Bundesliga - 16. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Mainz : Dortmund - 12. prosince 2017   20:30

0:2
(0:0)
Dortmund
55' Papastathopoulos   • 89' Kagawa  (Aubameyang)
Mainz
Zentner – Balogun, Gbamin (46. Hack), A. Diallo – Donati (64. Maxim), Serdar, Frei, Latza, Brosinski (C) – Quaison (76. Holtmann), Berggreen.
Huth – Maxim, Fischer, Jairo, De Blasis, Holtmann, Hack.
Brand – Schröder, Thomsen
Opel Arena (Mohuč)
Dortmund
Bürki – Papastathopoulos, Toprak, Schmelzer (C) – Kagawa, Weigl, Toljan, Guerreiro (90. Şahin) – Jarmolenko, Pulisic (71. Dahoud) – Aubameyang.
Weidenfeller – Zagadou, Subotić, Bartra, Şahin, Isak, Dahoud.

SESTŘIH: Mohuč - Dortmund 0:2. Hosté slaví první bundesligové vítězství od 20. září

Dortmund zvládl svojí premiéru pod novým koučem, ačkoliv jeho herní projev v prvním poločase nebyl dobrý. V tom druhém se prosadil po nastřelení tyče do levého horního rohu Sokratis.

V závěru ještě přidal z brejku přesnou trefu Kagawa, kdy mu výrazně pomohl Aubameyang. Domácí celek se nedostal k většímu tlaku, jelikož soupeř velice dobře bránil a má tak tři body.
90+4'
90+3'
Bürki ještě vykopne balon.
90+3'
Hostující obrana zcela zapomněla na Berggreena, ale ten v jasné šanci ze středu vápna hlavou vedle levé tyče rozhodl zřejmě o čistém kontu pro Bürkiho.
90+2'
Brosinski se po pravé straně neprosadil. Zleva se poté snažil zasadit třetí míče do sítě Kagawa, ale jeho spoluhráč Jarmolenko minul tak z dvaadvaceti metrů po nahrávce pod sebe branku.
90+1'
Tři minuty se nastavují!
90+1'
Jarmolenko umotal na pravé straně domácí celek, ale Dahoud byl na středu velkého vápna zbrklý, takže Zentner chytil míč bez potíží do koše.
90'
Střídání v týmu Borussia Dortmund: ze hřiště odchází Raphaël Guerreiro, přichází Nuri Şahin.
89'
Dortmund právě vstřelil branku!
Bürki tentokráte nešetřil překvapivě čas a vykopával na pravou stranu, čímž vyslal do brejku Aubamayenga, toho nezachytili dva bránící fotbalisté. Načež přišla nahrávka pod sebe proti dezorientovanému a vykoupanému Zentnerovi. ŠINDŽI KAGAWA posléze rozhodl po zemi křížem k levé tyči přes bránícího Freie, že Borussia vyhraje!
88'
Tlak domácích nekončí srovnáním, nýbrž střelou Bergreena z pravé strany vápna mimo přední tyč.
88'
Hack nakopával po levé straně a ve skluzu před protihráčem uklidil míč do zámezí Toljan.
87'
Borussia je i nadále aktivní směrem dopředu, ačkoliv hraje pod velkým tlakem v případně srovnání Mohuče, které stále visí ve vzduchu.
87'
Kagawa na levou stranu křížem svému spoluhráči Guerrierovi, ten pod sebe na nohu spoluhráče, ale míč míří po zemi vedle přední tyče.
86'
Dlouhý míč na pravou stranu vyrovnání nepřinese a nutno podotknout, že Borussia brání velice dobře své jednobrankové vedení.
86'
Brosinski centroval zprava na přední tyč do nohy Topraka, který potěšil Bürkiho.
85'
Dahoud dostal na levé straně přihrávku na paty a šance Borussie na druhou branku v zápase jsou tak zase o něco menší.
85'
Tento stav ukončil bránící Hack proti Aubamayengovi sbíhajícímu na pravou stranu.
84'
Dortmund chtěl spíše faul než, aby hra pokračovala, o čemž byl přesvědčený sudí Brand a nezapískal. Borussia i tak má balon na vlastní polovině na svých kopačkách.
84'
Guerrierovo zprava zakončil výrazně mimo tři tyče.
83'
Guerrierova levačka centrovala na zadní tyč, kde si vyskakoval pro zakončení hlavou bez úspěchu Jarmolenko, vše ukončil zákrok Zentnera do koše.
83'
Bergreenovi byl odpískaný faul zhruba na polovině hřiště a Kagawa v souboji s Hackem získal roh. Nic pozitivního pro domácí celek.
82'
Bürki si počkal na dlouhý míč ve vlastním vápně a asi nepřekvapí nikoho, že pošetřil čas.
82'
Kagawa, Jarmolenko a Toljan se vrhli do útoku. Toljan zakončoval z pravé strany vápna křížem mimo branku a Mohuč má nadále šanci na bod z tohoto mače.
81'
Schmezler s Aubamayengem na levé straně na vlastní polovině rozhodli o tom, že Brosinski bude mít aut zadarmo bez větší námahy.
81'
Borussia celkem aktivní při presinku a i proto bude hostující celek vhazovat zleva z vlastní poloviny Schmelzerem.
80'
Maxim má za sebou na levé straně souboj s Toprakem, stejně tak Diallo a výsledkem je ruka sudího Branda ukazující na místo, odkud bude vykopávat Bürki.
79'
Mohuč riskovala při rozehrávce. Následný ťukec Kagawy a Jarmolenka skončil velkou šancí Asiata ze středu, tu ovšem vykopl nohou Zentner, jinak by bylo hotovo.
78'
V hlavičkovém souboji na pravé straně na polovině domácích fauloval Aubamayeng, Mohuč rozehrála nakrátko v kombinaci se Zentnerem.
78'
Mohuč se nemůže dostat k většímu tlaku před brankou hostů. Domácím navíc už nezbývá mnoho času na vyrovnání v tomto souboji.
77'
Schmelzer faulovaný zřejmě Holtmannem, který také mohl vidět žlutou kartu, ale střídající fotbalista pokračuje dál bez kaňky v tomto zápase.
77'
Jarmolenko střílel zprava do koše Zentnera, který předvedl jednoduchý zákrok ve velkém vápně.
76'
Střídání v týmu 1. FSV Mohuč 05: ze hřiště odchází Robin Quaison, přichází Gerrit Holtmann.
75'
Jarmolenko faulovaný na pravé straně na polovině domácích Diallem a zdálo se, že pomezní rozhodčí signalizuje, že jeden z týmů bude střídat.
75'
Schmelzer vhazoval zleva z vlastní poloviny a Dortmund se přiblížil cenným třem bodům kombinací na vlastní polovině, kdy si nezahrál nohama Bürki.
74'
Rychlý ťukec domácích na levé straně obohatil historii dnešního zápasu, stejně tak ztráta outsidera zápasu na středu na polovině hostů.
74'
Dahoud si na polovině domácích nepočínal dobře a jeho zakončení šlo výrazně mimo tři tyče, takže výkop pro Zentnera.
73'
Bürki jako kdyby již nyní chtěl zdržovat hru a sudí Brand mu jasně vysvětlit, že jej to může stát žluté potrestání.
73'
Dallo svedl na levé straně souboj s Toljanem a jeho rána zleva z velkého vápna prosvištěla nad brankou Borussie.
72'
Balogun a Frei stáli na polovině hrací plochy až přišla riskantní nahrávka na levou stranu, jenže Borussia předváděla pevnou obranu proti svému protivníkovi.
71'
Brosinski na pravé straně nenašel se svými spoluhráči společnou řeč, takže Guerreiro odstartoval s Toljanem kontr hostů.
71'
Dortmund se na polovině domácích provinil faulem, který ovšem neměl nic společného s případnou žlutou kartu, a tak Mohuč hraje s balonem u nohou před Zentnerem.
71'
Střídání v týmu Borussia Dortmund: ze hřiště odchází Christian Pulisic, přichází Mahmoud Dahoud.
70'
Brosinski připravil při přečíslení nahrávkou ze středu na pravé straně Maximovi tutovku, ale jeho razantní střela z jedničky minula bližší horní roh branky.
69'
Střela Maxima zprava pravačkou minula přední tyč, vše jistil skokem ze svého pohledu k levé brankové konstrukci Bürki.
69'
Další centr zleva v podání Dialla ale do vzduchu vyskočil a hlavou zasáhl na přední tyči Toprak.
68'
Diallo centroval zleva na přední tyč, kde byl pokrytý Berggreen bez šance v případě zakončení na Bürkiho a ten nadále drží čisté konto v souboji s Mohučí.
68'
Bürki při výkopu z vlastního vápna málem uklouzl, ale pro hostující celek to nemělo fatální následky. Následně chyboval na polovině Borussie Jarmolenko.
67'
Mohuč v posledních dvacet minutách vystřelila jednou, zatímco Dortmund čtyřikrát.
66'
Toprak zůstal po zmiňovaném zakončení otřesený a na hřiště musí lékařský štáb Borussie. Varianta, že hosté budou muset střídat, je celkem reálná.
66'
Maxim centroval na střed velkého vápna, kde hlavičkoval k levé tyči do náruče Bürkiho Balogun, či Hack.
65'
Domácí celek reagoval celkem rychle až z toho bude roh zprava.
65'
Bürki vykopával na pravou stranu, kde jeho spoluhráč prohrál hlavu, takže míč doputoval do velkého vápna domácích k Zentnerovi.
64'
Střídání v týmu 1. FSV Mohuč 05: ze hřiště odchází Giulio Donati, přichází Alexandru Maxim.
64'
Šlapák, jehož obětí se po zásahu Berggreena stal Toprak, ale vše se obejde zřejmě ve vápně hostů bez karty.
63'
Dortmund celkem zklidnil gól Sokratise.
63'
Schmelzer spolupracoval na levé straně s Pulisicem. Ten se rozhodl pro oblouček, jenž ve velkém vápně schoval do koše Zentner.
62'
Mohuči nebyla nic platná nahrávka na levou stranu do druhé vlny, a tak ve druhém poločase platí, že Bürki zatím nemusel vytáhnout žádný těžší zákrok.
62'
Schmelzer zkusil nahrávku po levé straně, ale hostující celek byl pouze pár sekund s balonem u nohy na polovině domácích.
61'
Rychlý brejk hostů, ale Aubamayeng měl k balonu daleko. Nicméně, sudí viděl faul na Geurreira zhruba na polovině hřiště zřejmě v podání Serdaka.
60'
Aubamayeng nemohl dosáhnout na křižnou nahrávku na pravé straně na polovině hřiště. Mohuč kontrovala po pravém křídle Donatim, kterého odstavil od balonu Schmelzer.
60'
Po obranném zákroku na polovině hřiště bylo hostům nabídnuto další autové vhazování zprava, ale útočná fáze favorita zápasu nebyla ideální, takže zasáhl Schmelzer proti kontru.
59'
Dortmund je celkem jistý v kombinaci, nedělá výraznější chyby v rozehrávce. Nyní se hostující celek ubránil bez střely na Bürkiho a bude vhazovat zprava z vlastní poloviny Schmelzerem.
58'
Guerreirova levačka propadla na penaltu a Kagawa narval odražený balon do bránícího fotbalisty.
57'
Jarmolenko faulovaný Latzou na pravé straně, takže standardní situace pro hostující celek, zřejmě pro Geurreira.
56'
Schelzmer nahrával po levé straně, ale jeho spoluhráč se vrátil s míčem u nohou až na vlastní polovinu. Posléze podnikl útočný výpad Pulisic.
55'
Kagawa centroval na pravou část malého vápna, kde Toprak orazíkoval hlavou bližší tyč, následně si balon na pravé straně velkého vápna našel SOKRATIS PAPASTATHOPOULOS a tvrdou pravačkou do levého horního rohu branky překonává Zentnera.
54'
Pulisic faulovaný na levé straně Serdakem, takže standardní situace pro Kagawu z celkem dobré pozice.
54'
Weigl přetáhl hru na levou stranu, kde Guerriero chtěl zkusit marně narážečku s Pulisicem na hranici vápna až ještě udržel míč vedle levé lajny Schmelzer.
53'
Donati si zpracoval míč prsama na pravé straně a poté napálil Schmelzera. Následoval centr na zadní tyč v podání fotbalisty domácích, kde si počínal čistě a důrazně Toljan, takže o penaltě nemohla být řeč.
52'
Donati naservíroval rychlý přizemní centr zprava do ohně, ale hostující celek reagoval adekvátně a posléze se neprosadil ze stejné strany hřiště Serdak.
52'
Faul Dortmundu zřejmě na Donatiho znamená, že se bude hrát proti brance hostů, ale zatím Bürkimu nehrozí bezprostřední nebezpečí.
51'
Schmelzer přihrál zleva pod sebe, kdy pravačka Pulisice mířila zleva z osmnácti metrů těsně vedle levého horního rohu branky.
50'
Sokratis a Toljan byli na pravé straně na vlastní polovině celkem pod tlakem, Bürki pokračoval v sérii krátkých nahrávek, stejně tak nalevo stojící Pulisic.
50'
Úvod druhého poločasu zatím velice podobný startu toho prvního, kdy Dortmund má výraznou převahu na držení míče, ale nestřílí na Zentnera.
49'
Jarmolneko s Guierreirem připravili hostující celek o možnost zakončení, a tak si po dlouhé době užívá na vlastní polovině balonu Mohuč i se zapojením Zentnera do hry.
48'
Dortmund si dlouho vyměňoval balon na polovině hřiště i s Kagawou, který adresoval nepřesný balon na pravou stranu na Jarmolenka, jenž nevyužil pod sebou připraveného Toljana.
47'
Kagawa zastavil křižnou nahrávku, ale jeho spoluhráč Schmelzer centroval zleva do bránícího protihráče, takže bez zásahu Zentnera.
47'
Jarmolenko byl na pravé straně neúspěšný jeden na jednoho proti Latzovi, ale hostující celek pokračuje na balonu zhruba na polovině hrací plochy.
47'
Jarmolenko dle všeho nahrál na levou stranu na prsa Schmelzerovi a Dortmund se posléze i s Pulisicem přesouval před Zentnera.
46'
Dortmund drží balon na vlastní polovině i s Toljanem, zatím si nezahrál B
Bürki nohama.
46'
Střídání v týmu 1. FSV Mohuč 05: ze hřiště odchází Jean-Philippe Gbamin, přichází Alexander Hack.
46'
V prvním poločase se toho již více nestane, takže Dortmund remizuje 0:0 s Mohučí. Favorit zápasu měl jednu velkou šanci, kdy Aubamayeng zakončoval z brejku sám před Zentnerem zleva vedle zadní tyče. Jinak domácí napálili v úvodu duelu břevno. Každopádně, Borussia má o čem přemýšlet, protože její herní projev není ideální.
45+2'
45+1'
Geurreiro vzal roh zprava a rozhodl se pro střílený centr. Následně ještě pokračovali Toprak a další hráči až fauloval ve velkém vápně soupeře Pulisic.
45'
Domácí hráč odehrál zprava míč do zámezí. Posléze Guerreiro vypáill po zemi přes Freie na zadní tyč a brankář vyrazil míč na roh.
44'
Jarmolenko nejprve vyhrál souboj jeden na jednoho na vlastní polovině díky důrazu a posléze fauloval ve středovém kruhu na území hostů Balogun.
44'
Schmelzer vhazoval zleva nedaleko vápna domácích, ale jeho spolupráce s Guerreirem nikam nevedla, takže ani k zakončení na Zentnera.
43'
Frei s Quaisonem vyvinuli tlak na hosty na levé straně vápna, ale druhý jmenovaný byl s míčem již v zámezí.
43'
Pravděpodobně se ani vůbec nebude nastavovat, protože hra je v prvním poločase velmi plynulá.
42'
Fotbalista domácích padl ochotně ve vápně, ale penalta se nepíská. Mohuč ještě hraje s balonem u nohou na vlastní polovině.
42'
Sokratis fauloval Gbamina a uvidíme standardku pro Brosinského.
41'
Aubameyang využil kříž na levé straně. A sám před Zentnerem jako kdyby se lekl šance, takže míč zleva minul zadní tyč. Mohuč se marně dožadovala odpískání ofsajdu. Největší šance hostů v tomto střetnutí.
40'
Nepřesná přechodová fáze hostů dala šanci domácím na útok na branku soupeře, ten začíná Zentner svojí pravačkou.
40'
Toljan přihrál zprava pod sebe, ale Dortmund zatím při své kombinaci na vlastní polovině nevyužil nohou Bürkiho.
39'
Kagawa centroval pravačkou na zadní tyč přes hráče ve zdi, ale Latza odkopl míč z první mimo šestnáctku, takže nerozhodný stav trvá.
38'
Protože Mohuč chybovala v rozehrávce, tak Kagawa a Guerreiro získali dobrou standardku zleva po faulu v podání Baloguna.
38'
Zentner si snad za necelých čtyřicet minut hry nesáhl na balon proti letošnímu účastníkovi Ligy mistrů.
37'
Dortmund má i nadále převahu na držení balonu, Mohuč zase na střelecké pokusy.
37'
Kagawa faulovaný na vlastní polovině zezadu ve středovém kruhu a hostující celek sáhl k rozehrávce nakrátko a snaží se přesunout před Zentnera.
36'
Dortmund ukázal důraz na polovině hřiště, ale Latza, ani Frei nic nezkazil, takže útočí Mohuč.
36'
Zatím prostě velká nuda a Borussia neplní roli předzápasového favorita. Hostující celek je směrem dopředu nulový a v ofenzivě výrazně tápe.
35'
Křižný míč sklepl ze vzduchu fotbalista hostů na levé straně, ale Kagawa nevystřelil, stejně tak jeho spoluhráč ze střední vzdálenosti, takže u míče Donati.
34'
Toljan se rozhodl hrát na pravé straně na jistotu, protože domácí celek presoval ve dvou hráčích, i tak je u míče Dortmund, ale již na polovině hřiště.
34'
Toljan a Jarmolenko se snažili prosadit po pravé straně, ale hostující celek byl donucen aktivitou domácích fotbalistů hrát dozadu na Zentnera.
33'
Brosinski vyslal na levou stranu Latzovi do velkého vápna neřešitelný pas, takže pokračujeme výkopem Bürkiho.
32'
Nepřesný rychlý brejk domácích po pravé straně, ale Mohuč ještě zůstala balonu, konkrétně na polovině hřiště.
32'
Kagawa se prezentoval pokusem mimo tři tyče, zatímco se rozcvičují fotbalisté Dortmundu a vedro jim asi není.
31'
Toljan byl již na pravé straně na polovině domácích, ale nic neuspěchal. Guerriero z druhé strany centroval na střed velkého vápna na hlavu Latzy.
30'
Brosinski s Freiem to sehráli tak, že přišel centr zleva na přední tyč, kde Berggreen faulovala při snaze o zakončení hlavou Bürkiho. Do souboje se zakončujícím fotbalistou šel Toprak.
30'
Sokratis odvedl velice dobrou práci v obraně, ale Brosinski pošle zřejmě zleva dlouhý aut až do vápna.
30'
Nadále čekáme na první větší šanci hostujících fotbalistů pod novým trenérem, nyní je navíc na tahu na levé straně Latza.
29'
Donati byl s míčem na pravé straně na polovině hostů v zámezí, takže aut pro Dortmund.
29'
Frei zapojil do kombinaci na levé straně Brosinského, stejně tak Gbamina, ale zatím se nic zásadního neděje při souhře s brankářem Zentnerem.
28'
Sokratis přihrával na pravou stranu, ale jeho spoluhráč pokazil vysoký klřižný balon na druhé křídlo, načež Donati poslal míč do náruče Zentnera na zadní tyči.
27'
Kagawa faulovaný na pravé straně na polovině domácích, ale tady nepřipadá karta v úvahu.
27'
Až příliš rychlá byla nahrávka Toljana na pravou stranu z poloviny hřiště a tam nebyl být Jarmolenko.
26'
Sudí domluvil Kagawovi a Latzovi ve vápně a následně přišel centr na penaltu, kdy Mohuč zakončila z malého vápna nad branku.
25'
Aubameyang fauloval zezadu na pravé straně Donatiho, domácí celek mají zkrácený roh a hostující fotbalista mohl klidně dostat kartu, ale nestalo se.
24'
Kagawa se svými spoluhráči zatlačili protivníka na levé straně až z toho byla křižná nahrávka Schmezlera na zadní tyč, kde ve skluzu dopravil Jarmolenko míč na boční sítě.
23'
Guerreiro centroval opět na přední tyč, ale Dortmund nezakončil a po zásahu Gbamina vhazuje zleva z vlastní poloviny Brosinski.
23'
Sokratis vyslal zajímavý a rychlý míč na pravou stranu, kde Jarmolenko vybojoval roh z velkého vápna.
22'
Freiovi se nelíbí, že mu byl odpískaný faul na polovině Dortmundu, ale favorit zápasu již rozehrál nakrátko a hraje Sokratisem.
21'
Diallo měl před sebou presujícího protihráče zprava, ale Mohuč si mohla nadále v klidu nahrávat na polovině hřiště až hrozit z pravého křídla Donatim.
21'
Domácí celek vytáhl svůj presink na levé straně a posléze se hnal směrem na branku soupeře, jenže Brosinski přihrál pod sebe na Latzu.
20'
Zatím žádný pohledný a světový fotbal. Zejména Dortmund nikterak výrazně nezakončil směrem na Zentnera.
20'
Domácí celek neměl ideální přechodovou fázi, a tak alespoň zleva pod sebe z poloviny hřiště vhazoval Brosinski.
19'
Po výkopu Zentnera na levou stranu šel balon do zámezí od Bergreena, který absolvoval hlavičkový souboj s Toljanem na polovině hostů.
18'
Gerreirova levačka centrovala na přední tyč, načež Aubameyang po zásahu Baloguna pálil hafvolejem ze středu velkého vápna vedle pravé tyče.
17'
Souboj jeden na jednoho dopadl lépe pro Sedraka. Dortmund vhazoval z poloviny soupeře až Latza odehrál míč na roh zprava.
17'
Domácí nakopávali míč na levou stranu, kde nic nevymyslel Latza, takže následuje výkop pro Bürkiho.
16'
Brosinski měl proti sobě dva hráče jiného dresu, a tak si zahráli jeho spoluhráči na polovině hřiště po nahrávce dozadu.
16'
Statistika držení balonu = 33:67, statistika střel = 5:0.
15'
Jarmolenko a Kagawa využili pravou stranu, ale hra se následně stěhuje na polovinu hrací plochy k Toljanovi či Schmelzerovi.
15'
Opět výkop Zentnera směřující na levou stranu, kde si balon na své noze užil Brosinski, ale pro tenhle stav neměl pochopení vítěz osobního souboje Jarmolenko.
14'
Schmelzer nahrozil zleva, což je potěšení pro Zentnera, který uvede míč do hry odkopem od vlastní branky.
14'
Dortmund výrazně vede na držení míče, ale před malou chvíli si Mohuč vypracovala druhou tutovku.
13'
Na balonu je Dortmund při kombinaci na polovině hřiště s Toprakem, ael tohle asi neohrozí Zentnera.
13'
Celkem dobrou práci odvedl na levé straně vápna Brosinski, až jeho spoluhráč Serdak narval zleva z šestnáctky balon ve velké šanci nad branku.
12'
Frei se vrátil do obrany po ztrátě balonu a hru bude tvořit Mohuč.
12'
Celkem nevídaný jev v prvních minutách zápasu je tady. Brosinik nahrával po levé straně, kde ovšem prohrál jeden na jednoho Quaison proti Toljanovi.
11'
Většina akcí Dortmundu vede přes pravou stranu, tedy přes Toljana. Otázkou je, kdy hostující celek pochopí, že na držení míče se fotbal nehraje.
11'
Ačkoliv má hostující celek územní převahu v prvních minutách zápasu, tak tu největší šanci měla Mohuč, ale napálila břevno.
10'
Zentner nakopl míč na levou stranu, kde byl hostující celek, který bude mít ještě k tomu výhodu autu zprava z poloviny červenobílých pro Toljana.
10'
Celkem riskantní pas na Jarmoljenka na pravé straně, ale ten ani neodcentroval, takže vykopává Zentner.
9'
Dortmund útočil jeden na jednoho po levé straně proti Donatimu, ale následně musel zpomalit svojí hru.
9'
Kagawa zase na přední tyč, ale tam se neprosadil Toprak, nicméně vhazuje z poloviny soupeře zleva Schmelzer a nabízí se mu právě zmiňovaný Asiat.
8'
Kagawův nepřesný centr na přední tyč, ale je tady ještě jeden roh pro Asiata.
8'
Schmelzer hodně důrazný po ztrátě balonu, domácí fanoušci se marně dožadovali faulu protihráče až Dortmund získal roh zleva a do vápna přichází i Weigl.
7'
Takže na velké šance 1:0. Dortmund celkem pasivní směrem dopředu. Teď navíc udělal chybu jeden na jednoho.
7'
Mohuč byla blízko vedení, ale odražený balon napálila do břevna. Bürki jen stál jako zkameněný uprostřed své pokladnice.
6'
Toljan byl aktivní útokem po pravé straně, ale jeho spoluhráč si nezpracoval balon zhruba na hranici šestnáctky. Z kontru zablokoval fotbalista Dortmundu střelu z dvaceti metrů.
6'
Sokratis vyzval na pravé straně Toljana, proti kterému neměl moc šancí na úspěšný presink Quaison a zatím domácí fotbalisté běhají především bez míče.
5'
Jarmoljenko si s Kagawou nerozuměl na středu třicet metrů od domácí branky, ale Dortmund zvyšuje svou převahu na držení balonu po autu z vlastní poloviny.
4'
Zentner si na balon nesáhl ani nohama. Dortmund drží v úvodu zápasu svého soka pod tlakem, ale je především trpělivý při sérii krátkých nahrávek.
4'
Borussia je zatím více na balonu v době, kdy drží míč Bürki. Mohuč se brání, ale hostující celek nevyprodukoval v úvodu žádný pokus na Zentnera.
3'
Jarmoljenko přihrávkou po své levé ruce připravil pozici pro Toljana, ale ten na hranici šestnáctky zapsal ztrátu, nicméně hostující celek i tak vhazuje z poloviny protivníka zmiňovaným Toljanem.
3'
Toljan se spoluhráči z obrany zkusil útok po levé straně, ale Mohuč byla aktivní v obraně na polovině hřiště a soupeř musí být tím pádem trpělivý.
2'
Aubameyang, ani jeho spoluhráč nevystřelil ze střední vzdálenosti. Z kontru přišel centr zprava do náruče Bürkiho ve velkém vápně, tak žádný problém.
2'
Toljan se na pravé straně zapojil do kombinace hostů, jejíž součástí byl na středu také Toprak, ale Mohuč se zatím bez problémů bránila.
1'
Křižný balon na pravou stranu byl dlouhý, posléze Serdak pálil přes Weigla výrazně nad branku.
1'
Dva stupně nad nulou jsou v dějišti zápasu, takže dnes bez zpoždění jako o víkendu v případě souboje Kolín – Freiburg.
1'
Zápas zahájen výkopem domácích hrajících v červenobílém proti hostům ve žlutočerném.
1'

1. FSV Mohuč 05: Zentner – Balogun, Gbamin, A. Diallo – Donati, Serdar, Frei, Latza, Brosinski – Quaison, Berggreen.
Náhradníci: Huth – Maxim, Fischer, Jairo, De Blasis, Holtmann, Hack.

Borussia Dortmund: Bürki – Papastathopoulos, Toprak, Schmelzer – Kagawa, Weigl, Toljan, Guerreiro – Jarmolenko, Pulisic – Aubameyang.
Náhradníci: Weidenfeller – Zagadou, Subotić, Bartra, Şahin, Isak, Dahoud.

Rozhodčí: Brand – Schröder, Thomsen.
Mohuč je momentálně v německé lize na čtrnáctém místě se ziskem šestnácti bodů. Nejlepším střelcem domácích v tomto ligovém ročníku je Japonec Muto, autor tří přesných tref FSV.

Domácí fotbalisté o víkendu zapsali bod za remízu vypsanou poměrem 2:2 venku proti Lipsku. Werner sice v závěru prvního poločasu proměnil penaltu, jenže Berggreen rozhodl v 87. minutě po nahrávce Maxima o dělbě bodů.
Do toho všeho Dortmund nestačil o víkendu v německé lize na Brémy poměrem 1:2 v domácím prostředí. To stalo místo trenéra Bosze, jehož nahradí Rakušan Stöger.

Za zmínku stojí, že tento mač rozhodl v 65. minutě český obránce Gebre Selassie a v brance hostů samozřejmě nechyběl Pavlenka.
Poslední zápasy hovoří o tom, že Dortmund nejprve neuspěl v rámci základní skupiny Ligy mistrů na Realu, když s Bílým baletem prohrál 2:3. Utkání řídil český arbitr Pavel Královec. Borussia celkově neuspěla v evropských pohárech. Získala pouhé dva body například v konfrontaci Apoelu Nikosie (přemožitele Slavie Praha z předkola). To znamená, že si Dortmund zahraje na jaře pouze Evropskou ligu.
Favoritem zápasu podle mínění sázkových kanceláří jsou hostující fotbalisté, avšak vzhledem k formě čtvrtfinalisty Ligy mistrů z poslední sezony nikterak výraznými.
Vzájemné zápasy
MOH – DOR 1:1
DOR – MOH 2:1
DOR – MOH 2:0
MOH – DOR 0:2
DOR - MOH 4:2
Hezký večer všem fotbalovým fanouškům a těm, kteří se chtějí bavit německou ligou. Konkrétně zápasem 1. FSV Mohuč 05 – Borussia Dortmund. Začínáme ve 20:30.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:30.