Bundesliga - 4. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Werder : Schalke - 16. září 2017   15:30

Werder
20' Sané (Augustinsson)
1:2
(1:1)
Schalke
22' Veljković (vl.)  • 83' Goretzka  (Oczipka)
Werder
Pavlenka – Bauer, Sané, Veljković – Gebre Selassie (84. Hajrović), Kainz, M. Eggestein, Delaney (C), Augustinsson – Bartels, M. Kruse (19. Belfodil).
Zetterer – Caldirola, U. García, Bargfrede, Hajrović, Gondorf, Belfodil.
Benjamin Brand – Frederick Assmuth, Jan Clemens Neitzel – Sven Waschitzki
Weserstadion, Bremen
Schalke
Fährmann (C) – Stambouli (46. Bentaleb), Naldo, Nastasić – Kehrer, D. Caligiuri, Goretzka, Oczipka – Harit (80. Embolo), Burgstaller, Konopljanka (60. Di Santo).
Nübel – Coke, Bentaleb, McKennie, Meyer, Di Santo, Embolo.

SESTŘIH: Brémy - Schalke 1:2. Werder si dal vlastní gól

Děkuji vám všem za pozornost a u dalšího sportovního přenosu se budu těšit. Na shledanou!
Držení míče: 52 % : 48 %.
Střely na branku: 10:6. Střely mimo: 7:5. Rohy: 6:5. Ofsajdy: 1:2. Fauly: 16:19.
Máme za sebou parádní zápas čtvrtého kola německé Bundesligy mezi Werderem Brémy a Schalke 04. Hosté dokázali otočit nepříznivý výsledek a po dvou brankách si nakonec odvážejí tři body. Nutno podotknout, že za předváděnou hru ve druhém poločase zcela zaslouženě. Posledních třicet minut zápasu byl na trávníku pouze jeden tým. Schalke nakonec přetavilo svůj tlak v gól a trenér hostujícího celku tak může být po dnešku zcela spokojen.
90+4'
90+4'
Miloš Veljković poslal do šestnáctky soupeře načechraný centr, proti míči ale vyběhl gólman Ralf Fährmann a bez emocí jej chytá do rukavic.
90+3'
Tak tohle je školácká chyba v řadách Werderu. Domácí hráči kombinovali s míčem nakrátko na pravé straně, ale sami se vystavili do ofsajdové pasti.
90+2'
Werder se přeci jen usadil s míčem na polovině soupeře. Tohle budou hodně krušné minuty pro Schalke.
90+1'
Fin Bartels se opřel do balónu z voleje, ale rána mu absolutně nesedla a skončila tak pouze na tribuně za bránou.
90'
Máme před sebou poslední čtyři minuty zápasu!
90'
Izet Hajrović to v souboji přehnal s agresivitou a po právu je za to odměněn žlutým kartónkem.
89'
Brémy mají obrovské problémy s udržením míče na polovině soupeře. Hosté hrají koncovku zápasu hodně zkušeně.
88'
Po velké skrumáži se balón vykutálel do zámezí. Obě strany se teď dohadují, kdo by měl správně vhazovat. Rozhodčí nakonec přisoudil míč hostům.
87'
Werder se po delší odmlce dostává k míči a ihned se přesouvá s balónem na útočnou polovinu. Domácí by si teď potřebovali vytvořit velký tlak na bránu.
86'
Domácí jsou po obdržené brance jako opaření. Naopak Schalke je doslova na koni a na trávníku si dělá co chce.
85'
Po jednom ze soubojů zůstává na trávníku ležet domácí fotbalista Lamine Sané. V tomhle čase a za takového stavu by určitě nesimuloval.
84'
Střídání v týmu Werder Brémy: ze hřiště odchází Theodor Gebre Selassie, přichází Izet Hajrović.
83'
Schalke právě vstřelilo branku!
Tak asi na pátý pokus to hostům přeci jen vyšlo! Bastian Oczipka poslal do pokutového území od rohového praporku nádherný centr, který našel zcela osamoceného LEONA GORETZKU. Ten reflexivně nastavil nohu a špičkou kopačky usměrnil míč mezi tři tyče. Tuhle situaci si bude domácí obrana asi ještě hodně dlouho vyčítat. Asistence: Bastian Oczipka.
82'
Bastian Oczipka se odhodlal k dalšímu centru do pokutového území Werderu. Stejně jako minule, ale i tento centr vyboxoval do bezpečí Pavlenka.
81'
Breel Embolo se ihned po svém nástupu na trávník zapojil do útočné akce. Jeho tažení ale přerušil výborným obranným skluzem Maximilian Eggestein.
80'
Střídání v týmu FC Schalke 04: ze hřiště odchází Amine Harit, přichází Breel Embolo.
79'
Po sražené ráně Fina Bartelse se bude zahrávat rohový kop z pravé strany. V pokutovém území už můžeme sledovat drobné postrkování. Rozhodčí pozastavuje hru a jde si to s hráči vyříkat.
78'
Florian Kainz teď chtěl vzít zodpovědnost na sebe, ale místo zakončení přišla zbytečná ztráta míče. Za tohle ho trenér a ani spoluhráči určitě nepochválí.
77'
Balón se odrazil do zámezí od Daniela Caligiuriho. Míč si tak bere český fotbalista Theodor Gebre Selassie a bude vhazovat z prostoru střídaček.
76'
S blížícím se koncem zápasu se nám tempo hry stupňuje. Momentálně můžeme sledovat jeden brejk za druhým.
75'
Tak tahle rozehrávka rohu se Bastianovi Oczipkovi absolutně nepovedla. Na vysoký balón si naskočil brankář Jiří Pavlenka a zkušeně jej vyboxoval pryč.
74'
Miloš Veljković nechtěl ponechat nic náhodě, a tak raději odkopl centrovaný balón bez většího váhání na rohový kop.
72'
Leon Goretzka s přihrávkou na nabíhajícího Franca Di Santa tak dlouho čekal, až ho vystavil ofsajdovému postavení. Rozehrávky se tak ujmou opět domácí.
71'
Tečovaná střela Floriana Kainze z hranice šestnáctky skončila těsně nad horní tyčkou Schalke. K údivu všech se ale rohový kop zahrávat nebude.
70'
Vstupujeme do poslední dvacetiminutovky dnešního utkání. Na světelné tabuli zatím stále svítí nerozhodný výsledek 1:1.
69'
Franco Di Santo obehrává jednoho soupeře za druhým, ale do zakončení se ne a ne dostat. A bez příležitosti vystřelit se branky asi nedočká.
68'
Thomas Delaney si počkal na dlouhý nákop jednoho ze soupeřů a nádherným zpracováním nedal napadajícímu hráči šanci na zisk balónu.
67'
Žlutou kartu si ze zápasu odnese také český obránce Theodor Gebre Selassie, který hodně tvrdě zajel do pronikajícího Bastiana Oczipky.
66'
Leon Goretzka si teď absolutně nerozuměl se svými spoluhráče. Jeho centrovaný míč totiž směřoval pouze do území gólmana Pavlenky.
65'
Daniel Caligiuri si po pádu z výskoku docela natloukl, ale v tomto případě se může zlobit pouze sám na sebe, neboť šel do souboje hodně agresivně.
64'
Už, už to vypadalo, že by se mohl Franco Di Santo dostat do zajímavé příležitosti, když v tu vyletěl praporek postranního sudího vysoko nad hlavu – ofsajd.
63'
Bastian Oczipka se opřel do balónu z hranice šestnáctky, jenže rána mu vůbec nesedla a míč tak skončil pouze na tribuně.
62'
Schalke kombinuje s míčem ve středu hřiště. Projít přes zabezpečenou obranu Werderu není vůbec jednoduché.
60'
Střídání v týmu FC Schalke 04: ze hřiště odchází Jevhen Konopljanka, přichází Franco Di Santo.
58'
Hráči tam poté měli nějakou drobnou rozepři, kterou hlavní arbitr vyřešil pouze slovní domluvou. Utkání je poměrně dost vyhrocené.
57'
Guido Burgstaller upadl v pokutovém území soupeře po drobném kontaktu s Ludwigem Augustinssonem. Rozhodčí ale zůstává klidný a penaltu rozhodně pískat nebude.
56'
Thomas Delaney mohl založit rychlý protiútok domácího celku, ale zkušeně zasekl míč a počká, až se jeho spoluhráči správně zformují.
55'
V posledních minutách zápasu jsou v držení míče míče převážně hosté. Fanouškům se to už pomaličku přestává líbit a začínáme slyšet drobný pískot.
54'
Maximilian Eggestein dobře přečetl úmysl hostujícího hráče a bez větších problémů zneškodnil centrovaný balón, který směřoval přímo do šestnáctky.
53'
Střela Jevhena Konopljanky byla pouze zablokována obranou. Hosté i přes to ale zůstávají v držení míče.
52'
Daniel Caligiuri teď parádně obešel domácího obránce Theodora Gebre Selassieho, ale do zakončení se neodhodlal.
51'
Po drobném nedorozumění v rozehrávce domácích se k míči dostává Leon Goretzka. Úvodní minuty druhé části jsou zatím ve znamení nepřesností.
50'
Jevhen Konopljanka si potáhl míč z pravé strany na střed hřiště a poté se snažil zakroutit míč za zadní tyč. Naštěstí pro domácí ale minul svatyni českého brankáře.
49'
K rozehrávce si postavil míč rovnou faulovaný Florian Kainz. Jeho centr ale nebyl příliš povedený a skončil jenom u gólmana Ralfa Fährmanna.
48'
Nabil Bentaleb zastavil pronikajícího Floriana Kainze pouze za cenu faulu. Domácí budou rozehrávat z hodně velkého úhlu.
47'
Centrovaný balón ze středu hřiště propadl až k českému gólmanovi Jiřímu Pavlenkovi.
46'
Střídání v týmu FC Schalke 04: ze hřiště odchází Benjamin Stambouli, přichází Nabil Bentaleb.
46'
Máme za sebou úvodních pětačtyřicet minut, ve kterých jsme viděli poměrně zajímavý fotbal. Po opatrném začátku se k první brance propracovali domácí, kteří po nastřelené tyči zvládli dorazit míč do poloprázdné brány. Jenže hned z následného útoku Schalke bylo hned vyrovnáno. Hlavou poslal míč do vlastní sítě Miloš Veljković a ještě ke všemu ho do hlavy kopl vlastní spoluhráč. Hodně kuriózní gól, takových se moc nevidí. Pokud se na něj chcete zpětně podívat, tak samozřejmě můžete díky našim animacích! Výkop druhého poločasu je naplánován na 16:37.
45+2'
45+2'
Z rohového kopu ale nebylo vůbec nic a týmy se tak mohou v klidu odebrat do svých šaten za nerozhodného stavu.
45+1'
Střela Lamine Saného byla sražena jedním z obránců za brankovou čáru. V závěru první půle budou domácí zahrávat rohový kop.
45'
Rozhodčí se rozhodli nastavit první poločas o celkem dvě minuty. Máme tak před sebou ještě více než sto sekund čisté hry.
45'
Benjamin Stambouli byl v souboji s Finem Bartelsem až příliš pozdě a může být teď rád, že za zákrok zezadu neobdržel od hlavního rozhodčího kartu trochu rudější barvy.
45'
Střílený centr v podání Bastiana Oczipky se nesešel s úspěchem. Balón v rukavicích kontroluje český gólman Jiří Pavlenka.
44'
S blížícím se koncem úvodní části utkání se nám zápas poměrně uklidnil. Oba týmy už jsou asi hlavami v šatně.
43'
Ishak Belfodil si počínal v hlavičkovém souboji s Leonem Goretzkou nedovoleně. Hosté budou rozehrávat z poloviny hřiště.
42'
Robert Bauer odcentroval balón z pravé strany, jenže na jeho míč si nedokázal naskočit žádný z jeho spoluhráčů.
40'
Fin Bartels se snažil si vylepšit pozici na úrovni pokutového území, jenže tahle zasekávačka už byla opravdu navíc. K míči se tak dostávají opět hosté.
39'
Hra se nám momentálně přenáší ze strany na stranu. Oba týmy hrají na plní obrátky a fanoušci se tak fotbal vyloženě baví. Jediní, komu se tento styl hry nelíbí budou pravděpodobně trenéři.
38'
Jevhen Konopljanka vyslal na bránu Werderu hodně jedovatou skákavou střelu. Jiří Pavlenka se za míčem pouze otočil a myslím, že může být hodně rád, že míče teď směřoval pouze pár centimetrů vedle.
37'
Rozehrávka rohového kopu se zapíše spíše mezi ty méně povedené akce dnešního zápasu. U míče jsou opět hosté ze Schalke.
36'
Florian Kainz teď hodně zavařil gólmanovi Schalke Ralfu Fährmannovi. Hlavičkový pokus domácího borce skočil od země a směřoval rovnou pod horní tyčku. Gólman hostí na poslední chvíli vyrazil míč na rohový kop.
35'
Fin Bartels se snažil poslat míč do šestnáctky soupeře, jenže centr skončil pouze na hlavě Nalda.
34'
Guido Burgstaller se výborně obtočil s míčem kolem bránícího hráče, jenže následná rána se mu vůbec nepovedla a skončila vysoko nad bránou.
33'
Lamine Sané si počínal v souboji s Jevhenem Konopljankou nedovoleně. Rozhodčímu nemohlo drobné zatažení za dres uniknout.
32'
Schalke drží balón na vlastní polovině a opět klasicky nikam nepospíchá. Werder už se pomaličku začíná vysouvat hodně vysoko.
30'
Hosté kombinují s míčem u středové čáry. Po dvou rychlých brankách za sebou se nám utkání poměrně uklidnilo.
29'
Ludwig Augustinsson se probojoval k míči v šestnáctce soupeře. Jeho následnou střelu ale zablokoval poslední obránce Naldo.
28'
Miloš Veljković se odhodlal ke střele z poměrně velké vzdálenosti. Dalekonosná rána ale skončila pouze v reklamních panelech vedle brány.
27'
Centr v podání Benjamina Stambouliho propadl pouze k jednomu z bránících hráčů. Ten bez většího váhání odkopává balón do bezpečí.
26'
Nepovedená přihrávka Floriana Kainze skončila pouze za postranní čarou. Hosté budou vhazovat na polovině Werderu.
25'
Po drobném ošetření Miloše Veljkoviće je vše v pořádku a my tak můžeme opět pokračovat ve hře.
22'
Tak to byla bleskurychlá odpověď v podání hostujícího celku! Po rozehrávce rohového kopu se balón odrazil do středu pokutového území, kde jej chtěl hlavou odklidit MILOŠ VELJKOVIĆ. Místo do bezpečí ale poslal míč rovnou do sítě vlastního týmu. Aby toho nebylo málo, tak ho ve výskoku kopl do hlavy ještě vlastní spoluhráč Lamine Sané. Hodně kuriózní branka.
20'
Werder právě vstřelil branku!
Máme tady první branku zápasu! Po rozehrávce rohového kopu se do balónu vložil hlavou Ludwig Augustinsson. Jeho hlavička ale skončila pouze na tyči. Odražený balón ale pohodlně do prázdné brány uklidil LAMINE SANÉ! Domácí fanoušci tak mohou začít slavit úvodní branku svého týmu! Asistence: Ludwig Augustinsson.
20'
Z následné standardní situace se nepovedlo domácímu týmu vyplodit nic kloudného. Centrovaný míč skončil pouze za brankovou čárou.
19'
Střídání v týmu Werder Brémy: ze hřiště odchází Max Kruse, přichází Ishak Belfodil.
18'
Jeden ze zdravotníků dal signál směrem ke střídačce, že tady bude potřeba střídání. To je hodně brzký konec pro útočníka Werderu.
17'
Na hřišti stále probíhá ošetřování Maxe Kruse. Snad to nebude nic vážného a domácí útočník bude moct pokračovat v zápase.
16'
Thilo Kehrer zastavil pronikajícího Maxe Kruse pouze za cenu faulu. Kehrer zasáhl ve skluzu přesně kotník domácího kanonýra. Zasloužená žlutá karta.
15'
Ludwig Augustinsson uklidňuje celou situaci a okamžitě po zisku míče přihrává balón až dozadu na českého brankáře Jiřího Pavlenku.
14'
V této pasáži utkání sledujeme na trávníku poměrně velké množství nepřesností. Oba týmy tvoří jednu chybu za druhou.
13'
Jevhen Konopljanka pronikl obranou domácího týmu po pravé straně a poté odcentroval do pokutového území zajímavý centr. K tomu se ale žádný z jeho spoluhráčů nedostal, a tak celá akce končí.
12'
V úvodních minutách zápasu jsou jednoznačně aktivnější domácí, kteří mají snahu tvořit hru a dokonce tam je i malý náznak napadání.
11'
Schalke momentálně s rozehrávkou nikam nepospíchá. Stále drží míč na vlastní polovině a hledá skulinku v obraně domácího týmu.
11'
Rozehrávka rohového kopu se domácímu celku absolutně nepovedla. Centrovaný míč doplachtil pouze do rukavic Ralfa Fährmanna.
10'
Fin Bartels se dostával do hodně zajímavého postavení, jenže na poslední chvíli k němu přispěchal obránce a srazil jeho ránu na rohový kop.
9'
Po drobném ošetření je ale vše v pořádku a hra tak může opět pokračovat.
8'
Florian Kainz teď mírně zasáhl kopačkou Amine Harita někde do oblasti kolene. Hodně nepříjemná situace pro hostující hráče.
7'
Fin Bartels si postavil balón na určené místo a odcentroval do šestnáctky soupeře načechraný balón. K míči se ale neprodral žádný z jeho spoluhráčů.
6'
Florian Kainz se snažil projít obranou Schalke středem hřiště, jenže Leon Goretzka si v souboji počínal pouze za pomoci faulu. Brémy budou rozehrávat ze střední vzdálenosti.
5'
Fin Bartels na poslední chvíli doběhl přetažený centr jednoho ze svých spoluhráčů. Domácí se usazují na polovině soupeře.
4'
Domácí si teď absolutně nerozuměli, a možná i proto skončila přihrávka Maxe Kruseho za autovou čárou. Schalke mít aut z prostoru střídaček.
4'
Guido Burgstaller si počínal v hlavičkovém souboji s Laminem Saném nedovoleně. Domácí tak budou rozehrávat z vlastní poloviny.
3'
Po nepřesné přihrávce Jevhena Konopljanky skončil balón až u kopaček českého brankáře Jiřího Pavlenky.
2'
Balón se odrazil do zámezí od Miloše Veljkoviće, fotbalisté v bílých dresech tak budou mít výhodu vhazování.
2'
Hosté drží míč na vlastní polovině a s přesunem na útočnou polovinu zatím nějak nepospíchají.
1'
Fotbalisté Schalke se ujali úvodní rozehrávky.
1'

Werder Brémy: Pavlenka – Bauer, Sané, Veljković – Gebre Selassie, Kainz, M. Eggestein, Delaney (C), Augustinsson – Bartels, M. Kruse.
Náhradníci: Zetterer – Caldirola, U. García, Bargfrede, Hajrović, Gondorf, Belfodil.

FC Schalke 04: Fährmann (C) – Stambouli, Naldo, Nastasić – Kehrer, D. Caligiuri, Goretzka, Oczipka – Harit, Burgstaller, Konopljanka.
Náhradníci: Nübel – Coke, Bentaleb, McKennie, Meyer, Di Santo, Embolo.

Rozhodčí: Benjamin Brand – Frederick Assmuth, Jan Clemens Neitzel – Sven Waschitzki.
ZAJÍMAVOSTI

- v posledních čtyřech vzájemných duelech mezi Werderem a Schalke padly vždy minimálně tři branky

- v posledních třech utkáních Werderu ale ještě tři branky nepadly

- v posledních třech utkáních Schalke ale ještě tři branky nepadly

- Brémy čekají na vítězství v Bundeslize už šest zápasů
Werder Brémy

To domácí fotbalisté si o povedeném začátku sezóny můžou nechat pouze zdát, neboť po třetím kole jim patří třetí místo od konce tabulky. Na svém kontě mají pouze jeden jediný bod za remízu 1:1 s Herthou.
FC Schalke 04

Hosté ze Schalke zatím prožívají poměrně povedený vstup do nového ročníku Bundesligy. Po třech kolech se nacházejí na páté pozici se šesti body. Jedinou porážku si tým pod vedením Domenica Tedesca připsal na hřišti Hannoveru, kterému padl nejtěsnějším možným rozdílem 0:1.
ROZHODČÍ

O pořádek na trávníku se bude starat čtveřice zkušených rozhodčích z Německa. Hlavním arbitrem zápasu bude pan Benjamin Brand. Na čarách mu pak budou asistovat pánové Frederick Assmuth a Jan Clemens Neitzel. Čtvrtým rozhodčím, který bude mít svůj prostor u střídaček, pak bude Sven Waschitzki.
Nádherné sobotní odpoledne při sledování textového online přenosu ze čtvrtého kola nejvyšší německé fotbalové ligy. Německá Bundesliga má dnes na programu čtvrté kolo a my se společně podíváme na střetnutí Werderu Brémy a FC Schalke 04. Úvodní výkop zápasu je stanoven na na patnáctou hodinu a třicátou minutu. Přenosem vás po celou dobu bude provázet Štěpán Hladký.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.