Bundesliga - 19. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Bayern : Werder - 21. ledna 2018   15:30

Bayern
41' T. Müller (J. Boateng) • 63' Lewandowski (James Rodríguez) • 76' Lewandowski (T. Müller) • 84' T. Müller (James Rodríguez)
4:2
(1:1)
Werder
25' Gondorf  (M. Kruse) • 74' Süle (vl.)
Bayern
Ulreich – Kimmich, J. Boateng, Süle, Bernat – James Rodríguez, Javi Martínez (58. Arturo Vidal), Ribéry – Robben (58. Coman), Lewandowski (77. Wagner), T. Müller (C).
Starke – Wagner, Rafinha, Rudy, Arturo Vidal, Tolisso, Coman.
Kampka – Kempter, Kempkes
Allianz Arena, München
Werder
Pavlenka – Bauer (46. Gebre Selassie), Veljković, N. Moisander, Augustinsson – Bargfrede (80. Belfodil) – Gondorf (72. Kainz), Junuzović (C), Delaney, M. Eggestein – M. Kruse.
Drobný – Jóhannsson, Kainz, Gebre Selassie, Sané, Belfodil, T.-A. Jacobsen.

SESTŘIH: Bayern Mnichov - Brémy 4:2. Favorit skolil Pavlenkův tým až v závěru utkání

Jiří Pavlenka nebyl daleko od toho, aby vychytal bod proti Bayernu Mnichov. Brémy podaly výborný výkon v Allianz Areně. Nepřijely betonovat. Jenže domácí se na své góly prakticky nenadřeli. Byli hodně efektivní. Ve druhém poločase si na českého brankáře nepřišel nadvakrát třeba z levé části vápna Ribéry a český fanoušek tak může pouze litovat toho, že adept na brankářskou jedničku nedosáhl na remízu. Tu odmítl v závěru Lewandowski hlavou do pravého dolního rohu branky a posléze Müller po obloučku Rodrígueze.
90+3'
90+2'
Veljkovič vzal hostující rozehrávku. Načež přišel kříž na pravou stranu, kde se také nabízel Gebre Selassie. Posléze byl Kimmich tím posledním, kdo se dotkl balonu v zápasu.
90+2'
Rodríguez centroval zprava do levé části vápna, kde jeho spoluhráč nebyl v souboji jeden na jednoho faulovaný a penalta se tak nepískala.
90+1'
Domácí celek zvolil pro svůj útok levou stranu. Až Bernat nemohl odcentrovat z hranice vápna.
90+1'
Kainz nachystal míč na pravou stranu pro Junuzoviče, ale ten pravačkou minul přízemním pokusem zadní tyč.
90+1'
Dvě minuty se nastavují!
90'
Ribéry centroval na přední tyč, ale Wagnera obrali o balon dva soupeři, takže Brémy ještě můžou snížit.
89'
Vidal a Kimmich pokračovali na pravé straně až Wagnerův centr z vápna uklidil na zadní tyči Gebre Selassie na roh.
89'
Kde ovšem fauluje Belfodil Süleho a výhodu útoku má na pravé straně Coman proti dvěma soupeřům.
88'
Pavlenka žene své spoluhráče na domácí polovinu, kam také nákopává míč na pravou stranu.
88'
Coman odehrál míč na pravou stranu, kde se k němu hrací předmět díky křiži Ribéryho vrátil. Následoval přetažený centr na zadní tyč ke Gebre Selassiemu.
87'
Delaney našel na levé straně Augustinssona, kterého bránil Coman. Následně uvidíme hostující aut z domácí poloviny.
87'
Rodríguez nalil hostům po dobrém presinku, ale domácí celek si nakonec pomohl souhrou s Ulreichem.
86'
Vidal nedostal míč křížem na pravou stranu na Comana a šanci mají hostující hráči, konkrétně Kainz.
86'
Moisander a Müller se dali do debaty, pokračujeme hostující rozehrávkou, kdy na levé straně je Augustinsson.
85'
Wagner si pokryl míč na polovině hřiště, následně už jen Bayern držel balon v době, kdy je (asi) jisté, že tenhle zápas vyhraje.
84'
Bayern právě vstřelil branku!
Vidal se svým spoluhráčem kombinoval blízko vápna. Až Rodríguez nachytal hostující celek obloučkem zprava na střed vápna a nabíhající THOMAS MÜLLER poslal míč mezi nohama Pavlenky do sítě.
83'
Kainz odehrál při křižné nahrávce na pravou stranu na Comana míč do autu a vhazovat bude blízko hostujícího vápna Kimmich.
83'
Coman otřel svůj centr zprava o Mosaindera, nařízen je roh, který rozehraje Rodríguez nakrátko.
82'
Ulreich byl součástí domácí rozehrávky, následně se hrálo na polovině hřiště za podporu Kimmicha na pravé straně.
82'
Gebre Selassie vhazoval zprava z hostující poloviny a posléze jeho spoluhráč udělal nevynucenou chybu.
81'
Ulreich vykopával pravačkou, ale posléze na hostující polovině fauloval Wagner Delaneyho.
81'
Odpískaný útočný faul hostů na malém vápně. Delaney se verdiktu rozhodčího diví.
80'
Střídání v týmu Werder Brémy: ze hřiště odchází Philipp Bargfrede, přichází Ishak Belfodil.
80'
Augustinsson a Kruse to odehráli výborně po levé straně a právě levou tyč poté minul zakončením z dvaceti metrů Junuzovič, i tak je tady roh.
79'
Rodríguez na sebe na střed natáhl bránící hráče a vyslal nahrávku do levé části vápna, kde ovšem pro míč skočil Pavlenka před Wagnerem.
78'
Ribéry si na levé straně narazil míč se spoluhráčem. Posléze kombinoval také Müller a Vidal na hostující polovině.
78'
Mosaindera trápil presující Müller, a tak se balonu dotkl levou nohou Pavlenka. Nakonec útok zastavil ofsajd Kruseho na levé straně v době, kdy k němu přibíhal Boateng.
77'
Střídání v týmu Bayern Mnichov: ze hřiště odchází Robert Lewandowski, přichází Sandro Wagner.
76'
Müller nacentroval zprava pravačkou do levé části vápna, kde před protihráčem vyskočil ROBERT LEWANDOWSKI a jeho zakončení hlavou skončilo u delší tyče.
76'
Kimmich s Comanem si vyměnili míč na pravé straně, následně hrál také Boateng, ale proti němu vystartoval presující Delaney.
75'
Kainz přetáhl centr zleva na zadní tyč, přitom první fáze akce nevypadala vůbec zle.
74'
Werder právě vstřelil branku!
Pavlenka nemá daleko k jedné z nejcennějších remíz ve své kariéře. Po rohu zprava, který rozehrál Kruse levou nohou uklidil míč po zemi do levé poloviny branky z malého vápna NIKLAS SÜLE a vlastním gólem dopřál Brémám srovnání.
73'
Obětí toho faulu byl Kimmich, a tak si mohli domácí hráči chvíli přihrávat s Ulreichem až po chybě brankáře proti Krusemu je tady roh zprava.
73'
Kainz se hned setkal s míčem na levé straně, jenže ve stejné části hřiště udělal útočný faul Augustinsson.
72'
Střídání v týmu Werder Brémy: ze hřiště odchází Jerôme Gondorf, přichází Florian Kainz.
72'
Boateng držel míč na polovině hřiště, do kombinace se přidal také Süle, ale nikdo v červeném nenahrával dozadu k Ulreichovi.
72'
Ulreich vyhodil míč na pravou stranu k Boatengovi. Posléze kombinoval domácí celek na vlastní polovině s Vidalem.
71'
Lewandowski měl na hrotu útoku proti sobě dva protihráče, ti si navíc pomohli nahrávkou a kombinací s Pavlenkou.
71'
Domácí hráli na jistotu při sérii krátkých nahrávek na vlastní polovině až svojí chybou darovali hostům útok po pravé straně.
70'
Střely za posledních dvacet minut – 4:3.
69'
Pavlenka dvakrát v krátkém sledu vychytal Ribéryho při zakončení z levé části vápna, druhá střela mířila z pohledu střelce do předního dolního rohu branky, ale tam byly ruce brankáře.
69'
Süle byl pod tlakem při rozehrávce, společnost mu dělal Eggestein. Následně hrál Bayern po pravé straně Comanem a Müllerem.
68'
Ulreich si zahrál nohama, následovala chyba Rodrígueze na polovině hřiště, takže útočil Kruse po levé straně.
68'
Následovala neideální domácí akce po levé straně, po které bude z vlastní poloviny mít aut Gebre Selassie.
67'
Boateng nerozehrál přesně na pravou stranu, kde byl Müller, ten posléze dostal pod tlak rozehrávajícího Moisandera.
67'
Gebre Sellasiemu se to vůbec nelíbí, ale v pravé části domácí poloviny fauloval podle rozhodčího Ribéryho.
66'
Coman se spolupráci s Vidalem na pravé straně získal míč, ale následovala krátká a nepřesná domácí kombinace.
65'
Bargfrede fauloval zhruba na polovině hřiště Lewandowskiho a dostane kartu.
65'
Gebre Selassie zakončoval z pravé části vápna mimo tři tyče.
64'
Kruse prošel přes dva hráče a naservíroval míč křížem na pravou stranu. Ulreich poté s problémy vytáhl balon rukama na roh.
63'
Rodríguez levačkou při rohu zleva odcentroval do ohně. ROBERT LEWANDOWSKI vyhrál hlavičkový souboj a umístil míč do horní části branky kolem pravé ruky Pavlenky.
63'
Bernat centroval zleva pouze do Junuzoviče, roh pro domácí.
62'
Vidal byl faulovaný na vlastní polovině a poté cosi říkal svému protihráči. Nicméně, hraje Bayern po pravé straně Comanem.
61'
Rodríguez centroval zleva levačkou při standardní situaci, kdy v pravé části vápna přenechal Süle míč Vidalovi, jehož pravačka směřovala míč k levé tyči, ale vynikající zákrok rukama zapsal Pavlenka.
60'
Gondorf se v levé části hřiště nikam nehnal, a tak si zahrál také Pavlenka, který přetáhl hru na druhou stranu ke Gebre Selassiemu, který měl proti sobě Rodrígueze.
60'
Po spolupráci Ribéryho a Lewandowskiho na levé straně přišel domácí celek o balon zhruba dvacet metrů od branky soupeře.
60'
Müllerova chyba při nahrávce zprava na střed na hranici vápna stála domácí celek zakončení na branku.
59'
Kimmichova pravačka dolétla na střed vápna na hlavu soupeře. Pokračuje ovšem mimo šestnáctku Boateng a Vidal.
59'
Kimmich faulovaný na pravé straně Barfredem a domácí mají zajímavou standardní situaci.
58'
Hostující celek udělal nevynucenou chybu v rozehrávce, a tak mohl kontrovat soupeř při startu akce s Vidalem, Boatengem a Rodríguezem.
58'
Střídání v týmu Bayern Mnichov: ze hřiště odchází Arjen Robben, přichází Kingsley Coman.
58'
Střídání v týmu Bayern Mnichov: ze hřiště odchází Javi Martínez, přichází Arturo Vidal.
57'
Kimmich měl při rozehrávce proti sobě na pravé straně Gondorfa, ale chybu udělal až jiný hráč domácích.
57'
Nebude to dlouho trvat a do hry půjde Vidal.
57'
Lewandowski si seběhl na centr Rodrígueze zleva do pravé části vápna, kde těsně minul přední tyč.
56'
Roh zleva vzal Kruse, ale míč pouze prolétl vápnem, takže útočí Bayern Rodríguezem.
56'
Ulreich byl na pravé straně pod tlakem, následně po přistrčení Delaneyho zakončoval zleva obstřelem svojí pravačkou nad branku Gondorf přes Süleho.
55'
Robben nedosáhl na pravé straně na nahrávku Kimmicha, ale posléze mají ještě domácí aut díky Gondorfovi.
54'
Kimmich vhazoval z pravé části hostující poloviny na nohu Müllera. Následně drží míč na vlastní polovině Boateng a chystá se spolupracovat s Ulreichem.
54'
Kimmich předvedl dobrou rychlost na pravé straně, ale centroval z křídla pouze na hlavu protihráče na střed vápna.
53'
Süle nahrával křížem na levou stranu, Bayern posléze kombinoval na vlastní polovině s Martínezem či Ulreichem až nakopl míč na polovinu soupeře.
53'
Kimmich nezpracoval křižný míč na pravé straně, takže z vlastní poloviny bude vhazovat Augustinsson.
52'
Boateng a Süle měli proti sobě dva presující hráče, a tak přišla nahrávka dozadu k Ulreichovi. Posléze svedl Gebre Selassie hlavičkový souboj s Lewandowskim.
51'
Ulreich zvolil rozehrávku nakrátko a nakonec se k němu míč vrátil. Domácí brankář udělal chybu a odevzdal hrací předmět do zámezí na autové vhazování.
50'
Augustinsson nahrával na levé straně Eggesteinovi, do hry se zapojil také Gebre Selassie, jenže ten nepřesným přízemním centrem na přední tyč pozdravil Ulreicha.
50'
Müller unikal po pravé straně, na přední tyči nenašel Robbena, který posléze chyboval a nabídl Pavlenkovi výkop od hostující branky.
49'
Ulreich musel hrát z první a z toho vytěžili hosté zisk míče a krátká souhru Kruse – Gondorf.
48'
Rodríguez převzal míč v levé části hřiště, kde byl také Ribéry. Až jsme viděli přetažení hry na druhou stranu ke Kimmichovi. Ten centroval na zadní tyč, jenže tam Gebre Selassie ubránil Lewandowskiho.
48'
Kimmich vyhrál hlavu na pravé straně hrací plochy a poté za přispění Robbena bude domácí celek vhazovat z hostující poloviny.
47'
Süle se postaral o zábavu. Z toho těžil centrem zprava na zadní tyč Robben, ale Rodríguez netrefil míč čistě nohou.
47'
Boateng a Kimmich spolupracovali v rozehrávce. Nakonec šel míč od Bernata na levou stranu, kde došlo ke zrychlení hry, ale Ribéry ve vápně ztratil balon.
46'
Pavlenka vykopával na levou stranu, kde ovšem zasáhl skluzem Robben a posléze navíc fauloval Kruse Kimmicha.
46'
Hostující hráči si tak dlouho nahrávali na pravé straně až jim Martínez sebral míč.
46'
Střídání v týmu Werder Brémy: ze hřiště odchází Robert Bauer, přichází Theodor Gebre Selassie.
46'
Je za námi první poločas, který nabídl velice zajímavou podívanou. Brémy rozhodně nepřijely na Bayern bránit a chtějí tvořit hru, nejsou zalezlé. Rozhodně se je nač dívat. Zatím jsme viděli dva góly. Také jedno hostující zakončení do pravé tyče. Pavlenka inkasoval střelou mezi levou rukou a tělem, kam mu míč umístil Müller.
45+2'
45+2'
Junuzovič přenechal míč Klusemu, ale spoluhráč na střed se díky Boatengovi neprosadil.
45+1'
Martínez fauloval Delaneyho a bude se kopat standardní situace proti domácím z osy hřiště.
45+1'
Müller vystoupil proti Klusemu. Následně šel míč na pravou stranu, kdy Bauer centroval pouze na hlavu soupeře.
45'
Následuje faul Bernata na polovině hřiště a míč křížem na levou stranu.
45'
Veljkovič byl faulovaný na vlastní polovině a hosté asi nebudou nikam pospíchat po rozehrávce nakrátko.
44'
Rodríguez fauloval Eggesteina a posléze měl sudí Kampka připomínku ještě k chování hostující lavičky.
44'
Boateng a Rodríguez vytvořili pozici pro Bernata na levé straně, který neprošel přes bránícího fotbalistu.
43'
Bauer nemohl ani náhodou dosáhnout na křižný míč na pravé straně po chybě spoluhráče, Bayern vhazuje z vlastní poloviny, aniž by se nadřel na zisk balonu.
43'
Bayern zablokoval zakončení Gondorfa ze střední vzdálenosti a poté navíc na domácí polovině fauloval Junuzovič.
42'
Centr zleva odklidil v pravé části vápna do bezpečí nohou Bernat a pokračuje po levém křídle Ribéry.
41'
THOMAS MÜLLER si seběhl na křížný míč do levé části vápna, kde jej obrana soupeře nechala zcela volného a kapitán Bayernu uklidil míč po zemi pravačkou mezi levou rukou a tělem Pavlenky do sítě. Ještě předtím si zpracoval míč prsama.
41'
Junuzovič chtěl sebrat balon Rodrígezovi, což se mu nepovedlo, výhodu autového vhazování blízko vápna má Ribéry.
40'
Süle rozehrával na levou stranu k Rodrígezovi a Bernatovi. Bayern poté přitopil pod kotlem i díky Boatengovi.
40'
Pavlenka byl třetím stoperem při hostující rozehrávce, následovala ztráta na polovině hřiště a balon doputoval až k Ulreichovi na hranici šestnáctky na jeho nohu.
39'
Z pohledu hry chytil Pavlenka do koše dlouhý míč zprava, tohle byl jednoduchý zákrok.
39'
Ribéry svedl v levé části hřiště několikátý souboj s Bauerem. Následně zůstává na balonu Süle či Bernat.
35'
Brémy se zatím prezentují velice dobře, nejsou zalezlé na hranici vápna a chtějí hrát s Bayernem fotbal.
34'
I dnes panuje na stadionu Bayernu parádní atmosféra. Tohle může jakýkoliv český klub zažít leda tak v evropských pohárech.
33'
Po zakončení jednoho ze svých spoluhráčů měl na noze Süle z dorážky proti Pavlenkovi srovnání, jenže minutu dvanáct udržel vedení outsidera zápasu jeden z mužů v bílém svým skluzem. Teď měly Brémy velké štěstí.
32'
Brémy v posledních minutách celkem dost faulují a další nedovolený přestupek přidal do sbírky Veljkovič.
31'
Jenže Pavlenka nezasahoval proti několikáté standardní situaci, kterou rozehrál Rodríguez. Brémy stále drží vedení 1:0.
30'
Po faulu Bauera bude držet míč Bayern. Zmiňovaný fotbalista hostů už jednu kartu má, ale druhé žluté napomenutí mu sudí Kampka neukázal.
30'
Zatím je k vidění souboje Bayern – Brémy převaha domácích, ale hosté se celkem dobře pohybují v obraně v kontextu celého zápasu.
29'
Zase si jej vzal pro sebe Rodríguez, ale nikdo v červeném neohrozil branku soupeře. Hosté působí zatím hodně koncentrovaně.
28'
Rozehrávku na sebe vzala noha Rodrígueze a posléze sudí Kampka nařídil roh pro favorita zápasu.
28'
Junuzovič nabídl svým faulem domácí standardní situaci a Pavlenka je nyní pod tlakem.
27'
Zatím je převaha na držení míče domácím úplně k ničemu, Bayern sází především na trpělivost.
26'
Delaney zakončoval ze střední vzdálenosti doprostřed branky, kdy si s jeho střelou snadným zákrokem poradil rukama Ulreich.
25'
Brémy zatím nehrají vůbec zle na Bayernu a dostávají se dokonce do vedení! Kruse nahrával na nabíhajícího JEROMA GONDORFA a ten střelou k levé tyči překonal Ulreicha.
23'
Bayern zatím hodně málo střílí a Pavlenka toho moc na práci v úvodních třiadvaceti minutách neměl.
22'
Jinak ještě nebylo zmíněno, že domácí navlékli dnes červené dresy, zatímco hosté dresy bílé.
21'
Rodríguez si seběhl na křižnou nahrávku do levé části vápna, ale měl proti sobě velice dobře pohybujícího se Eggesteina, i tak byl ještě byl aktivní Müller.
21'
Zřejmě po faulu Kimmicha rozehrával Bayern z pravé části hostující poloviny nakrátko.
21'
Boateng zpomalil hru na pravé straně a následovalo přenesení hry na střed, kdy domácí šance na ohrožení Pavlenky ukončila hostující noha.
20'
Převaha domácích na držení balonu je značná, hosté si zmiňovaného hracího předmětu příliš neužijí.
20'
Martínez byl hlídaný, a tak mu nemohl spoluhráč zprava vhodit míč na nohu. Následně z toho byl dobrý obranný zákrok Bernata zleva.
19'
Chyba na středu, ale Pavlenka víceméně musel hrát z jedničky nohou na levou stranu, čímž zaznamenal vynucenou chybu.
19'
Bayern je zatím vynikající po ztrátě míče, nenechá hostující celek vůbec dýchat.
18'
Süle se vytáhl vysoko do levé části hřiště, kde mu pomohl Ribéry. Nakonec ještě Kimmich spolupracoval s Robbenem.
17'
Domácí celek byl trpělivý při rozehrávce, Bernat s Martínezem se dostali nakonec na polovinu hostů, kde ruku k dílu přiložil Rodríguez.
17'
Bernat to zkusil sám na levé straně po souboji s Veljkovičem, jeho centr chytil do koše bez problémů na středu vápna Pavlenka.
16'
Martínez hrál hlavou na hostující polovině a následně byl dohraný Ribéry pravým bekem, pokračuje se ovšem dál, hra nebyla přerušena.
16'
Bernat měl na levé straně proti sobě Junuzoviče a rozhodl se zklidnit hru, následně nabídl Boateng balon Robbenovi.
15'
Bayern má převahu, ale největší šanci měly zatím Brémy po zakončení hlavou do pravé tyče.
15'
Hostující celek ani nepresoval proti Boatengovi, který zrychlil hru nahrávkou na pravou stranu, kterou ovšem Robben nezpracoval.
15'
Většina domácích akcí vede zatím přes Ribéryho na levé straně.
14'
Pavlenka rozehrával pravačkou na pravou stranu, kde zapsal Junuzovič již na polovině Bayernu ztrátu, vhazuje tak Bernat.
14'
Po centru Boatenga zprava zakončoval Lewandowski na přední tyči hlavou mimo branku.
13'
Ribéry nahrával na levou část vápna Bernatovi, který šel k zemi, ale hlavní rozhodčí odmítl odpískat penaltu, pokračuje mimo šestnáctku Rodríguez.
13'
Junuzovič nezachytil narážečku Bernata ještě jednoho hráče na levé straně. Následně hostující obrana zablokovala střelu z osy hřiště tak z dvaadvaceti metrů.
12'
Zakončení Ribéryho zprava po zemi na zadní tyč po narážečce se spoluhráčem, Pavlenka má první zákrok zápasu za sebou.
11'
Bernat, Süle a Ulreich si vyměňovali balon při rozehrávce. Následně si řekl o míč na ose hřiště Rodríguez a adresoval křižnou nahrávku na pravou stranu ke Kimmichovi.
11'
Takže noha Pavlenky hledala spoluhráče křížem na levé straně, ale tam byla převaha červených dresů.
11'
Lewandowski byl v levé části vápna v ofsajdu.
10'
Süle a Boateng rozehráli a míč skončil na pravé straně, kdy byl aktivní Robben, jenže proti němu zasáhl Bargfrede.
10'
Robben se na pravé straně nikam nehnal. Následoval kříž na druhou stranu pro Bernata, jenž z úhlu centroval na nohu soupeře.
9'
Domácí celek zatím nedonutil Pavlenku k zákroku, stejně tak hostující mužstvo Ulreicha.
9'
Bernat si na levé straně narazil míč se spoluhráčem, což probíhalo pod dohledem Süleho a Ulreicha, nakonec hraje na ose hřiště Rodríguez na vlastní polovině.
8'
Bauer na pravé straně převzal balon, ale měl proti sobě Ribéryho, takže oslovil spoluhráče na polovině hrací plochy.
8'
Augustinsson nacentroval do ohně a jeden z domácích hráčů nechal zakončit hlavu Kruseho do pravé tyče.
7'
Ribéry na levé straně utekl Bauerovi, ale jeho nahrávka křížem na pravé křídlo byla nepřesná.
7'
Po hostujícím faulu na polovině hřiště rozehrál Bayern zprava nakrátko Boatengem.
6'
Rodríguezova levačka centrovala na zadní tyč, kde v souboji s Delaneym minul Lewandowski svojí hlavou pravou brankovou konstrukci.
5'
Bernat byl zapojen do domácí kombinace na polovině hrací plochy až na levé straně vybojoval Ribéry faul Bauera, který dostal kartu.
4'
Süle s Boatengem kombinovali. Následně byl na pravé straně vytížený Rodriguez a Kimmich, ale nikdo z nich neodcentroval.
3'
První dotek s míčem má za sebou Ulreich, čehož mohl využit Süle, ale hru nikterak nezrychlil, i tak je na levé straně na balonu Ribéry před Junuzovičem.
3'
Martínez posunul míč pouze na pravou stranu k protihráči, který hrál dozadu křížem na jistotu až k Pavlenkovi.
3'
V útoku si zahrál Boateng, na pravé straně se nedostal k balonu Lewandowski, a tak je nařízen aut pro Brémy zleva z vlastní poloviny.
2'
Pavlenka byl součástí hostující rozehrávky, kdy po kříži na pravou stranu absolvoval Bauer hlavičkový souboj s Ribérym.
1'
Domácí obrana byla na pravé straně hodně aktivní, jenže na polovině hřiště udržel míč na noze Bauer a Moisander.
1'
Martínez chyboval v první fázi útoku. Brémy podržely balon na levé straně a chystaly se ohrozit Ulreicha.
1'
Domácí měli výkop.
1'

Bayern Mnichov: Ulreich – Kimmich, J. Boateng, Süle, Bernat – James Rodríguez, Javi Martínez, Ribéry – Robben, Lewandowski, T. Müller (C).
Náhradníci: Starke – Wagner, Rafinha, Rudy, Arturo Vidal, Tolisso, Coman.

Werder Brémy: Pavlenka – Bauer, Veljković, N. Moisander, Augustinsson – Bargfrede – Gondorf, Junuzović (C), Delaney, M. Eggestein – M. Kruse.
Náhradníci: Drobný – Jóhannsson, Kainz, Gebre Selassie, Sané, Belfodil, T.-A. Jacobsen.

Rozhodčí: Kampka – Kempter, Kempkes.
Bayern Mnichov
Domácí si dělají z Bundesligy svojí vlastní soutěž. Některé sázkové kanceláře už ani nevypisovaly kurzy na to, zda velkoklub z Mnichova vyhraje svojí vlastní ligu. Naposledy poznal tento fakt Leverkusen na úvod jarní části ligy, když v domácím prostředí prohrál poměrem 1:3.

Co se týče například Ligy mistrů, tak do konfrontace s mnichovským týmem v rámci osmifinále byl nalosovaný Besiktas Instanbul. To by neměla být větší překážka pro mužstvo, které vnímá pokaždé druhé místo jako obrovský neúspěch.

Bayern už není ve světovém měřítku, tak dominantní jako mezi lety 2012 – 2013. I tak patří k týmu s velkou ofenzivní sílou a dnes by měl střetnutí s Brémami jednoznačně zvládnout.
Dosáhne česká hvězda na životní vítězství?
Proč má z českého pohledu tenhle zápas velký náboj. Velkým fotbalovým fanouškům to nemá cenu vysvětlovat. Hostující branku by měl hájit Jiří Pavlenka. Borec, který se přes Baník Ostrava a pražskou Slavii vypracoval do české reprezentace, ale především na post opory Werderu Brémy.

A že je oporou dokazuje fakt, že byl vyhlášen nejlepším gólmanem podzimní části Bundesligy. Pavlenka se tak najednou stal aspirantem na pozici brankářské jedničky. Tuto roli plní v Brémách, kde s ním musí být naprosto spokojeni.

Další český fotbalista Theodor Gebre Selassie nedávno jasně prohlásil, že Pavlenku bude těžké udržet. Vždyť je právě on, kdo táhne Werder za tím, aby byl součástí Bundesligy i pro příští sezonu. Aktuálně nasbíral totiž v osmnácti odehraných duelech pouhých šestnáct bodů. Horší je v tabulce pouze Hamburk a Kolín nad Rýnem. Z nejvyšší německé fotbalové soutěže sestupují dva týmy přímo a třetí nejhorší celek jde do baráže.
Vzájemné zápasy
WER – BAY 0:2
WER – BAY 1:2
BAY - WER 6:0
BAY - WER 2:0
Německá fotbalová Bundesliga nabídne od 15:30 z českého pohledu nesmírně zajímavý souboj. Do Allianz Areny totiž dnes přijede Werder Brémy, na druhé straně trávníku nebude nikdo jiný než věhlasný Bayern Mnichov.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.