Bundesliga - 7. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Hertha Berlin : Bayern - 1. října 2017   15:30

Hertha Berlin
51' Duda (Haraguči) • 56' Kalou
2:2
(0:1)
Bayern
10' Hummels  (J. Boateng) • 49' Lewandowski  (Tolisso)
Almenning Jarstein – Weiser, Stark, Rekik, Plattenhardt – Skjelbred (C), Darida (80. Lustenberger) – Leckie, Duda (75. Lazaro), Haraguči (87. Esswein) – Kalou.
Kraft – Pekarík, Esswein, Stocker, Lazaro, Torunarigha, Lustenberger.
Harm Osmers – Florian Heft, Thomas Gorniak
Olympiastadion (Berlín)
Bayern
Ulreich – Kimmich, J. Boateng (79. Süle), Hummels, Alaba – Javi Martínez, Tolisso – Robben (59. Th. Alcântara), T. Müller (C), Ribéry (62. Coman) – Lewandowski.
Starke – Süle, Th. Alcântara, James Rodríguez, Rafinha, Rudy, Coman.

SESTŘIH: Hertha - Bayern 2:2. Mistr se trápí, dvoubrankové vedení nestačilo

Z mé strany je to už pro tento zápas všechno. Přeji příjemný zbytek neděle.
Statistiky zápasu

Držení míče: 33 % : 67 %.
Střely na branku: 5:5. Střely mimo: 5:10. Rohy: 1:9. Ofsajdy: 1:2. Fauly: 14:12.
Hertha se může radovat, ze zápasu proti Bayernu Mnichov dokázala vybojovat cenný bod. Už ve 4. minutě zápasu otevřel skóre Mats Hummels. Pak ve druhém poločase navýšil na 2:0 Robert Lewandowski a zdálo se ,že Bayern dokráčí za pohodovou výhrou. Ale Hertha se nevzdala a během pár minut se jí podařilo vyrovnat díky Ondreji Dudovi a Salamonu Kalouovi. Ze závěrečného tlaku už Bavoři gól nevytěžili a tak se musí spokojit jen s jedním bodem.
90+4'
90+4'
Hlavička Roberta Lewandowského zamířila nad břevno branky Herthy.
90+3'
Hertha svůj útok nedovedla až do zakončení. Nyní se zase bude soustředit na obrannou fázi.
90+3'
Per Ciljan Skjelbred vybojoval míč a posílá dopředu Essweina.
90+2'
Kingsley Coman se drží za hlavu, protože pokazil akci Bayernu. Možná to byla jedna z posledních akci Bavorů.
90+1'
Nastavovat se budou čtyři minuty.
90'
Rune Almenning Jarstein je v posledních minutách pro svůj tým jistotou. Znovu sebral vysoký míč ze vzduchu.
90'
Hertha nyní pracuje dobře a drží míč na polovině soupeře. Čím dále od své branky, tím je to pro Herthu lepší.
89'
Znovu míč sebral ze vzduchu Jarstein. Tentokrát po centru Alaby z opačné strany.
88'
Centr Süleho nebyl nebezpečný, Jarstein jen nastavil náruč a míč mu do ní přiletěl.
87'
Bayern si vybojoval rohový kop. Ale vy vzduchu kraloval Marvin Plattenhardt.
87'
Poslední střídání zápasu. Haraguči, který krásným průnikem zařídil druhý gól Herthy odchází. Přichází Alexander Esswein.
86'
Bayern začíná dominovat na míči a pomalu se možná schyluje k závěrečnému tlaku hostujícího mužstva.
85'
Centr Alaby našel hlavu Müllera, ale německý záložník či útočník nedokázal míč dobře usměrnit.
83'
Genki Haraguči si narazil s Lazarem, ale ta zpětná přihrávka už byla nepřesná. Odkop od brány Bayernu.
82'
Na Martínezův centr si chtěl naskočit Kimmich, ale ve vzduchu byl nejvýše Marvin Plattenhardt.
81'
Lazaro se ve sprinterském souboji utkal se Sülem. Rozhodčí nakonec vyhodnotil situaci tak, že Lazaro fauloval.
80'
Sestavu mění také Hertha. Odpracování už má Vladimír Darida, nahradí ho Fabian Lustenberger.
79'
Poslední střídání pro Bayern. Niklas Süle nahrazuje střelce první branky zápasu Boatenga.
78'
Coman měl dobrou rychlost a dokázal odcentrovat. Míč se pak odrazil k Lewandowskému. Jeho střela z dálky byla ale nepřesná.
77'
Lewandowski si už chystal míč na nohu a chtěl zakončovat. Úmysly mu ale překonal úspěšným obranným zákrokem Niklas Stark.
75'
Poprvé střídá také Hertha. Dudu, který vstřelil druhý gól vyměnil Valentino Lazaro.
75'
Boatengovi se centr vůbec nepovedl. Míč proletěl příliš vysoko a skončil v zázemí.
74'
Leckie už se chystal průnikovou přihrávkou najít za obranu si nabíhajícího Kaloua. Dobré čtení hry ale uplatnil Hummels a přihrávku vystihl.
73'
Alaba utekl Weiserovi, ale pak jeho akci chyběl přesný centr jako finální završení.
72'
Joshua Kimmich dostává první žlutou kartu zápasu. Dostává ji za protesty při autovém vhazování.
71'
Hertha se ataku Bavorů ubránila, ale pak se odkopem zase jen zbavila míče.
70'
Kimmich s Alabou zaměstnali obranu Herthy. Ta si poradila, ale od Bayernu to byl zase po delší době náznak zlepšení hry dopředu.
70'
Robert Lewandowski v souboji s Rekkikem inkasoval úder do hlavy. Rozhodčí nezapískal a Polák není spokojen.
68'
Skjelbred vybojoval míč pro Daridu. Ten ho pak sice zase hned ztratil, ale je vidět, že Hertha hraje bez respektu a cítí, že by dnes mohla Bayer i porazit.
66'
Thomas Müller upadl ve vápně, ale sám je nakonec potrestán, protože nakonec on sám si počínal nedovoleně.
65'
Karim Rekik předvedl skvělou práci v obraně, od míče čistě v pokutovém území odstavil Alabu.
64'
Duda zastavil akci svého týmu. Dopustil se faulu na Thiaga.
63'
Bayern působí hodně zaskočeně, Herta je momentálně pánem na hřišti.
62'
Ribéry nemůže pokračovat. Místo něj se na hřiště podívá Kingsley Coman
61'
Ribéry si šlápl na míč a jeho koleno to pocítilo. Francouz se svíjí v bolestech a asi bude muset střídat.
60'
Duda dal nepřesnou přihrávkou Alabovi šanci přerušit akci modrobílých.
59'
První střídání Bayernu. Sagnol reaguje na vyrovnání Herthy stažením Robbena a příchodem Thiaga. Ten přeci jen obraně přispěje více.
59'
Kalou tentokrát vpřed postupovat nemůže, protože ho zastavil ofsajd.
58'
Darida vybídl ke sprintu Leckieho. Nakonec se míč dostal až na hranici vápna ke Kalouovi a ten pořádně protáhl brankáře Ulreicha.
56'
Hertha právě vstřelila branku!
Bayern mizerně bránil standardní situaci a to se mu vymstilo. Hráči Mnichova nedokázali míč hlavou odehrát a tak se za jejich obranou zjevil SALOMON KALOU. Ten propálil Ulreicha a vyrovnal na 2:2.
55'
Na opačné straně hřiště se pak individuálně probíjel Robben. Nakonec i vystřelil, ale branku Jarsteina netrefil.
55'
Akci nakonec zakončoval střelou Salamon Kalou. Ulreich se překonat ale nenechal.
54'
Darida s Kalouem vyváží míč a chystají další nebezpečí pro obranu Bayernu.
53'
Do míče se opřel Marvin Plattenhardt, ale vysoko přestřelil branku Svena Ulreicha.
52'
Hertha si vybojovala standardní situaci. A má šanci Bayernu ještě více zavařit, kdyby se jí povedlo vyrovnat. Tolisso dostává žlutou kartu.
51'
Neskutečná individuální akce Haragučiho. Záložník Herthy prošel obranou Bayernu jako nůž máslem a pak předložil míč před prádzdnou bránu ONDREJI DUDOVI. Ten už se nemohl netrefit. Asistence: Genki Haraguči.
49'
Bayern právě vstřelil branku!
Bayern využívá hned první šanci ve druhé půli! Tolisso našel dlouhým nákopem ROBERTA LEWANTOWSKÉHO. Toho nedobře bránil Stark, polský útočník si udělal prostor a tváří v tvář Jarsteina nezaváhal. Asistence: Corentin Tolisso.
48'
Mathew Leckie se snažil zaběhnout za obranu Bayernu, ale ta si jeho úmysly pohlídala.
47'
Duda si v souboji s Martínezem pomohl faulem a španělskému hráči Bayernu se omlouvá.
46'
Hertha měla výkop a hned se usadila na polovině favorita tohoto duelu.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 13:33.
První poločas skončil, Hertha není spokojena s tím, že prohrává 0:1. Bayern udeřil hned na začátku zápasu, když se trefil v 10. minutě hlavou Hummels. Hertha mohla záhy odpovědět z penalty, ale tu nakonec sudí Osmers po konzultaci s videem odvolal. Následně se neujala ani střela Daridy a také dvě Lewandowského zajímavé možnosti brankou neskončily.
45+1'
45+1'
Rozhodčí nastaví nad rámec normální hrací doby jednu minutu.
45'
Ribéry hledal centrem Martíneze. Ten se sice k míči dostal, ale v tísni se mu nepovedlo dobře zakončit.
45'
Alaba hledal ve vápně Lewandowského, ale Polák se k míči nedostal. Bude to rohový kop pro Bavory.
44'
Robert Lewandowski sklepl míč ze vzduchu pro Ribéryho. Ten mu balón okamžitě vrátil a polský snajpr vypálil. Těsně ale minul branku.
43'
Ribéry je v pořádku a bude moci pokračovat ve hře.
42'
Mathew Leckie tělem sestřelil Francka Ribéryho. O faul se ale nejednalo, protože oba šli do míče nastejno, jen hráč Herthy byl silnější.
41'
Robben byl nachytán v ofsajdu, míč tak bude znovu patřit Berlíňanům.
40'
Weiser našel přihrávkou po zemi Kaloua. Ten měl míč trochu za sebou, ale přesto dokázal vystřelit. Jenže branku netrefil.
40'
Z kombinace Kaloua s Wieserem nakonec vyplynul centr prvního jmenovaného. Míč ale v šestnáctce Bayernu nikoho z jeho spoluhráčů nezastihl.
39'
Darida se opřel z dálky do míče, ale neměl dobře seřízená mířidla.
39'
Po Dudově přihrávce centroval z levé strany Marvin Plattenhardt. Herta bude zahrávat rohový kop.
38'
Rohový kop Bayernu se tentokrát obešel bez zakončení, do předu se může vydat Hertha.
37'
Napodruhé už to měl Jarstein těžší, ale míč dokázal přesto vyrazit.
37'
Z dálky nakonec vystřelil Robben. Pro Jarsteina to byl jednoduchý zákrok.
36'
Bayern momentálně nikam nespěchá a v poklidu si vyměňuje přihrávky na polovině Herthy.
35'
Lewandowski už obešel Jarsteina a málem zdvojnásobil vedení Bayernu. Jenže na brankové čáře zastoupil svého brankáře Niklas Stark.
34'
Na druhé straně pak reklamoval penaltový zákrok na svou osobu Robben, ale u rozhodčího nepochodil.
34'
Hertha poznává, že obrana Bayernu dnes není neprostupná a vyrovnání rozhodně není bez šance.
33'
Darida našel Kalua a ten si to namířil do vápna. Tam upadl, ale rozhodčí nepískal. K volnému míči se ještě dostal Darida. Jeho střelu vyrazil Ulreich.
33'
Wieser obral o míč Tolissa a Hertha může jít dopředu.
32'
Alaba cestu vpřed neviděl, a tak se ještě rozhodl akci přibrzdit přihrávkou na stopery.
31'
Znovu se Bayern dostal k zakončení hlavou. Tentokrát to byl Javi Martínez. Znovu to bylo vedle, ale Hertha zatím rohové kopy nebrání vůbec dobře.
31'
Müllerův centr byla sražen na rohový kop. To bude práce pro Ribéryho.
30'
Bayern dobře napadá rozehrávku domácího mužstva. To se nakonec muselo uchýlit k přihrávce na Jarsteina a ten míč odkopl.
28'
Míč se po výkopu Jarsteina dostal do autu, u míče budou nadále domácí.
27'
Bayern si vybojoval další rohový kop. K hlavičce se dostal Boateng, ale zakončil vedle.
26'
Lewandowského fauloval Karim Rekik. Ten může být rád, že nedostal žlutou kartu.
25'
Genki Haraguči předvedl výbornou obrannou práci a hráči Bayernu tak musí pracovat na úplně nové útočné akci.
24'
Robben si připravil míč na levačku a odcentroval míč do vápna. Tam si příliš tvrdě v hlavičkovém souboji počínal Alaba.
22'
Hertha sice penaltu k dispozici nedostala, ale svou hru alespoň vylepšila. Její kombinace se zdají být přesnější a rychlejší.
21'
Robben oslovil přihrávkou ve vápně Müllera. Ten přízemním centrem vracel míč do ohně, ale žádného ze svých spoluhráčů nenašel.
20'
Marvin Plattenhardt centroval od levé postranní čáry, ale trefil jen nastavené rukavice Ulreicha.
19'
Sven Ulreich tak mlže v klidu rozehrávat od své brány.
18'
Rozhodčí Harm Osmers změnil svůj názor, penalta se nepíská! Poté, co Osmers zhlédl videozáznam se rozhodl, že o faul se nejednalo.
17'
Rozhodčí se de podívat na video, možná to penalta nakonec nebude.
16'
Bude se kopat penalta! Javi Martínez se dopustil v pokutovém území faulu a Hertha bude mít šanci vyrovnat.
15'
Wieser našel pěkně přihrávkou od pravé lajny Daridu. Ten si míč hezky zpracoval do běhu a vystřelil. Jenže branku Ulreicha netrefil.
14'
Míč se dostal až k Ulreichovi. Ten se jej rozhodl nakopnout dopředu, ale rozehrávka se mu moc nepovedla. Nepřekopl ani půlící čáru.
13'
Arjen Robben natáhl ke střele z dálky, ale zradila ho přesnost. Nizozemec dokáže vystřelit mnohem lépe.
12'
Hertha se na okamžik podívala na polovinu soupeře, ale brankář Ulreich mohl zůstat v klidu, míč k němu nedoputoval.
11'
Bayern vstřelil důležitý první gól hodně rychle. Willy Sagnol, nový dočasný trenér Bayernu, si může oddechnout.
10'
Po standardní situaci míč zůstal v držení hráčů Bayernu. Boateng našel nádherným centrem MATSE HUMMELSE a ten dodal hlavou míči dobrou přesnost i rychlost. Trefil se přesně k pravé tyči a brankář Jarstein skákal marně. Asistence: Jérôme Boateng.
10'
Znovu se centru ujal Kimmich. Mířil na přední tyč, ale neuspěl.
9'
Ribéry byl faulován Leckiem a tohle bude zajímavá standardní situace pro Bayern Mnihov. Je to pozice pro centr do vápna.
9'
Hertha je zatažená na své polovině a vyčkává, s čím přijde favorit utkání.
8'
Kimmichův míč ale dokázala obrana Herthy odvrátit.
8'
Bayern pomalu začíná přitápět pod kotlem. Právě si vybojoval další rohový kop.
7'
Ribéry se snažil zakončovat z úhlu, ale jeho pokus nebyl úspěšný. Brankář Jarstein může rozehrát od své branky.
7'
Situaci se nakonec Berlíňanům podařilo uhasit, je z toho jen rohový kop pro Bayern.
6'
Darida dostal přihrávku od Skjelbreda, ale ztratil míč a je z toho nebezpečný brejk Bayernu.
5'
Bayern má míč ve své moci a postupnou kombinací si bude chtít otevřít vrátka v obraně domácích.
4'
První větší zrušení před brankou Herty. K hlavičce se po rohovém kopu dostal stoper Mats Hummels. Mířil ale vedle.
3'
Utkání se na svém začátku nehraje v nijak velkém tempu. Herta si pečlivě hlídá střed pole, Bayern zatím svou kombinaci nezrychlil natolik, aby byl nebezpečný.
2'
Arjen Robben se dostal do prvního náznaku šance. Tentokrát to ale pro Jarsteina byla ještě jednoduchá práce.
2'
Dozehrávají až přes svého brankáře Jarsteina. Jeho výkop byl ale nepřesný, skončil v autu.
1'
Rozhodčí odpískal faul Bayernu, Hertha míč rychle zase rozehrála.
1'
Hertha bude hrát v modrobílých dresech, Bayern v červeném.
Hráči obou mužstev už nastoupili na hrací plochu a podávají si ruce.

Hertha BSC: Almenning Jarstein – Weiser, Stark, Rekik, Plattenhardt – Skjelbred (C), Darida – Leckie, Duda, Haraguči – Kalou.
Náhradníci: Kraft – Pekarík, Esswein, Stocker, Lazaro, Torunarigha, Lustenberger.

Bayern Mnichov: Ulreich – Kimmich, J. Boateng, Hummels, Alaba – Javi Martínez, Tolisso – Robben, T. Müller (C), Ribéry – Lewandowski.
Náhradníci: Starke – Süle, Th. Alcântara, James Rodríguez, Rafinha, Rudy, Coman.

Rozhodčí: Harm Osmers – Florian Heft, Thomas Gorniak.
Hertha BSC (9. místo, 2 – 2 – 2, skóre 6:6, 8 bodů)
Fotbalisté berlínského klubu v loňské sezóně předváděli velmi dobré výkony, kterými si zajistili postup do Evropské ligy. Do pohárové soutěže ale nevstoupili úplně ideálně. V prvním utkání doma remizovali bez gólů s Bilbaem a ve čtvrtek prohráli 0:1 na půdě švédského Östersundu. Problémy s dostáváním míčů do sítě mají modrobílí i v lize. Vždyť dosud skórovali jen šestkrát. V posledním bundesligovém zápase vyšli naprázdno na hřišti Mohuče, kde padli výsledkem 0:1.

Posledních 5 zápasů Herthy v Bundeslize:
Dortmund – Hertha 2:0
Hertha – Brémy 1:1
Hoffenheim – Hertha 1:1
Hertha – Leverkusen 2:1
Mohuč – Hertha 1:0
Bayern Mnichov (3. místo, 4 – 1 – 1. skóre 14:5, 13 bodů)
Bayern ve středu podlehl v Lize mistrů 0:3 na hřišti PSG a to byla pro vedení klubu poslední kapka. To již ve čtvrtek odvolalo dosavadního trenéra Carla Ancelottiho, který před loňskou sezónou nahradil Pepa Guardiolu a dovedl Stern des Südens k dalšímu německému titulu. Od začátku nového ročníku se však začalo spekulovat o sporech Itala s některými hvězdami (Lewandowski, Robben, Ribery, Müller...) – to ostatně potvrdil po Ancelottiho konci i prezident Bayernu Uli Hoeness – a skřípat to začalo i na hřišti. Kromě zmíněné porážky v Paříži, Bayern prohrál v Bundeslize na půdě Hoffenheimu a naposledy ztratil doma body s Wolfsburgem, když jen remizoval 2:2. Dočasným řízením týmu byl pověřen někdejší obránce a francouzský reprezentant Willy Sagnol. Pro Bayern samozřejmě není sezóna vůbec ztracená. Postup ze skupiny Ligy mistrů mají fotbalisté bavorského velkoklubu stále ve svých rukách a v domácí soutěži ztrácejí na vedoucí Dortmund jen tři body.

Posledních 5 zápasů Bayernu v Bundeslize:
Brémy – Bayern 0:2
Hoffenheim – Bayern 2:0
Bayern – Mohuč 4:0
Schalke – Bayern 0:3
Bayern – Wolfsburg 2:2
Vítám tu všechny fanoušky dobrého fotbalu! V rámci nedělního programu 7. kola Bundesligy přivítá berlínská Hertha mistrovský Bayern Mnichov. Bayern je samozřejmě favoritem, ale úvod sezóny nezastihl slavný klub v ideální formě, což v týdnu odnesl odvoláním kouč Carlo Ancelotti a bude tedy velmi zajímavé sledovat, jak se tento krok vedení podepíše na momentální pohodě Mnichovských.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.