Bundesliga - 2. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Dortmund : Hertha Berlin - 26. srpna 2017   18:30

Dortmund
15' Aubameyang (Şahin) • 57' Şahin
2:0
(1:0)
Dortmund
Bürki – Ł. Piszczek, Papastathopoulos (40. Toprak), Bartra, Zagadou – G. Castro, Şahin, M. Götze (63. Kagawa) – Pulisic, Aubameyang, Philipp (79. Dahoud).
Weidenfeller – Dahoud, Isak, Kagawa, Passlack, Subotić, Toprak.
Fritz
Signal Iduna Park, Dortmund
Hertha Berlin
Almenning Jarstein – Weiser, Langkamp, Rekik, Plattenhardt – Skjelbred, Stark – Leckie, Darida, Kalou (58. Haraguči) – Ibišević (58. Esswein).
Kraft – Esswein, Haraguči, Lustenberger, Torunarigha, Pekarík, Stocker.

SESTŘIH: Borussia Dortmund - Hertha 2:0. Favorit dominoval, Darida hrál celý zápas

To je z mé strany již vše, příště zase na počtenou.
Držení míče: 63 % : 37 %.
Střely na branku: 8:4. Střely mimo: 8:3. Rohy: 4:4. Ofsajdy: 4:5. Fauly: 12:9.
Je dobojováno. Borussia Dortmund pokračuje ve vítězném tažení, po úvodní výhře 3:0 ve Wolfsburgu svěřenci Petera Bosze s čistým štítem porazili i berlínskou Herthu. Ta byla především v některých pasážích ve druhém poločase kousavým soupeřem, v 57. minutě však zvýšil náskok Dortmundu parádní ranou Nuri Şahin a domácí už si tři body zkušeně pohlídali.
90+2'
90+2'
Z následného rohového kopu další nebezpečí pro Borussii nepramenilo, to už se nám dvouminutové nastavení přechýlilo do své druhé poloviny.
90+1'
Niklas Stark se dostal ještě k jedné střele zpoza hranice pokutového území, tentokrát měl ale Bürki relativně snadnou práci.
90'
Druhý poločas bude o dvě nastavené minuty delší!
89'
Nuri Şahin teď nevěděl, co s míčem, a tak kulatý nesmysl jednoduše odkopl až k Jarsteinovi.
88'
V samotném závěru zápasu už se ani fotbalisté berlínského celku nikam neženou, naopak domácí teď po Bartrově zblokovaném nákopu budou vhazovat nedaleko rohového praporku.
86'
Ofsajd a v něm Pierre-Emerick Aubameyang, hra je přerušena a svěřenci Pala Dárdaie budou mít spoustu času na rozehrávku.
85'
Na druhé straně naopak zahrozil Christian Pulisic, který se pokusil překonat Jarsteina střelou z ostrého úhlu, gólman Herthy si ale dokázal poradit.
84'
Příznivci Borussie už zpívají oslavné chorály, nutno říct, že necelých deset minut už je na vstřelení dvou gólů extrémně krátká doba...
82'
O poznání nebezpečněji teď z podobné pozice vystřelil Nuri Şahin a Rune Almenning Jarstein měl co dělat, aby jeho ránu vytěsnil!
81'
Christian Pulisic to vzal na sebe ze střední vzdálenosti, jeho projektil ale rozvlnil jen ochrannou síť za brankou Herthy.
79'
Střídání v týmu Borussia Dortmund: ze hřiště odchází Maximilian Philipp, přichází Mahmoud Dahoud.
78'
Velmi aktivní Maximilian Philipp se zčistajasna dostal ke střele z nějakých patnácti metrů, domácí středopolař ale pálil těsně nad!
77'
V této fázi zápasu je hra hodně rozkouskovaná, po souboji jeden na jednoho se teď vzájemně povalili k zemi Niklas Stark a Maximilian Philipp.
75'
Maximilian Philipp v hlavičkovém souboji přistrčil Plattenhardta, hra je tak přerušena a hosté budou mít čas a klid na rozehrávku.
74'
Z poměrně uctivé vzdálenosti to teď vzal na sebe Vladimír Darida, jeho projektil ale vcelku výrazně minul tři tyče dortmundské svatyně.
73'
Střídající Alexander Esswein vystartoval na levém křídle příliš brzy a skončil v postavení mimo hru, domácí tak budou mít čas a klid na rozehrávku.
71'
Hostující kapitán Sebastian Langkamp uklidnil hru zadovkou na brankáře Jarsteina, Hertha ale bude muset přidat směrem dopředu, pokud chce ještě pomýšlet na bodový zisk.
70'
Svěřenci Pala Dárdaie se na chvilku usadili na útočné polovině, vzápětí ale o míč přišli a Dan-Axel Zagadou následně vybojoval autové vhazování pro BVB.
69'
Matthew Leckie prchl po pravém křídle a poté přízemním centrem do šestnáctky oslovil Vladimíra Daridu, nicméně český špílmachr ve službách Herthy míč jen tak lehce škrtl.
67'
Domácí stoper Ömer Toprak se po sérií odrazů míče dostal ke střele z hranice pokutového území, ta ale postrádala razanci a navíc mířila jen do prostoru, kde stál připravený Rune Almenning Jarstein.
66'
Christian Pulisic se skácel k zemi po souboji s Marvinem Plattenhardtem, který za svůj zákrok vyfasoval žlutou kartu.
65'
Právě Mitchell Weiser teď od rohového praporku našel v pokutovém území hlavu vytáhlého Plattenhardta, jehož hlavičku ale Bürki relfexivně vyrazil!
63'
Střídání v týmu Borussia Dortmund: ze hřiště odchází Mario Götze, přichází Šindži Kagawa.
62'
Leckie šikovně sklepl míč pro Mitchella Weisera, jehož následný centr z pravé strany ovšem Maximilian Philipp zblokoval do zámezí.
61'
Po druhém vstřeleném gólu aktivita Borussie přeci jen poněkud polevila, nechme se překvapit, jestli se Hertha v závěrečné půlhodině dokáže vrátit do zápasu.
59'
Střídající Haraguči se krátce po nástupu do akce zapojil do útočného tažení Herthy, jeho nákop do šestnáctky ale doletěl pouze do Bürkiho nastavené náruče.
58'
Střídání v týmu Hertha BSC: ze hřiště odchází Salomon Kalou, přichází Genki Haraguči.
58'
Střídání v týmu Hertha BSC: ze hřiště odchází Vedad Ibišević, přichází Alexander Esswein.
57'
Dortmund právě vstřelil branku!
A už je to o dva góly! Centr z pravé strany defenzíva berlínského celku odvrátila přímo na kopačku NURIHO ŞAHINA, který se do míče opřel z první a poslal ho nekompromisně k levé tyči!
55'
Darida roztáhl hru na Leckieho, který se ale daleko nedostal a svěřenci Petera Bosze už zakládají protiútok.
54'
Nařízeného vhazování se po dlouhém rozmýšlení ujal Mitchell Weiser, nicméně Hertha vzápětí o míč zase přišla.
52'
Gonzalo Castro se zkusil prosadit efektními nůžkami, míč ale prakticky netrefil a kulatý nesmysl se došoural pouze do autu.
51'
Druhý poločas začal ve velmi svižném tempu, oba týmy hrají ještě ofenzivněji než v první půli a také Hertha chodí na útočnou polovinu ve více hráčích.
50'
Velmi aktivní Christian Pulisic teď vypálil z nějakých dvaceti metrů a jeho projektil proletěl těsně vedle pravé tyče!
48'
Po sehrávce od Bartry se v závaru uvnitř pokutového území dostal do zakončení Maximilian Philipp, z velké blízkosi ale na Jarsteina nevyzrál!
47'
Niklas Stark poslal dalekonosné autové vhazování až do pokutového území, kde číhal Mathew Leckie, Bürki ale vyběhnul včas a celou situaci si pohlídal.
46'
První poločas je minulostí a zatím jsme se rozhodně nenudili. Po vyrovnaném začátku utkání postupně převzala iniciativu Borussia, která díky trefě Pierrea-Emericka Aubameyanga vede 1:0. K dalším vyloženě gólovým šancím se poté už ani jeden z týmů nedostal, svěřenci Petera Bosze jsou ale mnohem aktivnější. Druhý poločas začne přibližně v 19:32.
45+1'
45+1'
Dan-Axel Zagadou utekl po levém křídle a poté nacentroval míč do šestnáctky, kde číhal Christian Pulisic, který ale prudce letící balon nedokázal trefit.
45'
Götzemu se na útočné polovině podařilo vybojovat autové vhazování, to už známe i délku nastavení – to bude minutové.
44'
Maximilian Philipp se odhodlal ke střele ze střední vzdálenosti, jeho pokus z nějakých osmnácti metrů ale Jarstein bez potíží zlikvidoval.
42'
Berlínští fotbalisté ale poté jen odkopli míč k Bürkimu, na útočné polovině jsou svěřenci Pala Dárdaie zcela bezradní.
41'
Dortmundští hrají velmi agresivně a mnohdy zacházejí za hranu faulu. Tak jako teď Nuri Şahin, který na útočné polovině nedovoleně zastavil Starka.
40'
Střídání v týmu Borussia Dortmund: ze hřiště odchází Sokratis Papastathopoulos, přichází Ömer Toprak.
38'
Rune Almenning Jarstein odkopl míč hluboko na útočnou polovinu, teď už ale opět útočí Dortmundští.
37'
Maximilian Philipp povalil k zemi Niklase Starka, po jeho útočném faulu budou mít hosté chvilku na vydechnutí.
35'
Vladimír Darida nic nevymýšlel a okamžitě po vybojování míče jej odkopl až k Bürkimu, Borussia už několik minut v kuse nepřetržitě útočí.
34'
Philipp sice pod tlakem přihrával nepřesně, ale Matthew Leckie o míč vzápětí rovněž přišel, a tak domácí mohou pokračovat v akci.
33'
Svěřenci Petera Bosze se usadili na útočné polovině, Hertha se ale zatím brání velmi srdnatě a nepouští domácí do zakončení.
31'
Exekuce přímého kopu se ujal Sebastian Langkamp, který povedeným centrem našel hlavu Mitchella Weisera, tomu ale zakončení nevyšlo podle představ.
30'
Sokratis Papastathopoulos si v souboji s Kalouem pomohl nedovolenými prostředky a za svůj zákrok vyfasoval žlutou kartu.
29'
Po závaru v pokutovém území Herthy se míč odrazil na kopačku Christiana Pulisice, který si udělal prostor ke střele a vypálil, jeho pokus z úrovně penaltového puntíku byl ale zblokován.
28'
Leckie si na bránícího Piszczeka nepřišel a obránce Dortmundu poté uklidnil hru zadovkou na Romana Bürkiho, za což si vysloužil bouřlivý potlesk.
26'
S ofsajdy se roztrhl pytel, postavení mimo hru teď bylo odmáváno a odpískáno i Vedadu Ibiševićovi.
25'
Na opačné straně hřiště uvízl Maximilian Philipp v ofsajdu, hosté tak budou mít čas a klid na rozehrávku.
24'
Ojedinělou šanci Herthy měl na kopačce Vladimír Darida, český reprezentant ale na hranici pokutového území netrefil skákavý míč podle představ, a Bürki tak mohl zůstat v klidu.
22'
Salomon Kalou se vydal kupředu po pravé straně hřiště, bez podpory spoluhráčů se ale daleko nedostal.
21'
Dvacet minut hry je za námi a po vyrovnaném úvodu jako by se Hertha úplně vytratila, domácí v posledních minutách kontrolují veškeré dění na hřišti.
20'
Philippův centr zamýšleného adresáta Aubameyanga nenašel, Berlínští poté ale jen nekonstruktivně odkopli míč na střed hřiště.
18'
Łukasz Piszczek si nekomplikoval situaci a z poloviny hřiště posunul míč na brankáře Bürkiho, který se musí v posledních minutách pořádně nudit.
17'
Dan-Axel Zagadou nasměroval svůj centr z levé strany do zámezí, Rune Almenning Jarstein teď má spoustu času na rozehrávku.
16'
Skjelbred pod tlakem jen zakopl míč do autu, úvodní vstřelená branka hráče Borussie očividně nabudila.
15'
Domácí se zničehonic dostávají do vedení! PIERRE-EMERICK AUBAMEYANG si skvěle načasoval náběh do pokutového území, kde dostal ideální přihrávku od Nuriho Şahina a přesnou střelou k tyči nedal Jarsteinovi šanci!
13'
Gonzalo Castro z pravé strany poslal do šestnáctky zajímavý centr adresovaný Aubameyangovi, ten si ale ve skluzu nestihl zpracovat míč na hrací ploše.
12'
Dortmundští fotbalisté se po pár minutách opět vydali kupředu, Pulisic ale v podstatě jen odevzdal míč brankáři Jarsteinovi.
10'
Po kolmici od Salomona Kaloua se ke střele z velmi ostrého úhlu dostal Mathew Leckie, jeho pokus si však Roman Bürki snadno pohlídal.
9'
Vedad Ibišević se pokusil roztáhnout hru na úplně volného Kaloua, jeho přihrávka ale nebyla vůbec prudká a balon se došoural sotva k bránícímu Piszczekovi.
8'
Svěřenci Petera Bosze v úvodu utkání nejsou nikterak dominantní, je znát, že ambiciózní Hertha se nepřijela jen bránit.
6'
Mitchell Weiser ale centr od rohového praporku odhlavičkoval do bezpečí a hra se nyní přesunula do středu hřiště.
5'
Karim Rekik za svými zády neudržel dotírajícího Aubameyanga, který z nenápadné akce nakonec vytěžil rohový kop pro Borussii.
4'
Na druhé straně Marvin Plattenhardt poslal zajímavý nákop do pokutového území, balon ale skončil v zámezí a Bürki už si ho chystá k rozehrávce.
2'
Mario Götze se vydal kupředu po levém křídle a pokusil se vybojovat rohový kop pro BVB, to se mu ale nakonec nepodařilo.
1'

Borussia Dortmund: Bürki – Ł. Piszczek, Papastathopoulos, Bartra, Zagadou – G. Castro, Şahin, M. Götze – Pulisic, Aubameyang, Philipp.
Náhradníci: Weidenfeller – Dahoud, Isak, Kagawa, Passlack, Subotić, Toprak.

Hertha BSC: Almenning Jarstein – Weiser, Langkamp, Rekik, Plattenhardt – Skjelbred, Stark – Leckie, Darida, Kalou – Ibišević.
Náhradníci: Kraft – Esswein, Haraguči, Lustenberger, Torunarigha, Pekarík, Stocker.

Rozhodčí: Fritz.
HERTHA BSC

Hertha letos bude stejně jako Dortmund bojovat na dvou frontách, díky šestému místu v Bundeslize z loňské sezóny se celek z německé metropole kvalifikoval přímo do základní skupiny Evropské ligy. Také Berlínští vstoupili do nové sezóny vítězně, když si na domácím Olympijském stadionu poradili s nováčkem ze Stuttgartu přesvědčivě 2:0. Vladimír Darida nastoupil v základní sestavě a odehrál 88 minut.
BORUSSIA DORTMUND

Borussia sice před pár dny přišla o svou vycházející hvězdu Ousmanea Dembélého, nutno ale podotknout, že klubový pokladník si musí mnout ruce – Barcelona totiž za talentovaného křídelníka poslala do Vestfálska neskutečných 105 milionů eur! Příznivce Dortmundu může těšit alespoň návrat Maria Götzeho po vleklé nemoci, německý reprezentant před týdnem odehrál hodinu utkání prvního kola ve Wolfsburgu a přispěl k pohodlnému vítězství Borussie 3:0.
Hezký den. Německá Bundesliga má tento víkend na programu své druhé kolo a my se zde společně zaměříme na zlatý hřeb sobotního programu, a to duel mezi Borussií Dortmund a Herthou BSC. Tak si to nenechte ujít!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.