Bundesliga - 15. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Hannover : Hoffenheim - 10. prosince 2017   15:30

Hannover
59' Füllkrug (Sané) • 85' Harnik (Klaus)
2:0
(0:0)
Hannover
Tschauner (C) – Korb, Anton, Sané, Ostrzolek – Klaus, Schwegler, Bakalorz, Bebou (65. Sorg) – Benschop (83. Karaman), Füllkrug (77. Harnik).
Esser – Harnik, Fossum, Hübner, Sorg, Karaman, Sarenren-Bazee.
Schmidt – Schlager, Siewer
HDI-Arena. Hannover
Hoffenheim
Baumann – Kadeřábek, Vogt (C), Hübner, Zuber (73. N. Schulz) – Rupp (65. Szalai), Geiger (46. Akpoguma), Amiri – Uth, Kramarić, Gnabry.
Kobel – Nordtveit, Demirbay, Grillitsch, N. Schulz, Akpoguma, Szalai.

SESTŘIH: Hannover - Hoffenheim 2:0. Hosté spadli na šesté místo

Z mé strany je to už pro tento zápas všechno. Přeji příjemný zbytek víkendu.
Držení míče: 39 % : 61 %.
Střely na branku: 3:5. Střely mimo: 6:2. Rohy: 2:1. Ofsajdy: 0:3. Fauly: 12:15.
Zápas mezi Hannoverem je u konce, z vítězství se nakonec radují domácí, kteří se s těžkými podmínkami vypořádali lépe. Celý zápas hustě sněžilo a bylo obtížné s míčem kombinovat. První poločas branku nepřinesl a ten druhý rozhodly standardní situace Hannoveru. Po první z nich se trefil Niclas Füllkrug, definitivně pak dorazil Hoffenheim gólovou hlavičkou Martin Harnik, který předtím přišel na hřiště jako střídající hráč. Hoffenheim se sice pokusil vyrovnat, ale před dobře bránící Hannover se do šance nedostal.
90+4'
90+3'
Hannover už tohle ubrání. Na zemi navíc leží Pirmin Schwegler a na nohy spěchat nebude.
90+2'
Faul Hannoveru uprostřed hřiště. Hráči Hoffenheimu rozehrávají nakrátko, tentokrát to není žádný centr do pokutového území.
90+1'
Amiri hledal svým pasem nabíhajícího Gnabryho na pravé straně, ale ten míč byl příliš dlouhý, mladý Němec na něj nedosáhl.
90+1'
Nastavovat se budou tři minuty.
90'
Ani z nabídnuté standardní situace Hoffenheimu neudrželo. Míč skončil u Tschaunerra, který může udržet čisté konto poprvé od šestého kola.
89'
Hoffenheim dál obléhá vápno soupeře, ale zatím se mu nepovedlo vyprodukovat žádný nebezpečný centr.
88'
Waldemar Anton nad ničím nepřemýšlel a když měl možnost, odkopl míč co nejdál z pokutového území.
87'
Ale centr do vápna Hannoveru nebyl příliš zdařilý. Domácí se ubránili.
86'
Na druhé straně vybojoval Gnabry rohový kop.
85'
Hannover právě vstřelil branku!
Rozhodnuto? MARTIN HARNIK poslal centr hlavou do brány a Hannover už vede 2:0. Brankář Baumann si sice na míč sáhl, ale vyrazil ho jen do tyče, od které míč putoval do sítě. Asistence: Felix Klaus.
85'
Nadiem Amiri musel faulem zezadu zastavit unikajícího Klause a dostává za tento prohřešek žlutou kartu.
84'
Hoffenheimu už moc času na vyrovnání nezbývá, stále prohrává 0:1. A Hannover se navíc pouští do rychlých protiútoků, když má možnost.
83'
Střídání v týmu Hannover 96: ze hřiště odchází Charlison Benschop, přichází Kenan Karaman.
82'
Gnabry našel přihrávkou do vápna Utha. Toho ale o míč připravil obránce Hannoveru Waldemar Anton.
81'
Pirmin Schwegler se dopustil faulu a měl by si už dával velký pozor, protože už dostal jednu žlutou kartu.
80'
Centrovaný míč mířil na hlavu Saného, ten se však do zakončení nedostal.
79'
Hannover si vybojoval rohový kop z levé strany.
78'
Po menších dohadech bude nakonec autové vhazování ve středu hřiště přiřknuto domácím fotbalistům.
77'
Střídání v týmu Hannover 96: ze hřiště odchází Niclas Füllkrug, přichází Martin Harnik.
76'
Marvin Bakalorz po souboji s Hübnerem zůstal na zemi a bude muset být ošetřen.
75'
Kadeřábkům dobrý centr našel Benjamina Hübnera. Jeho hlavičku ale Philipp Tschauner dokázal chytit.
74'
Hannover se ubránil, ale pak jen odkopl míč na polovinu Hoffenheimu, takže mohou hosté hned rozvíjet další útok.
73'
Střídání v týmu TSG 1899 Hoffenheim: ze hřiště odchází Steven Zuber, přichází Nico Schulz.
72'
Žlutou kartu dostává Kevin Vogt (TSG 1899 Hoffenheim).
72'
Z levé strany se dokázal do pokutového území dostat Gnabry. Jeho střela byla ale příliš slabá a nemohl Tschaunnera zaskočit.
71'
Kadeřábek dostal dobrou přihrávku do běhu. Chtěl hned z první cpát míč před branku, ale míč mu sjel po kopačce a brankář Tschaunner ho chytil.
70'
Pirmin Schwegler dostává za tvrdý faul žlutou kartu a příští zápas bude Hannoveru chybět.
69'
Domácí si vybojovali rohový kop a jejich aktuální tlak na obranu Hoffenheimu pokračuje.
68'
Po standardní situaci se k zakončneí dostal Niclas Füllkrug, ale hlavičkoval tentokrát mimo.
67'
Pavel Kadeřábek dostává třetí žlutou kartu sezony za faul na Ostrzolka.
67'
Akpoguma dokázal hlavou odvrátit nebezpečný centr Hannoveru. Další obdržený gól by byl už pro Hoffenheim kritický.
66'
Hannover bude rozehárvat po faulu. S posláním míče do hry ale nijak nespěchá.
65'
Střídání v týmu TSG 1899 Hoffenheim: ze hřiště odchází Lukas Rupp, přichází Ádám Szalai.
Střídání v týmu Hannover 96: ze hřiště odchází Ihlas Bebou, přichází Oliver Sorg.
64'
Hannover se poprvé od vstřelené branky podíval na polovinu soupeře. Ale Matthias Ostrzolek nedokázal z levé strany odcentrovat.
63'
Kadeřábek si vyměnil míč s Gnabrym a nakonec zakončoval Kramarič. Trestuhodně ale minul branku. Tohle mělo být vyrovnání.
62'
Hosté zatlačili Hannover před jeho vápno a snaží se co nejrychleji vyrovnat.
61'
Nadiem Amiri se snažil individuálně uvolnit v pokutovém území. Už se zdálo, že se mu to povede, ale o míč nakonec přišel.
60'
Hannover nyní může spoléhat na složité podmínky a může se trpělivě bránit,
59'
Hannover se dostává do vedení. Po centru do vápna míč hlavičkoval Samé a z prvního doteku ho pak do brány usměrnil mimo dosah brankáře NICLAS FÜLLKRUG. Asistence: Salif Sané.
58'
Kevin Vogt si dobrým pohybem vybojoval standardní situaci. Na střelu je to daleko, ale centr do vápny přiletět může.
57'
Amiriho přihrávka na pravé křídlo byla nepřesná. U míče bude prostřednictvím autového vhazování Hannover.
56'
Po Kramaričově centru zprava hlavičkoval Gnabry, avšak pouze do připravené náruče Tschaunnera.
55'
Bebou centroval z levé strany. Pokusil se najít Niclase Füllkruga, to se mu ale nepovedlo.
54'
Andrej Kramarić si pracoval dlouhý míč rukou a nemohl tak postupovat do pokutového území. Navíc dostává žlutou kartu.
53'
Rozhodčí se poradil s asistenty a nakonec dostává Ihlas Bebou žlutou kartu.
52'
Na zemi se Lukas Rupp jeden z hráčů Hoffenheimu po faulu Ihlase Beboua.Vše se událo ve středovém kruhu.
51'
Do vápna nacentroval Uth a Kadeřábek se pokusil ve skluzu zakončit. Jenže na míč nedosáhl.
51'
Gnabry ukázal rychlé nohy, ale pak jeho akci chyběla větší podpora v pokutovém území.
50'
Přetahovanou o míč uprostřed hřiště nakonec vyhráli domácí. Budou moci vhazovat aut.
49'
Z pravé strany přihrál do šestnáctky Charlison Benschop. K míči se dostal Niclas Füllkrug, ale jeho střela byla příliš slabá.
48'
Do první akce se ve druhé půli pustili také domácí. Skončila ale velmi rychle míčem v autu.
47'
Marvin Bakalorz poslal nákop na hranici pokutového území. V hlavičkovém souboji byli ale úspěšnější domácí.
47'
Také ve druhém poločase se na trávník snášejí sněhové vločky, sněžení nijak neustalo.
46'
Střídání v týmu TSG 1899 Hoffenheim: ze hřiště odchází Dennis Geiger, přichází Kevin Akpoguma.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 16:33.
Utkání má svou první polovinu za sebou. Do šaten se odcházejí hráči i rozhodčí zahřát za průběžného stavu 0:0. Začátek zápasu měl lepší Hoffenheim, ale pak převzali aktivitu domácí a byli nebezpečnějším týmem. Žádnou větší šanci si ale ve sněhové vánici nevypracovali. Naopak hosté se do jedné z nich dostali a dokonce se radovali z gólu. Jenže předčasně, byl dosažen z ofsajdu.
45+2'
45+2'
Philipp Tschauner založil dlouhým nákopem akci Hannoveru, ale domácí hráči prohráli hlavičkové souboje a o míč přišli.
45+1'
Další centr Hannoveru do vápna. Na míč nedoskočil Niclas Füllkrug a pak jej dokázal zkrotit brankář Hoffenheimu Oliver Baumann.
45+1'
V prvním poločase se budou nastavovat dvě minuty.
45'
Benschopův centr měl najít Bakalorze, ale scházela mu přesnost. Balón skončil v zámezí.
44'
Hannover podnikl rychlý protiútok, ale jednak byla přihrávka na Baboua zpomalením té akce a zadruhé pak právě Ihlas Bebou o míč přišel.
43'
O co však rozhodně není nouze, to jsou fauly, většinou uprostřed hřiště. Teď se jednoho z nich dopustili hráči Hannoveru.
42'
První poločas se pomalu blíží ke konci. Fotbalu sněhové podmínky moc neprospívají. Kromě neuznaného gólu hostů se žádná velká šance nezrodila.
41'
Zuber přihrávkou z levé strany hledal Utha čekajícího ve vápně, ale přihrávka na něj neprošla. míč uzmuli bránící hráči domácího týmu.
40'
Nadiem Amiri se přes dvojici bránících hráčů Hoffenheimu neprobil. Hannover nyní bude mít šanci posunout se dopředu.
39'
Gnabry sice u levé lajny uklouzl a upadl, ale akce Hoffenheimu pokračuje.
38'
V těchto náročných podmínkách se hráči často ocitají vinou nedovolených zákroků na zemi. Rozhodčí zatím volí celkem mírný metr a žlutými kartami šetří.
37'
Gnabryho míč odvrátil Schwegler. Následná střela Geigera byla nepřesná, letěla vysoko nad.
36'
Matthias Ostrzolek fauloval zezadu Ruppa. Standardní situace pro hosty. Na střelu je to daleko.
35'
Felix Klaus chtě rozehrát po faulu co nejrychleji, ale rozhodčí ho zastavil. Obrana Hoffenheimu se tak stihne srovnat.
32'
Gnabry hledal obloučkem ve vápně nabíhajícího Utha. K míči měl ale mnohem blíž brankář a kapitán Hannoveru Philipp Tschauner.
31'
Waldemar Anton odkopl míč před Uthem a ještě ho o něj otřel, takže budou vhazovat domácí.
30'
Hra může pokračovat, stále za stavu 0:0.
28'
Chvíli se hrát nebude, musí být odstraněn sníh alespoň od všech čar na hřišti.
28'
Hosté už se radovali z gólu, když míč do sítě dorazil Nadiem Amiri. Jenže rozhodčí jim radost pokazili odmáváním ofsajdu.
26'
Centr Ostrzolka byl přetažený, ale domácího ještě udrželi na hřišti a jejich akce může pokračovat.
25'
Hoffenheim byl na začátku zápasu lepším týmem, ale postupně převzal otěže Hannover a zaměstnává permanentně obranu hostů.
24'
Z levé strany letěl centr do vápna Hoffenheimu. Domácí se ale do koncovky nedostali.
23'
Korb nebezpečně nahrával před bránu, ale následná střela Klause se nevešla do brány střežené Oliverem Baumannem.
22'
Dennis Geiger se dopustil nedovoleného zákroku a rozhodčí ho obdaroval žlutou kartou.
21'
Kadeřábek přihrával od pravé postranní čáry na Gnabryho, ale ten upadl a míč nepřezval.
20'
Salif Sané se snažil hlavou posunout míč před bránu, ale to se mu nepovedlo, protože se do dráhy míče postavili obránci hostů.
19'
Další faul na domácího hráče. Tentokrát se ho dopustil Dennis Geiger. Je to daleko od brány, ale centr do vápna Hoffenheimu by přiletět mohl.
19'
Míč nacentroval do pokutového území Felix Klaus, hlavička Benschopa skončila nad bránou.
18'
Marvina Bakalorze zezadu ve skluzu fauloval Kadeřábek. Hannover bude zahrávat standardku z levé strany.
17'
Hoffenheim se pokusil přehodit přehuštěný střed hřiště vysokým míčem, to se však minulo účinkem. Balón skončil až u brankáře Tschaunera.
16'
Pavel Kadeřábek se dopustil hraničního zákroku, ale rozhodčí mu faul neodpískal, takže s k míči dostali hosté.
15'
Sněhové vločky stále padají, i přes vyhřívání je trávník pokryt vrstvou sněhu.
14'
Hoffenheim se snaží postupný útokem překonat střed hřiště. Tudy ale cesta nevede, kombinace na zemi je velmi složitá.
13'
Hráči Hannoveru reklamují ruku Benjamina Hübnera v pokutovém území. Rozhodčí je ale jiného názoru, penalta se nepíská.
12'
Kadeřábek na pravé straně proti přesile nic nezmohl, poměrně rychle přišel o balón.
10'
Tentokrát pro změnu faulovali hráči Hoffenheimu, rozehrávat tak budou domácí.
9'
Kevin Vogt byl uprostřed hřiště faulován a skončil na zemi. V těchto sněhových podmínkách nic příjemného.
8'
Hannover se do pokutového území neprotlačil. Hoffenheim se po zisku míče nerozpakoval a razantně ho odkopl do zámezí.
7'
Dlouho jim to ale nevydrželo, udělali chybu a ke střele se dostali domácí. Brankář Oliver Baumann si připsal relativně lehký zákrok.
7'
Poprvé v zápase je k vidění klidná kombinace. Přihrávají si obránci hostů.
6'
Dopředu se řítil Felix Klaus, ale na polovině hřiště byl zastaven čistým skluzem.
5'
Z levé strany letěl centr do vápna Hoffenheimu, ale míč skončil v moci brankáře Baumanna.
4'
Nyní se domácí dostali skoro až do pokutového území soupeře. Tam si vydobyli faul a budou mít nebezpečnou standardní situaci.
3'
Hráči Hoffenheimu zatím dokáži i v těchto náročných podmínkách celkem dobře kombinovat. Hannover se ještě pořádně nepodíval za polovinu hřiště.
2'
Hosté jsou zatím aktivnějším týmem. Do jejich akce po pravém křídle se zapojuje i Pavel Kadeřábek.
1'
Hosté měli úvodní výkop a hned se snažili střelou z dálky zaskočit brankáře Hannoveru Philippa Tschaunera. Ten míč bez problému chytil.
1'
Domácí Hannover bude hrát v červených dresech dresech, hosté v Hoffenheimu budou celí v bílém.
Týmy už nastoupily na hřiště, za sněhové vánice bude zápas zanedlouho zahájen.

Hannover 96: Tschauner (C) – Korb, Anton, Sané, Ostrzolek – Klaus, Schwegler, Bakalorz, Bebou – Benschop, Füllkrug.
Náhradníci: Esser – Harnik, Fossum, Hübner, Sorg, Karaman, Sarenren-Bazee.

TSG 1899 Hoffenheim: Baumann – Kadeřábek, Vogt (C), Hübner, Zuber – Rupp, Geiger, Amiri – Uth, Kramarić, Gnabry.
Náhradníci: Kobel – Nordtveit, Demirbay, Grillitsch, N. Schulz, Akpoguma, Szalai.

Rozhodčí: Schmidt – Schlager, Siewer.
Vzájemné zápasy

V minulé sezoně vyhrál oba vzájemné zápasy ten tým, který hrál zrovna doma. Hoffenheim zvítězil na domácím stadionu 1:0, stejným výsledkem pak doma i Hannover. Jinak se ale v poslední době v těchto střetnutích dařilo více Hoffenheimu, který vyhrál pět z posledních šesti.
TSG 1899 Hoffenheim

Hoffenheim je na tom v tabulce o něco lépe než jeho dnešní soupeř. Má o čtyř body více a patří mu šestá pozice. A ta by mu na konci sezony zaručila místenku v předkole Evropské ligy. Hoffenheim by však rád dosáhl navíc, chtěl by stejně jako minulou sezonu zabojovat o Ligu mistrů. Na čtvrté místo momentálně ztrácí jen dva body. Naposledy předvedl Hoffenheim skvělý výkon, když porazil 4:0 druhý tým v tabulce Lipsko. Předtím ale forma TSG ideální nebyla. Z posledních deseti utkání Hoffenheim vyhrál jen dvě. Na hřištích soupeřů v této sezoně Bundesligy vyhrál třetinu zápasů ze šesti.
Hannover 96

Hannover se aktuálně nachází ve středu tabulky německé Bundesligy. Ten je ale velmi vyrovnaný a jakákoliv bodová ztráta může být velmi rychle znát. A Hannover měl ztrát v poslední době dost, nevyhrál už čtyřikrát v řadě. Z toho třikrát dokonce odcházel poražen. Devatenáct bodů mu ale zatím stále zaručuje desátou příčku. Na domácím hřišti se ještě Hannoveru celkem daří, z šesti utkání prohrál jediné a tři dokázal vyhrát.
Zdravím a vítám všechny příznivce německého fotbalu u sledování on-line přenosu utkání 15. kola Bundesligy mezi týmy Hannover 96 a TSG 1899 Hoffenheim. Zápas se odehraje v HDI-Areně v Hannoveru.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.