ČFL - 10. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Zápy : Dobrovice - 15. října 2017   15:30

Zápy
Zápy
24' Růžek  • 55' Matějka
2:0
(1:0)
Dobrovice
Dobrovice
Zápy
Straka – M. Novák, Pávek, Růžek, Kovařík – Jelínek (74. Šerý), Putz – Valenta (90. Pedro), Piták (88. Macek), Bulíř (79. Štěpánek) – Matějka (65. Svoboda)
Terč
M. Paták – V. Paták, Kříž
Teletník, Zápy
205 diváků
Dobrovice
Dědek – J. Novák, Routek, Sedláček, Tvaroha – Žaloudek, Osvald (83. Peljak) – Kostka (61. Skuhravý), Krystan (80. Eliáš), Volf – Miškovský (72. Fotr)
Bartoš – Kalíšek

90+1'
Konec zápasu. Domácí potvrdili, že se jim na Dobrovici daří, a i potřetí ji u sebe v Teletníku porážejí. Hostům nestačil k bodům ani zlepšený výkon ve druhém poločase, jehož většinu odehráli v oslabení.
Ze sluncem zalitých Záp se loučí Karel Jedlička.
90'
Střídání v týmu SK Zápy: ze hřiště odchází Valenta, přichází Pedro.
88'
Střídání v týmu SK Zápy: ze hřiště odchází Piták, přichází Macek.
87'
Zápy šly do přečíslení v pěti proti třem, situaci pro hosty zachránil na malém vápně Eliáš.
85'
A vzápětí musel zasahovat dobrovický brankář. Po Štěpánkově centru nadvakrát zkrotil prudkou hlavičku Šerého.
84'
Dobrovice je v deseti mnohem nebezpečnější a vytvořila si víc šancí než předtím v plném počtu. Straka na čáře chytil Žaloudkovu střelu z 20 metrů.
83'
Střídání v týmu FK Dobrovice: ze hřiště odchází Osvald, přichází Peljak.
83'
Nakopávaný míč z velké dálky vypadl Strakovi z rukou, domácí brankář napravil své zaváhání vzápětí, když vychytal zcela volného Fotra.
80'
Střídání v týmu FK Dobrovice: ze hřiště odchází Krystan, přichází Eliáš.
79'
Střídání v týmu SK Zápy: ze hřiště odchází Bulíř, přichází Štěpánek.
78'
Střídající Fotr nabil z levého křídla po zemi Volfovi, jehož rána bez přípravy proletěla metr vedle tyče.
74'
Střídání v týmu SK Zápy: ze hřiště odchází Jelínek, přichází Šerý.
72'
Střídání v týmu FK Dobrovice: ze hřiště odchází Miškovský, přichází Fotr.
72'
Bulíř našel přetaženým centrem z přímého kopu Růžka, kterému pomohlo podběhnutí míče brankářem. Míč však z voleje posílá nad bránu.
70'
Bolestivou srážku Pitáka s Žaloudkem posoudil rozhodčí jako faul hostujícího záložníka.
67'
Míč se na velkém vápně trochu šťastně odrazil před Volfa, který přiťukl Miškovskému a jeho krásný centr hlavičkoval nevysoký Osvald pod břevno. Radim Straka vyškrabuje míč báječným skokem na roh.
65'
Střídání v týmu SK Zápy: ze hřiště odchází Matějka, přichází Svoboda.
63'
Míč po trmě-vrmě na malém vápně končí v dobrovické síti, ale oslavné chorály z reproduktorů jsou předčasné. Rozhodčí odpískal domácím útočný faul.
62'
Skuhravý nevstoupil do zápasu správnou nohou, hned prvním dotykem namazal do šance Pitákovi. Po jeho centru vyráží Putzovu hlavičku jednou rukou Dědek a hosté pak raději odkopávají na roh.
61'
Střídání v týmu FK Dobrovice: ze hřiště odchází Kostka, přichází Skuhravý.
58'
Druhou žlutou a následně červenou kartu dostává Jakub Novák (FK Dobrovice). Hostující pravý bek se nesmyslně vyfauloval během šesti minut a teď už to budou mít Dobrovičtí nesmírně těžké.
58'
Domácí jdou okamžitě do protiútoku, Piták však zakončuje po zemi slabě přímo do Dědkovy náruče.
57'
Cukrovarníci to nebalí, Krystan vysunul obloučkem Osvalda, jenže po jeho stříleném centru neprošla ze skrumáže žádná ze tří střel zápskou obranou.
55'
Zápy právě vstřelily branku!
Dobrovický nástup do druhé půle je ochlazen ledovou sprchou. Piták vedl míč středem hřiště, ťukl ho do strany Valentovi a z jeho centru napnul síť zblízka TOMÁŠ MATĚJKA.
52'
Žlutou kartu dostává Jakub Novák (FK Dobrovice) za překážení při rozehrávce přímého kopu. Piták ho pak kopl nepřesně do zámezí.
51'
Kostkův centr byl tečován za čáru a viděli jsme první roh, který se ale hostům nepovedl. Protiútok ovšem také nedovedl do úspěšného konce domácí Bulíř.
50'
Žlutou kartu dostává Jelínek (SK Zápy) za zápasnický chvat, kterým sejmul zezadu za krk unikajícího Osvalda.
48'
Centimetr dělil od vyrovnání Dobrovické, ktaří se vrátili z kabin jako vyměnění. Sérií rychlých narážeček se jim podařilo vyšachovat domácí obranu a Miškovský zblízka napálil tyč už zcela prázdné brány.
48'
Dnešní utkání sleduje 205 diváků.
46'
45'
První poločas skončil. Dění úvodních 45 minut se dá rozdělit na dvě části. Ta první připomínala zákopovou válku, zlomem byl pak zápský gól z vůbec první střely, po němž museli hosté trochu otevřít hru, výsledkem pak bylo několik dalších šancí domácích na zvýšení. Dobrovice zatím po všech stránkách zklamala, na zvrat ale má celý druhý poločas.

Statistiky prvního poločasu:
střely na bránu 4:0, střely mimo 1:0, rohy 0:0, fauly 5:11, ofsajdy 2:2.
42'
Znovu dvojitá šance domácích. Valenta ze skrumáže po dlouhém autu napálil zblízka dobrovického brankáře do nohou, dorážející Jelínek pak trefuje zadní tyč a ještě teď se drží za hlavu.
41'
V ofsajdu se ocitl Miškovský. Hosté mají stále nulu na kontě střel na bránu i mimo, stejně tak i rohových kopů.
36'
Za pár vteřin přichází obrovská šance Záp. Zcela volný Matějka nepropálil na čáře přesouvajícího se Dědka a Valenta z dorážky přestřelil odkrytou bránu.
36'
Znovu příliš dlouhá přihrávka Marka Volfa zhatila dobrovický protiútok už v zárodku. Předtím míč vybojoval a udržel Žaloudek, Tvarohův sprint byl zbytečný.
32'
Miroslav Novák ztratil zbytečným kličkováním míč, ale dobrovický brejk rychle zhasl. Na Volfův centr nemohl nikdo ze spoluhráčů dosáhnout.
30'
Žlutou kartu dostává Matějka (SK Zápy).
30'
Osvald založil akci, Volf pak předal míč napravo Miškovského a jeho střílený centr prosvištěl podél brány těsně nad břevnem.
29'
Kostkův centr odehrál domácích obránce na roh, ale sudí Paták byl postižen slepotou a ukazuje na odkop od zápské brány.
24'
Z první střely domácí skórují. Trestný kop poslal bochánkem do vápna Piták, tam vyhrál Matějka klíčový souboj a PATRIK RŮŽEK pálil přesně k tyči.
23'
Další Kovaříkův dlouhý aut už si Dědek pohlídal.
20'
Hostům to málem zavařil brankář Dědek. Domácí Piták zkoušel oslovit uličkou Matějku, dobrovický gólman před ním míč zalehl, jenže nezkrotil ho a musel ho Matějkovi odebírat napodruhé na hranici pravidel.
19'
Zápy rozehrály přímý kop nakrátko, proti Valentově bombě vystoupil včas Krystan a míč se od jeho boku odráží do autu.
18'
Na obrázku hry se nic nemění. Hraje se zcela sterilní fotbal bez sebemenšího náznaku šance na jedné či druhé straně.
13'
V Zápech byla teď k vidění hodně kuriózní tyč. Domácí Kovařík vhodil dlouhý aut, míč se odrazil o trávník a aniž by ho kdo tečoval, skončil ze strany na tyči dobrovické brány.
12'
Utkání zatím dominují obrany, hraje se uprostřed hřiště a na první střelecký pokus stále čekáme.
7'
V zámezí končí centr hostujícího Jakuba Nováka. Dobrovičtí marně reklamují teč, od své brány odkopává Radim Straka.
6'
Přímý kop z nadějné vzdálenosti zazdil domácí Bulíř velmi nepřesným centrem.
5'
Osvald se nenechal odstavit od míče a předal ho Krystanovi, jehož křížnou střelu tečoval Volf vedle brány. Gól by stejně neplatil, pomezní měl praporek nad hlavou.
2'
Hosté se zlobí na rozhodčího Patáka, který zastavil jejich slibný útok necitlivě odpískáním faulu, místo aby ponechal výhodu.
1'
-2'
Domácí přicházejí na trávník v červenobíle pruhovaných, hosté mají pruhy modrobílé. Dokud to jde, schovávají se všichni aktéři ve stínu u střídaček.

SK Zápy: Straka – Jelínek, Bulíř, Putz, M. Novák, Pávek, Matějka, Růžek, Kovařík, Piták, Valenta
Náhradníci: Terč – Štěpánek, Šerý, Macek, Pedro, Svoboda

FK Dobrovice: Dědek – J. Novák, Routek, Sedláček, Tvaroha – Kostka, Žaloudek, Krystan, Osvald, Volf – Miškovský
Náhradníci: Bartoš – Skuhravý, Peljak, Eliáš, Fotr, Kalíšek

Rozhodčí: M. Paták – V. Paták, Kříž.
-7'
Obě jedenáctky už dokončily rozcvičení a vydaly se ze sluncem zalitého trávníku do útrob stadiónu. Těžko říct, jestli přes ohlušující disko z reproduktorů dolehnou k hráčům i nějaké pokyny trenérů v kabinách.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.

V Zápech se utkají celky, sousedící spolu geograficky i v tabulce. Domácím patří po sobotním programu ČFL sedmé místo s 21 body a skóre 18:16, hosté z nedaleké Dobrovice jsou čtvrtí, na svém kontě mají jen o bod více a skóre 18:10. Jsou tedy druhým nejlépe bránícím mužstvem soutěže.

V jarním střetnutí stejných soupeřů stačila Zápům doma v "Teletníku" k vítězství jediná branka. Na cukrovarníky se fotbalistům z okresu Praha-východ celkově daří, ze čtyř vzájemných střetnutí vyhráli tři a pouze jednou se body dělily.

Minulý víkend byl pro oba rivaly úspěšný: Zápy vyhrály v nedalekých Benátkách 1:3 a Dobrovice se blýskla vítězstvím 1:0 nad suverénně první Chrudimí.

Zápy získaly v létě nejzvučnější posilu, bývalého slávistu Karla Pitáka z postupující hradecké Olympie. Ten je zatím se 4 brankami nejlepším střelcem mužstva. Posílil je také Tomáš Valenta, který byl na podzim nejlepším hráčem Dobrovice a jarní část se zkoušel prosadit v druholigovém Sokolově.
Z dobrovické strany to zatím nejlépe pálí Volfovi s Osvaldem, kteří se trefili do sítě třikrát.
To vše slibuje v krásné podzimní neděli dobrý fotbal a pokud se nemůžete zúčastnit osobně, jste srdečně zváni k jeho sledování zde na onlajnech.