Fotbalisté Hoffenheimu zvládli v Augsburgu výborně druhou půli, a proto si domů vezou tři body za výhru 2:0. Po nezáživném úvodním dějství hosté udeřili hned ve 47. minutě, kdy se prosadil Sandro Wagner, jenž si odstavil stopera Hintereggera a tváří v tvář brankáři nezaváhal. Druhý gól TSG pak přidal v 64. minutě po krásné Uthově přihrávce Andrej Kramarić. Domácí si v zápase vytvořili jedinou dobrou šanci, nebo spíše dvojšanci. Schmida ale vychytal gólman Baumann a dorážející Či Tong-Won vůbec netrefil bránu. Hosté tak zůstávají jediným týmem Bundesligy, který v této sezóně ještě neprohrál.
90+2
90+1
Standardku rozehrál Raúl Bobadilla, ale hosté se ubránili. Nyní už můžeme konstatovat, že je rozhodnuto.
90+1
Fabian Schär vyfasoval žlutou kartu a domácí budou ještě zahrávat standardní situaci. Rozhodčí nastaví dvě minuty.
89
Hosté zahrávali rohový kop. Po Rudyho centru se domácí ubránili.
89
Domácí to ještě zkoušejí, jejich naděje se ale s každou uběhnutou minutou výrazně zmenšuje.
87
Střídání v týmu TSG 1899 Hoffenheim: ze hřiště odchází Nadiem Amiri, přichází Eugen Polanski.
86
Tak tohle byla největší šance Augsburgu v celém zápase! Nejprve se dostal v pokutovém území ke střele Schmid a Baumann hosty podržel velmi dobrým zákrokem. Dorážka Či Tong-wona se pak mezi tyče nevešla.
86
Ve vápně si dělal prostor Bobadilla, ale hosté nakonec opět dostali míč daleko od své brány.
85
Zhruba pět minut do konce řádné hrací doby vedou hosté stále o dva góly.
84
Domácí si teď vytvořili v šestnáctce nadějný závar, ale míč nakonec odkopl do bezpečí Vogt.
83
Hosté hrají v naprosté pohodě, nyní soupeři nepůjčují míč.
82
Rychlý protiútok hostí táhl Amiri. Jeho střelu zblokoval obránce.
80
Hinteregger byl ve středu hřiště faulován. Domácí tak zůstávají u míče.
80
Schmid nyní zahrával standardní situaci z pravé strany. Hosté míč odvrací.
79
Přihrávka Bobadilly měla oslovit Schmida, který byl ale pokryt hned dvojicí bránících hráčů.
78
Ne, domácí nevědí, co mají hrát. Hoffenheim míří za zaslouženými třemi body.
76
Nápor Augsburgu je stále v nedohlednu. Hosté kontrolují hru.
74
Střídání v týmu TSG 1899 Hoffenheim: ze hřiště odchází Kerem Demirbay, přichází Fabian Schär.
74
Střídání v týmu FC Augsburg: ze hřiště odchází Jan Morávek, přichází Halil Altintop.
73
Na zemi zůstal ležet Amiri a míč odehrál do zámezí Max. Sportovní gesto od domácího fotbalisty.
72
Demirbay se ocitl v dobré pozici v šestnáctce Augsburgu. Mezi třemi hráči se k zakončení nedostal, ale vybojoval roh.
72
Do konce zápasu zbývá nějakých 20 minut. Domácí už nemají na co čekat.
70
Centr Či Tong-wona prodlužoval před bránu Morávek. Hosté ale dostávají balón do bezpečí.
70
Rohový kop Schmida hosté odvrací.
69
Po pravém křídle to zkoušel Kohr. Jeho centr byl sražen na roh.
67
Domácí se nemohou dostat ani na svou útočnou polovinu. Dva obdržené góly jim vzaly vítr z plachet.
66
Hoffenheim zvládá druhou půli výborně. Vypadá to, že remízový král soutěže zůstane i po 17. kole bez porážky.
65
Střídání v týmu FC Augsburg: ze hřiště odchází Konstantinos Stafylidis, přichází Raúl Bobadilla.
64
Hoffenheim právě vstřelil branku!
Hosté vedou už 0:2! Kdyby se Sandro Wagner dotkl míče, byl by pískán ofsajd. Brazilský útočník však balón pustil na Marka Utha, který ho ze strany naservíroval do malého vápna ANDREJOVI KRAMARIĆOVI a ten ho uklízel do prázdné brány.
62
Sandro Wagner posílal před bránu centr, na který ale nedoskočil žádný ze spoluhráčů. Bude se kopat od domácí brány.
61
Ve středu hřiště vybojoval míč Rudy. Hosté hrají po přestávce velmi dobře.
59
Po levé křídle zatáhl míč dopředu Max. Neměl ale žádnou podporu od spoluhráčů a jeho centr tak hosty nijak neohrozil.
56
Fotbalisté Hoffenheimu po přestávce trochu pozměnili rozestavení a zatím se jim učiněné změny vyplácí.
55
Domácí rozjeli další útok. Získali autové vhazování poblíž šestnáctky soupeře.
53
Augsburg působí zaskočeně a jeho hráči se dopouštějí řady nepřesností.
52
Hosté mají zápas rozehraný tak, jak potřebovali. Na tahu je Augsburg.
50
Dominik Kohr se uvedl zákrokem, za který obdržel žlutou kartu.
47
Hosté zažívají výborný vstup do druhého poločasu! Hráči Hoffenheimu získali na půlce míč a přešli do rychlého protiútoku. Na jeho konci Nadiem Amiri vysunul SANDRA WAGNERA, který přetlačil bránícího Hintereggera a tváří v tvář vybíhajícímu Hitzovi nezaváhal.
46
Střídání v týmu FC Augsburg: ze hřiště odchází Ja-Čeol Ku, přichází Dominik Kohr.
46
Střídání v týmu TSG 1899 Hoffenheim: ze hřiště odchází Philipp Ochs, přichází Andrej Kramarić.
46
Rozhodčí Schmidt nic nenastavil a ukončil první poločas, který nebyl divácky moc atraktivní. Na hřišti se především bojovalo a diváci viděli spoustu faulů a tvrdých soubojů. Šanci, která by volala po gólu, si však žádný z týmů nevytvořil.
45+1
45
Ke střele z velké dálky se odhodlal Stafylidis. Levý bek Augsburgu nemířil přesně.
44
Útok se snaží založit domácí fotbalisté, kteří mají míč na polovině soupeře.
43
V posledních minutách se jen pískají fauly. Fotbalu moc nevidíme.
41
Další ostrý zákrok přišel od Sandra Wagnera. Na hřišti zůstal ležet Jonathan Schmid.
41
Nyní fauloval Ochs pronikajícího Či Tong-wona. Hráč Hoffu si už musí dávat pozor, žlutou kartu již má.
39
Ja-Čeol Ku zasáhl skluzem proti Demirbayovi. Protože trefil kotník hostujícího hráče, tak vyfasoval žlutou kartu.
37
Pokračuje nesmírně bojovný fotbal. Vyloženou šanci jsme ale dosud neviděli.
36
Rozhodčímu se nelíbil způsob, jakým si dělal v šestnáctce prostor Niklas Süle. Hostující stoper vidí žlutou kartu.
35
Právě Sandro Wagner to zkoušel po levé straně. Jeho centr před bránu neprošel, ale následně byl faulován.
33
Po chvilkovém tlaku hostí se už zase bojuje ve středu hřiště. Rozhodčí nyní domlouvá Sandrovi Wagnerovi, který těžce nese způsob, jakým ho hráči Augsburgu brání.
32
Demirbay odcentroval na bližší tyč, kam si pro míč došel Hitz.
31
Další přímý kop Hoffenheimu, také Amiri trefil jen zeď. Domácí následně srazili i centr, který mířil před jejich bránu. Je z toho roh.
30
A nakonec z toho byla nebezpečná střela Stevena Zubera z 20 metrů. Hitz měl štěstí, že míč směřoval do míst, kde stál a tak ho dokázal vyboxovat.
29
Sám Kerem Demirbay trefil pouze zeď. Hosté ještě zůstávají v útoku.
28
Ja-Čeol Ku fauloval Demirbaye v nebezpečné vzdálenosti od domácí brány!
27
Další z tvrdých soubojů ve středu hřiště odnesl Sebastian Rudy. Hostující záložník se těžce zvedá z trávníku.
26
Centr Zubera z pravé strany byl snadnou kořistí pro domácí obranu. Zuber měl v šestnáctce jen Sandra Wagnera.
26
Zatím sledujeme poklidný zápas, bez šancí.
25
Stafylidis se ocitl pod tlakem a odehrál míč do autu. Jeho odkop ale zřejmě tečoval napadající hráč, protože domácí budou vhazovat.
25
Tu zahrával Schmid, ale nic z toho. Dopředu mohou hosté.
24
Domácí budou zahrávat standardní situaci.
22
Po následné standardce se dostal k hlavičce Či Tong-won a do akce musel Oliver Baumann. Hostující gólman míč lapil do svých rukavic.
21
Philipp Ochs si musel pomoci taktickým faulem, jinak by se Jonathan Schmid dostal za jeho záda. Je z toho žlutá karta pro hráče TSG.
20
Hosté to tedy zkoušejí dlouhými pasy za obranu. I další v pohodě sebral gólman Marwin Hitz.
19
Domácí vysoko napadají rozehrávku svého soupeře. Hoffenheim se tak složitě dostává z vlastní poloviny.
18
Dlouhý pas hledal Marka Utha. U míče byl jako první brankář Hitz.
17
Domácí teď výborně napadali rozehrávku soupeře. Po výhozu Baumanna získali míč okamžitě zpět.
16
Rozpaků v rozehrávce Augsburgu hosté nevyužili. Bílí nakonec zůstali u míče.
15
Hostující Kerem Demirbay dostává žlutou kartu za ostré zajetí do protihráče.
13
Tohle hosté nezvládli! Postupovali ve třech na dva bránící hráče, ale přihrávka Wagnera na Amiriho zamířila do ofsajdu.
12
Z velké dálky to zkusil Sebastian Rudy. Hostující kapitán bránu zdaleka netrefil.
10
Konstantinos Stafylidis se otřel o Zubera a nafilmoval pád. Rozhodčí si toho moc dobře všiml a udělil domácímu hráči žlutou kartu.
9
Hübner odvrátil míč jen k Danielu Baierovi, jehož pokus nebyl zlý, ale přece jen mu tak metr a půl scházelo, aby zapadl do šibenice. Viděli jsme první střelu zápasu.
8
Či Tong-won získal pro domácí rozhový kop.
7
U balónu nyní v modrém hrající hosté. Zatím hrají velmi rozvážně.
6
Byl z toho ale jen přetažený centr. Hoffenheim se snadno ubránil.
5
Demirbay se dopustil faulu. Domácí budou zahrávat standardní situaci.
5
K míči se dostali domácí hráči. Do kombinace na útočné polovině Augsburgu se zapojil i Jan Morávek.
3
Hned v úvodu se ukazuje, že dnes to bude hodně o soubojích. Hráči obou týmů nehrají v rukavičkách.
2
Rozhodčí Schmidt řešil domluvou konflikt, do kterého se dostali domácí Daniel Baier a Steven Zuber.
1

FC Augsburg: Hitz – Verhaegh (C), Gouweleeuw, Hinteregger, Stafylidis – Baier – Schmid, Morávek, Ku, Max – Či Tong-won.
Náhradníci: Luthe – Altintop, Janker, Kohr, Bobadilla, Usami, Rieder.

TSG 1899 Hoffenheim: Baumann – Süle, Vogt, Hübner – Zuber, Demirbay, Rudy (C), Amiri, Ochs – Uth, Wagner.
Náhradníci: Stolz – Bičakčić, Schär, Polanski, Schwegler, Kramarić, Szalai.

Rozhodčí: M. Schmidt – T. Siewer, C. Günsch.
FC Augsburg (12. místo, 4 – 6 – 6, skóre 13:17, 18 bodů)
Fotbalisté Augsburgu zakončili rok 2016 na dvanáctém místě tabulky s pětibodovým náskokem na barážovou pozici. Fuggerstädter sráží zejména neproduktivní útok. Méně než 13 gólů už vstřelil jen poslední Darmstadt. Nepřesvědčivé výsledky stály v prosinci místo trenéra Dirka Schustera, jehož nahradil Manuel Baum.Ten tým v závěru podzimní části sezóny pozvedl, když jeho svěřenci nejprve doma udolali 1:0 Mönchengladbach a poté uhráli cennou remízu na hřišti Dortmundu.

Posledních 5 zápasů Augsburgu v Bundeslize:
Köln – Augsburg 0:0
Augsburg – Frankfurt 1:1
Hamburg – Augsburg 1:0
Augsburg – M'gladbach 1:0
Dortmund – Augusburg 1:1
TSG 1899 Hoffenheim (5. místo, 6 – 10 – 0, skóre 28:17, 28 bodů)
Hoffenheim je jediným týmem Bundesligy, který v této sezóně ještě neokusil hořkost porážky! Na druhou stranu je však také remízovým králem soutěže. Nerozhodně skončilo hned 10 zápasů TSG, což je důvod, proč je mužstvo, za které nastupuje také český pravý obránce Pavel Kadeřábek, v tabulce „až“ páté. S první částí sezóny se fotbalisté Hoffenheimu rozloučili hned třemi plichtami v řadě.

V lednu vyšlo najevo, že kádr mladého trenéra Juliana Nagelsmanna opustí po sezóně dva důležití fotbalisté. Niklas Süle i Sebastian Rudy zamíří do mnichovského Bayernu.

Posledních 5 zápasů Hoffenheimu v Bundeslize:
Mönchengladbach – Hoffenheim 1:1
Hoffenheim – Köln 4:0
Frankfurt – Hoffenheim 0:0
Hoffenheim – Dortmund 2:2
Hoffenheim – Brémy 1:1
Vítám tu všechny fanoušky dobrého fotbalu! Po zhruba měsíční zimní pauze se opět rozjíždí německá Bundesliga! Na programu je její 17. kolo a já Vám přiblížím sobotní utkání mezi Augsburgem a Hoffenheimem.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.