Bundesliga - 16. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Leverkusen : Werder - 13. prosince 2017   20:30

Leverkusen
12' Alario (Bailey)
1:0
(1:0)
Leverkusen
Leno – Tah, S. Bender, P. Retsos – Henrichs, Kohr, Baumgartlinger (89. L. Bender), Bailey (81. Brandt) – Bellarabi, Alario, Volland (68. Havertz).
Lomb – L. Bender, Brandt, Mehmedi, Jedvaj, Pohjanpalo, Havertz.
Stieler – Jöllenbeck, Gittelmann
BayArena, Leverkusen
Werder
Pavlenka – Gebre Selassie, Veljković, Sané (63. Junuzović), N. Moisander, Augustinsson – Käuper (76. Hajrović), M. Eggestein, Delaney, Kainz (71. Belfodil) – M. Kruse.
Drobný – Bauer, Hajrović, Junuzović, U. García, Belfodil, Bargfrede.

SESTŘIH: RB Lipsko - Werder Brémy 2:0. Pavlenka další prohře nezabránil

Držení míče: 49 % : 51 %.
Střely na branku: 7:2. Střely mimo: 8:2. Rohy: 5:1. Ofsajdy: 5:1. Fauly: 10:24.
Tři nastavené minuty jsou minulostí a zápas šestnáctého kola končí výhrou domácího Leverkusenu 1:0.

Leverkusen od úvodního hvizdu diktoval tempo zápasu. Již ve dvanácté minutě se prosadil po šťastném odrazu Baileyho centru od Saného Lucas Alario, který měl před sebou prázdnou branku. Ani Jiří Pavlenka už nemohl zasáhnout. Ve druhém poločase se hostující celek zvedl k větší útočné aktivitě, ale Bernda Lena příliš nezaměstnal. Naopak v samém závěru mohl pečetit výhru Leverkusenu Karim Bellarabi, ale ve skluzu prázdnou branku netrefil.

Leverkusen prodlužuje svou sérii bez porážky v domácí soutěži na jedenáct zápasů. Naopak Brémy se po prohře znovu vzdalují od nesestupového pásma.
90+3'
90+3'
Frustrovaný Ishak Belfodil zbytečně dojel do Bernda Lena, který už měl dávno míč pod kontrolou. Hlavní rozhodčí to přechází bez žluté karty.
90+2'
Domácí šli ve třech na dva obránce Brém. Bellarabi dostal znovu parádní přihrávku od Brandta, ale tentokrát si míč ještě zpracoval. Následně ale pálil jen do připraveného Pavlenky.
90+1'
Hlavní rozhodčí nastavuje ve druhém poločase tři minuty.
90'
Bellarabi mohl zpečetit výhru Leverkusenu, ale v jasné pozici přestřelil hostující branku. Brandt skvěle navedl míč v rychlosti do vápna, poté naservíroval parádní přihrávku přesně před Karima Bellarabiho, který ale mimo odkrytou branku.
90'
Augustinsson vhodil dlouhý aut zpoza postranní lajny až do vápna Leverkusenu. Max Kruse se sice protlačil k hlavičce, ale míč poslal daleko od branky Bernda Lena.
89'
Střídání v týmu Bayer Leverkusen: ze hřiště odchází Julian Baumgartlinger, přichází Lars Bender.
88'
Gebre Selassie se snažil strhnout spoluhráče útočným výpadem. Před vápnem na něj ale čekal Bender, který znovu zmařil útočné snažení Brém.
86'
Hosté se nemohou stále usadit na útočné polovině. Nyní se ale odrazil míč přesně k nohám útočníka Brém. Kruse se opřel do balonu z druhého doteku, ale napálil jen před sebou stojícího Bendera.
85'
Brandt se postaral také o centr od rohového praporku. Míč jen lehce tečoval Kohr, ale mezi tři tyče ho nedostal.
84'
Julian Brandt nahradil na trávníku Baileyho a nahradil ho i v aktivní hře. Po jeho přihrávce se prosadil k dělovce ze střední vzdálenosti Bellarabi. Pavlenka jistil střelu tečováním nad břevno.
83'
Posledních zhruba deset minut i s nastavením pro oba týmy. U středového kruhu zůstal po podklouznutí ležet hostující Thomas Delaney. Ošetření však potřebovat nebude a může se pokračovat ve hře.
81'
Střídání v týmu Bayer Leverkusen: ze hřiště odchází Leon Bailey, přichází Julian Brandt.
80'
Maximilian Eggestein tentokrát vybojoval faul na svou osobu. Po rozehrávce se dostal k míči Kruse, ale v klíčový moment nepřetlačil Svena Bendera.
79'
Bailey po čase zkusil také nacentroval před Pavlenku. Pas do vápna se mu ale vůbec nepovedl a míč končí bez doteku za brankou českého reprezentanta.
78'
Max Kruse bojoval o balon na útočné polovině, ale proti velké přesile neměl šanci. Eggestein přidává další faul při napadání a míč mají opět hráči Leverkusenu.
77'
Bailey se dostal nebezpečně s míčem až do pokutového území. Tam ale ztratil stabilitu a Veljkovič už měl lehkou úlohu s bráněním domácího útočníka.
76'
Střídání v týmu Werder Brémy: ze hřiště odchází Ole Käuper, přichází Izet Hajrović.
76'
Leverkusen už znovu začíná ovládat hru. Tentokrát se ale provinil faulem domácí Henrichs a Brémy se tak mohou na chvíli odpočinout od bránění.
74'
A znovu to byl Leon Bailey, který centroval do vápna z volného přímého kopu. Po odvráceném centru se dostal k míči Baumgartlinger, ale jeho střela z druhého doteku se mezi tři tyče nevešla.
73'
Theodor Gebre Selassie nyní zasil na poslední chvíli přízemní centr směřující přesně na kopačku Karima Bellarabiho. Leverkusen pokračoval od rohového praporku pasem Baileyho. Střídající Belfodil se zapsal do zápasu faulem.
72'
Přesný pas našel v pokutovém území Kruseho. Ten se však nacházel v ofsajdovém postavení. Domácí rychle rozehráli a Käuper hasil protiútok faulem za žlutou kartu.
71'
Střídání v týmu Werder Brémy: ze hřiště odchází Florian Kainz, přichází Ishak Belfodil.
70'
Dominik Kohr přihrál na rozběhnutého Baileyho. Jamajčan si postrčil míč okolo Augustinssona, ale poté už zakročil v hostující obraně Moisander.
69'
Junuzovič se po příchodu na trávník dostal snad poprvé k míči. Ve spolupráci s Gebre Selassiem, ale nedokázali přejít až do vápna.
68'
Střídání v týmu Bayer Leverkusen: ze hřiště odchází Kevin Volland, přichází Kai Havertz.
67'
Brémy se snaží přecházet rychle do útoku po zisku míče, ale domácí se stačí vracet a akce přerušovat. Přesně tak nyní dopadl na pravé straně Augustinsson.
66'
Florian Kainz to zkoušel individuálně od postranní lajny do vápna, ale čitelnou kličkou si neporadil s Benderem.
65'
Ole Käuper si naváděl míč do středu na střelu ze střední vzdálenosti, ale domácí se k němu seběhli a zablokovali hostujícího záložníka.
64'
Aktivita Brém se ve druhém poločase mírně zvedla, ale ani to nestačí na ohrožení Bernda Lena v domácí brance.
63'
Střídání v týmu Werder Brémy: ze hřiště odchází Lamine Sané, přichází Zlatko Junuzović.
62'
Sám Leon Bailey se postavil k rozehrávce volného přímého kopu. Hosté se ale s přehledem ubránili a Jiří Pavlenka může rozehrávat od své branky.
61'
Lamine Sané zasáhl kopačkou Baileyho do hlavy. Hostující stoper nebyl daleko od druhé žluté karty v zápase.
60'
Po hodině hry se dostával Bellarabi k míči, poté si ho ale předkopl příliš před sebe a toho využil Pavlenka k rychlému odkopu.
59'
Leon Bailey centroval do pokutového území od rohového praporku. Před Pavlenkou se dostal k hlavičce Alario, ale míč jde jen vedle pravé tyče Pavlenkovy brány.
58'
Hosté se vydali napadat hned v šesti hráčích. Bender však ve spolupráci s Kohrem dokázali přes aktivní val přejít.
57'
Retsos bojoval o balon proti Augustinssonovi. Švéd se dostal do výhodnější pozice, ale odehrál míč jen za postranní lajnu.
55'
Prvním potrestaným hráčem zápasu je hostující Moisander, který se zavěsil na unikajícího soupeře. Hra ještě pokračovala a to se provinil skluzem Sané a i on dostává od hlavního rozhodčího žlutý trest.
54'
Už to vypadalo, že by se hosté mohli dostat do vápna. Kruse se tam doopravdy dostal, ale měl před sebou tři bránící hráče soupeře a ke střele se nedostal.
53'
Brémám se nedaří udržet se u míče na delší dobu. Kainz spolupracoval s Delaynem, ale poté přišla znovu velmi lehká ztráta v podobě faulu.
52'
Brémy se prokousaly na útočnou polovinu. Přes napadající hráče Leverkusenu to nebylo nic jednoduchého. Käuper však nepřesně přihrával a u balonu už jsou znovu domácí.
50'
Po dalším hostujícím faulu rozehrál volný přímý kop Leon Bailey. Jamajčanova pobídka však končí jen i Pavlenky.
49'
Ve středu pole se provinil proti pravidlům hostující Eggestein. Domácí rychle rozehráli, nakonec zpoza vápna pálil Alario přesně do rukavic českého brankáře.
48'
Leverkusen získal balon v těsné blízkosti pokutového území Brém. Henrichs se vymotal k centru, ale přetažený pas poslal Volland jen vysoko nad.
47'
Fotbalisté Brém rozehráli druhý poločas dnešního zápasu ze středového kruhu. K balonu se ale okamžitě dostali domácí. Bailey navázal na aktivitu z prvního poločasu a došel s míčem až před vápno, předal ho ještě Bellarabimu, ale ten pálil bez razance.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 21:31.
Jedna nastavená minuta uplynula a první poločas tak končí. Leverkusen po zásluze vede o jedenu branku! Domácí byli od první minuty aktivnějším týmem. Ve dvanácté minutě přišla první branka, na pravé straně přeskočil Bailey Gebre Selassieho, poté dokázal i nacentroval a špatný zásah Saného postrčil míč přesně k Lucasi Alariovi, který už měl snadnou úlohu. Hosté se dostali k jedné výraznější šanci, když hlavičkoval z dobré pozice Kruse, ale Leno byl připraven. Následně se Leverkusen držel dlouhou dobu u balonu, ale další příležitost si již nevytvořil.
45+1'
45+1'
Hlavní rozhodčí nastavuje v prvním poločase jednu minutu.
45'
Bailey znovu mířil k brance Brém. Nyní ho ale zastavil hvizd hlavního rozhodčího se signalizací ofsajdu.
44'
Minutu před pauzou se dostal k míči domácí Henrichs. Po dlouhém autu se skácel k zemi Kohr a domácí tak mohou pokračovat rozehrávkou z klidové pozice.
42'
Bellarabi špatně došlápl po hlavičkovém souboji a musí být na hrací ploše ošetřen. S ofenzivním hráčem Leverkusenu to ale vypadá dobře a bude nejspíše pokračovat ve hře.
41'
První poločas pomalu míří ke svému závěru. Tentokrát centroval do vápna Brém Henrichs, ale Pavlenka si vysoký balon pohlídal.
40'
Domácí stále zásobují Baileyho. Tentokrát se dokonce krajní záložník Leverkusenu odhodlal ke střela a Pavlenka měl u své přední tyče co dělat.
39'
Dalším faulem se provinil hostující Delaney. Domácí se tak zadarmo dostávají k míči ve středu pole.
38'
Leon Bailey je dnes k neudržení. Gebre Selassie vůbec nestíhal domácího hráče, poté se Jamajčan dostal k centru a jen nepřesná střela Alaria zachránila Pavlenku.
37'
Bailey centroval do vápna z místa přestupku. Míč se kroutil k zadní tyči, ale Moisander se zapojil skvěle do obrany a odhlavičkoval balon pryč z vápna.
36'
Henrichs spolupracoval na pravé straně s Kohrem, ten byl ve středu pole podražen, ale hlavní rozhodčí nechal výhodu domácímu týmu. Po faulu Gebre Selassieho ale už píská.
35'
Česká spolupráce nyní zneškodnila útok Leverkusenu. Gebre Selassie zablokoval pohyb Bellarabiho a Pavlenka si došel pro vysoký balon.
34'
Brémy zůstaly ještě na útočné polovině. Bitva o míč na pravém kraji ale vyšla lépe pro Henrichse, který je poté navíc faulován Kainzem.
33'
Už to vypadalo na nadějnou akci hostů, ale nabíhající Eggestein nedosáhl na míč o několik centimetrů. Akce ale pokračovala, k hlavičce se protlačil Kruse a poprvé zaměstnal Lena v domácí brance.
32'
Bellarabi prohnal dlouhou přihrávkou Alaria. Ten ve snaze dostat se k míči zboural Augustinssona a Pavlenka tak bude rozehrávat.
31'
Hostující celek se nesnažil napadat a tak mohl Bender lehce rozehrát útočnou akci. Na pravém kraji se zjevil u míče znovu Bailey, ale tentokrát ho stačil Käuper pokrýt.
30'
Úvodní půlhodiny nepřinesla ani jednu střelu hostujícího celku. Leno je zatím bez práce. Nyní se dokonce zapojil skvěle do rozehrávky a hned po jeho výkopu se dostal do vápna Bellarabi. Pavlenka skvěle vyběhl.
29'
Další nepřesnost hostujícího týmu mohl využít rychlým přechodem do útoku Kohr. Veljkovič ho stačil vytlačit k rohovému praporku a nakonec jde míč do zámezí od Baileyho.
28'
Leon Bailey hraje dnes velmi aktivně. Znovu získal balon na levé straně, dostal se kličkou do středu do střelecké pozice, ale míč mu už tolik na kopačku nesedl.
27'
Brémám se nedaří držet balon u kopaček. Leverkusen je mnohem více u míče, ale útočná snažení zatím domácí nemohou přetavit ve druhou branku.
26'
Henrichs měl na pravém kraji dostatek prostoru pro únik, ale neměl si s kým nahrát a tak raději zvolil cestu zpět.
25'
Gebre Selassie znovu vymýšlel průnikovou přihrávku. Tentokrát nebyl Kruse daleko od balonu, ale Leno byl přece jen rychlejší.
24'
Nebezpečná střela přes obránce od Baileyho končí mimo tři tyče. Pavlenka mohl pustit míč vedle své branky.
23'
Gebre Selassie tentokrát chtěl najít Käupera, ale debutant v prvním týmu Brém se k balonu už nedostal před dvojicí Bailey – Retsos.
22'
Delaney centroval od rohového praporku jen na zadní tyč. V tvrdém souboji přeskočil Bender Kruseho a domácí jsou znovu na čas v bezpečí.
21'
Hosté se vydali napadat až na útočnou polovinu a vyplatilo se to. Retsos odehrál míč v nouzi jen do zámezí. Po autu Gebre Selassieho budou hosté dokonce rozehrát rohový kop.
20'
Henrichs byl faulován ve středu pole. Hlavnímu rozhodčímu chvíli trvalo než nedovolené zákrok odpískal, mezitím se již hosté hnali do útoku a nyní se na sudího zlobí.
19'
Jonathan Tah se dostal z nedobré pozice u rohového praporku. Přes Augustinssona se mu podařilo odkopnout balon až na útočnou polovinu.
18'
Sven Bender chtěl rozběhnout Bellarabiho, ale ten na jeho prudkou přihrávku zareagoval až příliš pozdě.
17'
Leverkusen uklidnil hru po vstřelené brance, nyní se snaží dojít k pokutového území Brém postupnou kombinací.
15'
Kainz se pustil hned do tří protihráčů. Tah společně s Henrichsem, ale hostujícího napadajícího hráče s přehledem ubránili.
14'
Brémy se pokoušejí o rychlou odpověď, ale Jonathan Tah skvěle zapracoval v obraně. Následně také rychle rozehrál na Henrichse, ale ten už si proti přesile neporadil.
12'
Leverkusen právě vstřelil branku!
Neskutečné štěstí přináší Leverkusenu úvodní branku zápasu. Už se zdálo, že je míč po souboji Baileyho s Gebre Selassie za brankovou lajnou, ale jamajský záložník Leverkusenu se ještě dostal k přízemnímu centru. Lamine Sané mohl snadno odpravit míč z vápna, ale nešťastně pro Brémy jen tečoval míč přesně k nohám LUCASE ALARIA, který už poté lehce doklepl míč do sítě.
11'
Käuper si pomohl v souboji s Kohrem rukou. Leverkusen tak znovu získává balon v blízkosti středového kruhu.
10'
První desetiminutovka vysoké tempo nepřinesla. Tentokrát se hosté snažili proniknout do pozice pro centr na pravé straně, ale ani Gebre Selassie se neprosadil.
9'
Ani od rohového praporku se neudálo nic nebezpečného. Po odraženém míči se opřel do střely Kohr. Balon letí vysoko nad brankou českého reprezentanta.
8'
Ve středu pole se provinil proti pravidlům Eggestein. Domácí tak mohli rozehrát útočnou akci z klidové pozice, ale to se jim vůbec nevydařilo. Bailey alespoň pro Leverkusen vybojoval rohový kop.
7'
Baumgartlinger se pokoušel rozběhnout na levé straně Baileyho, ale míč míří jen za brankovou lajnou a ani jamajský záložník se k míči nepropracoval.
6'
Florian Kainz ztratil míč ještě u půlící čáry, poté se vydal to útoku Henrichs, ale ani on se k centru do vápna nedostal. První minuty zápasu jsou velmi opatrné z obou stran.
5'
Veljkovič nepřesně přihrával na Eggesteina a byla z toho velká šance pro Leverkusen. Alario si však naběhl na přihrávku mezi dva obránce do ofsajdu.
4'
Tentokrát se domácí pokoušeli o kombinaci na levém kraji trávníku. Ani Bailey však nebyl v útočení úspěšný. Míč se dostal lehce k Pavlenkovi a Brémy se mohou vydat poprvé do útoku.
3'
Leverkusen zahajuje své útočné snažení od obránců. Tah našel na pravém kraji rozběhnutého Hendrichse, ale ten se přes bránícího Kainze nedostal. Domácí ale zůstávají u balonu.
2'
Domácí fotbalisté rozehráli první poločas ze středového kruhu. K míči se ale rychle probojoval hostující Augustinsson, ale při zisku si pomohl lehký faulem.
1'
Hlavní rozhodčí již přivádí obě úvodní jedenáctky na hrací plochu. Zápas šestnáctého kola tak může za několik málo okamžiků začít.

Bayer Leverkusen: Leno – Tah, S. Bender, P. Retsos – Henrichs, Kohr, Baumgartlinger, Bailey – Bellarabi, Alario, Volland.
Náhradníci: Lomb – L. Bender, Brandt, Mehmedi, Jedvaj, Pohjanpalo, Havertz.

Werder Brémy: Pavlenka – Gebre Selassie, Veljković, Sané, N. Moisander, Augustinsson – Käuper, M. Eggestein, Delaney, Kainz – M. Kruse.
Náhradníci: Drobný – Bauer, Hajrović, Junuzović, U. García, Belfodil, Bargfrede.

Rozhodčí: Stieler – Jöllenbeck, Gittelmann.

Bayer Leverkusen

Leverkusen se v posledních letech usadil výrazně v lepší části první Bundesligy. Až na minulý ročník! Tým ze západu Německa se trápil téměř po celou sezonu a obsadil konečné dvanácté místo.

Ani letos nezačal Leverkusen nejlépe. První tři body přišly až ve čtvrtém kole v domácím prostředí proti Freiburgu. Následně ještě přišla porážka v Berlíně, ale od té doby už je Leverkusen neporažen, celkem již deset zápasů v řadě. Naposledy vyhrál tým okolo brankáře Lena 2:0 ve Stuttgartu a už se vyšplhal na solidní pátou příčku v tabulce. Útok táhne především Kevin Volland, který se do sítě soupeřů prosadil již devětkrát.
Werder Brémy

Brémy pokukovaly v minulé sezoně na příčky zaručující evropské poháry. Především tři závěrečné prohry po přestřelkách 3:4 s Kolínem nad Rýnem, 3:5 s Hoffenheimem a 3:4 s Dortmundem odsoudily Brémy na konečné osmé místo bez pohárové Evropy.

V nové sezoně Brémy rozhodně nezačaly ideálně. Na první výhru čekala česká trojice v dresu Brém až do dvanáctého kole. V něm se Brémám podařilo přehrát vysoko 4:0 Hannover. Od té doby se ale Brémy zvedají. Doma přehrál Werder 1:0 Stuttgart a o víkendu dokonce srazil na kolena trápící se Dortmundu. Navíc se o vítěznou branku na konečných 2:1 postaral Theodor Gebre Selassie. Také Jiří Pavlenka podal vynikající výkon a stále tak patří k nejlépe hodnoceným brankářům celé soutěže.
Krásný středeční večer, vítám všechny příznivce fotbalu. Nejvyšší německá soutěž Bundesliga pokračuje již šestnáctým kolem a my se společně zaměříme na zápas Leverkusenu, který přivítá před domácím publikem Brémy.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:30.