Bundesliga - 15. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Stuttgart : Leverkusen - 8. prosince 2017   20:30

0:2
(0:1)
Leverkusen
20' Havertz  (Bailey) • 80' L. Bender  (Bailey)
Stuttgart
Zieler – Kamiński (68. Akolo), Badstuber (C), Baumgartl – Emiliano Insúa, Gentner (74. Mangala), Ascacibar, Pavard – Özcan (85. Asano), Donis – Terodde.
Grahl – Asano, E. Ofori, Akolo, Mangala, Ailton, Beck.
Aytekin – Emmer, Beringer
Mercedes-Benz Arena, Stuttgart
Leverkusen
Leno – Tah, S. Bender, P. Retsos (46. Baumgartlinger) – Kohr, L. Bender (C), Mehmedi (61. Henrichs), Havertz – Brandt (72. Bellarabi), Bailey – Volland.
Lomb – Alario, Baumgartlinger, Pohjanpalo, Jedvaj, Bellarabi, Henrichs.

Ode mne je to pro tuto chvíli vše, přeji Vám hezký zbytek večera a těším se u dalších onlajn přenosů. Na počtenou!
Držení míče: 59 % : 41 %.
Střely na branku: 5:4. Střely mimo: 1:8. Rohy: 8:5. Ofsajdy: 2:0. Fauly: 12:12.
A je dobojováno! Začátek druhého poločasu jednoznačně patřil domácímu Stuttgartu. Domácí si vytvořili hned několik velkých šancí, ale vždy je dokázal vychytat Leno! V 80. minutě tak přišel trest, kdy se po rohovém kopu hlavou přesně trefil Lars Bender a upravil tak skóre na konečných 0:2!
90+4'
90+4'
V závěru se ještě do šance dostal Bailey, ale jeho rána skončila nad brankou!
90+3'
Tři centry v rychlém sledu letěly do pokutového území hostí, obrana Leverkusenu se má ale dnes na pozoru!
90+2'
Vollandovu ránu po brejkové situaci zastavil jeden z obránců domácích. Hráči Leverkusenu budou vhazovat.
90'
Sudí nastaví ještě tři minuty nad rámec základní hrací doby.
90'
Domácí se ještě pokouší o dlouhé nákopy, ale ani s nimi neslaví úspěch.
88'
Hra se teď převážně odehrává uprostřed hřiště, o vítězi je nejspíš rozhodnuto!
85'
Poslední minutky na hřišti okusí Asano, který střídá Özcana.
84'
Navíc mohli hosté své vedení ještě navýšit, skvělou přihrávkou našel Bellarabi nabíhajícího Kohra, který se ocitl sám před brankářem, ale trestuhodně netrefil branku!
84'
Máme před sebou zhruba posledních deset minutek utkání, domácí to budou mít už hodně těžké!
81'
Domácí se hned pokoušeli o odpověď, Özcan se ocitl za obranou, ale jeho střela postrádala potřebnou razanci. Leno tak zůstává nepřekonán!
80'
Leverkusen právě vstřelil branku!
A hosté se dostávají do dvoubrankového vedení! Po přesném centru Baieyho se dokázal hlavou prosadit LARS BENDER!
79'
Hosté znovu ožili a tlačí se kupředu, nyní dokázal Baumgart odvrátit přihrávku na roh!
77'
Hlavní rozhodčí nyní vykázal trenéra Leverkusenu Herrlicha na tribunu za nějaké nevhodné připomínky!
76'
Özcan se nedokázal ve vápně prosadit přes dva bránící hráče a bude z toho jen odkop od branky!
75'
Havertz vidí za faul svou letošní třetí žlutou kartu!
74'
Gentner přenechá místo v sestavě Mangalovi.
73'
Domácí nyní v defenzivě propadli a toho málem využil Henrichs, jehož ránu z levé strany zastavila až tyč!
72'
Poslední změna v sestavě hostí, místo Brandta přišel Bellarabi.
70'
Na hřišti velmi vzplály emoce poté, co Ascacibar nepříjemně dohrál hostujícího hráče. Rozhodčí zákrok neviděl, a tak využil pomoci asistenta u videa, který mu doporučil udělit hříšníkovi žlutou kartu!
68'
Poprvé střídají domácí, místo Kamińskiho přichází Akolo.
68'
Hosté poté ještě zahrávali rohový kop, po kterém se k odraženému míči dostal Baumgartlinger, jehož rána skončila jen malý kousek nad brankou!
66'
Ojediná akce hostí mohla skončit druhou brankou! Tah poslal svůj centr z pravé strany přesně na hlavu Larse Bendera, který mířil jen kousíček vedle levé tyče Zielerovy branky!
64'
Dva centry v krátkém sledu musela řešit obrana hostí, s oběma si poradila a domácí tak stále na první branku čekají.
63'
Insúa poslal z levé strany centr do vápna, míč ale zamířil jen do autu.
61'
Po rohovém kopu se opět z první opřel do míče Insúa a pořádně provětral rukavice Lena, který dnes drží svůj tým nad vodou!
61'
Druhé střídání v týmu hosté, místo Mehmediho přichází Henrichs.
59'
Poprvé ve druhém poločase zahrozili také hosté, Baileyho přízemní pas ale nikoho nenašel. Domácí se poté hnali do brejku, který zakončoval střelou přímo do rukavic brankáře Donis.
59'
Při útočné snaze Insúa zbytečně fauloval Baumgartlingera. Hosté tak budou moc na chvilku vydechnout.
57'
Opět zahrávali domácí dva rohové kopy po sobě, ale ani z jednoho se šace nezrodila. Leno bude odkopávat od své branky.
56'
Özcan se před vápnem dokázal uvolnit přes bránícího hráče a okamžitě mířil na bližší tyč. Leno byl opět na místě a vytáhl míč na roh!
54'
Domácí nyní zahrávali hned dva rohové kopy po sobě, ani po jednom se však k zakončení nedostali. Jejich tlak ale sílí a hosté se prakticky ve druhém poločase nedostali pryč z vlastní poloviny.
53'
Velká šance domácích! Insúa se nijak nerozpakoval a opřel se z hranice vápna do míče halfvolejem a jeho ránu mířící pod břevno dokázal Leno bravurně zneškodnit!
52'
Ze špatné rozehry také pramení hodně faulů Leverkusenu, tentokrát se provinil proti pravidlům Brandt.
51'
Od začátku druhého poločasu vytáhli domácí pressing a hosté mají velké problémy v rozehrávce.
48'
Po faulu hostujícího hráče měli domácí standardní situaci z levé strany. Pro centr si došel Leno a bezpečně ho vyboxoval.
46'
Hned v úvodu dokázali domácí zatopit obraně Leverkusenu, když na přízemní centr z pravé strany jen o malý kousek nedosáhl klouzající Terodde.
46'
Hostující trenér v poločase sáhl ke změně, místo Retsose se na trávníku objevil Baumgartlinger.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 20:35.
Máme za sebou úvodních pětačtyřicet minut, během kterých jsme zaznamenali jednu branku. Tu má na svědomí hostující Havertz, který se trefil po ideální nahrávce od Baileyho. Ke konci poločasu si vytvořili domácí územní převahu, ale žádná větší šance z toho nepramenila.
45+2'
45+2'
Centrovaný míč srazila domácí obrana na rohový kop. Ten se ale Baileymu moc nepovedl a to také bude zřejmě to poslední, co jsme v prvním poločase viděli!
45+1'
Volland byl vpravo u postranní lajny faulován, to je ideální příležitost pro centr.
45'
Hlavní rozhodčí nastaví v prvním poločase dvě minuty.
42'
Domácí zahrávali svůj druhý dnešní rohový kop, jenže centrované míče zatím nenachází své adresáty tak, jak by si fanoučci Stuttgartu přáli.
41'
Centrovaný míč nenašel nikoho v bílém, naopak je z toho ještě útočný faul.
40'
Na levé straně fauloval Kohr svého soupeře a je z toho zajímavá příležitost pro centr!
39'
Bailey si na levé straně zvládl v defenzivní činnosti poradit hned se dvěma soupeři a ještě bude jeho celek vhazovat.
37'
V poslední době se domácí hodně tlačí na polovinu soupeře, obrana Leverkusenu je však pozorná a svého soupeře k šancím nepouští.
35'
Z něj ale nakonec žádné nebezpečí nepřišlo. Domácí kombinují s míčem na své polovině.
34'
Gentner vybojoval na pravé straně první rohový kop pro domácí celek.
33'
Dlouhý nákop domácího obránce končí jen v rukavicích Lena.
30'
Donis je zatím rozhodně nejaktivnějším hráčem domácích, nyní se dokázal uvolnit přes tři hráče a poněkud z úhlu překvapivě střílel. Leno mohl opět zůstat v klidu, protože domácí záložník trefil jen hráče před sebou.
29'
Donis utekl po pravé straně svému strážci, jeho následný centr patřil mezi méně vydařené.
28'
Terodde zastavil vznikající brejk hostí faulem, ale obešlo se to bez žluté karty.
25'
Domácí se dostali k pokutovému území soupeře, ale Özcanova přihrávka do lajny nebyla přesná. Leno tak bude jen odkopávat od své branky!
22'
A hosté jsou dál při chuti, tentokrát ale Kohrova přízemní rána končí hodně mimo branku.
20'
Hosté se dostávají do vedení. Bailey vhrazoval u rohového praporku, narazil si míč s Brandtem a poté se uvolnil do vápna, kde zpětnou přihrávkou vybídl ke skórování KAIE HAVERTZE! Pro něj je to letošní první branka!
19'
Donisův centr zleva pohodlně sbírá ze vzduchu Leno!
18'
Po rohovém kopu se k odraženému míči dostal Volland, který neváhal a rovnou střílel, branka mu však byla malá!
17'
První větší šance hostujícího celku! Brandt se po rychlé narážečce dostal do vápna a z úhlu se pokoušel o zakončení, jeho ránu na poslední chvíli zablokoval na roh jeden z domácích hráčů.
16'
Zhruba na polovině hřiště se nedovoleného zákroku dopustil Mehmedi.
15'
Na pravé straně se o centr pokoušel Mehmedi, ale domácí obránce mu nedovolil dostat míč do vápna.
13'
Terodde se po sklepnutí Ascacibara odhodlal ke střele zpoza vápna, jeho střelecký pokus ale dokázal zablokovat jeden z hostujících obránců a Leno tak stále zůstává bez práce.
11'
Nyní zůstal po jednom ze soubojů na hřišti ležet Ascacibar. Nicméně to vypadá, že se nejedná o nic vážného a domácí záložník bude pokračovat.
8'
Rychlou kombinaci domácích zastavil včasným obranným zákrokem Bender.
7'
Brandt se na levé straně nedokázal přes důsledného obránce prosadit a nechal se s míčem zahnat až do zámezí.
5'
Domácí nyní chvíli drželi míč na polovině soupeře, Leverkusen ale dobře napadal a míč tak nakonec skončil až u Zielera, jehož dlouhý nákop nenašel nikoho v bílém. U míče jsou tak opět hosté.
3'
První dnešní střelecký pokus má na svědomí hostující Bailey, jehož dalekonosná rána z halfvoleje skončila nad brankou Zielera.
2'
Hráči Leverkusenu dlouho kombinovali na polovině soupeře, ale o míč je nakonec připravila nepřesnost.
1'
Oba celky jsou již připraveni v tunelu, utkáním nám tak co nevidět vypukne.

VfB Stuttgart: Zieler – Kamiński, Badstuber, Baumgartl – Emiliano Insúa, Gentner, Ascacibar, Pavard – Özcan, Donis – Terodde.
Náhradníci: Grahl – Asano, E. Ofori, Akolo, Mangala, Ailton, Beck.

Bayer Leverkusen: Leno – Tah, S. Bender, P. Retsos – Kohr, L. Bender (C), Mehmedi, Havertz – Brandt, Bailey – Volland.
Náhradníci: Lomb – Alario, Baumgartlinger, Pohjanpalo, Jedvaj, Bellarabi, Henrichs..
Poslední vzájemné zápasy

Stuttgart – Bayer 0:2
Bayer – Stuttgart 4:3
Bayer – Stuttgart 4:0
Stuttgart – Bayer 3:3
Bayer – Stuttgart 2:1
Bayer Leverkusen je na tom o neco lépe. Hostující celek zatím nasbíral 21 bodů a je na deváté pozici, ovšem ani u hostů nepanuje velká spokojenost, protože Leverkusen chce atakovat pohárové příčky. V posledních týdnech ale hraje v dobré forme a z posledních peti utkání ani jednou neprohrál. Tuto sérii chtejí dnes hráči Leverkusenu prodloužit.
VfB Stuttgart zatím získal 17 bodů a v tabulce se nachází na třinácté pozici, takže žádná velká spokojenost v domácím táboře rozhodne nepanuje. Z posledních čtyř kol domácí jednou vyhráli, když porazili Dortmund, což bylo velké překvapení. Dnes domácí potřebují znovu bodovat, protože na sestupové pozice mají k dobru pouze 5 bodů. Lehké to ovšem proti Leverkusenu mít nebudou.
Zdravím všechny fotbalové fanoušky. Bundesliga má na programu úvodní duel 15. kola, ve kterém se utkání Stuttgart s Leverkusenem. Mírným favoritem je hostující celek.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:30.