Bundesliga - 17. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Augsburg : Freiburg - 16. prosince 2017   15:30

Augsburg
2' Finnbogason (Caiuby) • 90+3' Finnbogason (Max) • 90+4' Finnbogason (Gregoritsch)
3:3
(1:1)
Freiburg
22' Günter  (Kleindienst) • 49' Petersen  (Kleindienst) • 66' Petersen  (Kleindienst)
Augsburg
Hitz – Opare (24. Framberger), Gouweleeuw, Hinteregger, Max – R. Khedira (78. Schmid), Baier (C) – Heller (72. Córdova), Gregoritsch, Caiuby – Finnbogason.
Luthe – Stafylidis, Schmid, Callsen-Bracker, Córdova, Či Tong-won, Framberger.
Dingert – Christ, Gerach
WWK Arena, Augsburg
Freiburg
Schwolow – Kübler, Koch, Söyüncü, Günter – Ravet (90+4. Kapustka), Haberer, Höfler, Terrazzino (90+1. Stanko Stanko) – Petersen (C), Kleindienst (79. Kath).
Gikiewicz – Ignjovski, Sierro, Schuster, Kapustka, Stanko Stanko, Kath.

SESTŘIH: Augsburg - Freiburg 3:3. Domácí senzačně zachránili remízu dvěma góly v nastavení

Držení míče: 61 % : 39 %.
Střely na branku: 7:6. Střely mimo: 6:1. Rohy: 11:4. Ofsajdy: 1:1. Fauly: 7:13.
Jak zápas začal, tak také skončil. Již ve druhé minutě se prosadil domácí Alfred Finnbogason, poté se ale Augsburg na dlouho odmlčel. Ještě před poločasem srovnal krok na 1:1 Günter. Následně se ve druhém poločase prosadil hned dvakrát Nils Petersen. Hosté si již mysleli, že mají všechny tři body v kapse, ale poté přišel strhující závěr. Nejprve snížil na 2:3 Alfred Finnbogason a následně stejný hráč ve čtvrté minutě nastavení zmrazil všechny hráče Freiburgu vyrovnávací brankou na konečných 3:3.

Freiburg se mohl dotáhnout více do středu tabulky, ale zisk jednoho bodu týmu okolo kapitána Petersena příliš nepomáhá. Naopak Augsburg je za dnešní bod velmi rád.
90+4'
90+4'
Střídání v týmu SC Freiburg: ze hřiště odchází Yoric Ravet, přichází Bartosz Kapustka.
90+4'
Augsburg právě vstřelil branku!
Neskutečný závěr zápasu! Domácí druhou brankou v nastaveném čase dovádějí zápas nejspíše k remíze. Po rohovém kopu se dostal k hlavičce znovu ALFRED FINNBOGASON, který se dnes prezentuje hattrickem a celý Augsburg mu dnes může děkovat.
90+3'
A přece jen je tady ještě zdramatizování úplného závěru zápasu. Po centru Maxe se dostal k hlavičce ALFRED FINNBOGASON, který nedal pokusem z blízkosti hostujícímu brankáři žádnou šanci.
90+2'
Hlavní rozhodčí nastavuje ve druhém poločasu tři minuty.
90+1'
Střídání v týmu SC Freiburg: ze hřiště odchází Marco Terrazzino, přichází Caleb Stanko.
90'
Caiuby se dostal k lehkému lobu přes bránícího hráče. K míči se ještě probojoval Baier, ale ten už jen odpálil balon vysoko na tribunu.
89'
Haberer získal míč ještě na útočné polovině. Mohl nahrávat doleva na rozběhnutého Petersena, ale zvolil individuální akci, kterou zakončil střelou do stojícího Hintereggera.
88'
Domácí se již nejspíše smířili s tím, že dnes to na body stačit nebude. Útočná aktivita Augsburgu polevila. Vysoký centr si s přehledem sebral ze vzduchu do rukavic brankář Freiburgu.
87'
Po střele střídajícího hráče Sergio Córdovi se kopal rohový kop. Finnbogason si naskočil na hlavičku, ale míč jen rozhoupal síť dotekem nad břevnem.
86'
Hosté šli do rychlého protiútoku tři na dva bránící hráče. Petersen ale zbytečně útok pozastavil a poté se již domácí dostali do obrany a celou akci zastavili ještě před zakončením.
84'
Caiuby se odhodlal ke střele po zdlouhavé kombinaci Augsburgu. Míč dokázal vyrazit Schwolow mimo tři tyče. Domácí se ale znovu dostávají k balonu a tlak pokračuje.
83'
Zhruba posledních deset minut i s nastavením pro oba týmy. Freiburg si bezpečně drží dvoubrankové vedení a už to vypadá, že z Augsburgu pojede se třemi body.
82'
Gregoritsch táhl akci Augsburgu na levé straně. Rakouský útočník se však nedostal již přes prvního bránícího hráče hostujícího celku.
81'
Söyüncü zbytečně vletěl do souboje a vidí od rozhodčího žlutou kartu. Navíc si sám při pádu ublížil a musí být ošetřen.
80'
Freiburg se dostal k rohovému praporku. Střídající Kath chtěl co nejdéle udržet míč pod kontrolou, ale to se mu nepodařilo. Protiútok domácích však končí nepřesnou nahrávkou.
79'
Střídání v týmu SC Freiburg: ze hřiště odchází Tim Kleindienst, přichází Florian Kath.
78'
Střídání v týmu FC Augsburg: ze hřiště odchází Rani Khedira, přichází Jonathan Schmid.
77'
Snaha domácích neustává. Gouweleeuw se dostal pod tlak při rozehrávce, musel si pomoci přihrávkou na Hitze, ale nakonec celou situaci zvládl.
76'
Pohlední akce Freiburgu končí bez zakončení. Petersen se ještě snažil míč zachránit na hrací ploše skluzem, ale ani to se mu nepodařilo.
75'
Michael Gregoritsch to zkusil na druhé straně v nouzi, ale jeho střela neměla brankové parametry a Schwolow tak může snadno rozehrávat.
73'
Domácí po většinu času tlačí soupeře, ale Freiburg vyráží do brejků, které jsou v mnoha případech velmi nebezpečné. Nyní pálil Höfler těsně mimo tři tyče.
72'
Střídání v týmu FC Augsburg: ze hřiště odchází Marcel Heller, přichází Sergio Córdova.
71'
Petersen přidržel rozbíhajícího se Finnbogasona a je za to potrestán žlutou kartou.
70'
Domácí riskují v rozehrávce. Nyní se k balonu dostal v nebezpečném prostoru Ravet. Po jeho centru se dostal k hlavičce Kleindienst, ale Hitz byl připraven.
69'
O dalekonosnou střelu se pokusil Khedira, ale u své levé tyče byl Schwolow velmi rychle a míč snadno zachytil do rukavic.
68'
Domácí stále pomýšlejí na zdramatizování zápasu. Caiuby se snažil na levé straně dostat do vápna, ale hostující celek se po vstřelené brance stále do obrany.
66'
Freiburg právě vstřelil branku!
Zničehonic je to o dvě branky. Augsburg kontroloval dlouhé minuty míč, ale branka přichází na druhé straně. Smrtící protiútok se zrodil u Kleindiensta, který vybojoval balon, poté ho předložil do ideálního prostoru do vápna, kde už byl NILS PETERSEN. Kapitán Freiburgu si poradil s vyběhnutým Hitzem a míč dopravil do prázdné branky.
65'
Na centr si naskakoval Caiuby i Finnbogason, ale jeden druhému se spíše pletli. Nakonec ani jeden z nich se k hlavičce nedostal.
64'
Po dlouhém pasu na Hellera se dostal k centru právě jednatřicetiletý ofenzivní záložník Augsburgu. Poté zahrál rukou u středového kruhu Haberer a domácí mají k dispozici volný přímý kop.
62'
Hra tak pokračuje bez penalty. Domácí pokračují v náporu a sporné rozhodnutí je ještě více nastartovalo směrem dopředu.
61'
Heller byl faulován Söyüncüem a hlavní rozhodčí byl nekompromisní. Nakonec ještě zvolil sudí kontrolu u videa pokutový kop odvolává! Před akcí hrál ve středu pole rukou Gregoritsch.
60'
Právě Haberer nyní vybojoval pro svůj tým nadějný volný přímý kop. Na třiceti metrech od branky se postavil k míči Ravet. Jeho centr ale jen prolétl vápnem a bez doteku hráčů končí za brankovou lajnou.
59'
Také na straně Freiburgu je první potrestaný žlutou kartou. Janik Habarer zastavil soupeře před očima hlavního rozhodčího.
58'
Schwolow nyní podržel svůj tým. Finnbogason zvolil při hlavičce na přesnost, ale nikoliv na razanci . Schwolow se dostal ke své tyči a míč lapil do rukavic.
57'
Opět to byl Heller, který se zjevil u balonu. Pravá straně Augsburgu je nyní mnohem aktivnější. Finnbogason si ale pomohl v důležitý čas faulem a o nadějnou pozici přichází.
56'
Marcel Heller si dělal prostor rukou, ale ani tato pomoc mu proti dvěma soupeřům nepomohla. Domácí však zůstávají nastěhováni na útočné polovině.
55'
Augsburg se znovu zvedá. Baier našel na pravé straně rozběhnutého Maxe, ale ten neměl komu míč vrátit a tak zvolil cestu zpět.
53'
Marcel Heller se připomněl na trávníku. Na pravé straně prohnal Güntera, ale poté už nepřidal přesnou přihrávku. Míč ale ještě propadl ke Gregoritschovi, ten ale v obležení soupeřů neuspěl.
52'
Následnou akci vedl na levém kraji Caiuby. Brazilcova přihrávka našla osamoceného Finnbogasona, ale ten se z otočky neprosadil ke střele.
51'
Také Augsburg měl k dispozici rohový kop, ale míč končí hned po centru za brankovou lajnou.
49'
Po rohovém kopu se raduje Freiburg! NILS PETERSEN se na zadní tyči dostal k nadraženému centru od rohového praporku. Dostal se ze spárů bránícího Hintereggera a s přehledem uklidil míč do sítě.
48'
Na levém kraji se snažil dostat do prostoru pro centr hostující Terrazzino. Následně se přece jen prodral k pasu do vápna, ale ve skluzu míč odváží za brankovou lajnu Max.
47'
Do druhého poločasu vstoupili rozehrávkou hostující fotbalisté. Heller se ale rychle dostal k balonu a namířil si to k vápnu. Ještě před ním ho ale čistě odzbrojil Koch.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 16:33.
Jedna nastavená minuta je minulostí a první poločas tak končí. Již ve druhé minutě otevřel skóre domácí Alfred Finnbogason. Hosté se ale postupně více a více zapojovali také do útočení a z první střely na bránu bylo vyrovnáno. Po přihrávce Kleindiensta se prosadil střelou ke vzdálenější tyči Christian Günter. Na obou stranách si vytvořily týmy ještě po jedné šanci, ale Marwin Hitz, respektive Alexander Schwolow již obstáli. Do druhého poločasu tak půjdou týmy za vyrovnaného stavu.
45+1'
45+1'
Hlavní rozhodčí nastavuje v prvním poločase jednu minutu.
45'
Následný volný přímý kop se ale zastavil již u prvního bránícího hráče Augsburgu. Hosté se ještě protlačili k míči, ale poté přichází útočný faul Kleindiensta.
44'
Ještě před koncem poločasu přichází první žlutá karta. Daniel Baier musel skluzem zastavil nadějnou akci Freiburgu.
44'
U Marwina Hitze to vypadá na problémy s pravou rukou, ale domácí gólman už je znovu na nohách a bude pokračovat v zápase.
43'
Také Marwin Hitz musel zasahovat. Nils Petersen se dostal do zakončení po odraženém míči a domácí brankář vytahoval střelu od své tyče na rohový kop. Právě po něm zůstal Hitz ležet na trávníku a hra je přerušena.
42'
Na druhé straně se zapotil Schwolow, který musel na trávník před zakončujícího Hellera. Hostující brankář byl ale u balonu dříve.
41'
Ani jeden z týmů nechce před koncem poločasu udělat chybu. Hosté postupně procházeli až na útočnou polovinu, ale Ravet nepřidal přesnou přihrávku.
40'
První poločas pomalu míří ke svému závěru. Petersen se hnal za balonem proti přesile, ale ani kapitán Freiburgu se ke střele z hranice vápna nedostal.
39'
Terrazzino nyní trefil po odehrání míč loktem do obličeje Frambergera. Domácí ale znovu necentrovali do vápna, ale raději rozehráli do kombinace. Nakonec to byl Gregoritsch, který se cpal do zakončení, ale přes obrannou dvojici se neprosadil.
38'
Finnbogason si chtěl vynutit faul, lehce se skácel k zemi, ale hlavní rozhodčí byl velmi blízko a nechává hru pokračovat.
36'
Domácí tentokrát zatlačili hráče Freiburgu hluboko do vápna. Khedira mohl přidat přesný centr, ale na něj si naskočil jen stoper Freiburgu Koch.
35'
Max rozběhl na pravé straně Caiubyho. Brazilec se pokoušel centrovat, ale trefil jen Küblera. Akce domácích pokračovala dalším nepřesným rohovým kopem.
34'
Domácí zaváhali při rozehrávce a hned z toho byl problém. Yoric Ravet se dostal sice z úhlu, ale k tvrdé střele, kterou musel Hitz vyrážet na rohový kop.
33'
Naopak Finnbogason dokázal přesně centrovat do vápna. Následně jen těsně minul hlavičku Caiuby, který poté fauloval při návratu na vlastní polovinu.
32'
Rani Khedira byl faulován u středového kruhu. Domácí ale rozehráli jen do kombinace na pravé straně. Heller čaroval s míčem, ale do blízkosti vápna se nedostal.
31'
Marwin Hitz měl nyní co dělat s rozehrávkou. Petersen se rozhodl napadat i brankáře Augsburgu, který nakonec musel odkopávat v nouzi jen do volného prostoru ve středu trávníku.
30'
Po půlhodině hry je stav srovnán. Peterson se pokoušel projít do vápna z levé strany, ale nepřešel přes střídajícího Frembergera.
29'
Peterson zpracoval míč hrudníkem, poté si poradil s obráncem, ale velmi rychle proti němu vystartoval další bránící hráč tentokrát Max.
28'
Hosté se dostali před malou chvíli pod tlak a nyní zkoušejí odpověď. Dlouhou přihrávku tentokrát měl dostat Caiuby, ale je přichycen v ofsajdovém postavení.
26'
Domácí se ale stále drží v blízkosti pokutového území Freiburgu. Po dalším rohovém kopu ale hlavní rozhodčí píská nedovolený zákrok Finnbogasonovi.
25'
Philipp Max si vzal na starost rozehrávku rohového kopu. Domácí se ale k hlavičce neprobojovali, navíc fauluje Gregoritsch.
24'
Střídání v týmu FC Augsburg: ze hřiště odchází Daniel Opare, přichází Raphael Framberger.
23'
Domácí inkasovaná branka nažhavila k odpovědi. Opare si však při rychlém sprintu poranil zadní stehenní sval a musí být ošetřen a nevypadá to s ním vůbec dobře.
22'
Freiburg z první střely srovnává stav zápasu. CHRISTIAN GÜNTER dostal vynikající nahrávku do běhu na levém kraji. Měl před brankou několik spoluhráčů, ale rozhodl se střílet na zadní tyč a udělal dobře. Už ani skluzující Hinteregger nedokázal míč zastavit před brankovou lajnou.
21'
Už to vypadalo, že by se mohl Hitz zapotit, ale domácí obrana znovu zneškodnila rodící se akci Freiburgu ještě před zakončením.
20'
U středové lajny si pomohl lehkým přidržením domácí Baier a hosté tak mohou rozehrát útočnou akci z klidové pozice.
19'
Hosté sice drží v poledních minutách více balon na kopačkách, ale Marwin Hitz může být stále v klidu. Míč se k němu ještě ani nepřiblížil.
18'
Freiburgu se zatím příliš nedaří směrem dopředu. Petersen se sice dostal k balonu, ale ihned proti němu vyrazili hned tři bránící hráči Augsburgu.
16'
Po zmatcích ve středu pole se Augsburg dostal k balonu. Tentokrát se rozbíhal Gregoritsch, který ale prohrál s tureckým stoperem Freiburgu Söyüncüem.
15'
Finnbogason rychle reagoval na odražený míč ze souboje. Šel do rychlostního souboje s Kochem, ale byl u balonu o něco později.
14'
Gregoritsch si nabíhal na levém kraji na přihrávku Maxe. Následně ale narazil na bránícího Güntera, který to udělal velmi zkušeně. Odrazil míč ještě o útočníka a může rozehrávat.
13'
Po divokém startu zápasu se tempo pomalu uklidňuje. Kübler musel do skluzu u postranní lajny proti unikajícímu Caiubymu. Dokázal Brazilce zastavit, ale domácí budou pokračovat autovým vhazováním.
12'
Hosté vytáhli napadání až k vápnu Augsburgu, ale domácí si s přehledem vykombinovali vlastní polovinu. Naopak na druhé straně vybojoval autové vhazování Gregoritsch.
10'
A mohlo to být o dvě branky! Přízemní pas prošel až ke Gregoritschovi, který ale z pěti metrů přestřelil hostující branku.
9'
Opět to byl Brazilec Caiuby, který vybojoval dobrým pohybem balon. Následnou přihrávku na Finnbogasona ale pokryl vracející se Haberer.
8'
Gregoritsch nyní spolupracoval u středového kruhu s Finnbogasonem, ale ani jeden z útočících hráčů Augsburgu se nedostal více k brance Freiburgu.
7'
Philipp Max rozehrál od rohového praporku. Na přední tyči si naskakoval na míč Gregoritsch, ale hlavičku umístil jen do boční sítě.
6'
Augsburg pokračuje v aktivní hře směrem dopředu. Marcel Heller prudce centroval do vápna před Schwolowa. Na poslední chvíli odklidil míč na rohový kop Koch.
5'
Také Freiburg se dokázal dostat do blízkosti pokutového území. Obrana Ausburgu ale s přehledem obstála první zkoušku.
4'
Freiburg se snaží uklidnit hru po inkasované brance. Postupná kombinace hostujícího týmu ale nikam nevedla. Nyní mohou rozehrát další útok domácí.
2'
Neskutečný úvod zápasu z pohledu Augsburgu! Domácí získali balon ještě na útočné polovině. Caiuby dokázal propasírovat míč do vápna na ALFREDA FINNBOGASONA, který ještě na první pokus proti Schwolowovi neuspěl, ale míč se k němu vrátil a i přes vracející se obránce Freiburgu dopravil balon do sítě.
2'
Domácí fotbalisté rozehráli první poločas ze středového kruhu. Baier se ihned pokusil rozběhnout do útoku Finnbogasona, ale míč končí jen u hostujícího brankáře.
1'
Hlavní rozhodčí již přivádí na hrací plochu obě úvodní jedenáctky. Zápas sedmnáctého kola nejvyšší německé soutěže tak může za několik málo okamžiků začít.

FC Augsburg: Hitz – Opare, Gouweleeuw, Hinteregger, Max – R. Khedira, Baier – Heller, Gregoritsch, Caiuby – Finnbogason.
Náhradníci: Luthe – Stafylidis, Schmid, Callsen-Bracker, Córdova, Či Tong-won, Framberger.

SC Freiburg: Schwolow – Kübler, Koch, Söyüncü, Günter – Ravet, Haberer, Höfler, Terrazzino – Petersen, Kleindienst.
Náhradníci: Gikiewicz – Ignjovski, Sierro, Schuster, Kapustka, Stanko Stanko, Kath.

SC Freiburg

Freiburg bojoval do posledních kol o příčky zaručující evropské poháry. Nakonec se to týmu z jihu Německa povedlo o tři body před týmem Brém. V pohárové Evropě se ale výběru trenéra Christiana Streicha příliš neohřál. Hned v předkole Evropské ligy prohrál ve dvojutkání se slovinskou Domžale.

V Bundeslize se Freiburgu dlouho nedařilo. Na první tříbodový zisk čekal tým až do sedmého kola, od té doby se ale ze sestupového pásma vyšvihlo alespoň třináctou pozici. Ke zlepšení pomohlo až poslední období. Poslední čtyři zápasy neporažený Freiburg se vytáhl na Mohuč, Kolín nad Rýnem nebo v posledním kole na Monchengladbach.
FC Augsburg

Jihoněmecký tým vyhrál v loňském ročníku Bundesligy jen devětkrát a to stačilo na konečné třinácté místo, jediný bod nad sestupovou hranicí. V přípravných zápasech před sezonou ulovil Augsburg cenné výsledky, když zcela jasně porazil 4:0 anglický Southampton.

Povedenou přípravu si hráči přenesli i do začátku Bundesligy. V prvních pěti kolech prohráli jen jednou, poté ale přišla pro Augsburg série čtyř zápasů bez vítězství. Aktuálně se Augsburg drží ve středu tabulky, konkrétně na deváté pozici. V týdnu dokázal Augsburg srovnat krok se Schalke z 0:2 na 2:2, ale deset minut před koncem rozhodl o třech bodech pro Schalke proměněnou penaltou Caligiuri.
Krásné sobotní odpoledne, vítám všechny příznivce fotbalu. Nejvyšší německá soutěž Bundesliga pokračuje již sedmnáctým kolem a my se společně zaměříme na zápas Augsburgu, který přivítá před domácím publikem Freiburg.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.