Hamburk hrál v úvodním poločase s Kolínem nad Rýnem vyrovnanou partii a podle toho odpovídal také průběžný stav utkání. Nerozhodné skóre vydrželo až do nastavení, kdy vítěznou trefou rozjásal domácí příznivce Holtby. Hamburk si tak do tabulky připsal nesmírně důležité tři body, které mohou být v boji o záchranu rozhodující.
90+3
90+1
Hamburg právě vstřelil branku!
Imtech Arena se otřásá v základech! Svým gólem to způsobil LEWIS HOLTBY, který stál ve správný čas na správném místě a odražený míč ze skrumáže v předbrankovém prostoru uklidil přesně tam, kam patří. Fanoušci Hamburku dávají své emoce najevo a není se jim čemu divit.
90
Rozhodčí Siebert nastavil nad rámec řádné hrací doby tři minuty.
86
Lewis Holtby rozjásal domácí část publika gólem, kterým v závěru utkání poslal svůj tým do vedení! Ale pozor, Holtby se totiž vůbec neraduje! A už je jasné, proč tomu tak je. Asistent rozhodčího má praporek nahoře a to znamená jediné – ofsajd.
84
Pomalu, ale jistě se blíží závěr zápasu a zatím to vypadá, že se týmy o body spravedlivě rozdělí.
82
Lewis Holtby si nepohlídal ofsajdovou linii.
79
Guirassyho další ostrý faul. Mám obavu o to, aby hráč kolínského mužstva nebyl vyloučen. A to po trávníku pobíhá teprve pár minut...
77
Sehrou Guirassy (1. FC Kolín nad Rýnem) se po svém příchodu na hřiště uvedl nevybíravým faulem, za který obdržel žlutou kartu.
76
Střídání v týmu 1. FC Kolín nad Rýnem: víc už toho nepředvede Christian Clemens, naopak svými fotbalovými schopnostmi se přišel pochlubit Sehrou Guirassy.
74
Pomezní arbitr neodmával ofsajd Lewisovi Holtbymu a ten se díky jeho chybě dostal do zakončení. Z ostrého úhlu však branku stejně netrefil.
72
Hamburk svým třetím střídáním oživil hru a směrem dopředu se snaží vyvinout maximální úsilí.
70
Střídání v týmu Hamburger SV: odpracováno má Walace a v závěrečné dvacetiminutovce si zahraje Gotoku Sakaj.
67
Walace (Hamburger SV) podrazil Clemense a žlutý trest ho neminul.
66
Během několika posledních minut se hra přelévala ze strany na stranu a nejinak je tomu také nyní.
63
Diekmeier u postranní čáry zasáhl Rausche do obličeje a může být rád, že nebyl potrestán žlutou kartou.
60
Lewis Holtby (Hamburger SV) podrazil svého soupeře a sudí Siebert k němu přispěchal se žlutě zbarveným kartonkem.
57
Lewis Holtby naservíroval míč rovnou do pokutového území a kulatá věc proskotačila kolem všech přítomných hráčů.
56
Diekmeier se pustil do odvážného souboje s Rauschem a pro svůj celek vybojoval rohový kop.
53
Střídání v týmu Hamburger SV: Nicolai Müller už se na hřiště nevrátil, zraněného spoluhráče proto musel nahradit Michael Gregoritsch.
53
Záložník hamburského klubu v doprovodu týmových lékařů odkulhal za postranní čáru a nad jeho dalším působením v utkání visí otazník.
52
Hra je přerušena, neboť přímo na hrací ploše probíhá ošetřování Müllera, který si v jednom ze soubojů přivodil nějakou bolístku.
49
Wood si ušlapal cestičku až k levému rohu vápna a odtud vypálil k bližší tyči. Zda Horn, který šel k zemi, tečoval míč na roh, ví jen on sám. Každopádně hlavní arbitr a jeho asistent se shodli na odkopu.
48
Hned na začátku druhého poločasu čelili hosté rohovému kopu. Müller kopl balon přímo do předbrankového prostoru a obránci ho ze skrumáže dopravili do bezpečí.
46
Střídání proběhlo také v týmu Hamburger SV: Gideona Junga nahradil Albin Ekdal.
46
Střídání v týmu 1. FC Kolín nad Rýnem: do druhé půle nezasáhne Dominic Maroh, kterého o přestávce nahradil Dominique Heintz.
46
Hlavní aktéři se vracejí na travnatý porost.
Žádný z celků v úvodní pětačtyřicetiminutovce nedisponoval výraznou územní převahou. Nelze se tedy divit tomu, že je skóre vyrovnané. Po necelé čtvrthodině hry ho otevřel Müller, aby o dvanáct minut později Jojić vyrovnal. Obě mužstva si pak vytvořila několik slibných příležitostí, ale přidat další góly už nedokázala. O to se pokusí také po změně stran.
45
44
Holtby odcentroval balon do pokutového území a tam zaúřadovala defenziva Kolína nad Rýnem.
42
Kolínští ubránili rohový kop a poté vyrazili do rychlého brejku, ten byl záhy v souladu s pravidly zneškodněn.
39
Müller v osobním souboji předčil svého strážce a na hranici pokutového území vyrobil střelu, která prosvištěla jen kousek vedle levé tyčky.
37
Jen o tři minuty později musel být prostřednictvím žluté karty potrestán také Miloš Jojić (1. FC Kolín nad Rýnem), ten se provinil podražením.
34
Prvním napomenutým hráčem utkání se za nedovolený zákrok stal Simon Zoller (1. FC Kolín nad Rýnem).
34
Situace se pak opakovala! Papadopoulos si opět naskočil na Holtbyho pas z rohového čtvrtkruhu a tentokrát o kousíček minul horní konstrukci brány.
33
Rohový kop pro Hamburk. Holtby svým centrem oslovil Papadopoulose a jeho pokus hlavou letící do horní části branky Horn zázračně vytáhl nad břevno.
31
Na opačné straně si Modeste připravil střeleckou pozici a zpoza vápna nastřelil některého z obětavých obránců.
30
Diekmeier podstoupil rychlostní souboj s Rauschem a vytěžil z něj alespoň autové vhazování.
28
Modeste si naskočil na Clemensův centr z rohového kopu, ale protože neměl dostatečně přesně seřízena mířidla, tak branku minul.
25
Köln právě vstřelil branku!
Je vyrovnáno! MILOŠ JOJIĆ si na hlavu nechal dosednout míč po Clemensově nadýchaném centru z pravé strany a poslal ho za zády zkoprnělého Adlera.
22
Už několik minut se hraje poblíž středového kruhu a balon velice často střídá svého majitele.
18
Holtby se odhodlal k samostatně vedené akci, nicméně ze souboje muž proti muži vyšel jako poražený.
17
Hamburští jsou hladoví po dalším gólu a směle si mezi sebou předávají balon u pokutového území svých protivníků.
13
Příznivci domácího celku mají důvod k radosti! Wood si na levé straně hřiště pohrál s několika protihráči a připravil ideální palebnou pozici pro NICOLAIE MÜLLERA, který toho využil čistým průstřelem brankáře Horna.
12
Holtby využil zaváhání hostující obrany k ukořistění míče a ušlapal si cestičku až k pravému rohu vápna, odkud vyprodukoval pumelici letící nad břevnem.
11
Průniková přihrávka nepatřila mezi úspěšné. Ptáte se, proč? No přece kvůli ofsajdu Modesteho.
10
Rausch se při individuálním tažení rozběhl podél levé lajny a tam ho jen za cenu nedovoleného zákroku zastavil Papadopoulos.
8
Hamburští se osmělili. Mavraj si v levé části pokutového území našel odražený balon a z voleje ho napálil vysoko nad břevno.
6
Hosté byli vytlačeni až k půlící čáře, kde nyní probíhají usilovné souboje o balon.
4
Hráči Kolína nad Rýnem kombinují na útočné polovině.
1
Už na konci první minuty si hosté vytvořili obrovskou šanci na otevření gólového účtu zápasu! Modeste po centru ze strany napoprvé promáchl, ale pak se dostal k akrobatickému zakončení a balon poslal těsně nad břevno.
1
Zahajovacího výkopu se ujali hamburští fotbalisté.
1
Domácí se představí v bílých dresech a hosté zápas odehrají v černém kompletu.
Daniel Siebert společně se svými asistenty právě přivádí hlavní aktéry duelu na hrací plochu.

Hamburger SV: Adler – Diekmeier, Papadopoulos, Mavraj, Santos – G. Jung, Walace – N. Müller, Holtby, Kostić – Wood.
Náhradníci: Mathenia – Djourou, Ekdal, Gregoritsch, Lasogga, Sakaj, Ostrzolek.

1. FC Kolín nad Rýnem: Horn – Olkowski, Subotić, Maroh, Hector – Clemens, Höger, Jojić, Rausch – Zoller, Modeste.
Náhradníci: Kessler – Heintz, S. Özcan, Guirassy, Klünter, F. Sørensen, Risa.

Rozhodčí: Siebert – Koslowski, Foltyn.
Hamburger SV

Hamburk neprožívá vydařené časy, což potvrzuje letošní sezona, ve které opět svádí bitvy o záchranu. Tradiční bundesligový klub málo gólů dává a hodně jich inkasuje, byť má jeho aktuální forma zlepšující se tendenci.

Jak si Hamburk vedl v minulém kole?

Eintracht Frankfurt – Hamburger SV 0:0
1. FC Kolín nad Rýnem

O postup do evropských pohárových soutěží bojující Kolín nad Rýnem sbírá body hlavně doma, kde zatím prohrál pouze jednou. Na hřištích soupeřů si kolínský celek vede se střídavými úspěchy, a i proto do sobotního duelu vstoupí v roli outsidera.

Jak si Kolín vedl v minulém kole?

1. FC Kolín nad Rýnem – Hertha BSC 4:2 (3:0)
Branky: 35., 37. a 63. Modeste, 6. Osako – 50. (p) Ibišević, 69. Brooks.
Výsledky posledních vzájemných zápasů

07.02.2017 Hamburk – Kolín nad Rýnem 2:0
30.10.2016 Kolín nad Rýnem – Hamburk 3:0
07.02.2016 Hamburk – Kolín nad Rýnem 1:1
29.08.2015 Kolín nad Rýnem – Hamburk 2:1
31.01.2015 Hamburk – Kolín nad Rýnem 0:2
Všem fotbalovým fanynkám a fanouškům přeji příjemné aprílové odpoledne. Německá Bundesliga má na programu 26. kolo, v jehož rámci se mezi sebou utkají Hamburger SV a 1. FC Kolín nad Rýnem. Zápasem, jehož úvodní výkop je naplánován na 15:30, vás prostřednictvím online textové reportáže provede Lukáš Jasoněk.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.