Bundesliga - 18. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Köln : Mönchengladbach - 14. ledna 2018   15:30

Köln
34' F. Sörensen (Jojić) • 90+5' Terodde (Rausch)
2:1
(1:0)
Mönchengladbach
70' Raffael
Köln
T. Horn – F. Sörensen, Meré, Heintz, Hector (72. Rausch) – Klünter, Höger, S. Özcan, Jojić (78. Guirassy) – Terodde, Zoller (63. Clemens).
Kessler – Osako, Clemens, Guirassy, Handwerker, Rausch, C. Pizarro.
Zwayer – Schiffner, Achmüller
RheinEnergieStadion
50000 diváků
Sommer – Elvedi, Ginter, Vestergaard, Wendt – Herrmann (81. J. Hofmann), Kramer (68. Cuisance), Zakaria, Grifo (46. Raffael) – Stindl, T. Hazard.
Sippel – Raffael, Drmić, J. Hofmann, Jantschke, Cuisance, Mayer.

SESTŘIH: Kolín - Mönchengladbach 2:1. V poslední minutě nastavení udeřil Terodde

To je z mé strany již vše, příště na počtenou!
Držení míče: 40 % : 60 %.
Střely na branku: 3:6. Střely mimo: 6:9. Rohy: 3:3. Ofsajdy: 2:1. Fauly: 17:14.
Parádní duel mezi Kolínem a Gladbachem je minulostí. Na vedoucí gól Frederika Sörensena sice favorizovaní hosté dokázali po změně stran odpovědět a zhruba deset minut před koncem se po sporném zákroku Merého dožadovali odpískání penalty, Felix Zwayer ale ani po kontrole celé situace u videa svůj názor nezměnil. I v nastaveném čase byli hráči Borussie aktivnější, v poslední minutě nastavení ale po Rauschově centru udeřil Simon Terodde, a poslední Kolín tak o Ligu mistrů bojujícího favorita senzačně srazil do kolen!
90+6'
90+5'
Köln právě vstřelil branku!
Neuvěřitelné. V poslední minutě nastavení domácí prakticky z ničeho udeřili a Kolín stále žije! Konstantin Rausch posadil milimetrově přesný centr přímo na hlavu SIMONA TERODDEHO, který se v novém působišti nemohl uvést lépe než vítěznou trefou v derby proti Gladbachu.
90+4'
Závěr nastaveného času patří favorizovanému Gladbachu, Thorgan Hazard ale v klíčový moment o míč přišel a nakonec nevystřelil.
90+3'
Hříbata ale z nařízeného přímého kopu nezahrozila a fotbalisté posledního Kolína zakopli míč až na útočnou polovinu.
90+2'
Konstantin Rausch zatáhl za záchrannou brzdu a za cenu faulu zastavil akci unikajícího Brazilce Raffaela.
90+1'
Tentokrát se odpískání penalty dožadují příznivci Kolína, Denis Zakaria se ale po centru Clemense míče rukou nejspíše nedotkl.
90'
Druhý poločas bude o pět nastavených minut delší.
89'
Do rozehrávky Gladbachu se zapojil i brankář Yann Sommer, dosti rozháraná hra se tak konečně uklidnila.
88'
Kolínští fotbalisté se rovněž snaží zvrátit vedení zpět na svou stranu, Heintzův dalekonosný nákop ale v pokutovém území nikoho v bílo-červeném dresu nenašel.
87'
Ne, nakonec to penalta nebude.
85'
Svěřenci Dietera Heckinga se dožadují odpískání pokutového kopu po zákroku Merého na Cuisance. Sudí Zwayer se půjde poradit k videu!
84'
Thorgan Hazard utekl po levém křídle, poté si ale netroufl na centr a posunul míč pod sebe na Zakariu.
82'
Střídající Sehrou Guirassy prodloužil centr z pravé strany k zadní tyči, kam si seběhl Klünter, jemuž se ale už vystřelit nepodařilo.
81'
Střídání v týmu Borussia Mönchengladbach: ze hřiště odchází Patrick Herrmann, přichází Jonas Hofmann.
80'
Stindl šikovně posunul míč pod sebe na volného Patricka Herrmanna, jeho střela ale těsně minula pravou tyč!
80'
Po ose Stindl – Raffael se míč dostal až k volnému Patricku Herrmannovi, jehož následný pokus byl ale zblokován prvním bránícím hráčem.
78'
Střídání v týmu 1. FC Kolín nad Rýnem: ze hřiště odchází Miloš Jojić, přichází Sehrou Guirassy.
78'
Salih Özcan se dožaduje odpískání rohvého kopu, sudí Zwayer je ale opačného názoru, a tak se bude jen odkopávat od branky Sommera.
77'
Střídající Christian Clemens se zničehonic dostal ke střele uvnitř pokutového území, tu ale Sommer dokázal polapit.
76'
Stindl se šikovně prosmýkl kolem Heintze a poté z ostrého úhlu vystřelil, Timo Horn si ale připsal jednoduchý zákrok.
75'
Christian Clemens se mohl vydat do rychlého protiútoku, ale míč si příliš předkopl a kulatý nesmysl se poté dokutálel až do náruče Yanna Sommera.
73'
V závěru utkání se rozhodně máme na co těšit, po vyrovnávacím gólu Raffaela se oba týmy snaží hrát velmi aktivně.
72'
Střídání v týmu 1. FC Kolín nad Rýnem: ze hřiště odchází Jonas Hector, přichází Konstantin Rausch.
72'
Matthias Ginter zatahal za dres Clemense, ani on se tak žluté kartě nevyhne.
71'
Jannik Vestergaard pustil Frederika Sörensena k dalšímu zakončení z nebezpečné pozice, domácí obránce ale netrefil míč podle svých představ.
70'
Mönchengladbach právě vstřelil branku!
Dvacet minut před koncem se hosté dočkali vyrovnání! První střelu střídajícího RAFFAELA sice Horn vyrazil, brazilský kouzelník se ale dostal k dorážce a trefil se přesně pod břevno!
69'
To bylo o fous. Oscar Wendt poslal míč do předbrankového prostoru na Stindla, který ale ze stoprocentní palebné pozice netrefil míč přesně a těsně minul!
68'
Simon Terodde podkopl nohy Ginterovi – jasná žlutá karta.
68'
Střídání v týmu Borussia Mönchengladbach: ze hřiště odchází Christoph Kramer, přichází Mickaël Cuisance.
68'
Centr Miloše Jojiće do pokutového území nikoho v bílo-červeném nenašel a Matthias Ginter pro jistotu zakopl balon do bezpečí.
67'
Svěřenci Dietera Heckinga vedou na držení míče 59% ku 41%, což se před začátkem zápasu čekalo. Co se ale nečekalo je, že jasně poslední Kolín bude nad favoritem vést.
66'
Kramerovi při pokusu o zpracování sjel balon z kopačky, nařízeného vhazování pro Kolín se ujme navrátilec Jonas Hector.
64'
S nařízenou standardkou ale domácí nenaložili vůbec dobře a zpět na útočnou polovinu už zaváží míč Matthias Ginter.
63'
Denis Zakaria přistrčil k zemi unikajícího Simona Teroddeho, za což mu sudí Felix Zwayer ukázal žlutou kartu.
63'
Střídání v týmu 1. FC Kolín nad Rýnem: ze hřiště odchází Simon Zoller, přichází Christian Clemens.
61'
Půlhodinu před koncem domácí stále drží velmi nadějné vedení, nechme se překvapit, jestli o pozice pro Ligu mistrů bojující Gladbach v závěru dokáže zabrat.
60'
Centr Oscara Wendta z levé strany ale nikoho v černém dresu nenašel a na opačnou stranu už může vyrazit Jonas Hector.
59'
Frederik Sörensen u postranní čáry postrčil do Raffaela, Die Fohlen tak budou zahrávat přímý kop z velmi zajímavé pozice.
57'
Nepovedený nákop střídajícího Raffaela se dokutálel až k Timu Hornovi, který s rozehrávkou pochopitelně vůbec nespěchá.
56'
Kramer, který už na svém kontě lutou kartu má, teď naprosto zbytečně podrazil nohy Zollerovi a může být rád, že jej sudí Zwayer neposlal ze hřiště.
55'
Raffael se pokusil uvolnit volného Wendta, švédský bek ale zůstal stát a nechal si míč utéct do autu.
54'
Christoph Kramer přišel o míč u pravé postranní čáry, domácí fotbalisté budou mít k dispozici autové vhazování.
53'
Na začátku druhé půle jsou u míče častěji fotbalisté Borussie, domácí se ale velmi dobře brání a Horn je prakticky bez práce.
51'
Po útočném faulu Wendta na Marca Högera domácí bleskurychle rozehráli, jelikož obrana Gladbachu byla dost rozhozená, bílo-červení se ale nakonec nedostali daleko.
50'
Lukas Klünter naprosto zbytečně přidržel Hazarda, tady o žluté kartě nebylo sebemenších pochyb.
49'
Nepovedený Jojićův nákop zřejmě míněný jako centr do pokutového území byl příliš přetažený a balon skončil až v zámezí.
48'
Zakaria čistým zákrokem u postranní čáry odzbrojil Simona Zollera, kolínští fotbalisté tak budou mít spoustu času na rozehrávku.
47'
Dalekonosný Sörensenův aut sice našel Saliha Özcana, ten ale o míč vzápětí přišel a na opačnou stranu už vyráží Thorgan Hazard.
46'
Střídání v týmu Borussia Mönchengladbach: ze hřiště odchází Vincenzo Grifo, přichází Raffael.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 16:31.
Po prvním poločase se jde do kabin za stavu 1:0 pro jasně poslední Kolín nad Rýnem. Na domácích je znát neuvěřitelná vůle zachránit zpackanou sezónu a ačkoliv svěřenci Dietera Heckinga byli aktivnějším a útočnějším týmem, o jedinou branku se po přímém kopu postaral kolínský obránce Frederik Sörensen.
45+1'
45+1'
Jedna nastavená minuta už se chýlí ke svému konci a vše nasvědčuje tomu, že v první půli už se nic důležitého nepřihodí.
45+1'
Denis Zakaria se na začátku minutového nastavení prodral až do zakončení, z prakticky nulového úhlu ale nemohl Horna ohrozit.
45'
Nepovedená rozehrávka Jannika Vestergaarda skončila v autu, domácí s nařízeným vhazováním pochopitelně spěchat nebudou.
44'
Jojićův pa na Simona Teroddeho byl značně nepřesný a míče se ujal Lars Stindl, ani on se ale daleko nedostal.
42'
Hector pod tlakem posunul míč pod sebe na Heintze, domácí se v závěru prvního poločasu především snaží udržet nadějné vedení.
41'
Po inkasovaném gólu svěřenci Dietera Heckinga převzali iniciativu, další akci teď ale musejí zakládat až od brankáře Yanna Sommera.
40'
Christoph Kramer vletěl do souboje s Högerem pozdě a za svůj ostrý šlapák si vykoledoval žlutou kartu.
38'
Centr Vincenza Grifa defenzíva Kolína zblokovala pouze ke Stindlovi, který poté vypálil z voleje, jeho nepřesná střela ale proletěla vysoko nad.
37'
Elvediho nákop do pokutového území skončil jen u Jorgeho Merého, po jeho nepřesné rozehrávce byl ale Jojić "nucen" právě Nica Elvediho faulovat.
36'
Marco Höger při napadání zbytečně zajel do Vestergaarda, hříbata tak budou mít čas a klid na rozehrávku.
34'
Exekuce přímého kopu se ujal Miloš Jojić, jehož nákop do pokutového území propadl až do předbrankového prostoru, kam si seběhl FREDERIK SÖRENSEN a z krkolomné pozice dostal míč do sítě. Poslední tým tabulky se tak proti silnému Gladbachu dostává do vedení!
34'
Marco Höger si ale došel pro faul od Stindla, domácí tak budou mít k dispozici další přímý kop.
33'
Něco přes deset minut před poločasovým hvizdem sledujeme nepříliš záživnou pasáž hry plnou faulů a nepřesností, ani dalekonosný nákop na Simona Teroddeho se neujal.
32'
Nepovedená rozehrávka Gladbachu skončila jen u Jorgeho Merého, ani on se ale daleko nedostal.
31'
Dominique Heintz rychle rozehrál na volného Hectora, člen širšího kádru německé reprezentace se ale daleko nedostal.
30'
Půlhodina hry je za námi a ještě jsme nebyli svědky ani jedné žluté karty, což je s přihlédnutím k dění na trávníku poněkud překvapivé.
29'
Začíná se přiostřovat. Simon Terodde trefil Jannika Vestergaarda loktem do obličeje, sudí Zwayer tak musel opět přerušit hru.
28'
Miloš Jojić to vzal na sebe z uctivé vzdálenosti, Yann Sommer ale zkušeně vytěsnil míč do zámezí.
27'
Polovina první půle je za námi a na první opravdu vážnou šanci zápasu stále čekáme, je znát, že v derby se oba celky snaží hrát hlavně zodpovědně.
25'
S tou ale Kolínští naložili ledabyle a na opačnou stranu se okamžitě vydal Thorgan Hazard, jeho protiakce ale neměla dlouhého trvání.
24'
Po Wendtově faulu na pravé straně hřiště budou mít domácí k dispozici svou první standardku ze zajímavé pozice.
23'
Kolmice Christopha Kramera na Hazarda byla příliš prudká a balon skončil v zámezí, Timo Horn už rychle rozehrává.
22'
Felix Zwayer přerušil hru po faulu na Zakariu ve středu hřiště, hosté si tak budou moci rozehrávku v klidu zopakovat.
21'
Svěřenci Dietera Heckinga kombinují hluboko na vlastní polovině hřiště, napadající Terodde jim ale pořádně znepříjemňuje život.
20'
Jojiće u postranní čáry čistě připravil o míč Denis Zakaria a poté uklidnil hru zpětnou přihrávkou na stopera Gintera.
19'
Oproti většině zápasů v podzimní části sezóny podávají kolínští fotbalisté mnohem lepší výkon, favorizovaný Gladbach má ale zatím navrch.
17'
Na druhou stranu se okamžitě vydal Simon Terodde, daleko se ale nedostal.
16'
Po centru z levé strany míč propadl až k zadní tyči, kde se ocitl Christoph Kramer, který ale z dobré pozice rozvlnil jen boční síť.
15'
Vincenzo Grifo se ochotně skácel k zemi, sudí Felix Zwayer ale nechal pokračovat ve hře a bude z toho rohový kop pro Gladbach.
13'
Lukas Klünter s míčem nevymyslel vůbec nic, jeho nekonstruktivní odkop doletěl až do náruče hostujícího brankáře Sommera.
12'
Po zajímavé Hazardově kolmici se ke střele z ostrého úhlu dostal Lars Stindl, Timo Horn ale snadno zakročil.
10'
Oscar Wendt uklidnil hru zadovkou na Sommera, svěřenci Dietera Heckinga už pomalu zakládají další útočnou akci.
9'
Die Fohlen vybojovali rohový kop a Thorgan Hazard se centrem z pravé strany pokusil najít vytáhlého Vestergaarda, dánský stoper se ale k míči nedostal.
8'
Herrmannovi narážečka se Stindlem nevyšla, následná nepovedená rozehrávka Kolína ale skončila jen u Nica Elvediho.
6'
Na RheinEnergieStadionu panuje skvělá atmosféra, za hlasitého skandování obou fanouškovských táborů nyní zadáci Gladbachu kombinují na vlastní polovině.
5'
Jojić ukradl míč Stindlovi a okamžitě ho nakopl kupředu směrem na Simona Teroddeho, navrátilce z Hannoveru.
4'
Miloš Jojić poslal z levé strany zajímavý centr do pokutového území, Yann Sommer si ale bez potíží poradil.
3'
Wendtův dalekonosný nákop na útočnou polovinu skončil v zámezí, kolínští fotbalisté už opět míří kupředu.
2'
Fotbalisté Gladbachu se hned v úvodu usadili na útočné polovině, nakonec ale o balon přišli a na druhou stranu může vyrazit uzravený Jonas Hector, který hraje poprvé od září.
1'

1. FC Kolín nad Rýnem: T. Horn – F. Sörensen, Meré, Heintz, Hector – Klünter, Höger, S. Özcan, Jojić – Terodde, Zoller.
Náhradníci: Kessler – Osako, Clemens, Guirassy, Handwerker, Rausch, C. Pizarro.

Borussia Mönchengladbach: Sommer – Elvedi, Ginter, Vestergaard, Wendt – Herrmann, Kramer, Zakaria, Grifo – Stindl, T. Hazard.
Náhradníci: Sippel – Raffael, Drmić, J. Hofmann, Jantschke, Cuisance, Mayer.

Rozhodčí: Zwayer – Schiffner, Achmüller.
BORUSSIA MÖNCHENGLADBACH

Ambiciózní Gladbach je na tom o poznání lépe, účastník loňské Ligy mistrů se – zdá se – oklepal z nepovedené minulé sezóny a opět útočí na pohárovou Evropu. Ztráta momentálně šesté Borussie na druhé Lipsko je jen tříbodová! Po listopadovém triumfu nad Bayernem jako by se ale Die Fohlen přestalo dařit, celek z města nedaleko nizozemských hranic po sladkém vítězství jasně prohrál ve Wolfsburgu, remizoval se Schalke a nestačil na Freiburg. S podzimem se ale Gladbach rozloučil výhrou nad trápícím se hamburským HSV.
1. FC KOLÍN NAD RÝNEM

Kolínští mají za sebou podzim hrůzy, po polovině odehraných zápasů je ambiciózní celek zcela překvapivě přikován k poslednímu místu tabulky. ‎Die Geißböcke se sice rozloučili s kalendářním rokem výhrou 1:0 nad Wolfsburgem, po sedmnácti kolech ale mají na svém kontě hanebných šest bodů, o devět méně než předposlední Hamburk. Příliš nepomohlo ani odvolání Petera Stögera, nechme se překvapit, jak Kolínu vyjde vstup do jarní části ročníku.
Německá Bundesliga má dnes na programu dva poslední zápasy osmnáctého kola a já vás srdečně vítám u sledování textového přenosu z toho časnějšího, v němž 1. FC Kolín nad Rýnem přivítá Borussii Mönchengladbach. Tak si to od 15:30 nenechte ujít!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.