Bundesliga - 16. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Hertha Berlin : Hannover - 13. prosince 2017   20:30

Hertha Berlin
19' Kalou (Pekarík) • 45' Kalou (Rekik) • 84' Torunarigha
3:1
(2:0)
Hannover
65' Bebou
Almenning Jarstein – Pekarík, Stark, Rekik (56. Torunarigha), Plattenhardt – Weiser (48. Leckie), Lustenberger, Maier (82. Langkamp), Kalou – Selke, Lazaro.
Kraft – Esswein, Ibišević, Langkamp, Skjelbred, Leckie, Torunarigha.
Hartmann – Leicher, Schuller
Hannover
Tschauner – Korb, Sané, Anton, Ostrzolek – Klaus (46. Sarenren-Bazee), Sorg (46. Fossum), Bakalorz (89. Karaman), Bebou – Harnik, Füllkrug.
Esser – Albornoz, Benschop, Fossum, Hübner, Sarenren-Bazee, Karaman.

SESTŘIH: Hertha - Hannover 3:1. Výhru vystřelil Kalou

Z mé strany je to vše! Děkuji Vám za pozornost a těším se u sledování dalších přenosů! Dobrou noc!
Držení míče: 44 % : 56 %.
Střely na branku: 9:6. Střely mimo: 3:8. Rohy: 7:8. Ofsajdy: 2:3. Fauly: 10:12.
Je konec! Hertha Berlín zvládla domácí utkání a Hannover porazila 3:1! Domácí celek se dostal do vedení už devatenácti minutách, kdy se prosadil Salomon Kalou! Hosté mohli bleskově vyrovnat, ale Rune Almenning Jarstein v první půli čaroval! V závěru poločasu navíc přidal svou druhou branku Salomon Kalou! Po přestávce byl na hřišti prakticky pouze Hannover a hosté se dočkali odměny za svou aktivitu. V 65. minutě snížil Ihlas Bebou ! Od té doby Hertha opět zvýšila aktivitu a v 84. minutě napsal gólovou tečku Jordan Torunarigha .
90+4'
90+2'
Selke fauloval v hlavičkovém souboji na polovině Hannoveru. Hlavní rozhodčí mu odpískal faul a hosté mohou založit jeden z posledních útoků.
90+1'
Nastavují se tři minuty!
90'
Noah-Joel Sarenren-Bazee se otočil u rohového praporku, jenže přes důrazného Pekaríka nedokázal odcentrovat před branku. Defenzíva Herthy pracuje skvěle.
89'
Střídání v týmu Hannover 96: ze hřiště odchází Marvin Bakalorz, přichází Kenan Karaman.
88'
Waldemar Anton bojoval o míč v blízkosti rohového praporku, jenže nedokázal obejít jednoho z obránců a získal pro Hannover pouze vhazování.
87'
Hannover se i přes dvoubrankovou ztrátu nadále tlačí do útoku. Matthias Ostrzolek centroval do pokutového území, ale jeho pobídka propadla do rukavic domácího brankáře.
86'
Hra je znovu přerušena! Jeden z domácích hráčů zůstává ležet u postranní čáry a musí být ošetřen. Domácí trenér už vyčerpal všechna střídání.
84'
Hertha právě vstřelila branku!
Hertha přidává svou třetí branku a podle všeho rozhoduje o vítězství! Hertha zahrávala rohový kop. Míč se před brankou dlouho odrážel. Philipp Tschauner jej nedokázal odvrátit do bezpečí a JORDAN TORUNARIGHA míč hlavou dopravil do sítě!
83'
Kalou si v pokutovém území brousil zuby na prudký centr z pravé strany. Domácí hráč se ve skluzu natahoval po míči, ale obránce před ním odvrátil nebezpečí.
82'
Střídání v týmu Hertha BSC: ze hřiště odchází Arne Maier, přichází Sebastian Langkamp.
81'
Hosté se dožadovali další penalty! Peter Pekarík podle hráčů Hannoveru zahrál v pokutovém území rukou, ale hosté se nedočkali ani kontroly na videu.
80'
Rune Almenning Jarstein se znovu zapojil do rozehrávky domácího celku. Brankář Herthy Berlín rozehrál na pravou stranu. Domácí se snaží hrát s míčem.
79'
Valentino Lazaro sprintoval za míčem tak usilovně, že vyběhl mezi reklamní banery. Domácí fotbalista si dokonce ublížil, ale bude pokračovat ve hře.
78'
Martin Harnik upadl v pokutovém území po souboji s Niklasem Starkem. Hostující fotbalista se dožadoval odpískání pokutového kopu, ale rozhodčí nechává pokračovat ve hře.
77'
Rune Almenning Jarstein přežil další šanci Hannoveru a nyní uklidňuje hru na vlastní polovině. Domácí brankář poté nakopl míč na polovinu soupeře.
76'
Bebou se na zadní tyči dostal k přetaženému centru, zpracoval si míč a vyslal prudkou přihrávku před branku. Niclas Füllkrug se snažil zakončit ve skluzu, ale chyběly mu dva metry!
75'
Domácímu celku se v posledních minutách podařilo otupit rostoucí tlak Hannoveru. Selke dokonce táhl rychlý protiútok, ale obránce mu míč odkopl do autu.
74'
Hannover zahrával přímý kop, ale rozehrávka se hostům vůbec nepovedla. Jeden z hlavičkářů v zeleném zasáhl Kaloua loktem do obličeje.
73'
Marvin Plattenhardt zastavil na pravé straně autora jediné branky Hannoveru a za ostrý skluz vidí žlutou kartu.
72'
Ihlas Bebou napadal statického obránce domácího celku, ale Niklas Stark se s míčem bleskově otočil a z otočky napálil míč do soupeře. Hertha bude vhazovat.
71'
Salomon Kalou útočil na hattrick! Selke se prodral na hranici pokutového území, ale brankář jeho ránu vyrazil. Kalou ještě dorážel, jenže v rychlosti přestřelil branku!
70'
Valentino Lazaro dirigoval rozehrávku Herthy na polovině soupeře. Domácímu fotbalistovi se nikdo nepřihlásil o přihrávku a Hannover vybojoval míč.
69'
Sněžení nad Berlínem je stále hustější. Domácí fotbalisté mají problémy v postupné kombinaci na polovině hrací plochy.
68'
Matthias Ostrzolek potáhl míč vpřed po levé straně hrací plochy a odcentroval do pokutového území. Jeho pobídka však proskákala do zámezí.
67'
Hannover se nadále tlačí do útoku a snaží se vyrovnat. Další akci hostujícího celku zastavuje zdvižený praporek asistenta rozhodčího! Ofsajd!
65'
Hannover právě vstřelil branku!
A pozor! Hosté snižují! Hannover se vrací zpátky do hry! Rune Almenning Jarstein chtěl centrovaný míč schovat do rukavic, ale balón mu vypadl a IHLAS BEBOU už měl snadnou práci!
64'
Jordan Torunarigha to v souboji s Bakalorzem přehnal s agresivitou a dopustil se nedovoleného zákroku. Hannover tak bude rozehrávat přímý kop.
Peter Pekarík sundal soupeře zápasnickým chvatem. Obránce domácího celku si v souboji navíc ublížil, ale bude schopen pokračovat ve hře.
63'
Mathew Leckie neustál souboj na polovině hrací plochy. Rozhodčí jej ale trestá za simulování.
62'
Salomon Kalou vyslal prudkou přihrávku za obranu Hannoveru, jenže Selke nemohl pokračovat, jelikož se pohyboval za hranicí ofsajdu.
61'
Valentino Lazaro se vztekla na polovině hostujícího celku, jenže s verdiktem rozhodčího nic nezmůže. Naopak by si měl dávat pozor, aby nevyfasoval žlutou kartu.
60'
Je za námi hodina hry a domácí Hertha si stále bez větších problémů hlídá své dvoubrankové vedení. Hannover se sice snaží, ale obrana domácích je pozorná.
59'
Domácí brankář vyrazil ven z branky a na malém vápně schoval odražený míč do rukavic. Rune Almenning Jarstein uklidňuje hru.
58'
Martin Harnik si naběhl na vysokou přihrávku na hranici pokutového území, ale zády k brance nedokázal zakončit. Obrana Herthy zatím pracuje na jedničku.
57'
Hannover nadále pokračuje v obléhání pokutového území domácího celku. Hráči v zelených dresech vyslali další centr, který zastavil Niklas Stark.
56'
Střídání v týmu Hertha BSC: ze hřiště odchází Karim Rekik, přichází Jordan Torunarigha.
55'
Hra je přerušena! Niklas Stark zůstává sedět na vlastní polovině a drží se za špičku levé nohy. Podle všeho bude muset střídat.
54'
Na stadion v Berlíně začíná padat sníh! Domácí fanoušci si toho ihned všimli a začali zpívat vánoční písničky. Příznivci Herthy si dnešní večer užívají.
53'
Rune Almenning Jarstein táhl akci Hannoveru po levém křídle. Hostující hráč prošel s míčem až do blízkosti pokutového území, ale jeho centr zablokoval obránce.
52'
Noah-Joel Sarenren-Bazee fauloval v pokutovém území domácího celku a za svůj faul vyfasoval žlutou kartu!
51'
Salomon Kalou spěchal za dlouhou přihrávkou na polovinu soupeře, jenže míč mu utekl daleko od nohy a autor obou branek už jej nedohnal na hrací ploše.
50'
Niclas Füllkrug měl na kopačce snížení, ale Rune Almenning Jarstein dnes má svůj den! Hostující útočník si zpracoval přihrávku do šestnáctky, ale špičkou trefil jen domácího brankáře!
49'
Hertha po přestávce pokračuje v aktivní hře. Domácí celek kombinuje s míčem na polovině hrací plochy a vyčkává na skulinku v defenzívě Hannoveru.
48'
´
47'
Hannover se hned v úvodu druhého poločasu tlačil do útoku. Martin Harnik dokonce dostal přesnou přihrávku za obranu, ale kvůli ofsajdu nemohl pokračovat.
46'
Střídání v týmu Hannover 96: ze hřiště odchází Felix Klaus, přichází Noah-Joel Sarenren-Bazee.
Střídání v týmu Hannover 96: ze hřiště odchází Oliver Sorg, přichází Iver Fossum.
46'
První poločas končí! Po úvodní pětačtyřicetiminutovce mohou být spokojenější domácí fotbalisté! Už po osmnácti minutách se totiž Hertha ujala vedení, když se trefil Salomon Kalou! Hannover mohl bleskově vyrovnat, ale Saného hlavičku Rune Almenning Jarstein skvěle vyrazil. Hosté poté zlepšili svou hru a Harnik hlavičkoval po rohovém kopu. Jeho pokus Jarstein konečky prstů vyrazil mimo tři tyče. V samotném závěru první půle se Salomon Kalou dostal k odraženému míči a bez problémů navýšil domácí vedení!
45+1'
45'
Hertha v závěru prvního poločasu přidává druhou branku! Domácí celek zahrával přímý kop. Karim Rekik v náběhu nedokázal zakončit, ale SALOMON KALOU se dostal k odraženému míči a nekompromisně jej poslal pod břevno!
45'
Salif Sané zasáhl Weisera vysokou nohou a za svůj přestupek dostává žlutou kartu.
44'
Davie Selke postupoval proti poslednímu obránci Hannoveru. Domácí útočník chtěl vylepšit pozici pro Kaloua, ale trefil právě posledního zadáka soupeře.
43'
Felix Klaus zahrával další rohový kop hostujícího celku. Šikovný fotbalista Hannoveru odcentroval na značku pokutového kopu, kde nebyl nikdo v zeleném.
42'
Philipp Tschauner dostal malou domů a musel se zapojit do rozehrávky Hannoveru. Hostující brankář nakopl míč na pravé křídlo, jenže hosté balón neudrželi.
41'
Niclas Füllkrug si navedl míč na hranici pokutového území, odkud vypálil evačkou. Hostující útočník musel střílet v záklonu a jeho pokus prosvištěl vysoko nad břevnem.
40'
Domácí příznivci jsou zatím spokojení s průběhem utkání a ženou Herthu do útoku. Na stadionu panuje parádní atmosféra. Hannover to má nesmírně těžké.
39'
Harnik prosvištěl s míčem u nohy na hranici pokutového území a odcentroval před domácí branku. Dobíhajícímu Bakalorzovi scházely k zakončení dva kroky.
38'
Peter Pekarík potáhl míč na polovinu Hannoveru, kde neustál souboj s Klausem. Hlavní rozhodčí však ponechává výhodu. Hertha může pokračovat.
37'
Hertha se znovu vydal do útoku. Weiser táhl útok středem hrací plochy a chtěl si narazit s Kalouem. Od druhého jmenovaného se míč dostal k obránci.
36'
Hra je přerušená! Hostující Sané zůstává po rohovém kopu ležet v pokutovém území a drží se za levý kotník. Uvidíme, zda bude schopen pokračovat.
35'
Tohle měl být gól! Klaus tentokrát zahrával rohový kop. Na jeho parádní centr si naskočil Harnik, jehož hlavičku vytěsnil Rune Almenning Jarstein konečky prstů!
34'
Felix Klaus se ujal rozehrávky přímého kopu. Hostující fotbalista vyslal nadýchaný centr na malé vápno, ale Fabian Lustenberger balón odhlavičkoval na roh.
33'
Karim Rekik fauloval na vlastní polovině rozběhnutého Harnika a může být rád, že nevyfasoval žlutou kartu. Hannover však bude zahrávat přímý kop.
32'
Na světě je první žlutá karta dnešního utkání! Za ostrý skluz na polovině Herthy ji vidí Oliver Sorg.
31'
Mitchell Weiser zahrával další přímý kop domácího celku. Valentino Lazaro se jeho centr snažil prodloužit do šestnáctky, jenže nikdo v modrém se nedostal k hlavičce.
30'
Peter Pekarík znovu podpořil ofenzívu domácích, ale tentokrát byl zastaven nedovoleným způsobem. Pekarík schytal úder loktem přímo do obličeje.
29'
Niklas Stark diriguje rozehrávku Herthy na polovině soupeře. Fotbalisté Hannoveru jsou v posledních minutách úplně zamražení a vůbec rozehrávku soupeře nenapadají.
28'
Hertha zahrávala další přímý kop. Do pokutového území přiletěl vysoký centr z levé strany, ale rozběhnutý Karim Rekik se přes obránce neprobil k hlavičce.
27'
Hertha v posledních minutách dominuje dění na hrací ploše. Domácí fotbalisté se neustále tlačí do útoku. Weiser centroval do šestnáctky, ale obrana Hannoveru si věděla rady.
26'
Valentino Lazaro měl kolem sebe moře volného prostoru a parádně toho využil! Domácí fotbalista si míč připravil ke střele a pravačkou protáhl hostujícího brankáře!
25'
Salomon Kalou tentokrát motal hlavu obránci na levé straně pokutového území. Autor úvodní branky tentokrát neodcentroval. Hertha však pokračuje v kombinaci.
24'
Matthias Ostrzolek se tentokrát musel rychle vrátit na svůj post, aby stačil zastavit rodící se protiútok domácího celku. Ostrzolek míč zakopl do autu.
23'
Harnik si naběhl na přihrávku za obranu domácího celku, potáhl si míč na hranici pokutového území, ale dobíhající Niclas Füllkrug na jeho centr nedosáhl.
22'
Matthias Ostrzolek táhl akci Hannoveru po levé straně hrací plochy. Hostující fotbalista nakopl míč vpřed, ale od Kaloua se balón odrazil do autu.
21'
Mohlo být vyrovnáno! Na centr od rohového praporku si naskočil Salif Sané, jehož hlavičku domácí brankář zneškodnil reflexivním zákrokem!
19'
Domácí celek se dostává do vedení! Peter Pekarík podpořil ofenzívu Herthy náběhem do pokutového území a bez váhání poslal míč před branku, kde se hlavičkou v pádu prosadil SALOMON KALOU!
18'
Marvin Plattenhardt potáhl míč na polovinu Hannoveru. Domácí fotbalista vymyslel přihrávku do šestnáctky, ale Selke se k balónu nedostal.
17'
Philipp Tschauner vyrazil daleko do hloubi pole a pomohl spoluhráčům s rozehrávkou. Hannover se snaží útočit, ale obrana Herthy je zatím pozorná.
16'
Hannover zahrával další rohový kop. Centrovaný míč tentokrát přiletěl na přední tyč, kde ve vzdušném prostoru kraloval jen připravený Niklas Stark.
15'
Salomon Kalou pálil z hranice pokutového území, jenže jeho ránu hostující brankář viděl. Míč navíc letěl do míst, kde byl Philipp Tschauner, jež si připsal snadný zákrok.
14'
Karim Rekik si nechtěl zbytečně komplikovat život a před napadajícím Harnikem si raději pomohl malou domů. Rune Almenning Jarstein se neunáhlil a rozehrál do strany.
13'
Selke ještě udržel míč na hrací ploše, ale přihrávkou do středu hřiště nenašel nikoho v modrém dresu. Defenzíva Hannoveru může rozjet další útok.
12'
Hannover zahrával rohový kop. Felix Klaus vyslal vysoký centr na malé vápno, jenže jeden z hlavičkářů v zeleném dresu si pomohl nedovoleným zákrokem.
11'
Valentino Lazaro si na hranici pokutového území udělal prostor krásnou patičkou, navedl si míč na levačku, jenže jeho střelu nártem srazil obránce do rukavic brankáře.
10'
Po delší době se do útoku dostal také Hannover. Harnik si pohybem řekl o přihrávku za obranu domácího celku, ale pozorný Karim Rekik jej k míči nepustil.
9'
Niklas Stark diriguje rozehrávku Herthy na polovině hrací plochy. Domácí fotbalista se pokusil o průnikovou přihrávku, ale Selke se k jeho pobídce neprobil.
8'
Hannover se po předchozí šanci domácího celku snaží uklidnit hru postupnou rozehrávkou na vlastní polovině. Do kombinace se zapojuje i Philipp Tschauner.
7'
Nádherná akce domácího celu! Mitchell Weiser si na hranici pokutového území krásně narazil se Selkem, jenže ránu prvního jmenovaného vytáhl brankář nad břevno!
6'
Lazaro si na malém vápně naběhl na prudký centr z levé strany. Domácí fotbalista zakončoval v krkolomné pozici a poslal míč daleko od branky.
5'
Domácí fanoušci od úvodního hvizdu vytvářejí na stadionu v Berlíně parádní atmosféru. Příznivci Herthy vědí, že jejich celek nutně potřebuje body.
4'
Peter Pekarík vybojoval míč na polovině hrací plochy a domácí Hertha okamžitě uklidňuje dění na hřišti. Do rozehrávky berlínského celku se zapojil také domácí brankář.
3'
Ihlas Bebou si naběhl na prudkou přihrávku do pokutového území, jenže se dostal mimo ideální střelecký úhel a přízemní střelou trefil domácího brankáře.
2'
Hannover se poprvé v utkání tlačil do útoku. Matthias Ostrzolek operoval v blízkosti rohového praporku, kouzlil s míčem, ale nedokázal odcentrovat před branku.
1'
Domácí Hertha obstarala výkop k dnešnímu utkání. Domácí celek se ihned vydal do útoku, ale Matthias Ostrzolek vystihl nepřesnou přihrávku a vybojoval aut pro Hannover.
1'
Oba týmy už nastupují na hrací plochu. Domácí Hertha bude hrát v modrobílém, zatímco Hannover přijel do Berlína v zelených dresech.

Hertha BSC: Almenning Jarstein – Pekarík, Stark, Rekik, Plattenhardt – Weiser, Lustenberger, Maier, Kalou – Selke, Lazaro.
Náhradníci: Kraft – Esswein, Ibišević, Langkamp, Skjelbred, Leckie, Torunarigha.

Hannover 96: Tschauner – Korb, Sané, Anton, Ostrzolek – Klaus, Sorg, Bakalorz, Bebou – Harnik, Füllkrug.
Náhradníci: Esser – Albornoz, Benschop, Fossum, Hübner, Sarenren-Bazee, Karaman..
Hetha BSC

Ani Hertha Berlín letos neprožívá zrovna povedenou sezónu. Celek z hlavního města Němcka vybojoval osmnáct bodů a patří mu až dvanáctá pozice. V případě výhry se může posunout pouze před jedenáctý Wolfsburg. V posledním kole Hertha remizovala na půdě Augsburgu. Po špatném výkonu ji jediný bod vystřelil Salomon Kalou.
Hannover 96

Hannover se po skvělém vstupu do sezóny začíná propadat do spodních pater bundesligové tabulky. V patnácti duelech vybojoval dvacet dva bodů a patří mu desátá pozice. Dosud dostal pouze devatenáct branek. V minulém kole přerušil sérii špatných výsledků a po pěti kolech dokázal zvítězit. Na své půdě vyhrál 2:0 nad Hoffenheimem.
Dobrý večer všem fanynkám a fanouškům fotbalu! Vítejte u sledování textového přenosu z Bundesligy. Společně se dnes podíváme na duel mezi Herthou a Hannoverem. Výkop je stanoven na 20:30.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:30.