde se nacházel Piszczek. Polský bek ve vápně našel Reuse, a ten se pokoušel o elegantní patičku. Ta mu vyšla, nicméně míč skončil těsně vedle!
37
Hostující Borussia se do svého soupeře opět opřela, a kombinovala na útočné polovině. Následně však začali být domácí agresivnější v napadání, a tak Reus vrátil míč ke stoperům.
36
A vzápětí přišla další velká šance hostujícího celku! Na pravé křídlo dostal krásnou přihrávku Lukasz Pizczek, který našel ve vápně trestuhodně volného Aubameyanga, nicméně i mistr tesař se někdy utne, což se teď potvrdilo.
35
Henrikh Mchitarjan se velmi dobře vrátil do obrany, a vystihl přihrávku Dahouda. Jeho následný postup sice zastavil Ibrahima Traoré, nicméně Dortmund bude vhazovat.
34
Teď se ke slovu dostává také domácí Borussia, která kombinuje na útočné polovině. Obrana hostujícího celku je však velmi dobře zformovaná.
32
Dortmund je i nadále velmi aktivní na útočné polovině, a teď se konečně dostal do velké šance! Aubameyang sklepl míč do středu pro Gündoğan, který měl prostor, a tak si míč připravil, a nebezpečně vystřelil. Jeho rána nakonec skončila na břevně!
31
Velké překvapení v základní sestavě Gladbachu, Nico Elvedi, svedl na levé straně těžký souboj s Marco Reusem. Situaci zvládl, a zastavil postup německého reprezentanta, nicméně akce Dortmundu pokračuje.
30
Dortmund se velmi často uchyluje k dlouhým nákopům za obranu, což úplně není hra, kterou se Borussia prezentovala na podzim. Mats Hummel hledal koho jiného než Aubameyanga, nicméně na toho byl centr příliš dlouhý.
28
Útočnou akci domácího týmu táhl středem hřiště Raffael, který měl na zádech hned dvojici protihráčů. Brazilský útočník si pomohl přihrávkou na Johnsona, jehož následný centr zablokoval hned Piszczek.
27
Dortmund je zatím v ofenzivní části daleko aktivnější než domácí celek. Tentokrát velmi pohotově zareagoval ve středu hřiště Castro, který hledal za obranou Aubameyanga. Hostující forvard se však nacházel v těsném ofsajdu.
26
Za vápnem se odrazil míč přímo na nohu Castra, který neváhal, a opřel se do míče. Jeho tečovaná rána dolétla přímo za obranu pro Aubameyanga, který měl však na zakončení málo času, a Sommer dokázal zasáhnout!
25
Bürki našel dlouhým výkopem na útočné polovině Weigla, který zpracoval míč pro Mchitarjana, jenž krásně roztáhl hru na pravou stranu na Piszczeka. Polský bek si však na průnik netroufl.
24
Park se pokoušel zakombinovat na levé straně s Marcem Reusem. Jejich kombinace k postupu k brance Sommera nevedla, a Borussia bude alespoň vhazovat.
22
Korejský bek Park se pokoušel dlouhým centrem najít ve vápně Pierra-Emerricka Aubameyanga. Nejlepší střelec Bundesligy se však k míči přes Christensena nedostal.
21
Teď domácí celek skvěle napadali na útočné polovině, a k míči se stal Fabian Johnson. Americký křídelník směřoval vpřed, nicméně ho poslal kzemi Julian Weigl. Felix Brych však za velké nespokojenosti domácích fanoušků pouští hru dál!
20
Hostující Dortmund je momentálně u míče na útočné polovině. Obrana Hříbat však zatím pracuje velmi dobře, a svěřenci Thomase Tuchela nemohou najít cestičku k brance Yanna Sommera ...
16
Další odpískaný ofsajd, v němž se nyní ocitl hostující Gündoğan, byť to bylo více, než sporné.
16
Statistika držení míče: 49% : 51%.
15
Raffael se nedostal k míči ve středu hřiště, hrají hosté, kteří se snaží dostat do blízkosti pokutového území soupeře.
14
Ofsajdem Traorého končí útočná akce Mönchengladbachu, Bürki rozehrává.
13
Mahmoud Dahoud fauluje a Dortmund tak zůstává u míče na polovině domácího týmu.
12
Hummels vyhrává hlavičkový souboj ve středu hřiště, hosté u míče.
11
Reus si chtěl naběhnout na pas Gündoğana, ale byl v ofsajdu, i z této akce sešlo.
10
Do šance se ale dostali hosté, Henrich Mchitarjan poslal míč do vápna, kde ale nebyl na střelu připraven Reus, který míč poslal vedle branky soupeře.
9
Bürkiho odkop od branky Dortmundu končí v autu, míč tak zadarmo získávají domácí.
8
Ču-ho Park vhazuje z levé strany, na polovině soupeře, ale míč se postupně vrací až k Bürkimu.
7
Ibrahima Traoré fauluje u pokutového území Dortmundu, hosté získávají míč.
6
Míč míří do pokutového území Dortmundu, kde hlavičkuje Andreas Christensen a pozor, míč se otřel o břevno!
5
Nakonec je z toho první rohový kop zápasu, domácí rozehrají z levé strany.
5
Oscar Wendt nedokázal z levé strany odcentrovat, ale bude moci alespoň vhazovat.
4
Hosté s míčem na polovině Mönchengladbachu.
2
Ilkay Gündoğan se dostal ke střele zpoza vápna, ale ta mu vůbec nesedla, míč končí vedle branky soupeře.
1
Ofsajdem končí první útočná akce Borussie Dortmund.
1
Oba týmy nastoupené na hrací ploše, utkání za malý okamžik začne.

Borussia Mönchengladbach: Sommer – Korb, Christensen, Elvedi, Wendt – Traoré, Nordtveit, Dahoud, Johnson – Raffael, Stindl.
Náhradníci: Sippel – Drmić, M. Schulz, Hrgota, Stranzl.

Borussia Dortmund: Bürki – Piszczek, Papastathopoulos, Hummels, Park – Gündoğan, Weigl, G. Castro – Mchitarjan, Aubameyang, Reus.
Náhradníci: Weidenfeller – Subotić, Ramos, Kagawa, Ginter, Durm.

Rozhodčí: Felix Brych – Lupp, Achmüller (vš. Německo).
Příjemný sobotní večer všem fotbalovým fanouškům a fanynkám! Německá Bundesliga se konečně probudila ze svého zimního spánku, a na programu je o tomto víkendu 18. kolo. My se společně zaměříme na šlágr kola mezi Borusií Mönchengladbach s Borusií Dortmund! Úvodní výkop dnešního derby je na programu s 18:30, a u textového přenosu se na vás bude těšit Jan Havlovic.
BORUSSIA MÖNCHENGLADBACH
Borussia zažila katastrofální do ligy, a nacházela se po šestém kole na posledním kole bez bodu. Poté přišel na lavičku trenér André Schubert, a výkony Borussie šly nahoru! Momentálně se Borussia nachází na skvělé čtvrté pozici se ziskem 29 bodu. Na třetí Herthu má Gladbach ztrátu tří bodů, a na svého dnešního soupeře ztrácí devět bodů! Do dnešního zápasu Borussia vstupuje v pozici mírného favorita, nicméně je otázka, v jaké formě se tým Andrého Schuberta nachází po zimní přestávce!

Borussia sehrála v zimní pauze tři přípravené zápasy. Nejdříve sehrála v Turecku utkání se Sivassporem, a zvítězila 2:1. V následném utkání remízovala s berlínskou Herthou 2:2. V posledním zápase přípravy byla soupeřem Gladbachu Bochum. V utkání svěřenci trenéra Schuberta prohráli 2:5, a před dnešním zápase si tak příliš nezvedli sebevědomí!

Výraznou zimní posilou Hříbat byl Jonas Hoffmann, který přišel právě z Dortmundu. Do dnešního utkání by však v základní sestavě nastoupit neměl!
BORUSSIA DORTMUND
Borussia v létě musela skousnout odchod Jürgena Kloppa, kterého nahradil Thomas Tuchel. Dortmundu to však na své síle nic neubralo, a v podzimí části sezóny si vedl velmi dobře. Momentálně se nachází na druhé příčce ligové tabulky se ziskem 38 bodů, a na třetí Herthu má náskok šesti bodů. Na vedoucí Bayern však ztrácí před tímto kolem už osm bodů! Do dnešního utkání na hřišti úhlavního rivala vstupuje v roli mírného outsidera.

V přípravě se však Borussii velmi dařilo! Ve všech třech utkáních se svěřenci trenéra Tuchela radovali z výhry! Nejprve dokázal porazit prvoligový Eintracht Frankfurt vysokým rozdílem čtyř branek. V posledním zápase se slavný německý celek střetl s pražskou Spartou, a potvrdil roli favorita, a zvítězit 3:1!

Borussia v zimní pauze pustila Jonase Hoffmanna, který odešel právě do Gladbachu, a německý záložník doufá, že ve svém novém působišti dostane více prostoru! Dortmund však dokázal udržet své největší hvězdy Aubameyanga a Reuse!