Bundesliga - 14. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Wolfsburg : Mönchengladbach - 3. prosince 2017   18:00

Wolfsburg
4' Malli (Mario Gómez) • 25' Didavi (Malli) • 71' Guilavogui
3:0
(2:0)
Wolfsburg
Casteels – Verhaegh, Uduokhai, Brooks, Itter (63. William) – Guilavogui, Gerhardt – Origi, Didavi (72. Ntep), Malli – Mario Gómez (C).
Grün – William, Bazoer, Ntep, Dimata, Osimhen, Knoche.
Benjamin Cortus – Florian Badstübner, Thomas Stein
Volkswagen Arena, Wolfsburg
Mönchengladbach
Sommer – Jantschke (31. Cuisance), Elvedi, Vestergaard, Wendt – T. Hazard (83. Drmić), Ginter, Zakaria, Grifo – Stindl (C), Raffael (83. Bobadilla).
Sippel – Oxford, Drmić, Johnson, Villalba, Bobadilla, Cuisance.

SESTŘIH: Wolfsburg - Mönchengladbach 3:0. Domácí zaskočili favorita v úvodu utkání

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezký večer a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou.
Držení míče: 45 % : 55 %.
Střely na branku: 8:10. Střely mimo: 5:6. Rohy: 6:5. Ofsajdy: 1:5. Fauly: 7:17.
Utkání je u konce, rozhodčí ani nenastavoval. Borussia ve druhé půli předvedla aktivnější fotbal, dokázala se dostat do šancí, jenže koncovka nebyla dnes silnou stránkou. Wolfsburg se mohl opřít o dobrou obranu a gólmana Casteelse a úplnou jistotu získali v 71. minutě. To se hostům nepodařilo odkopnout míč do bezpečí a Josuha Guilavogui parádní bombou zpoza vápna upravil na konečných 3:0. Po výhře je Wolfsburg na 11. místě s 17 body, Mönchengladbach je čtvrtý s 24 body.
90'
90'
Rohový kop pro Wolfsburg, hráči jej rozehráli nakrátko.
89'
Hraje se v poklidu, o vítězi je rozhodnuto.
88'
Na druhé straně se nenechal zahanbit Sommer, a to po Origiho střele.
87'
Další Stindlův pokus. Nyní si zpracoval už uvnitř pokutového území, a z otočky vyslal prudkou střelu po zemi. Casteels byl znovu připraven a zasáhl.
86'
Zakaria se pokusil projít středem, jenže tam byl přehuštěný prostor, tohle si domácí pohlídali.
85'
Po faulu na Origiho rozehráli domácí přímý kop z pravé strany, centr letěl na zadní tyč na Gómeze, ten hlavičkoval mimo.
84'
Neuspěl ani Stindl, dnes to nevypadá, že by se hosté měli prosadit.
83'
Střídání v týmu Borussia Mönchengladbach: ze hřiště odchází Raffael, přichází Raúl Bobadilla.
83'
Střídání v týmu Borussia Mönchengladbach: ze hřiště odchází Thorgan Hazard, přichází Josip Drmić.
82'
Hazardova střela zpoza vápna skončila vysoko nad.
81'
Teď sledujeme pasáž hranou ve středu hrací plochy. Diváci se baví po svém, zpívají a už oslavují výhru.
80'
Střela i na druhé straně, Wendt Casteelse prověřil, ten vyrazil do míst, kde nikdo nečíhal na dorážku.
79'
Malli neuspěl ani se svou střelou. Origi mu přihrál na střed, on však napálil prvního bránícího hráče. Sommer tak zasahovat nemusel.
78'
Malli rozehrál rohový kop, jeho centr u bližší tyče odvrátili první bránící hráči Mönchengladbachu.
77'
Wolfsburg hraje v poklidu a pohodě, postupné se pravou stranou přibližuje vápnu.
75'
Zakaria zastavil kličkujícího Gómeze a poslal míč na svého gólmana. Sommer v poklidu rozehrává.
74'
Borussia ale pokračuje ve své snaze něco udělat s výsledkem. Je to chvályhodné, ovšem na trávníku je potřeba si vytvářet i šance a zakončovat. A to se ze strany hostů neděje.
72'
Střídání v týmu VfL Wolfsburg: ze hřiště odchází Daniel Didavi, přichází Paul-Georges Ntep.
71'
Wolfsburg právě vstřelil branku!
Je to 3:0 a to po opravdu výstavní bombě! Gómez sice se svým průnikem levou stranou neuspěl, míč se ale odrazil za vápno, kde se do něj opřel JOSUHA GUILAVOGUI a s pomocí lehké teče Zakarii jej napálil za bezmocného Sommera.
70'
Centr od rohového praporku ale skončil u Casteelse, ten využil svůj výskok a natažené paže.
69'
Wendtův centr šajtlí uklidil Gerhardt na roh, hosté tak mohou pokračovat v náporu.
68'
Na druhé straně vystřelil z dálky Origi. Nebyla to kdovíjak prudká rána, Sommer ale musel k tyči, kde předvedl povedený zákrok.
66'
Cuisance se snažil posunout doprava, jeho přihrávka ale byla slabá a skončila u prvního bránícího hráče.
65'
Zprava to prudkou střelou zkusil Hazard, na Casteelse ale zatím nic neplatí.
63'
Střídání v týmu VfL Wolfsburg: ze hřiště odchází Gian-Luca Itter, přichází William.
62'
Gómez chytře hledal nabíhajícího Origiho, toho ale v poslední chvíli předběhl eden z obránců a odkopl do bezpečí.
61'
Nico Elvedi ve skluzu fauloval unikajícího Gerhardta a rozhodčí mu udělil žlutou kartu.
61'
Borussia je častěji na míči, hráči se snaží dostat míč před Casteelse. Zatím však stále naráží na dobrou obranu domácích.
59'
Vynikající Brooks zasáhl ve vlastní šestnáctce, zastavil Elvediho průnik čistým zákrokem. Wolfsburg jde dopředu.
57'
Po rozehrání rohu vznikl ve vápně menší závar, Sommer si poradil i s tímto.
56'
Nyní zaútočili domácí. Pravou stranou potáhl Origi, naběhl si trochu na střed a vystřelil na první tyč. Sommer se natáhl a vyrazil na roh!
55'
Hosté mají míč ve svém držení, jenže potřebují hrát blíže brance, ne kolem středového kruhu.
53'
Borussii se nepodařilo odcentrovat z pravé strany, rozehrávat se bude od Casteelsovy branky.
52'
Ve Wolfsburgu začalo poměrně silně pršet, zatím to nijak neovlivňuje hru, hráči, jak se zdá se s touto situací vyrovnali.
50'
Raffael opět v akci, nyní zakončoval on sám. Jeho dobře myšlená střela podél gólmana ale přišla z těsného ofsajdu.
50'
Grifo poslal do vápna parádní centr, na míč si na malém území naskakoval Raffael, Casteels se ale dostal výše a centr odrazil.
49'
Nyní už hosté, ti musí směrem kupředu hodně přidat.
47'
Hosté nechali na chvíli volného Didaviho a ten ihned pálil zpoza vápna. Jeho tvrdá střela šla nad břevno.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 19:02.
První poločas je u konce a do kabin se jde lépe domácím fotbalistům, odnáší si totiž dvoubrankový náskok. První gól padl už ve čtvrté minutě, po narážečce se prosadil Yunus Malli. Wolfsburg i nadále pokračoval v náporu a výsledkem byl druhý gól v podání Daniela Didaviho, když zúročil Malliho přihrávku za obranu. Hosté se dostávali ke slovu postupně, spíše až v závěru poločasu. Dali dokonce dva góly, Hazard a Stindl však zakončovali z ofsajdových pozic. Stav tedy zůstal 2:0.
45+2'
45+1'
Žlutou kartu za faul na unikajícího soupeře dostal hostující Denis Zakaria.
45+1'
Opět Hazard, ten se nyní sám snaží něco udělat s nepříznivým stavem. Střelu z úhlu mu ale Casteels zvládl lapit.
45'
Budou se nastavovat dvě minuty.
44'
Borussia přidává na tempu, nyní se do zakončení dostal Hazard, zbavil se Brookse a poté předvedl křížnou ránu. Jeho pokus skončil těsně vedle.
42'
Sám si ho i rozehrál, centrem ale našel pouze hráče v bílozelené kombinaci.
42'
Další roh Mönchengladbachu, nyní po sraženém centru Thorgana Hazarda.
41'
Po jeho rozehrání se do zakončení cpal Stindl, svůj důraz ale přehnal a dopustil se faulu uvnitř šestnáctky.
41'
Borussia přidává na tempu, nyní si hosté vybojovali rohový kop.
39'
Další gól v síti Wolfsburgu, opět ale neplatí pro ofsajdové postavení, nyní v podání Stindla...
37'
Míč sice skončil v síti domácích, gól ale neplatí! Grifo posílal přihrávku na malé vápno na číhajícího Hazarda, ten pak zakončoval z ofsajdové pozice. To potvrdilo i video, na které se obrátil hlavní rozhodčí.
36'
Hosté vystihli liknavou rozehrávku Wolfsburgu a najednou mohl Grifo zakončovat. Zvolil technickou ránu, tu ovšem poslal přesně do Casteelsových rukavic.
35'
Sommerův odkop byl trochu z nouze, ale stačil. Hazard dokázal akci rozvinout až k centru z pravého křídla. Casteels měl ale dost prostoru a času na bezpečný zákrok.
33'
Raffael hledal Elvediho, jenže jej trochu zahnal k brankové čáře a příjemce přihrávky pak musel složitě míč krotit a podle toho také vypadal centr. Domácí se bez problémů ubránili.
31'
Střídání v týmu Borussia Mönchengladbach: ze hřiště odchází Tony Jantschke, přichází Mickaël Cuisance.
30'
Hostující Jantschke je v péči lékaře, vypadá to, že pro něj zápas končí. Kulhání je opravdu silné.
29'
Na centr z levé strany si naskočil hostující Vestergaard, ale před ním hlavičkoval domácí Brooks. Míč šel na branku, Casteels musel na brankové čáře ukázat pohotový zákrok.
28'
Gómez na zemi, po chvilce se ale zvedl a bude bez problémů pokračovat.
26'
Tohle je už pro Borussii docela vážné, dvoubranková ztráta se bude proti zatím nadšeně hrajícímu soupeři stahovat těžko.
25'
A je to najednou 2:0! Malli narazil DANIELU DIDAVIMU, ten si na parádní přihrávku naběhl do vápna a obloučkem překonal povyběhnutého Sommera!
24'
V posledních minutách se hraje spíše mezi šestnáctkami, ubylo šancí a střeleckých pokusů.
22'
Guilavogui a Uduikhai vzali ve vzdušném souboji do presu Jantschkeho, ten chvíli ležel otřesený na trávníku, ale už se zvedá a bude pokračovat.
21'
Už se hrálo na druhé straně, Didavi centroval od rohového praporku, Sommer konečky prstů vytěsnil míč na další roh.
20'
Hazard zasprintoval pravou stranou a na poslední chvíli zvládl odcentrovat. Tím ale akce skončila, neboť v pokutovém území své spoluhráče nenašel.
19'
Borussia v mírném územním tlaku, zatím se ale drží u vápna, bez zakončení.
17'
Na vysoký centr z levé strany si naskočil Gómez, nedokázal ovšem míč usměrnit na branku. Takhle bude rozehrávat gólman Sommer.
16'
Domácí tým teď trochu podcenil rozehrávku a obrana měla co dělat, aby dokázala míč dostat pryč z bezprostředního prostoru pokutového území.
14'
Casteels si ale dobře postavil zeď a sám pak předvedl proti Grifově střele povedený zákrok. Vyrazil na rohový kop.
13'
Domácí Brooks trefil Ginterovu nohu, je tu docela nebezpečná standardní situace pro Borussii.
12'
Domácí tým je v úvodu v pohodě, do dalšího zakončení se cpal Didavi, Sommerovu branku ale netrefil.
10'
Stindl unikl ofsajdové pasti a pokusil se o chytrý oblouček přes Casteelse. Jeho záměr skončil vedle.
9'
Ofenzívu Mönchengladbachu zatím táhne hlavně Ginter, obrana Wolfsburgu si na něj začíná dávat velký pozor.
8'
Malli mohl přidat druhou branku, po přihrávce z levé strany měl kolem sebe dost místa na zakončení, obrovskou šanci ale zazdil nepřesnou střelou.
7'
Nyní už jdou dopředu zase hráči Wolfsburgu, jsou hodné povzbuzeni rychlou vedoucí brankou.
6'
Po krátkém náporu pálil Ginter, Casteels si s jeho střelou po zemi poradil a připsal si první zákrok.
5'
Borussia tak musí uzpůsobit taktiku a určitě se tlačit do útoku.
4'
Domácí jdou rychle do vedení. Po dlouhé přihrávce na rozběhnutého Gómeze přišla od kapitána přihrávka skrz vápno na nabíhajícího YUNUSE MALLIHO a ten uklidil míč do brány. Sommer si na něj sáhl, vyrazit jej ale nezvládl.
3'
Na druhé straně se hosté do akce nedostali, o míč přišli kousek před vápnem.
2'
Domácí se vydali do útoku, Gómez si narazil s Didavim, obrana Borussie ale tuhle kombinaci vystihla.
1'

VfL Wolfsburg: Casteels – Verhaegh, Uduokhai, Brooks, Itter – Guilavogui, Gerhardt – Origi, Didavi, Malli – Mario Gómez (C).
Náhradníci: Grün – William, Bazoer, Ntep, Dimata, Osimhen, Knoche.

Borussia Mönchengladbach: Sommer – Jantschke, Elvedi, Vestergaard, Wendt – T. Hazard, Ginter, Zakaria, Grifo – Stindl (C), Raffael.
Náhradníci: Sippel – Oxford, Drmić, Johnson, Villalba, Bobadilla, Cuisance.

Rozhodčí: Benjamin Cortus – Florian Badstübner, Thomas Stein.
Oba týmy jsou již na hrací ploše, zápas za pár okamžiků začne.
Zápas ve Volkswagen Areně začne v 18 hodin, takže si na tuto dobu nic neplánujte a buďte u našeho přenosu. Jste k němu všichni zváni.

Hlavním sudím tohoto utkání bude Benjamin Cortus, kterému budou na pomezí asistovat Florian Badstübner a Thomas Stein.
Borussia Mönchengladbach

Hosté jsou na čtvrtém místě se ziskem 24 bodů, na třetí Schalke ztrácí jeden a na druhé Lipsko dva body. Tým tak bojuje o Ligu mistrů a dnes bude chtít připsat další výhru. Borussii se daří, vždyť v minulém kole získala cenný skalp Bayernu Mnichov po výhře 2:1! Góly dali Hazard a Ginter, snižující trefa Vidala už na vítězství a navýšení sebevědomí nic nezměnila.

WfL Wolfsburg

Domácí tým se musí hodně pozorně dívat pod sebe, neboť na 14. místě tabulky má 14 bodů a je pouhé dva body od barážové pozice. Dnes se Wolfsburg pokusí napravit nezdar z minulého kola, kdy na půdě Augsburgu prohrál 2:1, byť po půli vedl po brance Didaviho. Soupeř po přestávce otočil skóre góly Gregoritsche a Finngobasona a přerušil dvouzápasovou vítěznou sérii VfL. Dnes se tým představí svým fandům, a to proti těžkému soupeři, týmu, který bodově stíhá Schalke i Lipsko.

Wolfsburg – Hoffenheim 1:1
Schalke – Wolfsburg 1:1
Wolfsburg – Hertha 3:3
Wolfsburg – Freiburg 3:1
Augsburg – Wolfsburg 2:1
Dobrý podvečer u německé Bundesligy. Společně se podíváme na utkání 14. kola mezi týmy VfL Wolfsburg a Borussia Mönchengladbach.