Bundesliga - 19. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Schalke : Hannover - 21. ledna 2018   18:00

Schalke
16' Pjaca (Harit)
1:1
(1:0)
Hannover
86' Füllkrug
Schalke
Fährmann – Kehrer, Naldo, Nastasić – Schöpf, Goretzka (63. McKennie, 83. Stambouli), Meyer, Harit, Oczipka – Burgstaller, Pjaca (56. Embolo).
Nübel – Konopljanka, McKennie, Di Santo, Stambouli, Embolo, Tekpetey.
Petersen – Emmer, Reichel
Veltins Arena, Gelsenkirchen
Hannover
Tschauner – Sorg, Sané, Anton – Korb (69. Harnik), Schwegler (80. Karaman), Fossum, Ostrzolek (85. Benschop) – Klaus, Füllkrug, Bebou.
Esser – Harnik, Bakalorz, Elez, Hübner, Karaman, Benschop.

SESTŘIH: Schalke - Hannover 1:1. Domácí přišli v závěru o šanci jít na druhé místo

Schalke v dohrávce 19. kola německé Bundesligy sedmdesát minut vedlo, hubený náskok ale neudrželo a nakonec se bude muset spokojit remízou 1:1. Dvoubodová ztráta z domácího prostředí znamená pád gelsenkirchenského mužstva ze druhé příčky na třetí.
Držení míče: 46 % : 54 %.
Střely na branku: 2:4. Střely mimo: 2:3. Rohy: 1:2. Ofsajdy: 0:1. Fauly: 19:13.
90+3'
90+2'
Dokonce obrátit vývoj na stranu Hannoveru mohl Harnik, ale z hranice pokutového území minul.
90'
Hlasatel právě oznámil nastavenou dobu hry, ta činí tři minuty.
86'
Hannover právě vstřelil branku!
Na konci utkání Hannoverští vyrovnávají! Po centru z levé strany vypadl míč z klubka hráčů před NICLASE FÜLLKRUGA, který ho nataženou nohou usměrnil k levé konstrukci brány.
85'
Střídání v týmu Hannover 96: ze hřiště odchází Matthias Ostrzolek, přichází Charlison Benschop.
84'
Momentálně se hra přelévá z jedné strany na druhou.
83'
Nucené střídání v týmu FC Schalke 04: Weston McKennie si zahrál jen nějakých dvacet minut, pak se zranil. Zastoupí ho Benjamin Stambouli.
81'
Bebou se rozběhl podél levé lajny a Naldo (FC Schalke 04) ho zastavil jen za cenu žlutého trestu.
80'
Střídání v týmu Hannover 96: ze hřiště odchází Pirmin Schwegler, přichází Kenan Karaman.
79'
Hosté měli k dispozici aspoň roh. Situaci v pokutovém území si pohlídal jeho vládce Fährmann.
78'
Na opačné straně centrující Bebou (Hannover 96) nebyl schopen propasírovat míč před bránu.
76'
Moc nescházelo k tomu, aby Burgstaller (FC Schalke 04) zpracoval McKennieho přihrávku za obranu.
74'
Ofsajd a v něm Sané (Hannover 96).
73'
Jejich rozehrávku napadl Ostrzolek (Hannover 96), který získal balon pouze za cenu faulu.
71'
Domácí uklidňují hru kombinací na svém území.
70'
Fährmann si během krátké chvíle připsal dva důležité zákroky. Strážce domácí pokladnice nejprve vyrazil Bebouovu tvrdou střelu z vápna a potom zkrotil také dorážku Klause.
69'
Střídání v týmu Hannover 96: ze hřiště odchází Julian Korb, přichází Martin Harnik.
68'
Přestože se aktivně hrající domácí opět prokombinovali k šestnáctce, zase z toho nic nebylo.
67'
Harit (FC Schalke 04) se pak znovu probojoval k míči a dobrým pohybem si řekl o faul.
65'
Zpočátku nadějně vypadající akce domácího týmu ztroskotala na špatné přihrávce pro Harita.
63'
Střídání v týmu FC Schalke 04: Leon Goretzka přenechal svou pozici Westonovi McKenniemu.
62'
Schöpf na hranici vápna zatáhl za dres Korba, který okamžitě spadl na zem. Penalta, nebo přímý kop? Ani jedno. Hosté se odpískání dožadovali marně.
61'
Harit (FC Schalke 04) vešel do pokutového území a ostrou střelou namasíroval záda jednoho z beků.
58'
Schöpf (FC Schalke 04) se v souboji s Ostrzolkem provinil podražením. Trestem pro něj je žlutá karta.
56'
Střídání v týmu FC Schalke 04: potlesk publika doprovází z hrací plochy Marka Pjacu, autora jediného gólu nahradí Breel Embolo.
53'
Hosté dostali balon zpátky na útočnou polovinu, aby ho Fossum zase vrátil soupeři.
52'
Po přenesení hry doleva Ostrzolek (Hannover 96) mizernou přihrávkou odevzdal míč svým protivníkům.
50'
Hráčům Hannoveru se nedaří projít středem hřiště.
49'
Schalke vstoupilo do druhé půle velmi aktivně a vypracovalo si další střeleckou příležitost. Meyerova dalekonosná rána prolétla vysoko nad břevnem.
47'
Po změně stran jako první zakončili domácí. Schöpf se stal adresátem přihrávky na hranici vápna, odkud o několik metrů minul levý horní roh brány.
46'
Hlavní aktéři už se vracejí zpátky na hřiště.
Jedna střela, jeden gól. Taková je bilance domácího Schalke, které z minima vytěžilo maximum. Podceňovaný Hannover ovšem nepřijel do Gelsenkirchenu bránit. V koncovce mu častokrát scházela lepší muška a při střele do tyče zase štěstí.
45'
44'
Schöpf (FC Schalke 04) zkusil poslat balon na přední tyč, jenže tam se nacházel jeden z obránců.
43'
Domácí rozvinuli útok po pravém křídle a díky své aktivitě mohou rozehrát rohový kop.
41'
Před námi je koncovka úvodního dějství.
40'
Při samostatně vedené akci Goretzka (FC Schalke 04) neuspěl v souboji muž proti muži.
38'
O pár okamžiků později se míče zmocnili domácí, ale Pjaca ho svému spoluhráči hodil jako psovi kost.
37'
V tuto chvíli máme možnost sledovat kombinační souhru Hannoveru v blízkosti středového kruhu.
35'
Schöpf vnikl do pokutového území a po kontaktu se soupeřem upadl. Domácí se na rozhodčího hodně hněvali, že do svého nástroje nefouknul.
33'
Po uvedení míče do hry vyslal Burgstaller (FC Schalke 04) centr, který byl sražen znovu do zámezí.
32'
Podél levé lajny útočící Oczipka (FC Schalke 04) vytěžil ze souboje se Sorgem autové vhazování.
29'
Po následném rohu už hosté nezahrozili.
28'
Blízko blizoučko k vyrovnání měl Klaus! Hráč Hannoveru napřáhl k dalekonosné střele, která orazítkovala levou tyčku. Tím však hrozba pro domácí tým neskončila. Balon se totož od brankové konstrukce odrazil zpátky a Fährmann si ho nohou málem srazil do branky.
27'
Hra se přesunula doprostřed hřiště, kde mezi hráči probíhají usilovné bitvy o balon.
25'
Goretzka (FC Schalke 04) se zprava marně pokoušel procpat balon do předbrankového prostoru.
23'
Hra se obrátila a ze strany centrující Füllkrug (Hannover 96) našel pouze náruč Fährmanna.
21'
Hannover proto zaujal obranné postavení a trpělivě vyčkává, s čím na něj protivník vyrukuje.
19'
Hráči Schalke znovu podnikli výlet na hannoverské území, kde se snaží vymyslet nějakou další kulišárnu.
16'
Schalke právě vstřelilo branku!
Domácí tým po čtvrthodině otevírá gólový účet zápasu. Harit došel před čáru ohraničující pokutové území a poslal míč do jeho levé části. Tam si ho zpracoval MARKO PJACA, před bránícím Saném vyrobil zasekávačku a tvrdou ranou po zemi prostřelil Tschaunera.
14'
Prudce centrovaný míč z nařízeného přímáku Fährmann (FC Schalke 04) vyboxoval do bezpečí.
13'
Hosté nakopli balon na podél pravé lajny běžícího Füllkruga a ten byl zastaven v rozporu s pravidly.
11'
Burgstaller (FC Schalke 04) se zleva snažil vniknout do vápna, tam ho ale obránci nepustili.
10'
Julian Korb (Hannover 96) ve středu hřiště skluzem atakoval Haritu a dostal žlutou kartu.
8'
Z levé strany kopající Oczipka (FC Schalke 04) odcentroval balon do Tschaunerových rukavic.
7'
Při dalším útoku si Ostrzolek (Hannover 96) navedl balon k levému okraji šestnáctky a odtamtud tvrdě nastřelil jednoho z obětavých obránců.
5'
Hosté vystrčili drápky a byli to právě oni, kdo jako první zakončil. Fährmann (FC Schalke 04) musel zastavit střelu z přímého volného kopu.
3'
Při napadání soupeřovy rozehrávky si Schwegler (Hannover 96) pomohl faulem.
2'
Zatím jen na vlastní polovině kombinující fotbalisté Schalke hledají cestu vedoucí hlouběji do pole.
1'
Úvodního výkopu se ujali domácí.
1'
Fanoušci Schalke 04 přivítali své oblíbence celosektorovou choreografickou prezentací.
Martin Petersen společně se svými asistenty právě přivedl fotbalisty na hrací plochu.

FC Schalke 04: Fährmann – Kehrer, Naldo, Nastasić – Schöpf, Goretzka, Meyer, Harit, Oczipka – Burgstaller, Pjaca.
Náhradníci: Nübel – Konopljanka, McKennie, Di Santo, Stambouli, Embolo, Tekpetey.

Hannover 96: Tschauner – Sorg, Sané, Anton – Korb, Schwegler, Fossum, Ostrzolek – Klaus, Füllkrug, Bebou.
Náhradníci: Esser – Harnik, Bakalorz, Elez, Hübner, Karaman, Benschop.

Rozhodčí: Petersen – Emmer, Reichel.
Čtyřicet minut před začátkem duelu probíhá na hřišti gelsenkirchenské Veltins Areny rozcvička. Už za okamžik vám představíme sestavy obou týmů.
Vážení sportovní přátelé, dovolte mi vás ještě jednou přivítat u textového on-line přenosu z utkání 19. kola Bundesligy mezi Schalke 04 a Hannoverem.

Hannover 96

Uprostřed tabulky pohybující se Hannover přicestuje do Gelsenkirchenu jako outsider. To ale neznamená, že se o body nepopere. Ztráta Hannoveru na Schalke totiž činí pouze čtyři body a na šestou příčku zajišťující účast pohárové Evropě pak jen body dva. O motivaci tak má tým z Dolního Saska postaráno.
FC Schalke 04

Porážka 1:3 na hřišti Lipska odsunula Schalke ze druhé pozice na čtvrtou. Právě na elitní čtyřku znamenající účast v základní části Ligy mistrů si dělají zálusk i jiná mužstva, a proto si Schalke další prohru nemůže dovolit. V domácím prostředí sbírá vestfálský klub body pravidelně, takže by neměl mít problém ani tentokrát.
Všem fotbalovým fanynkám a fanouškům přeji příjemný nedělní večer a zároveň vás vítám u online přenosu z utkání FC Schalke 04 – Hannover 96, jehož průběhem vás od 18 hodin provede Lukáš Jasoněk.