Bundesliga - 6. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Leverkusen : Hamburger - 24. září 2017   18:00

Leverkusen
20' Volland (Bailey) • 23' Alario (Bailey) • 83' Volland (Alario)
3:0
(2:0)
Hamburger
Hamburger
Leverkusen
Leno – Henrichs (C), Tah, S. Bender, Wendell – Bailey, Baumgartlinger, Aránguiz (84. Kohr), Mehmedi (69. Brandt) – Alario (85. Pohjanpalo), Volland.
R. Özcan – P. Retsos, Brandt, Pohjanpalo, Kohr, Havertz, Bellarabi.
R. Kampka – B. Kempkes, M. Hacker
BayArena, Leverkusen
Hamburger
Mathenia – Diekmeier, Papadopoulos, Mavraj, Sakaj (C) – Walace (46. Waldschmidt), G. Jung, Salihović (46. Jatta) – Hahn (82. Ito), Wood, Holtby.
Pollersbeck – Santos, Waldschmidt, Janjicic, Jatta, Ito, Schipplock.

SESTŘIH: Leverkusen - Hamburk 3:0. Výhru zařídil dvougólový Volland

Rozhodčí Kampka nenašel důvod nastavovat a ukončil zápas, v němž Leverkusen přehrál Hamburg jasně 3:0. Domácí vykročili za výhrou už v prvním poločase, kdy vstřelili dva slepené góly. Leon Bailey nejprve sklepával míč pro Kevina Vollanda a o chvíli později pak přesným centrem vyzval k navýšení náskoku Lucase Alaria, který dnes odehrál první zápas za Leverkusen. Po přestávce fotbalisté Bayeru kontrolovali svůj náskok a v 83. minutě se navíc podruhé v zápase prosadil Kevin Volland, jemuž míč nezištně předložil Alario. Leverkusen tak v tabulce svého soupeře o bod přeskočil a posunul se až na desáté místo. To Hamburg je patnáctý, tedy těsně nad pásmem sestupu.
90'
90'
Ke střele z 20 metrů natáhl Joel Pohjanpalo, Jeho rána byla sice prudká, ale zároveň směřovala do středu brány, takže ji Mathenia nadvakrát zlikvidoval.
89'
Domácí se ubránili a vyrazili do rychlého kontru. Ten táhl Julian Brandt, který udělal kličku bránícímu hráči, ale v rozhodující chvíli ztratil rovnováhu a upadl.
88'
Rohový kop pro HSV poté, co Jonathan Tah stačil ve skluzu vypíchnout míč Woodovi.
87'
Snaha Ita byla marná. Jeho přihrávku Bobby Wood nedostihl a míče se zmocnil brankář Leno.
86'
O vítězství Leverkusenu je již rozhodnuto. Domácí získají důležité tři body, které je posunou blíže středu tabulky.
85'
Střídání v týmu Bayer Leverkusen: ze hřiště odchází Lucas Alario, přichází Joel Pohjanpalo.
84'
Střídání v týmu Bayer Leverkusen: ze hřiště odchází Charles Aránguiz, přichází Dominik Kohr.
83'
Leverkusen právě vstřelil branku!
Tak tohle byla lahůdka! Julian Brandt vysunul kolmou přihrávkou Lucase Alaria, který se tváří v tvář brankáři zachoval nesobecky a ještě míč předložil KEVINOVI VOLLANDOVI, který zakončoval do prázdné – 3:0.
82'
Střídání v týmu Hamburger SV: ze hřiště odchází André Hahn, přichází Tacuja Ito.
81'
Holtbyho centr z hloubi pole hledal Bakeryho Jattu. Ten míč nezískal a ještě fauloval Henrichse.
80'
Hosté se po akci Jatty a obranném zákroku Henrichse dožadovali rohového kopu, ovšem sudí nařizuje odkop od brány.
80'
Henrichs při napadání fauloval Diekmeiera. Hosté rozehrávají.
78'
Hosté jsou sice u míče, ale chybí tomu nápad. Takhle obranu Leverkusenu nenachytají.
76'
Domácí Charles Aránguiz se zapíše do statistik žlutou kartou. Vyfasoval ji za ostrý zákrok na protihráče.
75'
Bailey však bude v pořádku, už se opět vrací do hry.
74'
Nepříjemnost pro domácí. Na trávníku zůstává ležet Leon Bailey, který je dnes asi nejlepším hráčem na hřišti.
72'
Zakončení vyšlo na Leona Baileyho, který se snažil zeď Hamburgu podstřelit. Špatná myšlenka to nebyla, ale míč se přeci jen zastavil o změť nohou.
71'
Hostující gólman Mathenia chytil do rukou malou domů od spoluhráče a proti Hamburgu je tak nařízen nepřímý kop! Hosté protestují, ale sudí Kampka si na svém rozhodnutí trvá.
70'
Tohle bylo daleko nebezpečnější! Jung vysunul krásným pasem Andreho Hahna, který běžel z pravé strany na domácí bránu, ale zamířil jen do boční sítě!
70'
Hostům nevlil novou energii do žil ani Gian-Luca Waldschmidt. Ten sice dotáhl míč až k šestnáctce soupeře, ale pak se prezentoval velmi nepovedenou střelou. Ta ohrozila maximálně fanoušky na tribuně za bránou.
69'
Střídání v týmu Bayer Leverkusen: ze hřiště odchází Admir Mehmedi, přichází Julian Brandt.
67'
Útočný faul se píská také po rohu Leverkusenu. Sven Bender přistrčil bránícího Mavraje.
66'
Změnit se to snažil Jatta. Ten dokázal i odcentrovat a po nedůsledném odkopu Bendera se míč pohyboval v nebezpečném prostoru v šestnáctce Bayeru. Je z toho však jen útočný faul.
65'
Utkání dál plyne. Hosté by potřebovali střelit konstantní gól, ale proti defenzivě Bayeru se těžko prosazují.
63'
Aránguiz bude v pořádku, už je zpět na hřišti.
62'
Ke slovu se zase dostali domácí. Lucas Alario byl na zadní tyči úplně volný, ale přihrávka šla za něho. Následně se po rychlé předávce od svého spoluhráče tlačil do zakončení Charles Aránguiz, kterému ho na poslední chvíli znemožnil skluzem obránce. Jednalo se o čistý zákrok, ovšem Aránguize i tak bolel. Domácí záložník potřebuje ošetření.
61'
Duo Bender – Aránguiz v šestnáctce poměrně ostře zpracovalo Waldschmidta. Pokutový kop se ale konat nebude.
60'
Hosté zkusili signál s nahrávkou na rozběhnutého Hahna. Domácí obrana dobře zareagovala a tak je z toho jen roh.
59'
Tentokrát to Lewis Holtby udělal dobře. Jeho pohotový volej vyrazil zpět do pole Bernd Leno. Následně přišel faul Vollanda právě na Holtbyho a hosté tak budou kopat přímý kop ze zajímavé pozice.
58'
Holtby převzal přihrávku od Sakaje, ale než se s míčem otočil, už u něho byla dvojice domácích hráčů, kteří mu hrací předmět odebrali.
56'
Výborně hrající Bailey našel Admira Mehmediho. Do jeho střely z levého rohu šestnáctky obětavě skočil Diekmeier a míč se odráží do zámezí. Podle sudího Kampky se ho naposledy dotkl domácí hráč a tak se kope od brány HSV.
55'
Centr Mehmediho skončil na hlavě stopera Papadopoulose. Míč se však opět odráží k domácím.
55'
Domácí mají k dispozici rohový kop.
53'
Zatím to nevypadá na nějaký nápor Hamburgu. Domácí v klidu kontrolují průběh utkání.
51'
Průnik Bakeryho Jatty po levé straně skončil jen faulem na obránce Henrichse. Rozehrává Bayer.
49'
Z dálky to zkoušel Andre Hahn. Jeho střela skončila vysoko nad domácí bránou.
48'
Bobby Wood, na kterého mířil míč, nemohl hrát. Kdyby se do hry zapojil, byl by máván ofsajd.
47'
Hostující trenér Gisdol o přestávce sáhl hned ke dvěma střídáním. Uvidíme, zda to jeho týmu pomůže.
46'
Střídání v týmu Hamburger SV: ze hřiště odchází Walace, přichází Gian-Luca Waldschmidt.
46'
Střídání v týmu Hamburger SV: ze hřiště odchází Sejad Salihović, přichází Bakery Jatta.
46'
Po prvním poločase jsou mnohem blíže ke třem bodům hráči Leverkusenu, kteří vedou nad Hamburgem 2:0. Vše podstatné se událo mezi 20. až 23. minutou, kdy padly oba góly, na kterých se velkou měrou podílel Leon Bailey. Ten nejprve sklepl míč zakončujícímu Kevinovi Vollandovi a o chvíli později se po jeho centru prosadil debutant Lucas Alario. Fotbalisté Hamburgu si zatím vyloženou šanci nevypracovali.
45+3'
45+3'
Z pravé strany si zaběhl za hostující obranu kapitán Bayeru Henrichs. Jeho přízemní centr však hosté odklízejí ze své šestnáctky a to je také vše, co jsme v prvním poločase viděli.
45+2'
Mehmedi posouval z první míč do běhu na Leona Baileyho. Tomu balón na poslední chvíli vypíchl špičkou kopačky Papadopoulos.
45+1'
První poločas bude nastaven o dvě minuty.
45'
V ofsajdu byl přistižen Andre Hahn. Ten ještě frustrovaně zakopl míč, ale žluté kartě se vyhnul.
44'
Kyriakos Papadopoulos již má žlutou kartu a teď dost ostře zajel do Aránguize. Myslím, že příště už by šel pod sprchy.
43'
Po pravém křídle pelášil dopředu Andre Hahn. Na hranici šestnáctky však vybojovali míč obránci Leverkusenu.
41'
Domácí Wendell si dal míč příliš daleko od nohy a ve snaze získat ho zpět zajel do Gideona Junga. Odměnou mu je žlutá karta.
39'
To se teď snažil změnit Bobby Wood. Ten si míč navedl blíže středu hřiště, ale jeho přízemní rána skončila vedle bližší tyče brány Bayeru.
38'
Domácí zatím zápas kontrolují a v klidu drží dvougólové vedení.
36'
Mohlo to být 3:0! Skvěle to udělal Leon Bailey, který obehrál Papadopoulose a poté našel zpětnou přihrávkou Baumgartlingera, jenž ještě balón patičkou přiťukl na zadní tyč Admirovi Mehmedimu. Ten zblízka přestřelil hostující bránu!
34'
Salihović poslal do domácího pokutového území centr ze standardní situace. Ten obrana Bayeru odvrací do bezpečí.
33'
Domácí soupeře k ničemu většímu nepouštějí. Drží ho daleko od své šestnáctky.
31'
Hosté zahrávali standardní situaci po faulu Henrichse. Na centrovaný míč si naskočil Andre Hahn, který však zamířil vedle brány soupeře.
29'
Fotbalisté Hamburgu se nyní usadili na své útočné polovině, kde se snaží vymyslet, jak snížit nepříznivý stav.
27'
Ten rozehrával Admir Mehmedi, Mathenia jeho centr vyboxoval.
27'
Přímý kop zahrával Charles Aránguiz. Jeho rána se otřela o zeď a skončila vedle brány. Domácí tedy budou mít k dispozici roh.
26'
Leon Bailey je při chuti. Nyní jeho průnik musel zastavit Kyriakos Papadopoulos jen za cenu faulu, za který dostal žlutou kartu.
25'
Dva slepené góly jsou pro hosty samozřejmě velkou ranou. Uvidíme, jestli se dokáží ze šoku vzpamatovat.
23'
Uplynuly dvě minuty a domácí přidávají druhý gól! Opět u toho byl Leon Bailey, který z levého křídla poslal do šestnáctky výborný balón, který ve skluzu uklidil do sítě LUCAS ALARIO. Argentinský útočník, jenž přišel z River Plate, se tak prosazuje hned při svém debutu v dresu Leverkusenu.
20'
Tahle akce však vyšla domácím dokonale! Centr Benjamina Henrichse z pravé strany sklepl Leon Bailey hlavou k nohám KEVINA VOLLANDA, který míč z první uklidil k pravé tyči z pohledu marně se natahujícího Matheniy. Obránci HSV se po sobě vyčítavě dívají, Vollandovi nechali příliš mnoho prostoru.
19'
Hosté k hráčům Leverkusenu rychle přistupují a ti nemají příliš času na rozvinutí útočných akcí.
18'
Bobby Wood dělal co mohl, ale dlouhý nákop za obranu domácích nedostihl. Hráči Bayeru budou vhazovat z okolí rohového praporku.
16'
Po rohovém kopu Lewise Holtbyho se domácí ubránili a mohou jít dopředu.
15'
První nebezpečnější situace v zápase! Z 23 metrů vypálil Sejad Salihović a jeho projektil musel konečky prstů přizvedávat nad břevno brankář Leno. První roh pro Hamburg.
14'
Domácím byl odmáván ofsajd. Rozehrává celek z přístavního města.
13'
Ani jeden z týmů se nežene do útoku bezhlavě. Jde o cenné body a nikdo nechce nastartovat protivníka zbytečným zaváháním.
11'
Hned trojice hráčů Hamburgu směřovala směrem k bráně Leverkusenu. Bobby Wood se to rozhodl vyřešit střelou z větší vzdálenosti a trefil jen záda bránícího Svena Bendera.
10'
Pro centr z rohového kopu si snadno došel hostující gólman Christian Mathenia.
10'
Hosté se ubránili, bude z toho však roh z druhé strany.
9'
Domácí budou zahrávat rohový kop, který pro ně získal Leon Bailey.
8'
Jeden z hostujících hráčů se snažil z první rozběhnout Bobbyho Wooda. Americký útočník však na míč nedosáhl.
7'
André Hahn na pravé straně rozbíhal právě Wallace. Tomu však míč odskočil do autu.
6'
Z levé strany se snažil odcentrovat Wendell, který ale trefil jen bránícího Walace. Zatím je to spíše takové opatrné oťukávání z obou stran.
4'
Charles Aránguiz nedokázal procpat míč na rozběhnutého Vollanda a pak ještě bránícího soupeře fauloval. Míč tedy znovu přiřknut fotbalistům HSV.
3'
Kevin Volland se dotkl míče rukou. Rozehrávat budou hosté.
2'
Domácí se ujali míče a snaží se s ním prokombinovat blíže k bráně soupeře.
1'

Bayer Leverkusen: Leno – Henrichs (C), Tah, S. Bender, Wendell – Bailey, Baumgartlinger, Aránguiz, Mehmedi – Alario, Volland.
Náhradníci: R. Özcan – P. Retsos, Brandt, Pohjanpalo, Kohr, Havertz, Bellarabi.

Hamburger SV: Mathenia – Diekmeier, Papadopoulos, Mavraj, Sakaj (C) – Walace, G. Jung, Salihović – Hahn, Wood, Holtby.
Náhradníci: Pollersbeck – Santos, Waldschmidt, Janjicic, Jatta, Ito, Schipplock.

Rozhodčí: R. Kampka – B. Kempkes, M. Hacker.
Bayer Leverkusen (15. místo, 1 – 1 – 3, skóre 9:10, 4 body)
Fotbalisté Bayeru zažívají nezvyklý propad. Už loni se jim v lize nedařilo, když se nedokázali kvalifikovat do evropských pohárů a z prvních pěti zápasů nové sezóny nasbírali jen čtyři body. Leverkusen prohrál všechny tři venkovní zápasy. Naopak doma dokázal odehrát solidní partii se silným Hoffenheimem, která skončila remízou 2:2 a poté jasně přehrát Freiburg 4:0. Fanoušci klubu doufají, že sílu v domácím prostředí ukáží farmaceuti i proti Hamburgu.

Leverkusen v letošní sezóně:
Bayern – Leverkusen 3:1
Leverkusen – Hoffenheim 2:2
Mainz – Leverkusen 3:1
Leverkusen – Freiburg 4:0
Hertha – Leverkusen 2:1
Hamburger SV (14. místo, 2 – 0 – 3, skóre 4:8, 6 bodů)
Fotbalisté Hamburgu vstoupili do sezóny velmi dobře, když si z prvních dvou kol připsali plný počet bodů. Další tři zápasy ale prohráli a navíc v nich ani jednou neskórovali. Právě produktivitu tak potřebuje celek z přístavního města vylepšit především. Větší ofenzivní příspěvek se čeká především od Bobbyho Wooda či Lewise Holtbyho.

Hamburg v letošní sezóně:
Hamburg – Augsburg 1:0
Köln – Hamburg 1:3
Hamburg – Lipsko 0:2
Hannover – Hamburg 2:0
Hamburg – Dortmund 0:3
Vítám tu všechny fotbalové příznivce! 6. kolo německé Bundesligy uzavře utkání mezi Bayerem Leverkusen a Hamburgerem SV. Jde o souboj tabulkových sousedů, kteří se nacházejí jen těsně nad sestupovým pásmem. Zatímco u Hamburgu jsme již v posledních letech zvyklí, že hraje o záchranu, tak v případě Bayeru se jedná o překvapivý jev.