Bundesliga - 13. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Köln : Hertha Berlin - 26. listopadu 2017   18:00

0:2
(0:1)
Hertha Berlin
17' Ibišević   • 64' Ibišević
Köln
Horn – Bisseck, Lehmann (C) (84. Nartey), Meré – Klünter, S. Özcan, Jojić (46. Handwerker), Rausch – Osako (72. Ouahim), C. Pizarro, Guirassy.
Kessler – Olkowski, Bittencourt, Handwerker, Risa, Ouahim, Nartey.
Bibiana Steinhausová – Christof Günsch, Thomas Stein
RheinEnergieStadion, Kolín nas Rýnem
Almenning Jarstein – Weiser, Langkamp (46. Torunarigha), Rekik, Mittelstädt – Leckie (84. Lazaro), Skjelbred, Maier, Plattenhardt – Ibišević (C) (84. Lustenberger), Selke.
Kraft – Pekarík, Esswein, Kalou, Lazaro, Torunarigha, Lustenberger.

SESTŘIH: Kolín nad Rýnem - Hertha 0:2. Domácí zůstávají poslední

Z mé strany je to pro dnešek vše. Přeji Vám úspěšný start do nového týdne a u dalších online přenosů zase někdy na počtenou.
Držení míče: 55 % : 45 %.
Střely na branku: 2:7. Střely mimo: 8:1. Rohy: 3:4. Ofsajdy: 3:1. Fauly: 15:8.
Je dobojováno a z vítězství se dnes, nutno říci zaslouženě, radují hosté. Ti dnes hráli velice dobře směrem dozadu a svého soka nepustili téměř k ničemu. Jejich bezchybný výkon navíc dvěma brankami podpořil bosenský snajpr Ibišević, jenž ve druhém poločase proměnil pokutový kop. Naopak Kolín se ani ve třináctém zápase nedočkal své první ligové výhry a jejich mizérie dál trvá.
90+4'
90+3'
Weiser se opět vydal do útoku a málem se dostal do gólové šance, avšak nakonec se zamotal ve vlastních kličkách a jeho následná střela o hodně minula domácí svatyni.
90+2'
Nad rámec základní hrací doby se nastaví čtyři minuty.
90'
Žlutou kartu dostává Sehrou Guirassy (1. FC Kolín nad Rýnem).
90'
A pozor, domácím hráčům malinko tečou nervy. Guirassy naprosto zbytečně zajel do Weisera a vznikla z toho menší strkanice, kterou ale hlavní sudí rychle rozehnala.
89'
Plattenhardt nejprve ztratil balon v souboji s Guirassym, avšak poté zabojoval a svou chybu napravil.
88'
Selke se nyní mohl dostat do slibné akce, avšak místo toho raději otočil hru dozadu přuhrávkou na Rekika, který poté zapojil do kombinace i brankáře Jarsteina.
87'
Hertha dnes hraje v obraně opravdu velmi dobře, ba dokonce bezchybně. Domácí se v tomto duelu opravdu do žádné gólovky nedostali a nyní už to vypadá, že jejich šance na bodový zisk jsou téměř nulové.
86'
Všichni hráči jsou nyní nastěhováni před pokutovým územím hostů, avšak Kolín se stále nemůže dostat do vyložené šance.
85'
Ze střídání hostů lze jasně vyčíst, že už se budou soustředit pouze na obranu a pokusí se tento mač dohrát bez nějakých starostí.
84'
Střídání v týmu Hertha BSC: ze hřiště odchází Mathew Leckie, přichází Valentino Lazaro.
Střídání v týmu Hertha BSC: ze hřiště odchází Vedad Ibišević, přichází Fabian Lustenberger.
Střídání v týmu 1. FC Kolín nad Rýnem: ze hřiště odchází Matthias Lehmann, přichází Nikolas Nartey.
82'
Domácím už moc času na vyrovnání, případně otočení zápasu, nezbývá. Uvidíme, zda se Kozlům podaří s tímto zápasem ještě něco udělat a vytěžit z něj alespoň bod.
81'
Weiserův centr mířil na přední tyč, jenže tam se nacházel pouze připravený Lehmann, jenž uklidil míč do bezpečí.
80'
Meré těsně před vápnem poslal k zemi Leckieho a Hertha rozehrávala přímý kop z velmi dobré pozice, avšak Plattenhardtovu střelu zblokovala zeď.
79'
Žlutou kartu dostává Jorge Meré (1. FC Kolín nad Rýnem).
78'
Nyní Özcan krásnou přihrávkou našel volného Ouahima, který si sice nejprve položil obránce Herthy, avšak poté napálil pouze skluzujícího Weisera.
77'
A další dalekonosná střela v podání domácích. Tentokrát se k ráně odhodlal Özcan, avšak ani on Jarsteina překonat nedokázal.
76'
Leckie se teď dostal do menší slovní přestřelky s Lehmannem a vášně obou hráčů musí krotit sudí Steinhausová. Ta se vypořádala s touto situací pouze formou domluvy.
75'
Mittelstädt si narazil balon s Leckiem a dostal do velmi zajímavé pozice, avšak na jeho následný centr nedosáhl žádný z jeho spoluhráčů.
74'
Klünter se vymanil ze sevření dvou protihráčů a poté nacentroval balon do vápna. Tam se ale nacházel pouze Guirassy, před kterým navíc zasáhl vyběhnuvší Jarstein.
73'
Domácí teď opět kombinují na polovině soupeře, který je ale vůbec k ničemu nepouští. Obrana Herthy je dnes zatím bezchybná.
72'
Střídání v týmu 1. FC Kolín nad Rýnem: ze hřiště odchází Juja Osako, přichází Anas Ouahim.
70'
Pizarro přenechal u lajny míč Klünter, jenž chtěl poslat do vápna centr, avšak místo hlavy svého spoluhráče našel pouze záda blokujícího Weisera.
69'
Osako si narazil na hranici šestnáctky balon s Pizarrem a poté se pokusil překvapit malinko vyběhnutého Jarsteina lehkým lobem, který však nakonec skončil mimo tři tyče.
68'
Naopak hosté už hrozí z protiútoků. Jeden takový táhl Mittelstädt, jehož centr ale nakonec skončil pouze v rukavicích Horna.
67'
Kolínští nic nevzdávají a dál se tlačí do útoku, zatím se jim ale vůbec nedaří vypracovat si nějaký trvalejší tlak.
66'
Guirassy si předkopl balon do běhu, avšak rychle k němu přistoupil Weiser, který si na francouzském útočníkovi vykoledoval nedovolený zákrok.
64'
Hertha právě vstřelila branku!
K exekuci se postavil hostující kapitán VEDAD IBIŠEVIĆ, jenž nedal Hornovi šanci, a hosté se tak dostávají do dvoubrankového vedení. Nyní už to budou mít domácí opravdu složité.
64'
Tak pozor, Leckie utekl svému obránci a po kontaktu s Merém v pokutovém území se bude kopat penalta.
63'
Nyní mohli domácí zahrozit z volného přímého kopu, avšak Guirassy se nedokázal zorientovat a nakonec před ním odkopl balon Weiser.
62'
Kolín je v posledních minutách o něco aktivnější a pokud bude dále pokračovat v nastoleném tempu, je jen otázkou času, než se jim podaří vyrovnat.
61'
Z následného rohového kopu se domácí prosadit nedokázali, jelikož Jarstein si pro balon došel a ihned poté jej rozehrál na volného Weisera.
60'
To byla slibná šance Kozlů! Po několika odrazech se balon odrazil doleva na Tim Handwerkera, jenž zblízka ale pouze vyprášil rukavice gólmana hostů.
59'
Ve středu hřiště obdržel přihrávku střídající Handwerker, který se po otočce okolo obránce odhodlal ke střele. Ta vůbec nemířila mezi tři tyče a Jarstein bude v klidu vykopávat od své brány.
58'
O tom se pokusil Osako, avšak postrádal podporu svých spoluhráčů a raději otočil hru zpět na Merého.
57'
Toho se chopil Weiser, na jehož centr ale nedosáhl nikdo v tmavě modrém, a domácí tak mohou rychle přejít do ofenzivy.
56'
Po několika minutách se na útočné polovině usadili i hosté, kteří budou po zblokované nabídce Leckieho kopat roh.
55'
Po ztrátě Weisera se do rychlého protiútoku hnal Rausch, který chtěl najít ve vápně číhajícího Guirassyho, avšak jeho centr byl velice nepřesný a balon skončil až za autovou čárou.
54'
Osaka se dostal k balonu před pokutovým územím a nic nevymýšlel a napálil míč na Jarsteina. Ten ale nemusel zasahovat, jelikož střela domácího borce byla hodně nepřesná.
53'
Hra už plyne dál a domácí se snaží dostat svého soupeře pod tlak, zatím se jim to ale vůbec nedaří.
52'
Hlavní rozhodčí ještě celou situaci konzultovala s videem, zda Rekik nezasáhl míč rukou, avšak nic takového se podle soudu sudích nestalo, a penalta se tak kopat nebude.
50'
Klünter naservíroval míč do vápna na zcela volného Guirassyho, kterému se ale zamotal míč pod nohy a jeho následnou střelu zblokoval Rekik.
49'
Lehmann teď poslal k zemi rozběhnutého Weisera a Hertha bude rozehrávat standardní situaci zhruba ze třiceti metrů.
48'
Ve vápně Herthy nyní vznikl pořádný závar a dlouho nebylo jasné, kde se míč nachází. Nakonec vyplaval u Guirassyho, ten však masu těl před sebou propálit nedokázal.
47'
Bisseck nyní pořádně prohnal Horna, jelikož jeho přihrávka byla poměrně pomalá a k balonu se málem dostal Ibišević, avšak domácí brankář celou situaci nakonec zvládl.
46'
Střídání v týmu 1. FC Kolín nad Rýnem: ze hřiště odchází Miloš Jojić, přichází Tim Handwerker.
Střídání v týmu Hertha BSC: ze hřiště odchází Sebastian Langkamp, přichází Jordan Torunarigha.
46'
Nad rámec úvodní pětačtyřicetiminutovky nebyla nastavena ani jedna minuta a oba celky odcházejí do kabin za stavu 1:0 pro hosty. Zatím sledujeme poměrně nervózní fotbal z obou stran, avšak malinko lepší se jeví právě Hertha, která si dokázala vypracovat pár zajímavých šancí. Z té největší dokázal branku vytěžit bosenský forvard Ibišević, jenž dorazil balon do prázdné brány po zaváhání Horna.
45'
45'
Na balonu jsou nyní více domácí, avšak Hertha dnes brání opravdu pozorně a nepouští svého soupeře do nějakých výraznějších šancí.
44'
Na menší ofenzivní dobrodružství se vydal Meré, který si ale nerozuměl s Osakou a ofenzivní akce domácích tak skončila dřív, než se dokázala pořádně rozvinout.
43'
Rausch vybojoval míč a ihned jej předložil Guirassymu. Ten chtěl vysunout rozběhnutého Pizarra, avšak jeho přihrávka bla hodně nepřesná a skončila pouze na kopačkách Rekika.
42'
Weiser se opět vydal do útoku, avšak tentokrát se nedostal příliš daleko, jelikož Guirassy mu ukopl míč těsně za půlící čárou.
41'
Hosté se v těchto chvílích snaží uklidnit hru a přihrávají si balon na své polovině. Z jejich herního projevu lze vydedukovat, že chtějí první poločas už jen dohrát.
39'
Po centru Weisera se k hlavičce opět dostal Ibišević, Horn byl ale opět v plné pohotovosti a nedovolil hostům odskočit na rozdíl dvou branek.
38'
Pizarro se dostal přes dva obránce, avšak sudí Steinhausová si všimla drobného faulu, kterého se domácí útočník dopustil při zpracování, a jeho akce tedy skončila nezdarem
37'
Na Merého nyní dorážel napadající Ibišević, mladičký Španěl ale celou situaci vyřešil nahrávkou na Horna, který pro jistotu okamžitě odkopává balon daleko od své svatyně.
36'
Osako obdržel balon na hranici vápna a chtěl se obtočit okolo obránce, jenže hráči Herthy jej zdvojili a japonský samuraj ve službách Kolína o míč přišel.
35'
Leckie roztáhl hru do strany na nabíhajícího si Mittelstädta, který se s ničím nepáral a z voleje napálil balon na Horna, jenž měl sice menší potíže, avšak Ibiševiće k dorážce nepustil.
34'
Weiser se dostal pod tlak atakujícího Guirassyho a o míč i následně přišel, rozhodčí ale píská faul domácího hráče a to je pro pravého beka Herthy doslova vysvobozením
33'
Maier se zbavil svého strážce a okamžitě hledal svým centrem ve vápně číhajícího Ibiševiće. Bosenský útočník se do zakončení dostal, avšak jeho hlavička postrádala potřebný důraz a Horn neměl se zákrokem žádné problémy.
32'
Weiser nyní pořádně zahrál na nervy svých spoluhráčů, když se drzou kličkou zbavil napadajícího Guirassyho. Kdyby se mu to nepovedlo, domácí borec by postupoval sám na Jarsteina.
31'
Z toho nic světoborného nevzniklo a Hertha se v klidu ubránila.
30'
Klünter dostal na pravé straně dost prostoru na centr, který také i přišel, jenže Mittelstädt jej zblokoval a bude z toho roh.
28'
K jeho exekuci se postavil sám faulovaný Weiser, avšak jeho centr na přední tyč si pohlídal Horn, jenž vyboxoval míč do bezpečí.
27'
Bisseck si v souboji s Weiserem počínal nedovoleně, volný přímý kop pro Herthu.
26'
Hosté si vypracovali malý tlak a nakonec z toho mohl být druhý gól! Po centru Skjelbreda se k hlavičce dostal Ibišević, Horn byl ale tentokrát pozorný a míč vyrazil.
25'
To byla dobrá šance domácích! Guirassy si narazil s Pizarrem a poté se ocitl zcela sám před Jarsteinem, avšak jeho střela z úhlu mezi tři tyče nezamířila.
24'
Mittelstädt se pokusil o průnik po levé straně, Bisseck mu byl ale ve sprinterském souboji rovným soupeřem a hostující borec raději otočil hru zpět na Rekika.
23'
Domácí hráči se nyní právem zlobí na rozhodčího, jelikož po dalším tečovaném centru Guirassyho měli kopat druhý roh, avšak sudí je jiného názoru a bude se odkopávat od brány.
22'
Jeho exekuce se ujal Jojić, jenže jeho centr na přední tyč našel pouze hlavu hostujícího kapitána Ibiševiće, který poslal míč do bezpečí.
21'
Guirassy se snažil na levé straně umotat Weiser, což se mu ale nepovedlo a jeho centr byl tedy zblokován na roh.
20'
Guirassy aktivně napadal rozehrávku hostů, nakonec to však přehnal s agresivitou a je mu pískán nedovolený zákrok.
19'
Domácí se snaží něco vymyslet směrem dopředu, zatím se jim ale vůbec překonat dobře organizovanou obranu berlínského celku.
17'
A Hertha se z ničeho nic dostává do vedení! Po rohu Plattenhardta se dostal k hlavičce Rekik. Ten sice namířil balon jen do Horna, avšak tomu míč vypadl a VEDAd IBIŠEVIĆ už neměl s dorážkou do prázdné branky sebemenší problém.
16'
Domácí chvilku kombinovali před pokutovým územím hostů, jenže jejich akce končí ofsajdovým postavením Pizarra.
15'
Weiser se snažil zrychlit hru nahrávkou na Maiera. Ta byla ovšem nepřesná a balon získal Jojić, jenž se okamžitě vydává kupředu.
14'
Bisseck si všiml rozběhnutého Guirassyho a ihned na něj poslal přihrávku. Celý záměr ale přečetl Rekik, který domácího útočníka předskočil a získal kulatý nesmysl do své moci.
13'
Po centru Jojiće se míč odrazil k Rauschovi, který měl sice dostatek času, avšak skákavý balon nedokázal zkrotit a jeho volej zamířil nad branku Jarsteina.
12'
Je vidět, že ani jeden tým se momentálně nenachází v optimální herní pohodě a nikdo z hráčů nechce udělat chybu. Důkazem budiž další kombinace domácích, kteří se nikam neženou a míč si vyměňují obránci mezi sebou.
11'
Weiserův centr sice mířil do nebezpečného prostoru, avšak Horn včas vyběhl a míč chytil do svých rukavic.
10'
Po faulu Lehmanna na Maiera budou mít hosté standardní situaci. Uvidíme, zda se jim povede vstřelit první branku dnešního zápasu.
9'
Guirassy se dostal k odraženému balonu a poté se ihned hnal na branku hostů. Nejprve si obehrál obránce a poté zkusil prověřit Jarsteina, který ale nemusel zasahovat, neboť pokus francouzského hráče mířil mimo jeho svatyni.
8'
Domácí se už už dostávali k šestnáctce Herthy, avšak jejich snažení ukončil faul Osaky na Plattenhardta.
7'
Kolín se teď poprvé drží delší dobu na balonu a domácí zatím nikam nespěchají a obránci v klidu kombinují mezi sebou na vlastní polovině.
6'
Nabídka na přední tyč si našla nabíhajícího si Ibiševiće, ten byl však ve velmi krkolomné pozici a zakončit nedokázal.
5'
Weiser se vydal dopředu a jeho zblokovaný centr skončil za brankovou lajnu, bude z toho první rohový kop tohoto zápasu.
4'
Weiser vystoupil proti rozběhnutému Guirassymu a nezbývalo mu nic jiného, než ho zastavit za cenu faulu.
3'
Weiser se dostal pod tlak Guirassyho, celou situaci ale v klidu vyřešil nahrávkou na Rekika, který může rozjet ofenzivní akci hostů.
3'
Jarstein nyní nepřesně rozehrál, čehož domácí okamžitě využili a hnali se rychle do útoku, jenže Jojićova střela z hranice vápna byla oblokována.
2'
Po rozehrávce se ihned pokusil o dlouhý nákop Rekik, avšak našel pouze hlavu Merého, jenž odhlavičkoval míč do zámezí.
1'
Hlavní rozhodčí dnešního duelu Bibiana Steinhausová poprvé foukla do píšťalky, zápas může začít! Úvodního výkopu se ujali hosté, kteří dnes nastupují v tmavě modrých dresech, zatímco jejich soupeř zvolil bíločervenou sadu.
1'
Aktéři dnešního mače jsou již připraveni v útrobách kolínského fotbalového stánku a za malou chvíli budou přivedeni na hrací plochu.

1. FC Kolín nad Rýnem: Horn – Bisseck, Lehmann (C), Meré – Klünter, S. Özcan, Jojić, Rausch – Osako, C. Pizarro, Guirassy.
Náhradníci: Kessler – Olkowski, Bittencourt, Handwerker, Risa, Ouahim, Nartey.

Hertha BSC: Almenning Jarstein – Weiser, Langkamp, Rekik, Mittelstädt – Leckie, Skjelbred, Maier, Plattenhardt – Ibišević (C), Selke.
Náhradníci: Kraft – Pekarík, Esswein, Kalou, Lazaro, Torunarigha, Lustenberger.

Rozhodčí: Bibiana Steinhausová – Christof Günsch, Thomas Stein.
Hertha BSC

Berlínský tým je na tom zatím podobně jako jejich dnešní soupeř. Po minulé sezoně, ve které se mu podařilo obsadit výborné šesté místo a dokázal se také probojovat do evropských pohárů, přišel poměrně velký úpadek. Letos mu po dvanácti odehraných mačích patří až třináctá pozice. Jeho ztráta na šestou pozici sice činí pouze šest bodů, avšak od týmu, jenž v minulém roce patřil mezi nejlepší, se čekalo malinko víc. Ofenzivu Herthy zatím táhne Matthew Leckie, který přišel do klubu před tímto ročníkem z Ingolstadtu. Australský křídelník má na svém kontě solidní čtyři branky a mohl jich mít i daleko víc, avšak do posledních tří zápasů nezasáhl kvůli svalovému zranění. V minulém kole přivítala parta okolo kapitána Ibiševiće na svém hřišti Borussii Möngengladbach a po divoké přestřelce jí podlehla 2:4.
1. FC Kolín nad Rýnem

Minulý ročník Bundesligy byl pro kolínské fotbalisty velice úspěšný, neboť po odehrání posledního duelu jim patřila velmi dobrá pátá pozice, díky které se kvalifikovali do Evropské ligy. Letos je to ale z pohledu Kozlů jedna velká mizérie. Ze dvanácti odehraných zápasů vytěžili pouhé dva body a jejich ofenzivní síla je suverénně nejhorší v celé soutěži. Nemohoucnost v útoku dokazuje i fakt, že polovinu branek Kolína vstřelili obránci a to je pro forvardy tohoto celku opravdu špatná vizitka. Jejich defenziva se zatím také nejeví příliš dobře, jelikož soupeři jim už nasázeli 23 gólů, což je jen o jeden méně, než má v této oblasti nejhorší Freiburg. V minulém kole zajížděli svěřenci trenéra Stögera do Mohuče, kde se jim ovšem příliš nevedlo a s domácím celkem prohráli 0:1.
Hezký večer přeji všem fanynkám a fanouškům kvalitní kopané! Německá nejvyšší soutěž má na programu již své třinácté kolo a my se v tomto online přenosu blíže podíváme na zápas, ve kterém změří své síly 1. FC Kolín nad Rýnem a Hertha BSC. Úvodní výkop ja naplánován na 18:00.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.