Bundesliga - 1. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Wolfsburg : Dortmund - 19. srpna 2017   15:30

0:3
(0:2)
Dortmund
22' Pulisic  (M. Götze) • 27' Bartra  (G. Castro) • 60' Aubameyang  (Pulisic)
Wolfsburg
Casteels – Verhaegh, Knoche, Uduokhai, Gerhardt – Bazoer (59. Guilavogui), Camacho – Błaszczykowski (43. Dimata), Didavi (69. Arnold), Hinds – Mario Gómez.
Grün – Arnold, Malli, Guilavogui, Ntep, Dimata, Osimhen.
Robert Hartmann – Christian Leicher, Markus Schüller, Sven Jablonski
Volkswagen Arena, Wolfsburg
Dortmund
Bürki – Ł. Piszczek, Papastathopoulos, Bartra, Zagadou (77. Passlack) – G. Castro, Şahin, M. Götze (61. Dahoud) – Pulisic (86. Kagawa), Aubameyang, Philipp.
Weidenfeller – Subotić, Toprak, Kagawa, Dahoud, Passlack, Isak.

SESTŘIH: Wolfsburg - Borussia Dortmund 0:3. Jasná výhra hostů, po půl roce hrál Götze

Ode mě je to pro dnešek vše. Já se s vámi tímto loučím a přeji vám příjemný zbytek dne.
Máme dobojováno, Dortmund si po gólu Christiana Pulisice a Marca Bartry, jehož branka byla vskutku výstavní, pojistil vítězství ještě jedním gólem. Ten v šedesáté minutě vstřelil Pierre-Emerick Aubameyang. Dortmund zvítězil zaslouženě, Wolfsburg skoro k ničemu nepustil. Svědčí o tom i fakt, že Wolfsburg ani jednou nevystřelil na branku. Domácí Vlci sice vstřelili branku, ta ale kvůli ofsajdu nebyla správně uznána. Celkově ofsajdové pasti dnes Dortmundu vycházely vskutku znamenitě.
90+3'
90+3'
A další akce Wolfsburgu a další ofsajd. To dnes Dortmundu vycházejí na jedničku.
90+2'
Nuri Şahin dokázal uvolnit Šindžiho Kagawu, ten ovšem předvedl útočný faul a Wolfsburg tak získává volný přímý kop kousínek za svým vápnem, který rozehraje Koen Casteels.
90+1'
Nastavovat se budou 3 minuty nad rámec řádné hrací doby.
90'
Zničehonic se však zrodila veliká šance! Gonzalo Castro vyšvihl parádní nůžky, kterými uvolnil Šindžiho Kagawu v dobré pozici! Koen Casteels se ovšem počtvrté prostřelit nenechal.
89'
Dortmund si i nadále drží míč a v poklidu kráčí za vítězstvím.
88'
Nuri Şahin svedl menší souboj s Maximilianem Arnoldem. Od něj dostal loktem do zubů a chvíli se z toho oklepával, nicméně nyní jak on, tak zápas pokračuje.
87'
Onen rohový kop se však Borussii Dortmund moc nepovedl. I přes tento neúspěch si však hosté drží balón na kopačkách a pomalu si vytvářejí další akci.
86'
Střídání v týmu Borussia Dortmund: ze hřiště odchází Christian Pulisic, přichází Šindži Kagawa.
85'
Do vápna Wolfsburgu se přes Verhaegha s Knochem dral Christian Pulisic. Ke střelbě se sice nedostal, nicméně rohový op se mu vybojovat podařilo.
85'
Rohový kop rozehrál Maximilian Arnold a na jeho centr si naběhl Mario Gómez. Tomu se však hlavička nepovedla a přes Maximiliana Philippa jde hra dopředu.
84'
Vlci však ze své další akce opětovně vytěžili rohový kop, když centrovaný míč dokázal Felix Passlack tečovat do zámezí.
83'
Obrana Dortmundu si ovšem i s tímto rohovým kopem snadno poradila. K odraženému míči se sice dostal Dimata, nicméně beci vestfálského celku mu nedovolili vystřelit.
82'
Kylen Hinds vybojoval díky své snaze rohový kop pro Wolfsburg a všichni hráči se tak sbíhají do šestnáctky Dortmundu.
81'
Dortmund dnes dominuje nejenom v útoku, ale i v obraně. Třetí ofsajdová past vyšla hostům na jedničku, když v ni nachytali Kaylena Hindse, který se snažil prosmýknout do akce jeden na jednoho.
80'
Dortmund i nadále kontroluje dění na hřišti a aktuálně nikam moc nespěchá. Felix Passlack od půlící čáry poslal dlouhý balón až dozadu na Romana Bürkiho.
78'
Na zemi nicméně zůstal ležet Dan-Axel Zagadou, který tak byl vystřídán. U míče je po jeho střídání Borussia Dortmund.
77'
Střídání v týmu Borussia Dortmund: ze hřiště odchází Dan-Axel Zagadou, přichází Felix Passlack.
76'
Łukasz Piszczek se nepříjemně srazil s Dimatou a oba zůstali ležet na zemi na chvíli. Nyní však vypadají v pořádku a ve hře se již pokračuje.
74'
U Vlků však balón dlouho nevydržel. Od Camacha se dostal balón dopředu k Bürkimu, který jej sebral do náruče a svou rozehrávkou vrátil mezi záložníky Dortmundu.
73'
Borussia Dortmund si drží balón na kopačkách a kontroluje dění na hřišti. Respektive kontrolovala. Díky útočnému faulu Aubameyanga v pokutovém území Wolfsburgu se míč dostává k domácím.
72'
Domácí Vlci se tlačili k brance Romana Bürkiho s cílem jej prověřit. Nicméně Łukasz Piszczek se Sokratisem Papastathopoulosem zastavili celý útok domácího Wolfsburgu.
71'
K rohovému praporku se postavil Nuri Şahin, jenže na jeho centr si nikdo z černo-žlutých nenaběhl a míč se tak vrací do držení Wolfsburgu.
70'
Dopředu se ovšem i po této akci Wolfsburgu dere Dortmund, který si vybojoval rohový kop a v poslední dvacetiminutovce tak opětovně zkusí navýšit své skóre.
69'
Střídání v týmu VfL Wolfsburg: ze hřiště odchází Daniel Didavi, přichází Maximilian Arnold.
68'
Tak to velmi naštve! Wolfsburg vstřelil branku po volném přímém kopu, nicméně všichni tři góloví aktéři byli v ofsajdu, tudíž tato branka nemůže platit.
67'
Mario Gómez vyslal do veliké šance Daniela Didaviho! Ten však byl v ofsajdu a z celé akce tak sešlo.
66'
Po útočném faulu se ovšem dostali k míči domácí, konkrétně Josuha Guilavogui si naběhl na nacentrovaný míč a snažil se vytvořit nějakou akci, jenže neúspěšně.
65'
To však netrvalo moc dlouho a Dortmund je nazpět u kormidla i na polovině Wolfsburgu.
64'
U míče je i nadále Dortmund. Do kombinační hry se zapojuje i gólman Roman Bürki, který i přes pískot domácích fanoušků si přihrává se svými spoluhráči.
62'
Příchozí Mahmoud Dahoud se ihned zapojil do útočné kombinace Dortmundu. Ta gólem neskončila i přesto, že byl u míče Christian Pulisic v dobré pozici.
61'
Střídání v týmu Borussia Dortmund: ze hřiště odchází Mario Götze, přichází Mahmoud Dahoud.
60'
Dortmund právě vstřelil branku!
A rázem je to o tři góly! Christian Pulisic vybojoval balón a na jeho nádherný pas do malého vápna si naběhl PIERRE-EMERICK AUBAMEYANG, který jej skluzem poslal za záda Koena Casteelse – 0:3!
59'
Střídání v týmu VfL Wolfsburg: ze hřiště odchází Riechedly Bazoer, přichází Josuha Guilavogui.
58'
Posléze se konal rohový kop na druhé straně. Dortmundu se ovšem tato standardní situace moc nepovedla a od své branky tak odkopává Koen Casteels.
57'
Šance na straně domácích! Mario Gómez se dostal do dobré pozice a tváří v tvář s Bürkim vyslal střelu k protější tyči. Nicméně jeho pokus nebyl moc dobrý i přesto, v jaké pozici se nacházel.
56'
Nyní byl v dobré pozici Maximilian Philipp, ten však po centru od Gonzala Castra taktéž nedokázal vyzrát nad Casteelsem.
55'
Zničehonic se ovšem dostali hosté do akce, Nuri Şahin chytrým pasem našel Pierre-Emericka Aubameyanga, který ovšem v dobré pozici nedokázal zakončit a překonat tak Koena Casteelse.
54'
I po nepovedeném ataku si balón stále drží fotbalisté Borussie Dortmund ve středu hřiště.
53'
Opětovně to byl aktivní Christian Pulisic, který se chtěl dostat skrze obranu VfL Wolfsburgu, avšak neúspěšně. Míč mu na poslední chvíli sebral Robin Knoche.
52'
Po boji ve středu hřiště si vzal balón pod svá křídla Christian Pulisic, který svým pasem se snažil nalézt Pierre-Emericka Aubameyanga. Míč se ovšem k rychlonohému útočníkovi z Gabonu nedostal.
51'
Do akce se dostal Mario Gómez, když si zuby nehty vybojoval balón od Sokratise Papastathopoulose. Nicméně střela německého útočníka na Romana Bürkiho úspěch neslavila.
50'
Gonzalo Castro si s Aubameyangem vyměnil míč, aby se ke střele dostal Mario Götze. Ten však odražený balón poslal pouze do náruče připraveného Casteelse.
49'
K balónu se po delší době dostal i domácí Wolfsburg, konkrétně střídající Dimata se snažil projít přes Łukasze Piszczeka, jenže s tímto plánem nepochodil.
48'
Koen Casteels znovu odkopával míč od své branky. Míč se ovšem dostal na hlavu Sokratise Papastathopoulose, který jej odhlavičkoval do zámezí.
47'
Po odkopu Koena Casteelse se vydal ihned dopředu Christian Pulisic, kterému byl poslán odcizený míč Gonzalem Castrem. Autor úvodního gólu byl následně obrán o balón skluzem od Koena Casteelse mimo šestnáctku Wolfsburgu.
46'
Hned po rozehrání druhého poločasu je u míče Borussia Dortmund. Konkrétně Pierre-Emerick Aubameyang se tlačil dopředu do zakončení, jenže se mu to nepovedlo přes zákrok Felixe Uduokhaie.
46'
Je za námi první poločas. Borussia Dortmund zaslouženě vede nad VfL Wolfsburgem 2:0. Skóre otevřel ve dvaadvacáté minutě Christian Pulisic a za 5 minut ho následoval výstavní brankou Marc Bartra. Dortmund poté trošku ubral na tempu, i tak ale kontroloval dění na hřišti a Wolfsburg téměř k ničemu nepustil. Dokáží domácí Vlci dorovnat, či otočit skóre? Nebo si Dortmund pohlídá vedení?
45+1'
45+1'
Nastavovat se bude jedna minuta nad rámec řádné hrací doby.
45'
V posledních minutách zkoušel centr Maria Götzeho usměrnit svou hlavičkou do sítě Pierre-Emerick Aubameyang. Hrotový útočník Borussie Dortmund se však nedokázal prosadit přes wolfsburgského Robina Knocheho.
44'
Jakubu Błaszczykowskému nedovolilo zranění pokračovat ve hře a musel tak být střídán. Příchozí Nany Landry Dimata se ovšem aktuálně zapojil pouze do bránění, neboť je u míče Dortmund.
43'
Střídání v týmu VfL Wolfsburg: ze hřiště odchází Jakub Błaszczykowski, přichází Nany Landry Dimata.
42'
Po centru Łukasze Piszczeka se zkoušel prosadit Christian Pulisic, nicméně přes Felixe Uduokhaieho se autor první branky nedokázal prodrat.
41'
Mario Götze si sebral míč a svým skákavým pokusem po zemi zkoušel překvapit Koena Casteelse. Ten se ovšem zaskočit nenechal a míč s klidem zastavil.
40'
Dlouhý centr Sokratise Papastathopoulose si vzal do parády Paul Verhaegh, který se následně snažil uklidnit hru svým pasem na Jakuba Błaszczykowského.
39'
Marc Bartra byl tentokráte u rozehrání dalšího útoku Dortmundu, který je však tentokrát značně pomalejší. Tento poločas se tak už spíše dohrává.
38'
I Roman Bürki se zapojil do kombinace hostujících hráčů ve žluto-černém trikotu.
37'
Balón se přes Dan-Axela Zagadoua vrací na polovinu Borussia, nicméně hostující celek pouze kombinuje a aktuálně nikam moc nespěchá.
36'
Míč se dostal na Daniela Didaviho, který si však v obklopení hráčů Dortmundu nedokázal moc poradit. Rázem se hra vrací na polovinu Vlků.
35'
Po faulu Nuriho Şahina získává Wolfsburg volný přímý kop zhruba v polovině dortmundské půlky. Tak uvidíme, co z něho vzejde.
34'
Po onom autovém vhazování byl Wolfsburg u míče pouze několik vteřin, balón se pak opětovně vrátil k Borussii Dortmund.
33'
Dortmund naprosto dominuje a Wolfsburg k ničemu nepouští. Kaylen Hinds se snažil vybojovat balón na polovině soupeře, získal však jenom autové vhazování.
32'
Míč se sice dostal na polovinu Dortmundu, jenže zde jej Sokratis Papastathopoulos ihned hlavičkou poslal na druhou stranu hřiště. Tam se do útoku tlačil střelec prvního gólu Christian Pulisic, jenže byl v ofsajdu.
31'
Opětovně rozvlnit síť zkoušel Pierre-Emerick Aubameyang, jenže dokázal z veliké dálky trefit pouze tyč! Koen Casteels tak bude rozehrávat od své branky.
30'
Dortmund i s Wolfsburgem jednoznačně hraje a drží iniciativu. Míč jsme před brankou Bürkiho už pěkně dlouho neviděli.
27'
Nádherný gól v podání Borussie Dortmund! MARC BARTRA se ocitl s míčem ve velmi ostrém úhlu po přihrávce od Gonzala Castra a i přes svou pozici dokázal krásnou střelou do protější šibenice poslat Dortmund do dvoubrankového vedení – 0:2!
26'
Posléze však přišla na stranu Dortmundu větší šance! Pierre-Emerick Aubameyang centroval do šestnáctky Wolfsburgu a našel Maximiliana Philippa, jehož hlavička letěla jen těsně mimo tři tyče domácích!
25'
Z onoho rohového kopu však nic nevzešlo. K míči se sice dostal Gonazlo Castro, jenže jeho projektil nenašel cestu do branky Koena Casteelse.
24'
Wolfsburg se musí opětovně bránit, neboť má Dortmund k dispozici rohový kop po zaváhání Knocheho pomezní čáře.
22'
Borussia Dortmund jde z protiútoku do vedení! CHRISTIAN PULISIC obdržel míč od Maria Götzeho a střelou k protější tyči otevírá skóre dnešního klání – 0:1!
21'
Dan-Axel Zagadou poněkud nejistě, avšak účelně, dokázal zastavit centr od Paula Verhaegha před Yannickem Gerhardtem, který se snažil o průnik do šestnáctky vestfálského celku.
20'
Po centru Felixe Uduokhaie se dopředu hnal Kaylen Hinds, jenže ten neprošel přes Łukasze Piszczeka, který dnes nehraje vůbec špatně.
19'
Další centr zkoušel rozvinout Daniel Didavi, nicméně na poslední chvíli mu učinil přítrž Łukasz Piszczek svým pohotovým zákrokem. Dortmund posléze pomalejším tempem přechází dopředu.
18'
Následoval tak odkop Koena Casteelse od jeho branky. Míč se sice dostal na druhou polovinu hřiště, zde si jej však drží Dortmund.
17'
Mario Götze si sebral míč a našel ve skvělé pozici Gonzala Castra, který však branku Wolfsburgu těsně minul ve veliké příležitosti!
15'
Pierre-Emerick Aubameyang si nedokázal naběhnout na nacentrovaný balón od Maria Götzeho a dopředu se tak dostával Wolfsburg. Akci domácích musel zastavit svým vyběhnutím Roman Bürki.
14'
Po odkopu Romana Bürkiho od své branky se však hra přenesla na druhou stranu a je to právě Dortmund, který kombinuje na polovině soupeře a snaží se jej překonat.
13'
Míč se od rohového praporku vznesl na hlavu Yannicka Gerhardta, který ovšem hlavičkoval mimo z dobré pozice.
12'
Mario Gómez na poslední chvíli dokázal posunout balón k Danielovi Didavimu, který svou střelou dokázal vybojovat rohový kop pro Wolfsburg.
11'
Následně Mario Gómez opět přišel o míč díky zákroku Sokratise Papastathopoulose. Řecký stoper Borussie Dortmund následně poslal míč dopředu na Maximiliana Philippa.
10'
Ignacio Camacho se akrobatickým zákrokem pokoušel přes Nuriho Şahina posunout balón na Didaviho, nicméně úspěch neslavil.
9'
Opětovně to byl wolfsburgský Mario Gómez, který se pokoušel projít přes obranu Dortmundu. Tentokráte mu v tom zabránil Łukasz Piszczek, který se následně i rychlým během vydal dopředu.
8'
Onen volný přímý kop rozehrával centrem Marc Bartra. Na jeho nacentrovaný balón si vyskočil Christian Pulisic, nicméně balón šel od jeho hlavy mimo tři tyče Wolfsburgu.
7'
Gonzalo Castro se zmocnil míče po odehrání autového vhazování a snažil se centrovat na Aubameyanga. Tomu však dokázal zabránit za cenu faulu bez karty Riechedly Bazoer.
6'
Po rozehrání standardní situace ze své poloviny se dopředu dostal uzdravený Mario Götze, u kterého se dnešní účast do poslední chvíle řešila. Ačkoliv byl tento hráč těsně u hranice pokutového území, tak přes obranu Vlků nedokázal vystřelit.
5'
Mario Gómez se po pasu od Jakuba Błaszczykowského pokoušel prodrat do akce, nicméně mu byl odpískán ofsajd.
4'
Po jeho nepřesném rozehrání se míč vrátil zpět ke Koenu Casteelsovi, který delším odkopem poslal míč na druhou polovinu hřiště. Zde si jej vzal zpět do držení Dortmund díky zákroku Zagadoua.
3'
Další střelecký pokus si málem připsal Pierre-Emerick Aubameyang, nicméně sám se provinil útočným faulem na Knocheho ve vápně Wolfsburgu. Domácí Vlci tak rozehrávají volný přímý kop z vlastní šestnáctky.
2'
Maximilian Philipp se dostal k pokutovému území a hledal Aubameyanga, který se však nedokázal dostat k míči přes zákrok Verhaegha.
1'
Utkání rozehráli hostující hráči Borussie Dortmund. Marc Bartra se dostal k míči a svou přihrávkou rozjíždí první útok dnešního zápasu.
1'
Před zápasem ještě následuje minuta ticha za oběti teroristického útoku v Barceloně.
Hráči momentálně vcházejí na hrací plochu. Utkání začne za malý okamžik.

VfL Wolfsburg: Casteels – Verhaegh, Knoche, Uduokhai, Gerhardt – Bazoer, Camacho – Błaszczykowski, Didavi, Hinds – Mario Gómez.
Náhradníci: Grün – Arnold, Malli, Guilavogui, Ntep, Dimata, Osimhen.

Borussia Dortmund: Bürki – Ł. Piszczek, Papastathopoulos, Bartra, Zagadou – G. Castro, Şahin, M. Götze – Pulisic, Aubameyang, Philipp.
Náhradníci: Weidenfeller – Subotić, Toprak, Kagawa, Dahoud, Passlack, Isak.

Rozhodčí: Robert Hartmann – Christian Leicher, Markus Schüller, Sven Jablonski.
BORUSSIA DORTMUND

U Dortmundu skončil trenér Thomas Tuchel po dvou úspěšných letech. Vestfálský celek nyní trénuje Peter Bosz, který vyřadil z týmu Ousmana Dembélého. Ten si snaží prosadit přestup do Barcelony, nicméně Dortmund ho ne a ne pustit. Dortmund totiž přišel o Adriána Ramose, Matthiase Gintera, Svena Bendera a přijít i o talentovaného Dembélého pod určitou částkou nejspíše nechce. I tak tento mladík do dnešního zápasu rozhodně nezasáhne. Co se týče posledního zápasu, tak Dortmund v pohodě přejel 4:0 celek Rielasingen-Arlen.
VFL WOLFSBURG

Wolfsburg se loni musel strachovat o příslušnost mezi elitou, letošní Bundesligu zachraňoval až v baráži, kde si poradil s Eintrachtem Braunshweig. Letos míří Vlci rozhodně výše, což mohou signalizovat i příchody Johna Anthonyho Brookse, Paula Verhaegha a Ignácia Camacha. Wolfsburg i vkročil do letošních soutěžních zápasů úspěšně, když v DFB-Pokalu porazil Norderstedt 0:1.
U našich sousedů taktéž začíná fotbalové šílenství, jelikož startuje Bundesliga. Jeden z prvních zápasů mezi Wolfsburgem a Dortmundem vám zprostředkuje Karel Janeba.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.