Střely mimo: 5:1.
Rohy: 3:0.
Ofsajdy: 3:1.
Fauly: 13:10.
Je za námi konec utkání, které bylo velmi zajímavé a nabídlo čtyři branky. Domácí Lipsko potvrdilo roli favorita a Kolín porazilo v poměru 3:1. Již v páté minutě se trefil Forsberg, dvoubrankové vedení přidal vlastním gólem Maroh. Hosté se vrátili do zápasu v 53. minutě, kdy se prosadil Osako. Definitivní podobu výsledku dal o dvanáct minut později Werner. Nutno podotknout, že domácí vyhráli zaslouženě.
90+3
90+2
Na útočné polovině vybojoval faul na svou osobu Khedira. Lipsko je u míče.
90+1
Kaiser střílel z dálky, ale míč mířil mimo branku Kesslera. Ten bude vykopávat ze země.
90
Rozhodčí se dívá na hodinky, mezitím je oznámeno nastavení ve výši tří minut.
88
Domácí si jsou vědomi svého náskoku, takže nikam nespěchají. Nyní navíc bude od branky odkopávat Gulásci, který ušetři cenné vteřinky.
87
Zápas se blíží svému konci, ale hosté jsou stále aktivní. Modeste upadl ve vápně, jenže rozhodčí faul neodpískal.
86
Střídání v týmu RasenBallsport Lipsko: ze hřiště odchází Naby Keïta, přichází Dominik Kaiser.
85
Domácí neměli z nařízeného přímého kopu nic nebezpečného, obrana Kolína si může oddychnout.
85
Střídání v týmu RasenBallsport Lipsko: ze hřiště odchází Timo Werner, přichází Davie Selke.
84
Hector vidí žlutou kartu za svůj faul před vápnem.
82
Na druhé straně Keita běžel po levé straně, naběhl si do vápna a vystřelil, Kessler chytá.
81
Hosté zahrávali přímý kop, ze kterého ale nic nebezpečného pro branku Gulásciho nebylo.
80
Aktivní Keita poslal další centr z pravé strany, ale obrana Kolína je pozorná a kulatý nesmysl odvrací.
78
Do konce zbývá necelých patnáct minut, domácí pozorně brání dvougólový náskok. Nyní Gulásci chytil centr z levé strany a posílá míč na polovinu hřiště.
77
Hosté si přihrávají na vlastní polovině, útočnou aktivitou zatím nehýří.
76
Střídání v týmu 1. FC Kolín nad Rýnem: ze hřiště odchází Marco Höger, přichází Miloš Jojić.
75
Míč mají hosté, kteří nyní kombinují na vlastní polovině a vyčkávají na okénko v obraně Lipska.
74
Z následného rohu hlavičkoval Orban, ale nemířil přesně.
73
Kessler vytáhl krásný zákrok proti hlavičce Sabitzera!
73
Demme byl faulován kousek za vápnem, domácí budou zahrávat zajímavý přímý kop.
72
Další kombinace Lipska byla zakončená špatnou finální přihrávkou. Domácí jsou opět na koni, zdá se, že tlak na začátku druhého poločasu, který Kolín měl, je pryč.
70
Keita přihrál na nabíhajícího Wernera příliš rychle, míč doklouzal za čáru, tohle nemohl domácí útočník stihnout. Výkop od branky obstará Kessler.
69
S míčem na kopačkách kombinují domácí fotbalisté, kteří mají v zádech slibný dvoubrankový náskok.
67
Keita byl faulován Högerem, který za svůj zákrok vidí žlutou kartu.
66
Nyní si myslím, že už je o výsledku skutečně rozhodnuto. Navíc Keita míří opět do útoku.
65
Lipsko právě vstřelilo branku!
TIMO WERNER běžel po pravé straně, byl dobíhán Suboticem, přesto z úhlu překonal Kesslera – 3:1!
64
Forsberg je střídán, na poslední zhruba půlhodinku půjde Khedira.
64
Forsberg zahrál nepřesně při zpracování míče, takže jej budou mít hosté.
62
Ilsanker stáhl na polovině hřiště Osaku, který zakládal útočnou akci Kolína, a vidí za to právem žluté upozornění.
61
Hosté měli možná tři centry z levé strany, ale pozorná obrana Lipska nedala prostor k zakončení. Gulásciho branka neohrožena.
59
Faul na polovině hřiště. U míče jsou domácí, kteří se strachují o hubené vedení.
58
Centr z pravé strany byl sražen před vápno, kam si naběhl Osako, jehož rána mířila hodně mimo branku Lipska.
57
Modeste měl míč na penaltě, ale nedokázal vystřelit přes Comppera, který kulatý nesmysl zablokoval přímo do náruče Gulásciho.
57
Z něj se ale nic nebezpečného neurodilo. Obrana hostů odvrátila míč.
56
Keita se snažil z první centrovat na nabíhajícího Wernera, ale míč na poslední chvilku odpálil vracející se obránce Kolína! Bude to roh.
56
Hosté cítí šanci na srovnání a ženou se opět dopředu.
54
Na druhé straně mohli zahrozit domácí, ale Heintz pěkným skluzem sebral míč Keitovi.
53
Köln právě vstřelil branku!
Z pravé strany centroval Olkowski, míč tečoval YUYA OSAKO, a ten zapadl do branky – 2:1!
53
Werner se probíjel do vápna, ale proti přesile obránců Kolína neměl šancí. Míč mají hosté.
52
Clemens poslal další centr z pravé strany, ale žádný ze spoluhráčů jej nedokázal usměrnit za záda Gulásciho.
51
Modeste dostal míč za obranu, šel sám na Gulásciho, ale kulatý nesmysl nezpracoval dobře, takže z toho žádné ohrožení branky Lipska nebylo.
50
Akční první poločas zatím není napodoben. O utkání je prakticky rozhodnuto, takže se hráči Lipska pozorně brání a vyčkávají.
48
Ofsajd zastavil Wernera v tom, aby pokračoval v ofenzivním snažení.
48
Modeste vyskočil na centr Clemense, míč ovšem trefit nedokázal. Odkop od branky provede Gulásci.
46
Kessler si poradil s centrem z pravé strany. Domácí s klidem hlídají náskok a snaží se vstřelit další gól.
46
Maroh v druhém poločase nenastoupí, místo autora vlastního gólu si zahraje Zoller.
46
Fotbalisté jsou na pažitu, duel bude brzy pokračovat.
Druhý poločas začne přibližně v 16:32.
Je za námi první poločas, ve kterém se dle mého názoru rozhodlo o tom, že zápas vyhrají domácí. Lipsko udělalo ke třem bodům krok v 5. minutě, kdy se trefil po chybě brankáře Kesslera Forsberg. Deset minut před přestávkou si centr z pravé strany srazil do branky Maroh. Domácí vedou zaslouženě, Halstenberg trefil břevno, hráči RB spálili několik dalších šancí.

45
Rozhodčí nastavuje jednu minutu nad rámec řádné hrací doby.
44
Olkowski odpálil míč před Forsbergem do autu. Kulatý nesmysl zůstane v moci Lipska v době, kdy do konce první půle nezbývá příliš času.
43
Faul na Olkowskiho znamená, že u míče budou fotbalisté Kolína.
43
Domácí kombinují s míčem na nohou, první půle se pouze dohrává.
42
Obrana Lipska si poradila s Clemensem, jenž neměl proti přesile žádnou šanci.
41
Osaku dojel Compper, útočník Kolína se již zvedl. Bude se pokračovat ve hře.
41
Do konce první půle zbývá necelých pět minut, fanoušci Lipska zpívají oslavné písně. Myslím, že domácí rychle rozhodli o dělbě bodů. Nyní bude záležet pouze na tom, kolik ještě nastřílejí branek.
40
Přímý kop z pravé strany zahrával Forsberg, brankář Kessler centr vyboxoval mimo nebezpečný prostor.
39
Rausch vidí žlutou kartu za skluz na Sabitzera.
38
Fotbalisté Lipska jsou aktivnější a v poklidu si hlídají dvoubrankový náskok. Navíc stále útočí.
36
Fotbalisté Lipska běželi v přesile proti dvěma obráncům Kolína, Sabitzer dostal přihrávku na vápno, jenže nepochopitelně branku soupeře přestřelil!
36
Domácí se opět vrhli do útoku, ale tentokrát si Maroh poradil a Wernera odzbrojil.
34
Povedlo se. Keita běžel po pravé straně, nacentroval míč do vápna, který si MAROH srazil do vlastní branky – 2:0!
34
Míč mají na kopačkách fotbalisté Lipska, kteří se snaží najít okénko v obraně hostů.
33
Z dobrých třiceti metrů napřáhl Hector, střela kapitána Kolína mířila vedle Gulásciho branky.
31
Kolínu se nepovedla překonat obrana domácích. Hosté jsou zatím směrem dopředu poměrně tragičtí.
30
Střelu z otočky si připsal Sabitzer, branku minul možná o půl metru technickou ránou k pravé tyči!
28
Schmitz byl před vápnem podražen hned dvěma protihráči, rozhodčí však k nelibosti domácích situaci neodpískal jako faul. Fotbalisté Kolína ale sportovně kulatý nesmysl vrátili Lipsku.
27
Werner dostal míč ve vápně, vystřelil a možná o půl metrů přestřelil branku Kesslera!
26
Obrana hostů si může odškrtnout další zvládnutou situaci. Domácí mají stále převahu.
24
Domácí se snaží vsítit druhou uklidňující branku, ale zatím nemohou najít recept k překonání obrany Kolína.
23
Modeste prohrál souboj s Orbanem, kapitán Lipska nedal útočníkovi Kolína šanci k tomu, aby se dostal k ohrožení branky, kterou střeží Gulásci.
22
S míčem operují na vlastní polovině obránci Kolína. Hra se pomalu uklidňuje, domácí ještě stále nemohou uvěřit tomu, co před několika desítkami vteřin neproměnili.
20
Z pravé strany centroval Olkowski, ale přízemní míč odkopl Compper. Žádné nebezpečí pro branku Lipska.
19
To je neuvěřitelné, co domácí nedali! Festival spálených šancí začal hlavičkou do břevna, načež hlavičkoval i Werner možná ze dvou metrů, Kessler předvedl parádní reflex!
18
Werner si naběhl na hranici vápna a tvrdou střelu, kterou vyslal, musel Kessler vyrazit na roh!
18
Zajímavá situace. Modeste přihrával na unikajícího Clemense, ten ale míč nedostihl. Kdyby jej získal, běžel by sám na Gulásciho.
17
Míč se dostal až ke Kesslerovi, který rozehrál mezi obránce Kolína. Ti si přihrávají na své polovině a snaží se najít okénko v pozorné obraně Lipska.
16
Centr z pravé strany uhasila obrana Lipska s přehledem. Hosté mají pouze vhazování autu.
15
Osako byl na polovině hřiště faulován, takže si obrana Kolína může na chvíli odpočinout od tlaku ofenzivních hráčů Lipska.
14
Hosté se snažili o vyrovnání, ale Modeste nedokázal přihrát přesně. Kolín neměl dosud žádnou větší šanci. U míče opět fotbalisté Lipska.
13
Kessler opět špatně rozehrál, tentokrát z toho ale nebylo nic nebezpečného pro Kolín, neboť domácí si se situací nedokázali poradit.
12
Gulácsi pomohl svým spoluhráčům s rozehrávkou.
11
Osako byl faulován Ilsankerem, který se během několika minut dopouští druhého útočného faulu.
11
Forsberg zatáhl míč do vápna, ale nepřihrál přesně, takže z nadějného útoku nakonec nic není.
10
Máme za sebou úvodních deset minut, domácí fotbalisté jsou aktivnějším týmem a zatím zaslouženě vedou.
9
Nyní zastavil Lipsko pomezní sudí, který si všiml ofsajdového postavení Sabitzera.
8
Ilsankerův faul zabránil domácím v dalším útočném snažení. Míč je ale opět na kopačkách fotbalistů v bílých dresech.
7
Maroh dostává žlutou kartu za to, že zatáhl unikajícího Wernera. Podle opakovaných záběrů to ale vypadá, že útočník Lipska pád nahrál.
6
Domácí jsou politi živou vodou, opět útočí. Míč po levé straně vede autor první branky.
5
Obří chyba Kesslera, který nezvládl odkopnout míč, ten získal Werner, hlavičkou jej poslal vedle sebe, kam si naběhl EMIL FORSBERG, který neměl problém překonat na vzdálenější tyč brankáře Kolína – 1:0!
4
Po delší době se hosté dostali k míči, záhy o něj však na polovině přišli.
3
Fotbalisté Lipska mají stále územní převahu, ale zatím neohrozili branku soupeře.
2
Centr Schmitze odvrátila obrana Kolína, Lipsko musí začít znovu.
1
Keita přihrával za obranu na nabíhajícího Sabitzera, ten ale na dlouhý míč nedosáhl.
1
První útočná akce hostů skončila autovým vhazováním. Po něm získali míč domácí hráči.
1
Domácí fotbalisté mají bílé dresy, hosté černé. Úvodní výkop obstarají hráči Kolína.
Duel co nevidět začne, oba týmy jsou již v tunelu a míří na trávník za ovací fanoušků.
Utkání odpíská Marco Fritz, jenž v letošním ročníku Bundesligy soudcoval 11 zápasů, ve kterých udělil 29 žlutých karet.

RasenBallsport Lipsko: Gulácsi – Schmitz, Orban (C), Compper, Halstenberg – Keïta, Ilsanker, Demme, Forsberg – Sabitzer, Werner.
Náhradníci: Müller – Bernardo, Kaiser, R. Khedira, Palacios-Martinez, Selke, Upamecano.

1. FC Kolín nad Rýnem: Kessler – Maroh, Subotić, Heintz – Olkowski, Höger, Hector (C), Rausch – Modeste, Clemens, Osako.
Náhradníci: Müller – Hartel, Jojić, Klünter, S. Özcan, Rudņevs, Zoller.
Vzájemný zápas
Oba týmy se spolu střetly v rámci 5. kola. Zápas hraný v RheinEnergieStadion skončil remízou.

25. září 2016 | Kolín – Lipsko 1:1
B: 25. Osako – 5. Burke.
RasenBallsport Lipsko
Domácí jsou pro dnešní utkání jasným favoritem. Klub z Lipska, který byl založen teprve v roce 2009 hraje první sezónu v Bundeslize a je vážným adeptem na titul! V jednadvaceti zápasech nasbíral 45 bodů, vedoucí Bayern jich má o pět víc. Kádr není prošpikovaný vyloženě hvězdami, přesto jde o nadprůměrné fotbalisty, kteří hrají každý zápas naplno. A vychází to.

1. FC Kolín nad Rýnem
Hosté mají sezónu rozehranou solidně. Ve 21 zápasech uhráli 33 bodů a jsou na sedmém místě. Pouhý bod je dělí od pohárových příček. Kolín těží zejména z velmi kvalitní defenzívy, zatím inkasoval pouhých devatenáct branek. Lepší je v tomto ohledu pouze vedoucí Bayern Mnichov (13).

3 - Artjoms Rudņevs
Vítám vás u on-line přenosu z 22. kola německé Bundesligy. V Red Bull Arena přivítá druhé RasenBallsport Lipsko sedmý 1. FC Kolín nad Rýnem. Výkop je naplánován na 15:30.