Bundesliga - 18. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Leverkusen : Bayern - 12. ledna 2018   20:30

Leverkusen
70' Volland (Havertz)
1:3
(0:1)
Bayern
32' Javi Martínez   • 59' Ribéry  (James Rodríguez) • 90+1' James Rodríguez
Leverkusen
Leno – Tah, S. Bender (C), Wendell – Bellarabi (60. Henrichs), Kohr (65. Alario), L. Bender, Bailey – Havertz, Brandt (77. Mehmedi) – Volland.
R. Özcan – P. Retsos, Baumgartlinger, Aránguiz, Henrichs, Alario, Mehmedi.
D. Siebert – L. Koslowski, A. Sather
BayArena, Leverkusen
30210 diváků
Bayern
Ulreich – Rafinha, J. Boateng, Süle, Alaba – James Rodríguez, Javi Martínez, Arturo Vidal – Robben (65. Coman), T. Müller (C) (90+2. Tolisso), Ribéry (79. Wagner).
Starke – Bernat, Rudy, Tolisso, Kimmich, Coman, Wagner.

SESTŘIH: Leverkusen - Bayern 1:3. Favorit vstoupil do jara výhrou

Děkuji za pozornost, přeji příjemný zbytek večera a dobrou noc.
Hosté si nejprve ve druhé půli vybrali porci štěstí a pak odskočili soupeři na rozdíl dvou branek. Domácí dokázali ještě duel zdramatizovat, ovšem vyrovnat se jim už nepodařilo, naopak protivník dal krásnou brankou v závěru výsledku konečnou podobu.
90+5'
90+4'
Ještě jeden faul, který se provinil Bailey. Bayern nikam nepospíchá.
90+3'
Hosté odkopávají míč pouze na polovinu soupeře a brání svůj dvoubrankový náskok. Je jasné, že o něj už nemohou přijít.
90+2'
Střídání v týmu Bayern Mnichov: ze hřiště odchází Thomas Müller, přichází Corentin Tolisso.
90+1'
Bayern právě vstřelil branku!
Jak se to dělá a dělat se to má právě ukázal JAMES RODRÍGUEZ, který krásně přehodil zeď a míč poslal do vzdálenějšího horního rohu domácí svatyně, kam se Leno natahoval marně. Lépe to snad ani kopnout nešlo.
90+1'
Nastavují se čtyři minuty.
90'
Vidal vybojoval pro své barvy parádní přímý kop téměř z hranice šestnáctky Leverkusenu. Leno si staví zeď a tuhle pozici mu rozhodně nezávidím.
90'
Mehmedi nedokázal míč zpracovat a jeho tým musí rychle zpátky.
89'
Domácí drží míč na své polovině, čas jim rychle utíká.
88'
Ulreich se pořádně natáhl svému soupeři sebral míč doslova z hlavy. Kdyby se mu to nepodařilo, byl to by to nejspíš gól.
87'
James Rodríguez mohl definitivně rozhodnout, do míče se ale netrefil ideálně a jeho volej končí vedle bližší tyče. Tohle byla velká možnost.
86'
Müller už byl připravený zakončovat z bezprostřední blízkosti, přihrávka na něj směřovala, avšak nedoputovala.
84'
Ulreich rozehrávku oddaluje na maximální možnou míru, což se domácím příznivcům pochopitelně vůbec nelíbí.
83'
Wagner svůj centr až příliš přetáhl, míč končí v zámezí.
81'
Nákop na bránu řeší bez větších potíží Ulreich.
81'
Javi Martínez se sice hodně diví, ale hlavní arbitr mu bez váhání píská nedovolený zákrok, domácí rozehrají od středové čáry.
79'
Střídání v týmu Bayern Mnichov: ze hřiště odchází Franck Ribéry, přichází Sandro Wagner.
77'
Alario pořádně zahrál na nervy hostujícím příznivcům, jeho pokus však pouze prolétl nad bránou Bayernu.
77'
Střídání v týmu Bayer Leverkusen: ze hřiště odchází Julian Brandt, přichází Admir Mehmedi.
76'
Ulreich vyboxoval letící balón do bezpečí.
76'
Volland se mohl stát hrdinou zápasu, poté co obdržel přihrávku na pravou stranu se ocitl sám před brankářem, ale dříve než stačil vystřelit jej o míč připravil jeden z protihráčů.
74'
S. Bender se dostal k hlavičce, ovšem jeho pokus končí vedle bližší tyče.
73'
Bailey zkoušel dvakrát přihrát před bránu, vždy byl jeho pokus zblokován, jeho tým ale rozehraje roh.
70'
Leverkusen právě vstřelil branku!
Tak pozor, zápas ještě není rozhodnut. KEVIN VOLLAND napřáhl kousek od hranice pokutového území a jeho ránu nešťastně tečoval do protipohybu brankáře jeden z hráčů Bayernu. Ulreich tak z první střely na brány kapituluje.
69'
Hra se v posledních minutách odbývá daleko od obou branek, míč mají na kopačkách hosté, kterým hraje čas do karet.
66'
Bailey zkoušel střelu z velké dálky, ale mezi tři tyče nezamířil.
65'
Střídání v týmu Bayern Mnichov: ze hřiště odchází Arjen Robben, přichází Kingsley Coman.
65'
Střídání v týmu Bayer Leverkusen: ze hřiště odchází Dominik Kohr, přichází Lucas Alario.
64'
Rohový kop pro Leverkusen.
62'
Další dobrá šance domácích, Vollandova přízemní střela byla nakonec zblokována do zámezí a Ulreich tak dosud nemusel ani jednou zasahovat.
61'
Ribéry se tentokrát snažil přihrávkou najít spoluhráče, nikdo si však pro míč nedoběhl.
60'
Střídání v týmu Bayer Leverkusen: ze hřiště odchází Karim Bellarabi, přichází Benjamin Henrichs.
59'
Přestože měli domácí v posledních minutách více ze hry, z gólu se raduje soupeř. FRANCK RIBÉRY si zpracoval přihrávku na levé straně, obehrál protihráče a zamířil k bližší tyči, kam se Leno natahoval marně. Na míč si sice sáhl, ale mimo tři tyče jej vyrazit nedokázal.
58'
Bellarabi se dožadoval penalty poté, co jeden z protihráčů měl zahrát rukou, ale hra pokračuje.
57'
Müller vybojoval míč před pokutovým územím, poté se otočil a zamířil k bližší tyči, tu asi o půl metru minul.
55'
Hosté nejprve zblokovali míč do zámezí, po následném rohu se dostali pod tlak, který vyvrcholil pokusem Baileyho, který se otřel o břevno a skončil za bráno. Velké štěstí pro Bayern.
53'
Domácí budou po faulu zahrávat zajímavý přímý kop.
52'
Leno vyběhl ven z pokutového území a odhlavičkoval míč do bezpečí.
51'
Ofsajd zastavuje útočnou snahu hostů.
49'
Ribéry špatně načasoval přihrávku na Müllera, tomu utekl míč za postranní čáru.
48'
Zatím mají míč na kopačkách spíše hosté, ale hra se odehrává u středové čáry.
46'
První půle nebyla nastavena ani o jednu minutu, domácí hrají s favoritem zápasu vyrovnanou partaj, ale přesto odchází do kabin s jednobrankovým mankem. Sami mohli otevřít skóre zápasu, ale Kohr hlavičkoval mimo, to na druhé straně byl Javi Martínez úspěšný a díky němu Bayern po prvním poločase vede. Dokáží hráči Leverkusenu srovnat?
45+1'
45'
Domácí si teď špatně rozuměli a Leno musel rychlým vyběhnutím daleko od brány hasit nabídnutou šanci hostů, míč dokázal včas odkopnout do bezpečí.
43'
Žlutou kartu dostává Rafinha (Bayern Mnichov).
42'
Vidal naskakoval na letící míč, avšak hlavou na něj nedosáhl, následně se se spoluhráči dožadoval odpískání hry rukou, čehož se měl dopustit jeden z protihráčů, ale hraje se dál.
40'
Süle hlavičkoval pro změnu vedle levé tyče svatyně Leverkusenu. Obrana domácího celku dvakrát v krátké době nechala protihráče volného.
40'
Nyní to hosté zkusí z druhé strany.
39'
Znovu rohový kop pro Bayern.
38'
Střelec zatím jediné branky Javi Martínez se dostal k hlavičce, minul však pravou tyč soupeřovy brány.
37'
Hosté rozehrají další roh a do rozehrávky se příliš neženou.
36'
Ribéry míč na hrací ploše neudržel, rozehrávat bude Leno.
34'
Kohr to zkusil z dálky k pravé tyči brány Bayernu, ale tu minul.
32'
Po jeho rozehrání hlavičkoval Vidal, míč pak nešťastně tečoval jeden z hráčů Leverkusenu pouze k JAVI MARTÍNEZOVI, který zblízka zamířil pod břevno, vyběhnutý Leno nemohl nic dělat.
32'
Rohový kop pro mnichovský tým.
30'
James Rodríguez prudkou přihrávku do malého vápna nestačil doběhnout.
28'
Na druhé straně to zkusil sám kapitán L. Bender, který však po přihrávce do pokutového území pálil z voleje pouze nad bránu.
28'
Leno pomohl svým spoluhráčům, když po malé domů odkopl míč do bezpečí.
27'
Žlutou kartu dostává Thomas Müller (Bayern Mnichov), když se skluzem snažil získat míč, ale zasáhl pouze protihráče.
25'
James Rodríguez se dostal k odraženému míči jeho rána z dálky se ovšem stočila mimo bránu. Tohle byla dobrá možnost Bayernu.
23'
Míč sice letěl směrem k bráně Bayernu, ale tam úřadovali hostující obránci.
22'
Dlouho se hraje ze strany na stranu, ale žádné šance, změní na tom něco standardka, kterou rozehrají domácí?
20'
Bailey se dobře obtočil kolem protihráče, avšak jeho následný centr před bránu byl zneškodněn.
18'
Držení míče: 40 % – 60 %.
17'
Tohle byla velká šance domácích, Kohr hlavičkoval těsně vedle pravé tyče soupeřovy brány, který měl velké štěstí.
17'
Na druhé straně budou hráči Leverkusenu rozehrávat svůj první roh.
16'
Vidal po přihrávce na pravou stranu pálil ke vzdálenější tyči, avšak Leno výborně zasáhl a míč vyrazil.
15'
Bellarabi hodně tvrdě zajel do Ribéryho a zaslouženě vidí žlutý trest, ač se to příznivcům Leverkusenu vůbec nelíbí.
14'
Dvakrát se hosté v krátkém časovém sledu provinili faulem, domácí nyní rozehrají od středové lajny.
13'
Na druhé straně se k centru dostal Ribéry, avšak Leno v klidu sebral balón do rukavic.
12'
Domácí dlouho drželi míč na straně soupeře, ale k žádné střele se nedostali.
10'
Žlutou kartu dostává Kevin Volland (Bayer Leverkusen), který to hodně přehnal s důrazem a poslal k zemi u míče stojícího Javi Martíneze.
10'
Rozhodčí nejprve ponechal Bayernu výhodu, následně už odpískal faul a hosté rozehraje od středového kruhu.
8'
Souhra na jeden dotek se hráčům Bayernu vůbec nezdařila, Ribéry poslal přihrávku do zámezí.
7'
Hosté si nyní přihrávají mezi sebou na své polovině.
6'
Vidal se snažil odcentrovat nabíhajícímu spoluhráči do pokutového území, avšak ten se k míči nedostal.
5'
Domácí vyrazili do rychlé protiakce, v přečíslení nedokázal Bailey zpracovat přihrávku a Ulreicha tak neohrozil.
4'
Ribéry si zpracoval přihrávku z pravé strany, než ovšem stačil vystřelit, doběhl k němu jeden z protihráčů. Následně si James Rodríguez vynutil faul a soupeř rozehraje přímý kop z hranice pokutového území a z ostrého úhlu.
3'
Volland se snažil střílet z dobré pozice, ale o míč nakonec přišel.
2'
Domácí tým se provinili faulem a musí útočné snahy zanechat.
1'

Bayer Leverkusen: Leno – Tah, S. Bender (C), Wendell – Bellarabi, Kohr, L. Bender, Bailey – Havertz, Brandt – Volland.
Náhradníci: R. Özcan – P. Retsos, Baumgartlinger, Aránguiz, Henrichs, Alario, Mehmedi.

Bayern Mnichov: Ulreich – Rafinha, J. Boateng, Süle, Alaba – James Rodríguez, Javi Martínez, Arturo Vidal – Robben, T. Müller (C), Ribéry.
Náhradníci: Starke – Bernat, Rudy, Tolisso, Kimmich, Coman, Wagner.

Rozhodčí: D. Siebert – L. Koslowski, A. Sather.
Dnešní zápas bude řídit třiatřicetiletý rozhodčí Daniel Siebert. Na čarách mu budou asistovat Lasse Koslowski a Alexander Sather. Jako čtvrtý rozhodčí byl povolán Marcel Pelgrim.
Dobrý večer, vítám vás u online přenosu z německé Bundesligy. Na programu je duel, ve kterém změří síly Bayer Leverkusen a Bayern Mnichov. Zápasem, jehož začátek je naplánován na 20:30, vás provede Radim Sochor.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:30.