Bundesliga - 11. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Lipsko : Hannover - 4. listopadu 2017   15:30

Lipsko
70' Y. Poulsen (Werner) • 86' Werner (Forsberg)
2:1
(0:0)
Hannover
56' Jonathas  (Bebou)
Lipsko
Gulácsi – Klostermann, Konaté, Upamecano, Halstenberg – Sabitzer, Laimer (58. Keïta), Demme, Bruma (52. Forsberg) – Y. Poulsen, Werner (90+1. Kampl).
Mvogo – Bernardo, Compper, Forsberg, Kaiser, Kampl, Keïta.
Petersen M. (Ger)
Red Bull Arena (Leipzig)
Hannover
Tschauner – Anton, Sané, Sorg, Ostrzolek – Bakalorz, Schwegler, Korb (87. Maier), Jonathas (76. Füllkrug) – Klaus (66. Harnik), Bebou.
Esser – Albornoz, Füllkrug, Harnik, Hübner, Maier, Schmiedebach.

SESTŘIH: Lipsko - Hannover 2:1. Domácí otočili zápas, v tabulce jsou druzí

To je ode mne vše. Přeji V8m krásný zbytek sobotního dne a u dalších přenosů nashledanou.
Rád bych Vás pozval na sledování šlágru tohoto kola Bundesligy, který začíná v 18:30. Rozdají si to mezi sebou dva velkokluby německého fotbalu – Dortmund a Bayern Mnichov.
Držení míče: 58 % : 42 %.
Střely na branku: 6:4. Střely mimo: 6:7. Rohy: 2:3. Ofsajdy: 4:4. Fauly: 11:16.
A máme tu konec utkání! Ve druhém poločase se v 56. minutě dostali do vedení hosté, když se po rychlém útoku prosadil Jonathas. Domácí poté převzali iniciativitu a vyplatilo se. V 70. minutě vyrovnával Poulsen a v 86. minutě dokonal obrat Werner. Domácí RB Lipsko tak zvládlo velmi důležitý zápas a v přímém souboji o 3. místo poráží Hannover 96 v poměru 2:1.
90+3'
90+3'
Žlutou kartu dostává také S.Sané, který vlédl do souboje s dvěma protihráči velmi neohrabaně.
90+1'
Střídání v týmu RB lipsko; odchází T.Werner a přichází K.Kampl.
90'
Sorg teď nejspíše z frustrace ostře nalétl do Wernera a po zásluze vidí žlutou kartu.
89'
Domácím se povedlo otočit vývoj zápasu a v posledních minutách se jistě budou snažit udržet míč daleko od svého brankáře a potencionálního nebezpečí.
87'
Střídání v týmu Hannover 96; odchází J.Korb a přichází S.Maier.
86'
Lipsko právě vstřelilo branku!
TIMO WERNER se zcela zaslouženě dočkal gólu! Krásný centr za obranu posunul z první Forsberg před bránu a Werner mí jen lehce tečoval za záda brankáře. Krásný gól.
85'
Sabitzer to nemyslel úplně špatně, když vypálil z velké vzdálenosti. Střela byla navíc tečovaná a málem zapadla za záda Tschaunera, který byl hodně daleko z brány.
89'
Schwegler příliš dlouho otálel se zahráním rohového kopu a rozhodčí mu uděluje žlutou kartu.
82'
Gulacsi měl nyní plné ruce práce, když musel rychle na zem, aby vyrazil nebezpečnou přízemní ránu.
81'
Špatně vhozený balón, jak ukazuje rozhodčí! To se na této úrovni málokdy vidí.
79'
A vzápětí po rohovém kopu hlavičkuje Werner těsně vedle levé tyče brány Tschaunera.
78'
Poulsen se drží za hlavu a má také proč! Ve výborné pozici uprostřed vápna trefil skákavý míč pouze do obránce a tečovaná rána skončila pár decimetrů nad bránou.
77'
Vypadá to, že hosté budou remízový stav bránit a s bodem se klidně spokojí. zato Lipsko teď svírá svého soupeře.
76'
Střídání v týmu Hannover 96; odchází Jinathas a přichází N.Fullkrug.
74'
Hannover je z inkasovaného gólu v šoku. Lipsko má naopak v posledních minutách jasnou převahu a žene se za další gólovou radostí.
73'
Velmi aktivní Werner se ocitl v ofsajdovémp ostavení.
72'
A začínáme od začátku! Ještě to bude zajímavých 20 minut.
70'
Blesková akce domácích slaví úspěch. Werner si dobrým náběhem řekl o míč za obranu. V dobré pozici se zachoval nesobecky a přihrávkou oslovil YUSSUFA POULSENA, který uklidil míč do prázdné brány.
68'
Forsberg to nyní zkoušel technicky z volného přímého kopu. Jeho pokus se ale mezi 3 tyče nevešel.
66'
Střídání v týmu Hannover 96; odchází F.Klaus a přichází M.Harnik.
65'
Mohlo to být klidně 2:0, kdyby Klaus svojí střelu lépe nasměroval. jeho dělovka však končí těsně nad bránou Gulacsiho.
63'
Tschauner bez problému kryje střelu ze střední vzdálenosti. Takhle to nepůjde, domácí musí vymyslet něco lepšího.
61'
Žlutou kartu za kop jako v karate dostává M.Halstenberg.
60'
Nyní je na domácích, jestli se jim podaří odpovědět! Hannover se jistě stáhne před vlastní vápno a bude vyčkávat.
58'
Střídání v týmu RB lipsko; odchází K.Laimer a přichází N.Keita.
56'
Hannover právě vstřelil branku!
Hosté se ujímají vedení! Lipsko opět zcela zbytečně přišlo o míč a Hannover toho okamžitě využil. Rychlá kombinace na středu hřiště vedla ke skvělé přihrávce, kterou si náběhem našel JINATHAS a bez větších problémů ne přílši umístěnou střelou vsítil gól.
54'
První žlutou kartu utkání vidí M.Bakaloz, když svým výskokem zboural Sabitzera.
52'
Střídání v týmu RB Lipsko; odchází Bruma a přichází E.Forsberg.
51'
Skvělý obranný zákrok si připisuje Konaté, který pohotovým skluzem značně zbrzdil rychlý protiútok hostů.
50'
Míč je u Tschaunera, který vypadá, že lehce protahuje svůj výkop a šetří čas. Že by hosté byli s dosavadním bodem spokojeni?
48'
Hannover je na začátku druhé části o chlup aktivnější. Prodrat se do šance se ale hostům nedaří.
46'
Oba celky vstupují do 2. poločasu v nezměněných sestavách.
46'
Máme za sebou 1. poločas, ve kterém jsme neviděli žádný gól. O zajímavé situace ale nebylo nouze. začátek utkání vyšel lépe Hannoveru, poté však přeci jen více dominovalo Lipsko, které mělo velké potíže přejít přes dobře fungující obranu hostů. Důležitou postavou domácích byl jistě Werner. Nejprve jeho dorážku vychytal Tschauner, u další situace zastavil Wernera ofsajd a v poslední minutě trefil břevno. Dočkáme s etedy gólu ve 2. poločase?
45+1'
45+1'
Bruma z pravé strany posílal prudkou přihrávku, kterou skvěle trefil Werner! jeho dělovka se otřela o rameno obránce a trefila břevno brány Hannoveru. Velká smůla pro Lipsko.
45'
Na trávníku zůstává sedět Bakalorz. Po odkopu míče narzail do protihráče a má nějaké zdravotní potíže.
43'
Werner se teď velmi agresivně obořil na rozhodčího, když místo rohového kopu následuje pouze odkop od brány Tschaunera.
41'
Ofsajd zastavuje Beboua. Ten se však nevdzal a okamžitě si naběhl na další centr, obhodil si obránce, o míč ale nakonec přichází.
39'
Lipsko doží míč jednoznačně více než Hannover. K ničemu to však není. Kromě jedné či dvou šancí si domácí nedokáží poradit se skvěle fungující obranou zelených.
36'
Dlouhý a vysoký nákop nenechal za svá záda propadnout Sané. Lipsko však opět ukořistilo míč, Bruma ale zahrál rukou a ke kulatému nesmyslu se dostávají hosté.
34'
Utkání se poměrně zklidnilo. Jakoby si hráči šetřili síly na 2. poločas.
33'
Klostermann se ocitl v útoku a zachraňoval douhý míč na hřišti. jeho spoluhráči mu ale příliš nepomohli a Hannover odkopává.
30'
Ohromně zahuštěný střed hřiště dělá Lipsku problémy. Když jde do tuhého, Hannover se zatáhne do středu své půle a kombinačně jde jen těžko projít.
28'
Hannover nyní uzamkl Lipsko do vápna! Hosté skvěle kombinují a drží balón v nebezpečné vzdálenosti od Gulacsiho.
26'
Počet faulů bude na konci utkání jistě vysoký. Oba týmy si neberou přiliš servítky a hrajou, jak se říká, od podlahy.
25'
Na druhé straně přispěchali se zajímavou akcí i hosté, Gulacsi nakonec vše vyřešil.
24'
Bruma centroval do vápna, což ještě dokázala obrana hostů odvrátit. Následná střela však již skončila v síti! Bohužel pro Lipsko, gól není uznán kvůli ofsajdu jednoho z útočníků. Ten poměrně zbytečně strčil do střely nohu, ikdyž nejspíše nemusel.
23'
Zatím nejlepší hráč Hannoveru je obránce Sané, který teď již poněkolikáté zastavil útok Lipska.
21'
Na hřišti teď vzplály emoce. Nejprve Konaté na hraně dovolené hry zastavil Beboua, poté do něj vlétl Jonathas. Rozhodčí zapískal až po druhém zákroku, což se samozřejmě hostům vůbec nelíbilo.
20'
Máme za sebou prvních 20 minut a nesledujeme vůbec špatný zápas. Každý z týmů si připsal po jedné velké šanci, na gólovou radost ale čekáme.
18'
Aktivita je v posledních minutách na straně domácích. Bílí se namlsali povedenou akcí a chtějí jít do vedení co nejdříve.
16'
Olalá! Tschauner předvedl 2 nádherné zákroky. Nejprve ho lehce překvapila střela z velké vzdálenosti, s kterou měl problémy a míč vyrazil před sebe. Tam dobíhal Werner, ale Tschauner na kolenou dokázal jeho dorážku vyrazit na roh.
14'
Další zbytečná ztráta domácích znamenala rychlý brejk a Klostermann musel na poslední chvíli odkopávat balón před dotírajícím útočníkem.
13'
Lipsko ihned potvrdilo má slova, když přišlo o balón ještě před půlící čárou. Dopředu se poté hnal Klaus, jeho pád před pokutovým územím ale nebyl vyhodnocen jako faul.
12'
Domácí jsou zatím doslova bezradní. Chybí tomu nápad, zajímavá myšlenka, rychlý náběh. Všechno se odehrává pomalu a čitelně. Navíc Hannover má velmi dobře zformovanou obranu.
10'
Schwegler velmi nešetrně nalétl do Poulsena a rozhodčí mu velmi důrazně domlouvá. Mezi tím se Lipsko pokusilo rychle rozehrát, pokud o bleskový útok ale nevyšel.
8'
Skvělou práci odvedl obránce Sane, který se doslova rval o balón a nakonec zastavil útok domácích.
7'
Domácí borci se jakoby seznamují s Hannoverem a nikam nespěchají. Dlouhý nákop byl odvrácen Korbem, následující průniková přihrávka také neprošla.
5'
No podívejme! Hannover zaznamenal první dobrou šanci, když to z levé strany zkoušel po zemi Ostrzolek, Gulasci ale jeho pokus skvěle vyrazil.
4'
Halstenberg dost nešťastně bránil svého soupeře a zasáhl ho loktem do obličeje. Rozhodčí sice píská, žlutý kartónek si ale ponechává v kapsičce!
2'
Míč se nachází u gólmana domácích. Gulacsi, Maďar ve službách německého celku, bude vykopávat.
1'
Máme tu začátek, přátelé! Domácí borci v obvyklých bilých dresech, hosté mají zelenočernou kombinaci.
1'

RB Lipsko: Gulácsi – Klostermann, Konaté, Upamecano, Halstenberg – Sabitzer, Laimer, Demme, Bruma – Y. Poulsen, Werner.
Náhradníci: Mvogo – Bernardo, Compper, Forsberg, Kaiser, Kampl, Keïta.

Hannover 96: Tschauner – Anton, Sané, Sorg, Ostrzolek – Bakalorz, Schwegler, Korb, Jonathas – Klaus, Bebou.
Náhradníci: Esser – Albornoz, Füllkrug, Harnik, Hübner, Maier, Schmiedebach..
Vzájemné zápasy:
Do této obvyklé "kolonky" nemohu vyplnit nic. Ač je to neuvěřitelné, bude to nejspíše vzájemná historická premiéra těchto klubů. Kdo tedy při prvním vzájemném utkání vyhraje?
Hannover 96
Ohromné překvapení letošní sezóny se stále drží vysoko v tabulce německé bundesligy. Čtvrté místo po deseti odehraných zápasech je skvělý úspěch. Zisk 18-ti bodů za 5 výher a 3 remízy málokdo z hostujícího celku před sezónou čekal, navíc skóre 14:9 je taky velmi dobré. Hannover se totiž může pyšnit 2. nejlepší obrannou ihned po vedoucím Bayernu.
Za favority dnešního utkání se však, i díky domácímu prostředí, považuje Lipsko. Nicméně Hannover bude jistě "kousat" a bude chtít urvat body.
RB Lipsko
Kometa minulé sezóny stále září! Peníze, které v posledních letech přitekly do tohoto klubu, se stále vyplácí. letos domácí borci bojují i na velké evropské scéně v Lize mistů, a tak je pro ně sezóna 2017/2018 jistě těžší. Zatím si ale vedou poměrně dobře.
Za 10 zápasů nasbíralo Lipsko 6 výher, 1 remízu a tím pádem 19 bodů. Skóre 16:12 je poměrně lichotivé, ikdyž přeci jen domácí dostávají více branek než v minulém ročníku.
Šňůru výher přerušil Lipsku v posledním kole Bayern, který vyhrál 2:0. Domácí borci se tak budou chtít před domácími fanoušky předvést a navázat na předchozí skvělé výsledky.
Krásné odpoledne milí fanoušci německé kopané! Dnes máme na programu jistě zajímavé utkání mezi RB Lipsko a Hannover 96. Zápasem Vás provede Martin Primus – moje maličkost.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.